Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #95462144


#95462144
törölt tag

Én is beadtam a derekam a múlthéten egy 55CX3LA modellre eddig meg vagyok vele elégedve.

(#2) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Exponenciális bővülés, az igazi bumm csak ezután jön. Pár év és középkategóriától felfelé csak az oled lesz eladható, a csúcsot pedig az aktuálisan legújabb technológia fogja képviselni, - most oled, később más.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#3) csendes


csendes
őstag

És mi a hleyzet a QD OLED-del? Adnak már el belőle kereskedelmi forgalomban 2021-ben? [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#4) #72042496 válasza csendes (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Most úgy néz ki, hogy talán jövőre jöhetnek az elsőszériás modellek. (Bazi drágán, mert eleinte alacsony kapacitásra és gyenge kihozatalra érdemes számítani.)

(#5) Busterftw válasza csendes (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

A cikk 2021 veget ir vagy 2022 januar, mert akkor szokott a Samsung uj cuccot leleplezni. Mashol is 2022-ot olvasni.

(#6) #16820480 válasza Sza_Sa (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha a jövőben a középkategóriát a mostani top 4K LCD fogja képviselni, akkor annál jobb, legalább nem kell majd feljebb nézelődjek. Bár remélhetőleg ez a mostani tévé még sok évig kiszolgál.

(#7) Sza_Sa válasza #16820480 (#6) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Attól nem félek, nem fog egy gyártó sem sokzónás, szuper tükröződésgátló bevonattal ellátott panelt olcsón adni.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#8) Duree válasza #72042496 (#4) üzenetére


Duree
veterán

Biztosra mondom, hogy nem jönnek, gondok vannak a panellal, még az is lehet , hogy törlik az egész projektet.

duree54

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A piackutato cegek jo resze nem piackutatasbol el, hanem megrendelesre keszit ilyen optimista wishful thinking "elorejelzeseket". A cegek tobbsege a sajat piackutatasa alapjan tervez, es amikor kulsost vesz igenybe, jellemzoen reklamcelra akarja hasznalni es megadja elore a kutatas "eredmenyet".

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) arty válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


arty
veterán

Kommunizmusban talán. Az eredményorientált cégek nem költenek önmaguk átverésére :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#11) Tigerclaw válasza arty (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A cel nem a maguk atverese, hanem a promocio. Egyreszt az ilyen alkutatasok bekerulnek a digitalis verkeringesbe, masreszt a sajat promo anyagaikban is fel tudjak hasznalni megerositesnek az "erdemenyt", ami persze nekik kedvez. Belsos celra persze nem hasznaljak.

Ilyen OLED prognozis minden even van es mivel bekerul sok hirportal hirei koze, maris elultette a bogarat sok ember fulebe, miszerint "talan mar ideje lenne OLED TV-re valtani". A reszveny arat is felporgethetik ezek a kutatasok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) balojazz


balojazz
tag

Eddig nem vehettem ilyeneket, mert félő, hogy a kicsik összetörik labdázással vagy ilyesmivel, de szerencsém van, mert mire pár év múlva kinövik magukat, már rengeteg ilyen lesz, és még olcsón is.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#13) ALBY válasza balojazz (#12) üzenetére


ALBY
senior tag

Philips-nek volt pár éve gyerekálló tévéje, nagyon erős előtétüveggel.
Nyilván megbukott, mert nem ingyen adták, és amúgy se biztos hogy olyan tévét vetek volna a népek.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#14) arty válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


arty
veterán

nulla promo ez egy célzott reklámhoz képest - szerintem

én idén vettem oledet és nem azért mert "idén már sok fog fogyni, olvastam tavaly!" :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#15) Chriss745


Chriss745
tag

Én 3 éve vettem egy 55-ös LG OLED-et, átlagos használat után épp minap nézegettem, hogy már annyira be van égve a közepe és jobb lent a karika, hogy lassan kuka az egész. A másik 55-ös TV-m 7 éves, éjjel nappal ment rajta még annó mese a gyerekeknek, kb 4x annyit futott, semmi baja. Jah, és az fele annyiba került. Nekem nagy csalódás az OLED. :O

(#16) sakal83 válasza Chriss745 (#15) üzenetére


sakal83
addikt

Mi a tipusa? Illetve a gari lejarata elott miert nem nezted at? Azert vagyok szkeptikus mert 4-5 eve oledeket hasznalok de beegesem nem volt.

