Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Badboys


Badboys
őstag

Elhinném, ha akarnám, de nem akarom. Főleg a félresikerült exinos mutatvány után.

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Aki eddig Huawei-t vett magának az most jobb hiján Samsungot. Kb. ennyi. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Hat igen. Ken rosszul tudja: a valsag nem csokkentette, hanem novelte a keresletet. Tavaly az elso felevben volt visszaeses Kina leallasa miatt, illetve uj volt a helyzet, szoval ezert volt visszaeses (azert a keszleten levo cuccok egy reszet letakaritottak a vevok), de aztan elindult a vonat. A tablet piac is regen nem latott eladasokat produkalt.
Szoval ha lesz megtoroanas, az csak a chip hiany miatt lehet. A Samsung okosan csinalta, hogy majdnem ket honappal elobb kiadta telefonjait.
Plusz baromi jo kedvezmenyeket adott. Szoval kicsit fizetett erte, de gondolom ilyen tozsdei ugyek es hasonlok miatt nem konyhai matekkal szamolnak.

(#4) #16820480 válasza janeszgol (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

Volt erről valami egész jó videó, amit láttam, hogy a vírus okozta válság nem egyenlően érintette a szektorokat. Sok szektor egy kezdeti bizonytalanság után nagyon hamar talpra állt és még akár növekedni is tudott, ennek megfelelően az ott dolgozók esetén nem volt pénzkiesés, ellenben a korlátozások miatt elkölteni nem tudták a szokásos utazás-kaja-pia-szórakozás vonalon, meg amúgy is jobbára otthon kellett ülni, és ebből hirtelen megnőtt a kütyük iránti kereslet.
Linus is lehozott erről egy anyagot, hogy nem a bányászoknál kell keresni a hiány okát, hanem hogy az eredeti becslésekhez képest jóval többen akarnak vásárolni úgy általában, és ezt nem tudta lekövetni a gyártás.

(#5) Silenzio


Silenzio
addikt

"visszatért a vásárlókedv." - Mire fel? :) A Volkswagen most küldött el 5000 embert. Mivel remek piackutatóik vannak, lehet sejteni, hogy a pénzügyi válság csak most jön. Ha másért nem, hát az EEK-nek csúfolt új korona variáns miatt, ami elcseszi az oltásokat is.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#6) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Samsung kiváló negyedévet zárt, az LG meg most húzta le a rolót.
Pedig LG G2-3-4 környékén még elég erős volt az LG is.

Csak hát az LG-k szerintem mostanában semmiben sem voltak igazán kiemelkedők és ahhoz képest a megjelenéskor drágán adták a készülékeket. Utána pedig nagyon nagyot estek az árak, de akkor már senki számára sem voltak érdekesek.

(#7) jacis válasza Badboys (#1) üzenetére


jacis
nagyúr

Tapasztalatból beszélsz vagy olvastál róla?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#9) GothGuardian


GothGuardian
csendes tag

Jóhogy jó évet zárt. Csak ha az európai piacot nézzük, nem nagyon van konkurencia. Samsung, almásék, Xiaomi, még a Huawei, Asus, Nokia, Oneplus. Kb. ennyi komolyan szereplő márka van oszt' kalap-kabát. Szolgáltatóknál sincs húúú de széles kínálat. Így nem nehéz jó számokat produkálni. De ez csak az én véleményem...

(#10) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Jól sikerült az idei széria, az Exynos is sokat javult a tavalyihoz képest.

(#11) _flamer válasza pusszycat (#2) üzenetére


_flamer
aktív tag

Igen, sokan az ismerőseim közül Samsungra váltottak a Huaweiről, így ennek fényében annyira nem meglepő a Samsung sikere. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#12) Silenzio válasza Mr Anderson (#8) üzenetére


Silenzio
addikt

Mennyi a valóság és honnan az infód?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#13) Juhaszatti válasza GothGuardian (#9) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Európában a Samsung, Apple, Huawei, Xiaomi és a Motorola alkotja az első 5-öt, de a Motorola már a 2%-ot sem éri el.
Asus, Nokia, Sony, OnePlus és a többi BBK márka jelenleg itt nem tényező.

[ Szerkesztve ]

(#14) GothGuardian válasza Juhaszatti (#13) üzenetére


GothGuardian
csendes tag

Nofene. Erről teljesen lemaradtam. Köszi a pontosítást. :) De a lényegén a mondanivalómnak nem változtat. Szűk keresztmetszetű a piac, nincs sok jelentős szereplő, így nem nehéz jobbnak lenni.

