Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16820480


#16820480
törölt tag

Az A széria azért még marad? Lassan jöhetne A3.

(#2) cuccos19


cuccos19
tag

Na b@sszus! Most sírjak vagy nevessek? Vártam az újabb Max szériát, legalább érdeklődés szintjén. Most vettem nem régen egy Max 3-ast és odáig vagyok érte. Így ha a következőt nem is, de az utána jövő Max-ot tutira megvettem volna. Vissza nem mennék már kisebb telefonra (sem képernyőben, sem aksiban). Az, hogy idén nem lesz, még okés lenne, de ha végleg elengedik ezt a vonalat az nekem nagyon-nagyon fájni fog. :O

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#3) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sok értelme van. Redmit gyors átbrandelik és megy is a sima Xiaomi vonalba. (lásd: K20->9T)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

De azért Redmia 7A jön a közeljövőben, ugye?

(#1) sheratan
A3(Lite)-ra én is nagyon kíváncsi lennék.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mi max szériát szerintem kár elhagyni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6) <Adamsky> válasza cuccos19 (#2) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Vissza nem mennék már kisebb telefonra (sem képernyőben, sem aksiban)."
Ne aggódj! Óriás mobilok mindig lesznek. Sőt lassan már csak azok ...

Egyébként a termékvonalra igazán ráférne a rendbetétel. Fehér ember (de szerintem sárga se) nem tudja megmondani, hogy sok esetben melyik, miért olyan, amilyen, ill. melyik utódja. A 1/2 éves termékciklus is gyors egy picit szerintem ...

[ Szerkesztve ]

(#7) #16820480 válasza AxBattler (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én reménykedek benne, hogy valami K20 designt kap, és hardverből sem sokkal gyengébbet (mondjuk egy 675 vagy 710 jó lenne, meg a 4000-es akksi is, kamerából meg a fő és ultrawide maradjon).

(#8) INGJOKE


INGJOKE
veterán

A lényeg hogy a mi mix széria marad és nálam is amíg nem lesz hajtogatós... :D

(#9) Graphics válasza <Adamsky> (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Erre vannak a termékösszehasonlító oldalak :)

Google meg mindenkinek barátja, nem kell fejből nyomni a speckókat senkinek se.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Ricardo


Ricardo
félisten

Valóban tisztul.
Mi prémium
Redmi Jó ár érték arány
CC fiataloknak szánt széria.

Amiről nem esett szó az a másik frissen indított almálrka a Pocophone.

(#11) PowerBuldog válasza Ricardo (#10) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Szerintem azt túl jól nyitották, és most maguk sem tudják mit kezdjenek vele.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#12) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Pedig újra Mi Max-ot vennék, ha kifut alólam a 3.

#?*@&!

(#13) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Értem a döntést az Mi és a Xiaomi név tényleg csak a felsőkategória megnevezés legyen
A redmi a költséghatékony széria
A black shark a gamer vonal Bár szerintem ez lehetne Mi mert abszolút felső kategória
A pocophone-nak viszont nem látom értelmét hiszen ott Redmi K20 azaz nem is mert europába Mi 9T néven jött na most akkor mi van?? :DD :DDD

(#14) <Adamsky> válasza Graphics (#9) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Megette a fene, ha termék összehasonlító odalakat kell bújni, hogy az ember lássa, hogy ez most akkor melyik kategória / termékvonal. A kedvencem ilyen szempontból a Redmi. Az elején ez egy - viszonylag - kicsi, jó ár / érték arányú terméket jelentett. Aztán jött belőle egy nagy, aztán újra egy kicsi, aztán pedig csináltak belőle egy al-márkát. Úgy, hogy már ott volt a "pocokfón". WTF :F
Az is epic, hogy a Redmi 7 akkora, mint a Redmi Note 7? De, MIÉRT?
Szóval nagy ott a kavar, amit - nagyon - ideje lenne már rendbe tenni.

(#15) Graphics válasza <Adamsky> (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A miértekre nem én fogok választ adni, a piac diktál.

Egy telefon tudása sose függ a méretétől, nincs általános képlet se erre , se másra.

Mivel én nézem a Xiaomi kínálatát, így képben vagyok, vagy kikeresem az infókat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) <Adamsky> válasza Graphics (#15) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

OK, de a Note (utó?) névből 10-ből 10 ember egy nagy készülékre asszociál, nem? Az pedig végképp logikusnak tűnne, hogy a "nem Note" kisebb, mint a Note. De, nem! Ennek semmi köze a piachoz vagy kereslethez (vagy ahhoz, hogy Te vagy bárki más utána tud-e nézni). Ez szimpla következetlenség! Össze-vissza, minden logikát nélkülözve neveznek el készülékeket, hoznak létre (al)márkákat.

