Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XmoD


XmoD
aktív tag

De valószínűleg hosszú távon nagyobb profitot termel nekik a fúzió. ;)

(#2) westlake


westlake
félisten

19.095.000.000.000 forint és az apró. Kimondja valaki?
Tizenkilencezez-egyszázmilliárd? :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3) djculture


djculture
félisten

Annak idején a Compaq is hasonló hülyeség miatt ment tönkre..

(#4) bbrain


bbrain
tag

De ki az az EMC?

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#5) djculture válasza bbrain (#4) üzenetére


djculture
félisten

(#6) #95904256


#95904256
törölt tag

Legalább tudjuk, hogy ki a DELL új tulajdonosa...

(#7) JColee válasza djculture (#5) üzenetére


JColee
őstag

Mekkora kockák ezek (e=mc^2) :DDD

(#8) kvarc válasza djculture (#3) üzenetére


kvarc
tag

EMC azért figyelemre méltó eredményei vannak. Az legjobb tárolókat gyártják céges környezetben. Dell Szerver+EMC+VMware nem gyenge trió.

(#9) bteebi


bteebi
veterán

A Dellt meg majd felvásárolja az Apple :U. Na jó, nem, de ilyen alapon megtehetnék.

"A Dell a felvásárláshoz a Silver Lake befektetőcsoport segítségét veszi igénybe."

Stílszerűbb lett volna, ha a G8-tól kérnek segítséget, bár nem biztos, hogy nekik futotta volna rá ;] :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) Ligend válasza kvarc (#8) üzenetére


Ligend
tag

Nehéz egyértelműen azt mondani, hogy az EMC storage-ok "a legjobbak", bár valóban ez van a köztudatban. Mindössze 1 éve foglalkozom VNX2-vel, de ezalatt megszépültek a NetApp-os emlékeim. :U Szégyen, hogy annak ellenére, hogy a VMware-t birtokolja (pontosítok: birtokolta) az EMC, képtelen volt normális VAAI támogatást készíteni; folyamatos vele a szívás. Az is érthetetlen, hogy a 2015 márciusában megjelent VMware vSphere 6 egyik nagy újdonságát, a VVOL-t miért nem támogatja a VNX csak a (felső kategóriás) VMAX.

Talán a Dell-nél jó kezekben lesz az EMC storage portfóliója.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#11) hallador


hallador
addikt

Mondjuk a cikk kicsit sarkít, a VMware bevételei jóval magasabbak a cég méretéhez képest, mint maga az EMC forgalma. Meg azért azt sem kellene kihagyni, hogy a VMware nem lesz a Dellé, önálló vállalatként működik tovább.
Ha a VMware is a Dellé lenne, akkor lenne haddelhadd, a föld legjobb server virtualizációs megoldása egy szervergyártó lenne, az egy picit versenyellenes lenne. Picit azonnal perelne a fél világ. Élükön a Microsofttal, mert akkor nem a VMware-től lopnának, hanem a delltől, akik köztudottan az egyik partnerük. Nem lenne jó, a Microsoft bevallottan lopja a VMware technológiáját, ezt kb minden tanfolyamon elmondják csak a nem így nyíltan, hanem "A Microsoft csak a VMware-t veszi figyelembe, amikor fejleszt", magyarul másolja a technológiát, mondjuk elég szarul csinálja, de olcsóbb, tehát megy...

A másik, hogy a Dell és az EMC között nem ez az első közös projektjük, aki ismeri a régebbi EMC storage-okat, az láthatja, hogy ott általában Dell szerverek zümmögnek.

Nem rossz az EMC, de azért alsó, középkategóriában ott van még az IBM, meg a 3par is. Az EMC az egyik legolcsóbb, ezért terjed, tény és való nem rossz az EMC.

(#10) Ligend

Szerintem sem az EMC a legjobb, csak a legelterjedtebb. Ha már storage, akkor az IBM az SVC-vel elporolja rendesen. Az pedig, hogy az EMC storage-khez külön appliance kell, kicsit vicces. Egyetlen előnye, de csak a VMAX-nél, hogy a VMware SRM rendesen képes működni vele, de kb ennyi.
Szerintem a Networker az EMC másik terméke szerintem elég szar, pláne, ha nem csak Datadomain-t kell a mentés elá tenni, hanem Tape Library-t is. Egyszerűen, csak azért terjed, mert ingyen adják az EMC storage-hez, csak a GB/TB licencet kell megfizetni, amúgy a TSM, vagy a Symantec netbackup agyonveri, mindenben.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#12) Ligend válasza hallador (#11) üzenetére


Ligend
tag

Annak idején én is eléggé meglepődtem, amikor redundáns "unified storage" néven az EMC közel egy negyed rackszekrénnyi eszközt konfigurált össze. Aztán, amikor megtudtam, hogy Windows-ra épül a blokk storage is a VNX-ben, nem csak a file szolgáltatás, valami eltört bennem.