(#15) pusszycat válasza _flamer (#11) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem kap bant a Huawei most ők lennének az első helyen. Ilyen ez a politika. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) Badboys válasza jacis (#7) üzenetére


Badboys
őstag

S20FE ja és volt két A71 is pedig az snapival szerelt.

[ Szerkesztve ]

(#17) doooo válasza pusszycat (#15) üzenetére


doooo
veterán

Ezt miből tudod pontosan kiszámítani (csak hogy ne Pénztáros Lölő pontos szavaival éljek)?
De most komolyan... miért lenne az első? Mert tavaly egy negyedévben minimálisan sikerült annak lennie, köszönhetően annak, hogy Kínán kívül mindenhol bezárt minden (tavaly is érvényben volt a ban, nincs más magyarázat erre)? Miért is volt egyáltalán a világranglista második helyén? Ja igen, mert Kínában mindenkinek jó pont járt ha tőlük választottak (se az ár, se semmi egyéb nem indokolta az abnormálisan magas (éves szinten abnormálisan megugró) piaci részesedésüket két másik óriásgyártó mellett). Nem, nem lenne első. Na meg hát ez már nem csak politika. Ami pl. Xinjiangban folyik, az nem politika. Márpedig a Huawei ottani szerepe (meg a napnál is világosabb tény, hogy a KKP szerves része az egész cég, így minden rosszból kiveszik a részüket a fent említett, konkrét régión túl is) sokakat eltántorít, gyakorlatilag ők maguk tesznek róla, hogy a világ nagy része valamilyen bannal éljen irányukba.

(#18) pusszycat válasza doooo (#17) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudok eligazodni, mindenki mond mindent, egymásra mutogatnak, mindenhol szivárognak az adatok mindenkiről (facebook és társai)
Aki a Huawei-re volt gerjedve most majd a Honor-al fog vigasztalódni ha végre megjelenik valami értelmes tőlük.
A sok Samsung teló után vettem egy Xiaomi-t egy Mi 10T erre az utolsó bizt. frissítés január 1. Most akkor fizessek vele nyugodtan? Lehet visszatérek Samsungra.
Jó árban vannak azok is. :D (Megjelenés után 1 évvel)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#19) jacis válasza Badboys (#16) üzenetére


jacis
nagyúr

Az S21 családról szól a cikk. Azt láttad?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#20) doooo válasza pusszycat (#18) üzenetére


doooo
veterán

Mutogathatnak akire akarnak. Nincs mentségük semmire. Ha van is mire mutogatniuk, egy rossz nem teszi jóvá a másik (sokkal, sokkal) rossza(bba)t.

(#22) 7Heads Drago válasza pusszycat (#2) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Huawei helyett Samut? :W
Nekem eszembe se jutna. Főleg azért nem értem mert eleve sokan Samuról váltottak rá. Mert beleuntak a Samsung hülyeségeibe. De persze azt vesz mindenki amit akar. Nekem eszembe se jutna váltani rá.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23) pusszycat válasza 7Heads Drago (#22) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor te mit vennél a Huawei helyet ha szükséged van GMS is? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#24) 7Heads Drago válasza Silenzio (#12) üzenetére


7Heads Drago
veterán

[link]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#25) 7Heads Drago válasza pusszycat (#23) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A Oneplus, Xiaomi nekem nem jön be. Valahogy sose áll ott össze az kép. Most leginkább az Asus jön be droidon, illetve még esetleg egy I11. Viszont a kamerára kicsit gyúrhatnának az Asusnál.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#26) Juhaszatti válasza 7Heads Drago (#22) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Huawei helyett Samut? :W "

Igen, mi ezzel a probléma?
Nálunk is pont ez volt a forgatókönyv. Több Huawei és Honor is volt a családban, de miután "beleuntunk a hülyeségeikbe", Samsungokra és iPhone-okra lett cserélve az összes. Azóta kevesebb a probléma.

(#27) Schuler888 válasza Juhaszatti (#26) üzenetére


Schuler888
senior tag

Neki aztan mondhatod :DDD

Egyebkent nem csoda, zsenialis keszulek az s21Ultra, sokaig agyaltam hogy levaltsam-e a Note10+ 5G-t nagynehezen raszantam magam, de aldom az elhatarozast azota is :))

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#28) Luck Dragon

Nem hittem volna hogy az S21 ilyen jól fog majd fogyni . Sőt ...