Persze ha aramtalanitod es/vagy 100as oled fenyen ejjel nappal megy a duck tv akkor ne csodalkozz. Oda lcd ajanlott. Mindennek megvan a helye es a celja.

Hetkoznapi hasznalatra nem ertem aki fwlsokategorias lcd-t vesz. Klasszosokkal jobb az oled es nem dragabb lathatoan mar. 300e ft kornyeken siman kaphato ami egy nirmalisabb lcd ara.

[ Szerkesztve ]

(#17) Tigerclaw válasza Chriss745 (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igazan betilthatnak mar a csatornalogokat. Valahol lobbizni kellene, hogy ne legyen semmilyen statikus elem a kozvetitesek soran.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) Csandi válasza Chriss745 (#15) üzenetére


Csandi
őstag

Minél újabb egy OLED TV annál jobb beégés elleni védelem/technológia van benne. Persze egy 1 éves modellről még nem tudunk nyilatkozni, hogy milyen lesz 3 évesen :D De én ha pl. OLED-et vennék sima TV adást soha nem néznék rajta (amúgy se nagyon szoktam) csak netflix/torrent film/konzol menne rajta.

(#19) GeryFlash válasza Chriss745 (#15) üzenetére


GeryFlash
veterán

Tipust modnanal esetleg kepet kuldenel? Tenyleg erdekel, mert utobbi 3-4 evben nem nagyon hallottam ilyenrol.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#20) arty válasza GeryFlash (#19) üzenetére


arty
veterán

lg, 3 éves, .... B8 v. C8 ?
azért attól nem vártam volna komoly beégést, miután rtingsnél a C7 is jól vizsgázott.....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21) sakal83 válasza arty (#20) üzenetére


sakal83
addikt

El tudom kepzelni a trollkodast mint lehetőséget a szokasos beeges hisztivel. A logo meg ok lehet de a közepe? :F

(#22) slezsi válasza arty (#20) üzenetére


slezsi
csendes tag

LG-nek jelezted? valaki írta itt fórumon, hogy vásárlástól 3 évig cserélik a kijlzőt és neki meg is csinálták. Bocsi nem neked akartam :D

[ Szerkesztve ]

(#23) bteebi


bteebi
veterán

Amúgy mikor jár(t) le az LG szabadalma? Az egy kicsit még majd megbolondíthatná a piacot, habár gyár is kellene hozzá... az meg nem olcsó.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) alaves válasza Chriss745 (#15) üzenetére


alaves
addikt

Sajnos a használati utasítás nem írja le igazán, hogyan kell az OLED-et használni.
Beégés elkerülhető:
- SDR 100-120 nit fényerővel használva (évjárattól és típustól függően 17-54 OLED fény)
- az 1 órás kézi pixelfrissítő gyakoribb használata (különösen statikus elemek gyakori, huzamosabb ideig történő megjelenítése, valamint extrém napi üzemóra esetén) (automatikusan csak 1500-2000 üzemóránként fut le)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25) Chriss745 válasza GeryFlash (#19) üzenetére


Chriss745
tag

55-ös B7-es, 3 éve letelte után pár héttel jött elő. A legidegesítőbb, hogy mindig azon idegeskedtem, nehogy beégjen, még 1 percnél tovább se hagytam egy filmet megállítva, és tessék. De már nem érdekel, vettem egy Samsung Neo QLED-et, még jobb is a képe, ez nem fog beégni.

[ Szerkesztve ]

(#26) Ribi válasza Chriss745 (#25) üzenetére


Ribi
nagyúr

Beégés "hirtelen előugrik"? Az tudtommal nem így szokott csinálni, hanem szép fokozatosan.

[ Szerkesztve ]

(#27) GeryFlash válasza Chriss745 (#25) üzenetére


GeryFlash
veterán

:( :(

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#28) bteebi válasza Chriss745 (#25) üzenetére


bteebi
veterán

Ez meglepő, egyúttal elszomorító. Mondjuk a "hirtelen fellépő" beégést nem tudom értelmezni. :F

Használta kisgyerek, vagy valami nagyon laikus is a TV-t? Mintha egy sörös/borosüveg lenne beleégve, pl. jópár órányi konstans tartalom után.

