Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

A galádság nem is tudom mely kategóriájába esik a csilliárd GB VRAM mellé 64 bites memóriabuszt illeszteni. :U :(((

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2) Cythyel


Cythyel
senior tag

már megint az OEM-ek által kikényszerített frissítés... így a legkönnyebb beetetni a naív vásárlót, magasabb számozás biztos jobb címszóval...

(#3) Kansas válasza Petyyyyy (#1) üzenetére


Kansas
addikt

Semelyikbe - kétlem, hogy ezek a GPU-k igényelnék a 36GB/s-nél nagyobb sávszélt, ez a Ryzen APU-kban levő Vega IGP-k szintje, csak dedikált VRAM-mal.
A DDR3-as RX620 viszont már valóban vicces, igaz ott csak 2GB VRAM van, de akkor is... mondjuk a csilliótól a 4GB is messze van.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#4) Cifu válasza Cythyel (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha nem is mindenben, de azért van fejlődés. Az RX 500-as szériából csak az 540-től van 4K HDMI támogatás, de 4K@60Hz ott sem volt. A 600-as szériából már az RX 630-tól felfele van már 4K@60Hz támogatás, sőt, hardveres H264 és H265 dekódolás is. Ez alatt ezek nincsenek meg. Szóval nem egyszerű átnevezés történt, legalábbis az RX 630 esetében.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) Duck663


Duck663
őstag

Átnevezés! De legalább különszedték, az átnevezettek 6xx szériásak, az újak meg évfordulós elnevezést kaptak.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#6) VIC20


VIC20
őstag

Valamilyen konkrét fogyasztási adat is jó lett volna hozzájuk. Azt vettem észre magamon, hogy nálam lassan ez lesz az elsődleges szempont a termék megítélésénél. Nem is a zöld mozgalom miatt, hanem a várható zajszint miatt, no, meg azért, mert a mai játékok színvonala... Azok miatt nem érdemes csúcskártyát venni...

(#7) Cifu válasza VIC20 (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezek viszont annyira gyengék, hogy még egy World of Tanks vagy CSGO szintű játék mellé sem biztos, hogy elégségesek. Mivel OEM-eknek szánják, a játék nem igazán elsődleges cél esetükben...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Z_A_P válasza Cifu (#7) üzenetére


Z_A_P
addikt

Csak akkor minek oda 4GB ram, amikor 0.5 / 1G is eleg lenne Desktophoz? :F

OK

(#9) Abu85 válasza VIC20 (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Benne van a hírben. Olvasd el.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) satz18


satz18
őstag

Amúgy mi értelme van kiadni ilyen szemétdombra való GPU-kat ha egy ezer éves Nvidia MX150-is elveri őket?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#11) Abu85 válasza satz18 (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Ryzenben lévő IGP pedig elveri mindkettőt. Nem az a lényeg, hogy gyors legyen, hanem az eladásuk. Irodákba tonnaszámra veszik őket.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) VIC20 válasza Abu85 (#9) üzenetére


VIC20
őstag

Elolvastam, láttam, hogy TDP-keretről van szó, amit a gyártó nagyban befolyásolhat, de nem találtam benne konkrét ("-tól, -ig") értékeket.

(#13) Cifu válasza Z_A_P (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az "Max. 4GB". Hogy minek, no, az jó kérdés...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) Kansas válasza satz18 (#10) üzenetére


Kansas
addikt

Komolyabb játékra az MX150/250 ugyanúgy nem elég, koca játékhoz meg ezek is elég gyorsak. Én a Vega8-ammal(2500U notiban) simán tolom a World of Warships-et, és az hardverben az RX630 szintje, csak alacsonyabb órajelen és dedikált VRAM nélkül(tehát a gépben levő 2400MHz-s DDR4-RAM-mal).