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) El Diabl0 válasza Schuler888 (#27) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Android vonalon eddig is csak a Samsungnak volt jelentős eladása csúcsmobilokból, a szuper S21 szériával még jobban bebiztosítják a helyzetüket a piacon. Csak tartsák meg ezt a szintet jövőre és azután is!

(#30) Schuler888 válasza El Diabl0 (#29) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mondjuk az alap s21 eleg sotlan azon az aron, mar-mar a lite jelzot kivanna maga moge. A szintet nem felek, hogy ne tartanak meg a csucson, csak tovabb ne draguljon...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#31) Hallosz


Hallosz
senior tag

Nos, örülök, hogy jól megy nekik. Nem szeretnék egy kapuzárási pánikban lévő cég készülékével dolgozni.

Mert lakni, muszáj.

(#32) Schuler888 válasza Hallosz (#31) üzenetére


Schuler888
senior tag

Hidd el, ha romlananak a szamok, akkor kenytelenek lennenek "tobbet" adni, olyan dolgokat amik mar keszen vannak, de nem lovik el a puskaport foloslegesen, csak szepen aprankent epp amennyi kell a balanaszhoz

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#33) El Diabl0 válasza Schuler888 (#30) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Azért pl. a tavalyi fókuszhibás S20 széria elég gyenge eresztés volt... Az S21-gyel kijavították a bakit, tartsák is ezt a szintet. Így értettem.

(#34) #16820480 válasza Schuler888 (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ha megnézed, hogy a többiek mit adnak azért a ~700$-ért, akkor nem olyan rossz az alap S21. Legalább nem kiherélt kamerarendszert kapott, van IP védelem és méretben is elég kezelhető. Még az alap i12 lenne korrekt ellenfél, de ott nincs telefotó kamera és drágább is valamivel (na meg iOS).

(#35) beastars


beastars
tag

Nem igazan csodálkozok ez a kép jol tükrözi

[ Szerkesztve ]

(#36) *RLaci* válasza #16820480 (#34) üzenetére


*RLaci*
addikt

Így van, méretében gyakorlatilag konkurencia nélküli telefon ha az almát kivesszük a pakliból. Ultráról váltottam vissza a kicsire mert nem bírtam megszokni annak a méretét, nem bántam meg, nincs hiány érzetem.

(#37) KaitouP válasza beastars (#35) üzenetére


KaitouP
veterán

Ezt hogyan? RED Infinity Worldben vagyok, elvileg ez a legdrágább tarifa, mégis 19K lenne a havidíja csak a készüléknek. (400K össz.)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#38) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ez csak azt bizonyítja hogy az embereknek túl sok fölös pénzük van nyugaton. :DDD
Nekem 300 a lélektani határ csúcsa, de inkább 250.
Mikor másfél havi fizetés egy csúcs telefon az már kicsit sok.
Laptopnál még megértettem régen, de a maiak inkább csak szemetek sok esetben.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#39) beastars válasza KaitouP (#37) üzenetére


beastars
tag

Teljesen igazad van. Én evvel arra probáltam rámutatni hogy sok ember igy vásárolta meg a készüléket . Jol jár a kép alapján a vodafone,és a samsung is

(#40) beastars válasza KaitouP (#37) üzenetére


beastars
tag

És inkabb válts Maxra havi 3000 olcsobb

(#41) 7Heads Drago válasza Juhaszatti (#26) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Legyen úgy. :DDD
"beleuntunk a hülyeségeikbe"
Ezek szerint akkor a Samu ezektől teljesen mentes? Mármint a hülyeségektől..... Kétlem.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#42) Juhaszatti válasza 7Heads Drago (#41) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mint írtam, kevesebb a probléma. A mértékek és a nagyságrendek azért sokat számítanak.