(#17) Graphics válasza <Adamsky> (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Engem nem zavar, ennél nagyobb dolgok történnek az életben :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Noukoum


Noukoum
veterán

Én nem értem mi ezen a bonyolult. Ha nem tudod mit tud a telefon akkor rákeresel.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#19) <Adamsky> válasza Graphics (#17) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és @Noukoum

Srácok, mi olyan nehéz azon felfogni, hogy a Xiaomi-nál portfóliója meglehetősen katyvaszos? :( Nem, nem arról van szó, hogy ne lehetne utána nézni, hanem arról, hogy ennyi erővel adhatnának egy random 6 karakteres szám és betűsort is készülékeiknek.

@Graphics
Tudom-tudom, világbéke, bébifókák ... stb.

(#20) joey04


joey04
titán

Hatalmas a káosz náluk, normál ember nem tud már kiigazodni ezen. Viszont a Max szériáért nagyon kár...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) Noukoum válasza <Adamsky> (#19) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert máshol tisztább? Ott ahol évi 1-2 készülék van talán. Máshol nem.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#22) Graphics válasza <Adamsky> (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ez a káosztól messze van, viszont ez az én véleményem.. Lehet rajta hisztizni, de semmivel sem lesz jobb... Vagyis nekem tök mindegy, mi a neve egy terméknek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) batai15


batai15
félisten

Ideje volt már .

(#24) prolad válasza <Adamsky> (#6) üzenetére


prolad
őstag

Hol? Ha le akarnám cserélni a Maxot, gondban lennék, mert kb 0 alternatíva maradt, kikoptak a piacról a nagy mobilok. Ahogy a kicsik is, csak a köztes méret maradt, látszólag nagy képátlók és túl keskeny képarányok.

(#25) ttt1 válasza prolad (#24) üzenetére


ttt1
őstag

Meg a kicsi 5-5,2 colosok is :)

(#26) <Adamsky> válasza prolad (#24) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hát, ha 6,9"+ a cél, akkor abból tényleg nincs sok (Honor 8X Max, Huawei Y Max, Huawei Mate 20 X)... de még mindig több, mint 6" alatti vagy ne adj' Isten 5" körüli 16:9-es készülékből.
Szóval egyezzünk ki abban, hogy az én helyzetem, aki - a mai szemmel nézve - nano méretű telefont keres, sokkal rosszabb ;)

@Noukoum és Graphics:
Szerintem máshol nincs ekkora kavar (de tévedés jogát fenntartom, jöhetnek az ellenpéldák). Nem véletlenül született ez a cikk / hír is ...

[ Szerkesztve ]

(#27) #16820480 válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


#16820480
törölt tag

5,5" alatti, idén kiadott telefonra 29 találat van, 5,9" alattira pedig 45. Azért ezt ránézésre többnek érzem, mint azt a hármat, amit felsoroltál :)

(#28) <Adamsky> válasza #16820480 (#27) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Na, jó, akkor pontosítok. Ezek kellenének ...
- NFC
- 5 GHz-es wifi (esetleg ax-es)
- ujjlenyomat olvasó
- jack (jó lenne)
- 16:9 (jó lenne)
.. és az se lenne utolsó, hogy a P10-emhez képest nem lenne visszalépés. :)

Szóval a fentiek alapján a lista konvergál a nullához :)

(#29) ttt1 válasza #16820480 (#27) üzenetére


ttt1
őstag

Azért ebből a 29-ből 2 Tecno 'típusú" 3 BLU 3 energizer 2 allview 1 wiko 1 lava. Ezeket lehet ellenségemnek sem biztos, hogy kívánnám. Ez máris 12 "telefon" minusz.. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) #16820480 válasza <Adamsky> (#28) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, ennyi erővel ő is leírhatná, hogy ez meg az kell, és az a lista is nulla lenne :D Az én vásárlási listám is jelenleg nulla elemet tartalmaz, pedig a méretre nem is vagyok ennyire háklis (más dolgokra meg sajna eléggé) :N
Egyébként ha nem ragaszkodsz az idei termékhez, illetve mondjuk még a jacket el tudod engedni, akkor ott a Pixel 3 és az i8 is akár, azok nem mondhatók gyenge telefonnak. Hamarosan meg jön hozzájuk a Pixel 4 is.

(#31) Ricardo válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


Ricardo
félisten

Elég megnézni a Samsung készülék felhozatalát. Ott is elég nagy a rumli

(#32) Noukoum válasza Ricardo (#31) üzenetére


Noukoum
veterán

+ és akkor honor, és a huaweiről nem is beszéltünk. És akkor meg volt a top 4 gyártó:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#33) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Lehet itt a többi márkára mutogatni, de a prímet akkor is a Xiaomi viszi. Ott van pl. a lassan 1 éves születésnapját ünneplő, egyetlen (!) modellből álló al-márkájuk a Pocophone. Mondjatok még egy ilyet! ;)

(#34) Noukoum válasza <Adamsky> (#33) üzenetére


Noukoum
veterán

De bárkinek aki valamennyit konyít a témához és azt mondod pocophone azt tudja milyen telóról van szó.
Ha ez zavar téged nem kell azt venni. Engem nem zavar. Példát még nem mutattál egy olyanra akik jól vezetik a neveket. Én nem mondom hogy ez jó amit a Xiaomi csinál, de inkább a neve legyen rossz mint a telefon:))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#35) Graphics válasza <Adamsky> (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De milyet?

