Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fanti válasza Synthwave (#49) üzenetére


fanti
addikt

Nézd, én nem vitatom hogy speciális felhasználásra speciális egér is kell. Tudom, hogy a gamereknél még a port sebessége sem mindegy. Láttam egyszer egy profi játékost....hát komolyan mondom alig hittem a szememnek. Ahhoz a pörgéshez valami eszméletlen csúcs egér kellett az biztos.
Igen, az igény határozza meg a választást és persze a pénzkeret.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#52) Dilikutya válasza fanti (#51) üzenetére


Dilikutya
félisten

Évekig egy vezeték nélküli Microsoft egerem volt, notebookhoz való, de én játékra használtam. FPS-ben nem az egér volt a szűk keresztmetszet, hanem a játékos. :) Utána, ahogy a gumiborítása gusztustalanul lerohadt, egy kb 1000 Ft-os A4Tech egerem volt, PS2-es, évekig, talán 2 éve váltottam le egy Dell munkaállomás egerére, amivel szintén nem éreztem különbséget, csak a kábele volt merev. November végén elcsábultam egy jó kritikákat kapott Logitech G102 irányába, kényelmes, a kábel is megfelelő, gyors is tud lenni, de ugyanúgy legkönnyebb fokozaton indítok mindent. Csak az első és a legutóbbi indítás között eltelt 20 év. :) Persze nem bántam meg a G102-t, mert az RGB ledet kékre állítva passzol a monitorom, a billentyűzetem és a Cooler Master házam diszkrét fényeihez, meg fekete is szintén. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#53) hhenry


hhenry
őstag

Jónak tűnik ezen az áron

(#54) fanti válasza Dilikutya (#52) üzenetére


fanti
addikt

Te vagy az én emberem, egyformán gondolkodunk az egerekről!!!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#55) Dilikutya válasza fanti (#54) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ami különbség, az az anyaghasználat, összeszerelés, ergonómia. Bár láttam olyan drágább egeret, amit rossz volt fogni. De maga a használat otthoni, egyszerű proli játékosként nem volt jobb vagy rosszabb pusztán a szenzor miatt, a Dell-nek jobban zavart a merev kábele.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#56) Piftuka válasza Synthwave (#9) üzenetére


Piftuka
veterán

"(#7) Piftuka: Te is egy 96/102 grammos egeret hasonlítasz egy 80 grammoshoz."

Nem tudtam, hogy ennyit számít 15-20 gramm a gyakorlatban, de továbbolvastam a hozzászólásaidat, és értelek.

Sajnos nem volt még módom személyesen megtapasztalni a különbséget otthoni használat során, legalább két, ennyire eltérő súlyú egérrel!

Mindenesetre azt én is megtapasztaltam most legutóbb, amikor a HP OMEN egeret megvásároltam, hogy a "by defult" benne elhelyezett 3 súly számomra feleslegesen nehézzé tette. Miután eltávolítottam a súlyokat, óriási volt a különbség az egér emelése során.

Egyelőre én most kivárok, és Vanir vonatkozó tetsztjét ( :) ), valamint az új MS Intellimouse hazai megjelenését várom.

Mert az bizony tény, hogy az egér és a billentyűzet kapcsán - gondolván az egészségünkre -, nagyon nem mindegy, hogy milyen eszközt használunk.

"Aquila non captat muscas."

(#57) Synthwave válasza Dilikutya (#52) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak így már sehogy se lehet keresztülvinni a "fosadvány egér miatt vesztettem" matinét. :DDD

Csak az egérpad, billentyűzet, monitor (képfrissítés) és a no sound marad. Meg a "macskám éppen megfialt az ölemben". ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#58) Synthwave válasza Piftuka (#56) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

15-20 gramm ég és föld tömegbeli különbség egy egér esetén.

Ha kicsi-könnyű patkány kell és ok a forma, nyugodtan veheted a TUF 5-öst. Már ha erre céloztál.

Tartósságról persze nem lehet érdemben nyilatkozni egy ennyire friss modell esetén, erre majd visszatérünk 4-5 év múlva - mindenesetre az összeszerelés minősége bíztató.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#59) Piftuka válasza Synthwave (#58) üzenetére


Piftuka
veterán

Sajnos nekem - az általad említett okokból - nagyon fontos, hogy az egér jobb kezes, ergonomikus legyen.

Ezért a szimmetrikus kialakítás számomra nem megfelelő.

Ám hálás köszönettel fogadom, a jó, könnyű, jobb kezes, ergonomikus egerekre vonatkozó tippeket, mert még mindig keresem az ideálisat.