(#43) 7Heads Drago válasza Juhaszatti (#42) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:D :D :D
Pedig ha jól emlékszem a legtöbben a szoftver és a Sot miatt váltottak anno Samsungról.
Konkrétum nélkül ez így csak a márka simogatása számomra.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#44) Juhaszatti válasza 7Heads Drago (#43) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A szoftver miatt az az anno még a TouchWiz idején volt, jópár éve :D

Hozhatok konkrétumokat is, de ennyire nem akartam belemenni. Az utóbbi években elég sok Huawei és Honor megfordult nálunk (összesen 6db, ár/érték arányban akkoriban tényleg jónak tűntek), és hidd el hogy ennyi telefon leváltására nem racionális magyarázat a "márkasimogatás".
A fagyások, bugok rendszeresek voltak, de természetesen ezek minden márkánál előfordulhatnak, csak a mértéke nem mindegy. A legdurvább eset talán az volt mikor úgy fagyott le hogy tényleg semmire nem reagált, a hátlap viszont folyamatosan forrósodott, valószínűleg durván beragadt valami. Hogy Google vagy EMUI specifikus dolog akasztotta így ki azt nem tudom, de igazából mindegy is, más androidos telefonokon nem találkoztam hasonlóval sem. Mindenesetre egy rendszerösszeomlás utáni újraindulás megoldotta. Ezután a tulaja nem hogy Huaweit, de androidot sem akart többet, így iPhone váltotta.
Hardveres probléma egyébként túl sok nem volt. Az egyiken a beszédhangszóró adta meg magát.
Ha ezek a kisebb nagyobb, vagy csak apró de bosszantó hibák 1 telefonon jöttek volna ki, azt mondom csak belenyúltunk egy hibás darabba. Na de ha 6 telefonról van szó, ott már nem lehet erre fogni.

Viszont ha már "márkasimogatás" nekem már a legelső kommentedben felvetett "Huawei helyett Samut? :W " kérdés is annak tűnik. Mintha a tiéddel ellenkező előjelű tapasztalatok nem is létezhetnének. :N

(#45) Schuler888 válasza 7Heads Drago (#41) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Ezek szerint akkor a Samu ezektől teljesen mentes? Mármint a hülyeségektől..... Kétlem."

"Konkrétum nélkül ez így csak a márka simogatása fikazasa számomra." ;]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#46) Schuler888 válasza Juhaszatti (#44) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ismerjuj mar a hujevejsarkanyt, mint a rosszpenzt, kb aryon ver.2... :U

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#47) 7Heads Drago válasza Schuler888 (#45) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Csak hogy megnyugodjál:
S21: [link]
S20: [link]
Habár kétlem hogy ettől leereszkednél a felhők közül.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#48) 7Heads Drago válasza Juhaszatti (#44) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt most nem értem:
Ezután a tulaja nem hogy Huaweit, de androidot sem akart többet, így iPhone váltotta.
Most szervizes vagy, vagy családtagról beszélsz?
Hasonló eseteket lehet Samsung és Apple oldalon is találni. Ezt minap találtam: [link]
Ez se vesz mostanában iPhonet. Akkor ezek után az egész Applet lehet száműzni a Marsra? :DDD
Alsó kategóriában minden gyártó modelljeinél van gond. Egy ismerősnek én is ajánlottam a Huaweit hogy nekem bevált, erre vett kis pénzért egy kakit. Gondolhatod ki volt a hibás.
Konkrétan nekem a problémám a Samuval: ami jó már kamerában az vagy nagy kijelzőben vagy vicc a Sot. A lekerekített kijelzőt meg sose komáltam egy gyártónál se. Ha a Huawei nem kezdi el a Sot-okat fentebb tornászni még sehol se tartanának a Samunál, Applenál ez ügyben. Jelenleg ami nálam a P30 után a legesélyesebb az egy I11(illetve van 1-2 Asus modell ami még bejön). A lányomnak is az van már. (P10-et váltott)
Mintha a tiéddel ellenkező előjelű tapasztalatok nem is létezhetnének.
Dehogynem. Csak ezek szerint az a gond hogy én visszakérdeztem.
Sorry
Nem mellesleg az adott telo topikjában nagyon jól látható mivel mi a gond. Samu nekem még biztos nem kell egy darabig. Ettől függetlenül van itthon egy rakás cucc a Samsung gyártmány és nem visel meg lelkileg. :) Ha jó valami megveszem és nem a logót nézem rajta.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49) Schuler888 válasza 7Heads Drago (#47) üzenetére


Schuler888
senior tag

Komolyan mar csak erre futja? Ne egesd mar magad.. :U 🤦‍♂️🤦‍♀️🤦

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#50) jacis válasza Schuler888 (#49) üzenetére


jacis
nagyúr

+1

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.