(#13) Cifu: miért "max."? Nem mintha 2GB ne lenne ezeknek elég, de ezek dedikált kártyák, nem IGP-k, nem a system RAM-ot eszik... és a cikkben sincs sehol szó "max"-ról.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#15) Abu85 válasza VIC20 (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert nincs. Bármi lehet, ami a gyártónak megfelel. Ha 20 watt, akkor tud hozzá alkalmazkodni a hardver, ha 60, akkor ahhoz alkalmazkodik. Ez csak egy paraméter a BIOS-ban, a GPU teljesen leköveti, még akkor is, ha a javasolt max órajelet nem módosítja a gyártó. Emellett ugye itt az is lehetőség, hogy a Chillt alapértelmezetten bekapcsolják, ami a dobozos VGA-knál alapértelmezetten kikapcsolt. Ez eléggé extrém helyzet, amire nincs olyan érték, amit az AMD meg tudna adni. Az 10 wattól 75 wattig pedig hülyén nézne ki minden termékre, de a tartomány valójában 10-75 watt. Továbbá az AMD-nél régóta felülbírálhatod a Power Limitet, tehát ha nem tetszik, amit a gyártó beállít, akkor -50% a Wattmanban, és megfogod a fogyasztást.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Engem pont a dVRAM miatt érdekelnének, a HTPC célra ez nagyon fontos tulajdonság (ezért kellenek 3000+MHz-es RAM-ok egy Ryzen APU-s HTPC-be). Kérdés, hogy ez elsülhet e jól is/ jobban is mint az APU-kkal?

Meg pl. laptop, Oké és azon kívül miben lesznek még? Ilyen Zotac, ECS, Asrock mini-PC-kbe elképzelhető?

(#17) Cifu válasza Kansas (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hogy a cikkben nincs megemlítve, azt ne rajtam kérd számon, de ha megnézed az AMD honlapján a hozzájuk tartozó oldalt, ott azt fogod találni, hogy Max Memory Size: 4 GB.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Kansas válasza Cifu (#17) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, a Radeon VII-nél is az van, hogy "Max Memory Size: 16 GB", aztán tudtommal még sincs kisebb belőle(hogy is lenne, hisz HBM-es).
Az AMD knowledge base-ében annak a cellának ez a neve, függetlenül attól, hogy variálható a RAM méret vagy nem. Attól meg pláne függetlenül, hogy a valóságban variálják-e vagy nem.

No nem mintha 1-2GB ne lenne elég arra amire ezeket használják(főleg, ha esetleg HBCC-t is tudnának), de a számháború miatt aligha lesz gyártó, aki kisebb VRAM-ot tenne melléjük - kivéve tán azt az esetet, ha hozzájut jutányos áron egy nagyobb szállítmányhoz pici chipekből. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#19) Predatorr


Predatorr
őstag

Szánalmas.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#20) Taranti


Taranti
senior tag

Azért lehet gond bőven az AMD grafikus részlegénél, ha a Polaris óta nem tudtak a "közép -" teljesítménykategóriába új fejlesztést hozni.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#21) Cifu válasza Taranti (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez nem a közép-, hanem a belépő-kategória. Nagyjából annyi az elvárás tőlük, hogy adjanak képet. Ebben a régióban 3-4 évente van általában váltás, szóval semmi meglepő nincs benne.

Az nVidia esetében a GT 1030 / MX150 (és családjuk) van ezen a szinten. Azok 2017-ben debütáltak.

Ráadásul az AMD ugyebár az APU-k révén is érintett, hiszek azok mellé nem szükséges dedikált VGA.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) #65675776 válasza Cifu (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehetőség szerint minél több kimeneten egyszerre.

(#23) Noukoum válasza satz18 (#10) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez nem mezei usernek való, hanem cégeknek.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) Qkackca


Qkackca
őstag

Az asztali verzióból lesz alacsony profilú vajon?

#14: Mit tud a vega 8 a warships alatt? Milyen beállításokkal? 1080p, 30 fps megvan?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#25) #65675776 válasza Qkackca (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

Meg kellene legyen, mert egy 1 GiB-os 260X képes 1920x1200-ban 72-74 fps-re.

(#26) Z10N


Z10N
veterán

Es tovabb duborog a kamu marketing.

600-as szeria elnevezes, de minek...
640/620 duplikalt kamu peldanyok...
az OEM desktop, mint egy falat kenyer...