Vagy ennek most mi a lényege?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) enginev3.0 válasza <Adamsky> (#33) üzenetére


enginev3.0
félisten

Átlátható paletta

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#37) <Adamsky> válasza Graphics (#35) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Látom nem erősséged a szövegértés :(((
Mondom másképp: mondj egy olyan (mobiltelefon) márkát, aminek a portfólia 1db termékből áll!
A Pocophone esetén anno azt kommunikálták, hogy majd ezzel törnek be a nemzetközi piacra. 1 db modellel? :F Erről az al-márkáról még szegény Lei Jun is megfeledkezett, mert meg sem említi.

Az is "szuper-logikus", hogy egyszerre van a palettán a Xiaomi Redmi K20 és a Xiaomi Mi 9T. A kettő - szinte - csavarra ua. Nyugodtan jöhetett volna egy - global - verzió.

[ Szerkesztve ]

(#38) Graphics válasza <Adamsky> (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, és? Mondom nem értem mit akarsz ebből kicsavarni.... Lehet én vagyok a hülye, vagy erősen süt a nap... De engem nem igazán érdekel mi a készülék neve, csak legyen jó...

Ha nem Poco F2 lesz a neve, hanem Mi9T Pro istennyila Béta 10 akkor se érdekel...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) Ricardo válasza <Adamsky> (#37) üzenetére


Ricardo
félisten

" Xiaomi Redmi K20 és a Xiaomi Mi 9T. A kettő - szinte - csavarra ua. "
Honor vs Huawei? Az összes Honor valamelyik Huawei készülék átnevezve.

(#40) PowerBuldog válasza <Adamsky> (#37) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Globálba kell rakniuk B20-at, Google szolgáltatásokat és még ki tudja mit. Egyszerűbb kiadni egy belsős verziót amire nyugodtan raknak minden kém szoftvert ami majd pontozza a kici kínait :D

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#41) Noukoum válasza <Adamsky> (#37) üzenetére


Noukoum
veterán

Ja mert az s10 széria amibe euban exynos van usaba meg snapi?
Az sokkal jobb mert ugyanaz a név. Hogyne

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#42) <Adamsky> válasza Ricardo (#39) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ott azért nem csak annyi különbség van, hogy az egyikben van rádió, a másikban meg nincs (vagy csak le van tiltva).

(#41) Noukoum
Bocs, de gyönge kifogás. Nézd össze a két készüléket. Tényleg szinte semmi (LTE band & rádió) különbség nincs. Az S10 széria esetén a SoC sokkal komolyabb difi. Ilyen szempontból mondjuk indokolt lenne, hogy a Samsung pl. máshogy nevezze el az európia és az amerikai piacra szánt készülékeit.

(#43) Noukoum válasza <Adamsky> (#42) üzenetére


Noukoum
veterán

Na én itt kiszálltam, mert ennek itt nincs értelme. Legyen igazad, igaz egy érvet nem láttam hogy más hogy csinálja jobban, de ha ennyire utálod a xiaomit, legyen igazad!

Peace

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#44) #16820480 válasza <Adamsky> (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én amúgy azt nem értem, hogy miért kezelik ezeket külön márkaként, amikor nem azok egyáltalán. A Poco is Xiaomi, mert olyan cég külön nem létezik. Ahogy Honor cég sem létezik. Aztán amikor elkezdődött a keménykedés a Huawei ellen, az Honor cuccokat simán lehetett továbbra is venni USA-ban, mintha semmi közük nem lenne egymáshoz :D
Az Oppo, VIvo, Oneplus esetében legalább van bejegyzett 3 cég.

(#45) NandoXXL válasza Noukoum (#43) üzenetére


NandoXXL
senior tag

'Rendeződik a Xiaomi portfólija'
'Tragikusak a szakközépiskolások szövegértési eredményei' 2018-as kompetenciamérés eredményei

Segítek, a vállalat rendezni szeretné a portfóliót. Ezek után nincs értelme arról győzködni senkit, hogy minden szép és jó ahogy van. Az hogy ezek után átlátható, jól azonosítható termékek lesznek, illetve 'brandek' majd meglátjuk. Én, örülnék neki, de nem hiszek a mesékben.
Marketing :DDD :
Legyen ez is nagyobb, eladtunk x darabot, szuperek vagytok tiétek a negyedéves jutalék :RLegyen új márka, 0-hoz képest 3000%-os növekedés, CFO: take my money :C

(#46) Graphics válasza NandoXXL (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért egy új márka elég nagy rizikó, ha mondjuk azt nézzük, hogy a piac a megszokott dolgokhoz hamarabb nyúl.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) joey04


joey04
titán

[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.