Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kinder


Kinder
senior tag

Ezek tényleg jó árak.

(#2) Nexave


Nexave
tag

Egy 55-re beneveznék, de még nem aktuális. Nem lesz még ennyi sem 1-2 év múlva. Addig meg simán kiszolgál a lg FHD.

(#3) Joshi


Joshi
titán

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, komoly a 65-75" közötti majdnem 2x-es árkülönbség.:Y Megkezdtem az asszony győzködését egy nagyobb TV irányába, lehetséges még egy 75"-osat is be lehetne szuszakolni az áldozatul szánt szobába:R.

Viszont kérdés, milyen minőségűek ezek a cuccok? Képminőségben is szeretnék lényegeset lépni a mostani LED után, a felbontás nem minden.

#3: 1100USD=1500AUD, + helyi ÁFA, szállítás, +pofátlan verseny nélküli ausztrál kisker felár. Kb minden kütyüs fórumon sírnak az ausztrálok, hogy mennyivel drágább náluk minden sokszor még a magas ÁFÁ-s EU áraknál is. Remélhetőleg európában ez megmarad 1100EUR-nak...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Joshi válasza Joshi (#3) üzenetére


Joshi
titán

A 65"-os C2US ára itt is a duplája mint amennyi a PH hírben van. :B Ha ezt euróba számoljuk akkor már nem is annyira kedvező az árazás, csodálkoztam volna ha csak ennyibe kerül egy ilyen tévé.

[ Szerkesztve ]

(#6) Jose73 válasza Joshi (#3) üzenetére


Jose73
tag

Ez egy ausztrál oldal, talán ausztrál dollárban (AUD) vannak az árak megadva. :)

(#7) TheCloWn25 válasza Joshi (#3) üzenetére


TheCloWn25
csendes tag

Ez ausztrál dollár. 2700aud az kb 2000usd

(#8) t72killer válasza TheCloWn25 (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még így is maradt 900USD, amit nehéz megmagyarázni a 10% GST-vel és a maximum 10% vámtétellel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Viszont kérdés, milyen minőségűek ezek a cuccok? Képminőségben is szeretnék lényegeset lépni a mostani LED után, a felbontás nem minden.-> Kb. ez a TV vásárlás/választás lényege. Itthoni tapasztalat híján pedig maradnak a külföldi tesztek. Nem lesz 1x-rű...

(#10) t72killer válasza SunMount3r (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem vagyok túlzottan optimista, ez is ugyanúgy LED háttérvilágítású mint a mostani samu 3DTV-nk, mindenféle bűbáj pl kvantumpontok, OLED és hasonló gyönyörűségek nélkül.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Exodius


Exodius
őstag

"A 4K felbontású, HDR támogatású (HDR 10 és Dolby Vision is!) panelek képesek a hagyományos tartalmakat nagy dinamikatartományúvá konvertálni különféle trükkös algoritmusok segítségével."

Ez nekem nagyon sza*ból várat.....már az AOC monitorok is tudnak SD minőségből HD-t varázsolni. Ez most parasztvakítás, vagy tényleg lehetséges? Valaki tudna erről a működésről mesélni? Mert nekem nagyon kamunak tűnik. MP3-ból sem tudsz FLAC-ot csinálni, csak fordítva, mert a jóból rosszabbat könnyebben varázsolsz. :W :Y

[ Szerkesztve ]

(#12) Duree


Duree
veterán

Nem tűniik rossznak én már láttam TCL tévét müködni és szép kép volt rajta.Ezek az árak elsöre nem rosszak de mire elérnek hozzánk már LG,Samsung árban lesznek akkor meg minek.

duree54

(#13) Joshi válasza TheCloWn25 (#7) üzenetére


Joshi
titán

Akkor se jó a PH árazás, mert ott a 65"-ra 310 000Ft ír (1100 usa dollár), de a 2300 ausztrál dollár inkább ~500 000Ft-ra jön ki. :Y

És nem hinném hogy 2017-es technológiát vonultatna fel a TCL.

