Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Inkább valami thunderboltos-külső házas témában kéne ilyen, ami nem a standard szekrény méret, hanem ha már mobil eszközről van szó, kevésbé helypazarló.

(#2) KillHates válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


KillHates
nagyúr

Arra ott az AGA; nem szekrény méretű, csupán akkora, hogy elférjen benne egy táp és a nagy VGA kártya.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3) Predatorr válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


Predatorr
őstag

Gondolom, nem akarták 4 pci-e sávra korlátozni, meg hát a thunderbolt driverek sem a tökéletesség mintaképei. Acernél nem tudták megmondani, melyik tb vga bővítővel kompatibilisek a gépeik, az azt gyártók meg közölték, hogy a laptop gyártójánál érdeklődjek. :W . Szóval én értékelem az építhető laptopot, csak hát drága és dell és Intel.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#4) Dr. Akula válasza KillHates (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mi az az AGA? Amigánál hallottam utoljára róla. :) Én az ilyen eGPU-s kunyhókról beszéltem, ahol akkora a ház mint egy bőrönd, felét nem tölti ki a VGA, meg a táp. Aból kéne valami kompaktabb, a helyet jobban kihasználó megoldás, ami elférne kisebb helyen, ergo lehetne szállítani is a noti mellett.

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

f.sza, 1600$ kb a komplett lapos árának 2/3ada?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) KillHates válasza Dr. Akula (#4) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez az Alienware Graphics Accelerator


Így csatlakozik a notebook-hoz:

Akár ez is lehet benne:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7) t72killer válasza KillHates (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt magyarázza el nekem valaki, hogy ez miért jobb, mint egy ITX konfi :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) Dr. Akula válasza KillHates (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Na ez az hogy ez rohadt nagy egy VGA-nak. Kb. a harmadára kéne összepakolni, kinyomni belőle az üres levegőt, mint az összehajtogatott szatyorból. :)

(#9) KillHates válasza t72killer (#7) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jogos kérdés, mert ha hozzácsapja az ember az ITX kuckóhoz a monitort-billentyűzet-egér kombót, akkor kb ugyanott van mint ezzel az AGA-val plusz a notebookkal.
Ha mondjuk azt vesszük van egy 13-as AW 13R3-ad és ahhoz pattintod hozzá, akkor azért van létjogosultsága. Én egy 15-öshöz használtam; a notebookban nVidia kártya volt az AGA-ban AMD így egy gépben tudtam kipróbálni a két GPU környezetben azt amit kellett.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10) KillHates válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


KillHates
nagyúr

Létezik MXM alapú eGPU is de az megint kompromisszumos megoldás; nehezen és drágán bővíthető. Ebben bármilyen vga kártya belemegy, még a Titan is. Ezért nem lehet igazából kisebb, mert eleve ekkorák a VGA kártyák, plusz el kell férnie a tápnak is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11) Dr. Akula válasza KillHates (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ekkora bőröndbe 3 komolyabb kártya is beleférne, sőt, ahogy lejjeb mondták, akár egy egész miniITX konfig, van miből lefaragni. Ez így túl helypazarló. Mintha nem is egy mobil eszköz lett volna a cél, hanem csak valami bármi összegányolása minél gyorsabban, minél kevesebb munkával. Olyan "szarunk bele, falura jó lesz".

(#12) t72killer válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából konkrétan a VGA-gyártók tudnának értelmes terméket letenni az asztalra: a desktop VGA-s sallangokat elhagyni, a NYÁK-ot egy combosabb VGA-hűtő méretű bordás-ventis fémvázba beépíteni, a külső üzemmódhoz szükséges csatikat pedig szép formatervezetten kivezetni. Egyedi NYÁK is kell hozzá természetesen.

Sallangok nélkül egy nagyobb asztali VGA méretében megúszható lenne a dolog, az árazás pedig attól függ, mennyire veszik a népek. Egy tuti, az összes sufni öles desktop-VGA kuckót kiszoríthatná a piacról.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.