A "poén" egyébként az, hogy valószínűleg még ezzel együtt se feltűnő a beégés a legtöbb valós esetben.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) Chriss745 válasza bteebi (#28) üzenetére


Chriss745
tag

Én sehol nem írtam, hogy hirtelen égett be. Foci EB alatt tűnt fel először, hogy középen más színű a fű, mint a szélén, de kódolási hibának gondoltam, aztán rá pár napra gyerek nézett valami animációt, ahol nagyon látszott. Többiek a családban azt mondták, ők már látják egy ideje, de nem mertek szólni, mert tudják mennyire a mániám, hogy nehogy beégjen. Egy biztos, konstans tartalom nem volt rajt soha 5 percnél tovább, gyerekek már nagyobbak, mindenki vigyázott a TV-re, tudják mennyibe került.

Persze, nem feltűnő a legtöbb esetben, de az ember ilyenkor már tudat alatt is azt nézi, hogy na most látszik?

Középen az a fura fehér valami, mintha egy nagy középső újj mutatna be, LG küldi szeretetből. :DD

Amúgy képen nem jön át, élőben randább az egész. :O

(#30) bteebi válasza Chriss745 (#29) üzenetére


bteebi
veterán

Hát nagyon sajnálom... Ha tudod, hogy ott van, akkor már kb. olyankor is látnád, amikor vagy nem látszik, vagy csak épphogy...

A családi titkolózás alapján egyébként úgy vélem, hogy lehetett ott valami egyéb turpisság is a háttérben, pláne ha gyerek/anyós is használta a TV-t. Elég egyszer nem odafigyelni, egyszer nagyobbat hibáznia valakinek, és már meg is van a baj.

Gondolom már alaposan utánanéztél, de én azért próbálnám valamilyen módon csökkenteni a beégés hatását, hacsak nem jár extrém fényerő csökkenéssel.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31) alaves válasza Chriss745 (#25) üzenetére


alaves
addikt

Sajnos a 2017-es modellek még érzékenyek voltak a beégésre. A jelenlegi modellek már nem (pl. 103%-al nagyobb piros alpixelek), még boltban sem tudják beégetni. Az én B7-em is beégett (60-as OLED fénnyel fél év alatt). Az OLED754-el 7200 üzemóránál járok, napi 14-16 üzemóra, rengeteg statikus elemmel (PC) és nincs gond. Vehetsz most már nyugodtan OLED TV-t.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#32) Chriss745 válasza alaves (#31) üzenetére


Chriss745
tag

Köszi, de mikor ezt a TV-t vettem is ezt mondták, hogy a 2017-es modellek már nem égnek be, ez a korábbi szériák problémája volt. Eddig LGs voltam, de azt kell hogy mondjam az új Samsung Neo QLED-em körökkel veri az OLED-eket képminőségben.

(#33) alaves válasza Chriss745 (#32) üzenetére


alaves
addikt

Örülök, hogy elégedett vagy a QN TV-vel, láttam boltban (QN95 és QN85). Szerintem is jobb mint az előző QLED-ek, de én jobbnak látom az OLED képét. Nálad nem sötétebb kicsit a kép körös körül egy 1-1,5 cm-es sávban? (a bolti készüléken olyan volt, mindkét típuson)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#34) Abel-0101 válasza alaves (#33) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Felkeltette az érdeklődésem a Topik cím "Remek éve lehet az OLED Tvknek idén". Hozzáfüzném azt, hogy a sok hibás/buggos frissités, a márkaszervízek, illetve a Tv tárhelyek, mértéktelen problémája lejebb viszi ezt az ambiciózust...

(#35) Chriss745 válasza alaves (#33) üzenetére


Chriss745
tag

Én mielőtt megvettem megnéztem a képét egy 2021-es LG OLED mellett, úgy voltak kiállítva, kanapé távolságból a fekete mindkettőnél tökéletesnek tűnt, -nem csak demóban, netflixet is néztem-, de a fényerő és a színek, az OLED lemarad szerintem a neo QLEDdel szemben. Én így láttam ott, de itthon is ez az érzésem, még SDR tartalomnál is.
Én nem látom az enyémen azt a sötét sávot, QN90-esem van.

(#36) #72042496 válasza Duree (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Közben több oldal lehozta, hogy 1H22-ben jönnek a Samsung QD-OLED tévék.

(#37) bteebi válasza #72042496 (#36) üzenetére


bteebi
veterán

Bízzunk benne, hogy már tényleg úgy lesz... Mondjuk felvet pár kérdést. Papíron (jóval) jobbnak kellene lennie, mint az LG-féle WRGB-nek, de az LG-nek már van pár évnyi OLED paneles (és TV-s) tapasztalata, a Samunak meg nincs. Szerintem amúgy aligha lesz érdemleges árcsökkenés 4-5 éven belül, pedig jó lenne.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.