Ahelyett, hogy ertelmes termekeket csinalnanak.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#27) Taranti válasza Cifu (#21) üzenetére


Taranti
senior tag

RX570/580/590 belépőszint? Teljesítményben még ma is elfogadhatóak, csak a többi paramétereik nem kedvezők, meg a gyártási költség sem biztos, hogy megéri. Hogy a Vega esetében nem jött ide, azt láttuk, de ha az 5xxx sorozatba sem jön semmi modernebb, az már gáz lesz. (Megjegyzem, én még mindig FHD-ben utazok.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#28) Kansas válasza Taranti (#27) üzenetére


Kansas
addikt

És ki beszél itt "RX570/580/590"-ről? Ezek a kártyák RX550 és az alatti szintre jönnek, javarészt OEM gépekbe meg laptopokba - nem is biztos hogy valaha látod bármelyiket is kisker árlistában...

Arról meg van máshol szó, hogy jönnek kisebb Navik, bár nem biztos, hogy az RX570 szintjéig lemennek.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#29) VIC20 válasza Abu85 (#15) üzenetére


VIC20
őstag

Hű, nem tudtam, hogy ez ennyire rugalmasan változtatható. Köszi az infót!

(#30) Petykemano válasza Abu85 (#11) üzenetére


Petykemano
veterán

Egy ilyen dzsunka IGP-t miért nem pakol fel az AMD a 6-8 magos Ryzenre? És akkor a procit IGP-vel együtt vinnék irodába tonnaszámra.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#31) Kansas válasza Petykemano (#30) üzenetére


Kansas
addikt

Mert ezt így Intelek mellé is viszik, a Ryzenek mellett meg csak a TDP-keretet enné.
Irodába amúgy is elég a 4c4t/4c8t proci, vegyenek 3200G/GE-t vagy 3400G/GE-t, abban pont van Vega8/11.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#32) Taranti válasza Kansas (#28) üzenetére


Taranti
senior tag

#20 és #21

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#33) Kansas válasza Taranti (#32) üzenetére


Kansas
addikt

Na ja - egy belépőkategóriás cikkhez behoztad a semmiből a #20-t, Cifu meg ugyanazt válaszolta rá, amit én: hogy nem középkategóriáról van itt szó, se a cikkben, se a hsz-ekben, már az egy szem ide nem illő #20 kivételével. Még jó, hogy nem a #28-at hoztad fel példának... :C

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#34) Taranti válasza Kansas (#33) üzenetére


Taranti
senior tag

Nem, most már rájöttem. Sztem egyszerűen elbeszéltünk egymás mellett. Én a magasabb RX kategóriába vártam volna modernebb szereplőket, Te és Cifu pedig az alacsonyabb (RX550 és társai) kategóriáról beszéltek.Így persze igazatok van, meg szerintem nekem is, csak totál másra gondoltunk. :)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#35) #65675776 válasza Taranti (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Rajtad kívül mindenki arról beszél, amiről a cikk szól. De eleve, "Hol van már a tavalyi Snowden?"

(#36) Kansas válasza Qkackca (#24) üzenetére


Kansas
addikt

Kb. ezt tudja, ha nincs sok hajó a képen, akkor kicsit többet, úgy 50-55fps-t, 30fps alá nem nagyon megy:

Ezekkel a beállításokkal:

Lenovo Yoga 530-14ARR
Ryzen 5 2500U
8GB DDR4 2400MHz
Toshiba NVMe SSD 256GB

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#37) Petykemano válasza Kansas (#31) üzenetére


Petykemano
veterán

"Mert ezt így Intelek mellé is viszik"

Nem azt mondtam, hogy ilyen ne legyen, ha viszik.
Ámbátor az érdekelne, hogy Intel cpu mellé mina fenének.viszik ezt a belépőszintű gput, amikor azokon van igp?

"a Ryzenek mellett meg csak a TDP-keretet enné."
...Ellentétben a ryzennel (6+mag), amin nincs olyan igp, ami legalább képet adna. Tehát ahol a 4 mag nem elég, oda vagy intelt veszel egyszerűen bepattintod és megy, vagy pluszban kénytelen vagy egy dgput venni.
Egyébként az Intel procin miért nem csak a TDP keretet eszi?

"Irodába amúgy is elég a 4c4t/4c8t proci, vegyenek 3200G/GE-t vagy 3400G/GE-t, abban pont van Vega8/11."