[ Szerkesztve ]

(#14) t72killer válasza Joshi (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"És nem hinném hogy 2017-es technológiát vonultatna fel a TCL" - ez a legnagyobb kétségem. Nekem a 4k-ban, pláne a HDRben nem a töménytelen pixelmennyiség, hanem a szebb színek, egyenletesebb megvilágítás lenne a lényeg. A mostani LED-en fekete háttérnél kb felhők kergetőznek, ezen ideje lenne túllépni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Joshi válasza t72killer (#14) üzenetére


Joshi
titán

LCD HDR-hez nagyon jó háttérvilágítás kell, talán a Sony blacklight master drive már hozza a kötelezőt. De inkább egy OLED.

(#16) GML válasza Joshi (#5) üzenetére


GML
őstag

http://www.tclusa.com/products/home-theater/c-series

(#17) Joshi válasza GML (#16) üzenetére


Joshi
titán

Ezt miért linkelted? :F

(#18) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Ki se írták, így már most garantálom, hogy jó lesz ha 300 candellás fényereje lesz ennek a szarnak! Márpedig a HDR-hez az édes kevés... trükközzön akárhogy is a nyomorultja! :W

(#19) TheCloWn25 válasza Joshi (#13) üzenetére


TheCloWn25
csendes tag

Megnéztem jobban, a PH a méretet írta el, nem 55, 65, 75 hanem 49, 55 és 65.

(#20) Joshi válasza TheCloWn25 (#19) üzenetére


Joshi
titán

"Rém baráti árú 4K HDR tévék a láthatáron"
Ez semmin nem változtat, a cikk rém sz@r lett és félrevezető. :B

elefant
Kérlek nézz utána jobban a dolgoknak és az alapján javítsd az írásodat. A RÉM szót meg felejtsd el ha lehet. :B

[ Szerkesztve ]

(#21) Joshi


Joshi
titán

HDR10, Dolby Vision

Valamit támogatni és megfelelni a szabványnak két külön dolog. Nem kéne összekeverni a kettőt.

(#22) Mik76 válasza Exodius (#11) üzenetére


Mik76
senior tag

Nem letezo infot semmilyen algoritmus nem tud kitalalni. Ha a sotetek es a vilagosak le vannak clamp-elve akkor abbol az eletbe nem hoz vissza semmi reszletet semmilyen kutyu.
Valoszinuleg kicsit megemeli a fenyerejet a sotet tonusoknak es kicsit lejjebb viszi a vilagosakat. Persze megtartva mindkettonek a veget az eredeti szinten. De az nem lesz hdr.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#23) szombatitomi válasza Joshi (#20) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Ezt támogatom, rém idegesítő. :B

(#24) Exodius válasza Mik76 (#22) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor parasztvakítás. Jól sejtettem. :D

(#25) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

...és Mo-on lehet kapni TCL-t? Mert ha nem, akkor így nem sok értelme van a cikknek.

(#26) DithenS válasza t72killer (#4) üzenetére


DithenS
senior tag

Csodálkozol?A világ másik felén van.A szállítás nem olcsó.Nálunk a cég oda szokott néha LED-es lámpákat gyártani,repülővel szállítják szóval biztos hogy dupla annyiért veszik ők meg mint Európában bárhol másutt...Sajnos ez van.Hajóval sem sokkal olcsóbb.

(#27) Mik76 válasza DithenS (#26) üzenetére


Mik76
senior tag

Kamu, ne dolj be neki.
En Uj-Zelandon elek, az meg egy fokkal gazosabb ilyen szempontbol mint Ausztralia. Borokat importaltam par evig es meg kell hogy mondjam a szallitasi koltseg volt a legkevesbe szamottevo, pedig a bort hutott kontenerben kell szallitani ami jelentosen megemeli a szallitas koltseget.

Semmi egyebrol nincs szo mint a helyi arusok kihasznaljak hogy kvazi monopol helyzetben vannak es jol megnyomjak a ceruzajukat amikor a profitot kalkulaljak. Aztan igyekeznek megmagyarazni de egyertelmu hogy mirol is van szo valojaban.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.