A Networker egy másik történet. Szerencsére a backup nem az én területem volt, és nem is irigyeltem a kollégát, amikor Networker upgrade-re került a sor. Orosz-rulett hangulata volt mindig: szinte minden esetben arról szólt a történet, hogy "ismert hibákat cseréltünk ismeretlenekre".

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#13) hallador válasza Ligend (#12) üzenetére


hallador
addikt

Igen az durva, hogy a VNX-eken ott a Windows Licence a storage-en :D. Nekünk is volt ilyen élményünk, amikor az indiai support kb 3 éjszakán át hangolta a Networkert a Tape Library-re, aztán mindig ugyanolyan használhatatlan maradt. Visszaállítás lutri szalagról. Nem beszélve, hogy a vstorage apija egy szar úgy ahogy van, ahogy mondtad nem voltak képesek egy értelmes VAAI-t összerakni.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#14) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

Amúgy nem lett volna egyszerűbb egy új vezérigazgatót küldeni a cégbe, leállítani az összes fejlesztést, a jelenlegi termékekről kijelenteni hogy a jövőben nem lesz hozzájuk támogatás, és 3 évig nem kiadni semmit?
Úgy sokkal olcsóbban megvehetnék szerintem.

-

(#15) -=MrLF=- válasza Sir Ny (#14) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Erről a Microsoft féle, Nokia biznisz ugrott be! ;]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#16) Reggie0 válasza westlake (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Helyesen ugy mondjak, hogy tizenkilenbillio-egyszazmilliard.

(#17) edward2 válasza bteebi (#9) üzenetére


edward2
addikt

Attól, mert van pénzük még nem tehetnek meg bármit... Idegesítő ezeket olvasni amikor ezzel vagdalkoznak, hogy simán felvásárolhatnák ezt meg azt a céget... Nem, nem lehet csak úgy bármit felvásárolni.

(#18) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ennyi pénzért akár még az AMD-t is mellé csaphatták volna pár milliárdért. Mit filléreskednek? :DDD

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#19) Jaffafa válasza hallador (#11) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

"Az EMC az egyik legolcsóbb, ezért terjed, tény és való nem rossz az EMC."

Hát nemtom. Nálunk (Ausztria) ök a legdrágábbak, méghozzá toronymagasan. Ezért is estek ki a pixisböl. Alig van már VNX-ünk. 3PAR most a király :)

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#20) nubreed válasza westlake (#2) üzenetére


nubreed
veterán

Ez majdnem a teljes magyar költségvetés.
Jó sok pénze van a Dell-nek, nem gondoltam volna. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#21) Stauffenberg válasza Sir Ny (#14) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Úgy sokkal olcsóbban megvehetnék szerintem."

De pont ez a lényeg, direkt vásárolnak drágán. Ott van a Facebook, Apple, Microsoft, amik az utóbbi időben rekord összegű felvásárlásokba kezdtek, látszólag irracionális, a cégek értékénél messze magasabb áron.

Ez tipikus adóelkerülési számviteli fogás. Szétszórják a pénzt a felvásárolt kisebb cégek és alapok között az adóoptimalizálás kedvéért.

(#22) jerry311 válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha megtehetném, minden törvényes eszközt felhasználnék adóoptimalizálásra. Ha törvényes, akkor az adóhatóság hiába köt bele morálisan, nekem meg több pénzem marad.
De mivel egyszerű bérből élő állampolgár vagyok így a rendesen adózók körébe tartozom.

(#23) ricinus13 válasza westlake (#2) üzenetére


ricinus13
senior tag

19 billió Ft. Millió<milliárd< billió< billiárd<trillió... :)

(#24) lenox válasza ricinus13 (#23) üzenetére


lenox
veterán

Trillio, kvadrillo, kvintillio, sextillio, septillio,oktillio, nonillio, decillio, tovabb nem tudom fejbol, de biztos valami 11 van benne.

(#25) ricinus13 válasza lenox (#24) üzenetére


ricinus13
senior tag

Nem egészen, mert ez így szól: trillió, trilliárd, kvadrillió, kvadrilliárd. ...illió -> ...illiárd és csak utána vált előtagot.

(#26) lenox válasza ricinus13 (#25) üzenetére


lenox
veterán

De en hatossaval lepem a nullakat, az meg ugy van ahogy irtam.

(#27) ricinus13 válasza lenox (#26) üzenetére


ricinus13
senior tag

Hatosával úgy biza :K

(#28) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Má bocsánat, de egyikőtök sincs pontosan tisztában a váltószámokkal.
Ellenben Ő, tudja! Csak figyeljetek, mert gyorsan mondja. :)) :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.