Szerintem van úgy, hogy nem elég. Nyilván nem csak az.jelent irodai felhasználást, ami Gizikének kell levelezésre. Itt pont nem Vega 8, meg 11, meg 20 kéne, hanem 2-3 CU, ami képet ad.

Ettől függetlenül persze lehet, hogy igazad van, és az Intel csinálja tök hülyén, hogy a 6-8 magos cpu mellé - amit irodába nyilvánvalóan nem venne senki, csak valami bivaly dgpu mellé - is ad igpt. Nincsenek számaim, hogy hány 6-8 magos Intel cpu ketyeg pusztán igpvel.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#38) Kansas válasza Petykemano (#37) üzenetére


Kansas
addikt

Gizikének levelezni 3CU-val ott a 200GE-240GE, vagy az utóda, 2c4t, amire Gizikének kell, arra elég.

"hány 6-8 magos Intel cpu ketyeg pusztán igpvel" - laptopban úgy 90%-uk, desktopon talán ha 10%, ami mellé nem tesznek valamilyen VGA-t, de ez csak az én tippem 15 év enterprise IT után. DIY-ban szerintem ~0%, oda nem igazán vesznek i5-i7-et levelezni/videózni, ahhoz túl drága.

"az Intel procin miért nem csak a TDP keretet eszi" az Intel IGP-k fogyasztása kerekítési tévedés a CPU-részhez képest, lásd F-es procik...
Az AMD éveken keresztül szinte minden procijában adott IGP-t, FX kivételével, de tippem szerint azokat nem sokan vették(tán csak sokszálú melóra), annyival rosszabbak voltak az aktuális Inteleknél melón kívül bármi másra, hogy az olcsóságuk se volt mentség.
Nem jött be, most fordítanak a taktikán, ez eddig bejönni látszik.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#39) sb válasza Kansas (#38) üzenetére


sb
veterán

Szerintem i5-bl több kegyeghet IGP-vel irodában, de nem azért mert szükség lenne rájuk. Ügyesen vPro-val meg hasonlókkal el lehetett intézni, hogy i5-ről fusson a levelezés is pár irodában. :)

Viszont 6-8 magos proci eleve nem volt desktopon még 1-2 éve, az a HEDT volt akkoriban. Meg amúgy is alig van szvsz olyan hely, ahol ilyen cpu erőre lenne szükség minimális gpu-val.

(#40) solfilo válasza Petykemano (#37) üzenetére


solfilo
veterán

+1
Nálunk is 6 magos i5-ök vannak IGP-t használva, a legnagyobb terhelés a Word/Excel, amit kapnak.

Az ilyen Radeon 610 félék gondolom mennek majd notiba az APU-k mellé, nem ez volna az első a történelemben, hogy az IGP-nél gyengébb cuccot raknak a gyártók a gépbe feleslegesen. :(

solfilo

(#41) #65675776 válasza solfilo (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az nem feltétlenül felsleges, hogy a teljes telepített memóriát elérheti a rendszer.

(#42) solfilo válasza #65675776 (#41) üzenetére


solfilo
veterán

Most nem tudom Ryzen mellé pakolt VGA esetében hogy van, de korábbi szériáknál úgy ment, hogy az IGP ugyan úgy üzemelt a dVGA mellett, a rendszer kérdezte, melyik programhoz melyik GPU-t használja. A nagy teljesítményűt (pl egy 6CU-s Oland szökevény) vagy az energiatakarékosat (pl 8CU-s IGP).

solfilo

(#43) #65675776 válasza solfilo (#42) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem jelent semmit. Az IGP számára bootidőben osztja ki a BIOS/(U)EFI a memóriát, amit futásidőben nem tudsz módosítani. Ergo ha bootidőben kiosztottál 2 GiB-ot az IGP-nek, akkor ahhoz az alkalmazások nem fognak hozzáférni. A Resource Monitor ezt Hardware Reserved-ként fogja mutatni. (A kecskét is megettük, és a káposzta is elrohadt.) Viszont ha a noti gyártója az IGP-t kompletten letiltja, és tesz egy 2 GiB-os akármilyen dVGA-t a gépbe, akkor a teljes telepített memória elérhető lesz az OS és az alkalmazások számára. Ebből következik, hogy ez pont akkor életképes megoldás igazán, ha a gépben mondjuk csak 4 vagy 8 GiB RAM van.