"Aquila non captat muscas."

(#60) Piftuka válasza Daelion (#38) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mostani Kínai egerem volt 6k+Huf PMW 3325-el és kb ugyan ilyen szoftver lehetőségekkel."

Mi a pontos elnevezése annak az egérnek?

"Aquila non captat muscas."

(#61) Piftuka válasza fanti (#45) üzenetére


Piftuka
veterán

"A legegyszerűbb dolog amúgy egeret venni, mert elmegy az ember az MM-be, ott ki van rakva vagy 30 darab és ki is próbálhatóak kézrátétellel."

Sajnos az egyáltalán nem garancia semmire! :(

Ebben a hozzászólásban elolvashatod a részletes ismertetőmet arra vonatkozóan, hogy miért. :K

"Aquila non captat muscas."

(#62) Daelion válasza Piftuka (#60) üzenetére


Daelion
őstag

Motospeed V20,előtte V30 volt ~2 évig mire megadta magát.

Elég sok egerük van,számozás fura tehát a 30-as pl nem nagyon jobb mint a 20-as,legalábbis szenzorilag.

RGB kicsit túlzás de ledenként állítható/kikapcsolható igény szerint.

Egyedüli gondom talán az vele,hogy ~átlagos kéz mérettel elég nehéz elérni a bal oldalon lévő felső gombot de szerencsére nekem erre nem nagyon van szükségem.

Gearbestről vettem őket,nekem kellemes csalódás csak ne kéne ~1 hónapot várni mire megjön.

[ Szerkesztve ]

(#63) Synthwave válasza Piftuka (#59) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem igazán van ilyen; a kisebb méretű, könnyű darabok jellemzően inkább szimmetrikusak.

A legjobb ergonomikus forma szerintem a Logitech MX500-é és a MS IME 3.0-áé, de azok ~105 grammosak. Meg az MX1000-é, ha dzsunkabelsős lagoswireless is számít.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#64) Daelion válasza Piftuka (#60) üzenetére


Daelion
őstag

Most olvastam,hogy neked mik a feltételeid de akkor valszeg neked ezek nem lennének megfelelőek.

Többi egerükről nem tudok nyilatkozni de nézz szét hátha van ami bejön. :)

(#65) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszi, jó teszt volt! :R :)

Külön köszönöm a szenzor megjelölést, ajánló cikkeknél néha nagyon hiányzik a szememnek.... :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#66) Daelion válasza Micsurin (#65) üzenetére


Daelion
őstag

Sajnos ez manapság már a gyártó hivatalos oldalán/termék alatt sincs mindig feltüntetve amit én se értek,aztán mehet az ember googlen guberálni mire kiderül mit is raktak az egérbe 'már ha kiderül..'. :(((

(#67) snecy20 válasza Daelion (#66) üzenetére


snecy20
veterán

Nem véletlenül nem szokták ezt feltüntetni - jellemzően több a hitvány szenzor, mint a jó / kimagaslóan jó.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#68) topcy999


topcy999
csendes tag

hello

ROG Armoury 2 használom
Macroba elmentek és beállítom egy egér gombra a macro t müködik is de nem tudom leállítani.

valakinek megoldás?

én

(#69) Astoria


Astoria
csendes tag

A következő lenne a problémám, adott egy ASUS TUF gaming f15 ös laptop, már a használat elejétől fennáll ez az"érdekesség" fel van telepítve az Asus Armouri Crate, amivel lehet szabályozni a ventilátor sebességet/processzor hűtést: 4 fokozat van Windows, Silent,Performance, Turbó.
Játék közben a Silent et használom, és ha rákapcsolom a jobb hűtés miatt a performance beállítást akkor a processzor hőmérséklete nem csökken, hanem felmegy még 5 fokot, ahelyett hogy alacsonyabb lenne, és ha felkapcsolom a nagyobb Turbo fokozatot, akkor még feljebb megy a processzor hőmérséklete.......ez mitől lehet?

Játék közben eléri a 70 fokot, ha nagyobb Performance sebességre kapcsolom a hűtést, felmegy 75 re, a Turbóval eléri a 80-at is, és ha visszaveszem a legalacsonyabb ventillátor fokozatra,Silent re akkor visszaáll 70-re

A gép garanciális, kb 1 éves lehet,nem volt szétszedve mióta megvan.
Alapból játékon kívül teljesen normális kb 41-45 fokon megy a gép. Ventillátoros hűtőpaddal használom

Valakinek ilyen probléma ?

ASUS TUF F15

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.