[ Szerkesztve ]

(#44) solfilo válasza #65675776 (#43) üzenetére


solfilo
veterán

Hát ez az, az IGP-t nem szokták letiltani, hiába raknak mellé dVGA-t. (legalább is AMD APU + AMD dVGA esetében)

solfilo

(#45) Kansas válasza solfilo (#44) üzenetére


Kansas
addikt

Amíg létezett a hibrid CF(AMD Dual Graphics), addig igen. Csak épp az nem támogatott az új hardvereken, csak a régi FX és A-szériás cuccokon.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#46) solfilo válasza Kansas (#45) üzenetére


solfilo
veterán

Tehát mióta nincs dual graphics, le van tiltva az IGP?

A legfrissebb ilyen gép, amit láttam, egy HP 15-ba010nt, A10-9600P + R7 M440 páros volt benne (fenti linkelt dual graphics rendszereknél nem szerepel ez a kombó), az IGP nincs benne letiltva.

solfilo

(#47) Kansas válasza solfilo (#46) üzenetére


Kansas
addikt

Nem kell letiltva lennie, hogy ne vedd hasznát...
Én desktopon hasznát vettem a 2400G/RX480 kombónak, mindegyik hajtott 1-1 monitort, így nem pörgött maxon az RX480 VRAM-ja. Laptopban nem sok hasznát látom, ha nincs több kijelző és a driveres támogatás sincs meg, hogy kiválaszd mi melyik GPU-val menjen...

Az általad leírt konfig még vicces is, hisz az M440 alig erősebb az IGP-nél(kevesebb és régebbi design-jú magja van, csak magasabb órajelen), max a dedikált RAM az előnye.
Nekem is volt Dual Graphics-os Lenovo Z575-öm, de ott legalább az A6-3400 mellé tettek egy HD6650M-et, ami azért nem kicsit volt erősebb, és driverből lehetett állítani, melyik program melyiket használja.

Az a HP konfig nekem kicsit dilettáns/parasztvakító setupnak tűnik. Afféle "ez van raktáron, próbáljuk eladni valahogy"- gépnek.
Lehet hogy egyszerűen lusták voltak az IGP kikapcsolásával törődni, vagy stikában az hajtja a külső kijelzőt.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#48) solfilo válasza Kansas (#47) üzenetére


solfilo
veterán

Az egész onnan indult, hogy mi értelme az IGP-nél gyengébb dVGA-nak notiban, erre írták, hogy ha le van tiltva az IGP, akkor hozzá lehet férni a teljes memóriához. Én meg még nem láttam olyan AMD rendszert, ahol az IGP le lett volna tiltva, ha volt mellé téve egy AMD dVGA. (persze ettől még lehet ilyen)

Az a HP konfig tényleg dilettáns és parasztvakító konfig volt, de a tulaj szereti szerencsére. :)

De hogy ne csak HP legyen a szégyenpadon:
FX-9800P (8CU) + Radeon 530 (6CU), itt legalább az stimmel, hogy mindkettő GCN3. Többet ért volna a Radeon 530 helyett +4GB RAM-ot vagy SSD-t tenni a gépbe. :(

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#49) Kansas válasza solfilo (#48) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, tényleg, már el is feledtem...

Egyébként a Ryzen előtti AMD-s notik többsége nonszensz konfigot kapott, ha konteóra hajlamos lennék, még azt hinném, hogy az Intel támogatásával...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#50) solfilo válasza Kansas (#49) üzenetére


solfilo
veterán

A helyzet nem sokat javult, legalább is még most is vannak furcsaságok.

Lenovo: Ryzen 7 2700U (10CU, GCN5) + Radeon 540 (8CU, GCN4) :(

Az ilyenek miatt leszek kíváncsi, hogy végül milyen notikba kerülnek majd ezek a Radeon 610/620/625/630 dVGA-k. Az a Radeon 620 DDR3-al biztos büntetni fog. :D

solfilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.