Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Nem is csoda, hogy bukóra áll a mobilos ágazat.
A TV-s fronton is előbb vagy utóbb ide jutnak. A 2 éves OLED TV-m "gyönyörűen" be van égve. Legközelebb eszembe sem fog jutni hogy Tőlük vegyek TV-t.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) Aryon87 válasza jacis (#1) üzenetére


Aryon87
félisten

QLED is ugyanúgy be fog égni.. :U

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4) dutrás válasza #20749568 (#3) üzenetére


dutrás
őstag

Gondolom itt a Huawei visszaszorítására apellálnak. Mondjuk ahhoz értelmezhető telefonokat kellene gyártani nem csak a csúcskategóriában. Az eladások ott sem vetekszenek igazából senkivel.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#5) opr


opr
veterán

"A gyártó itt is a megnövekedett marketingköltségekre, illetve a készüléktámogatás terheire hivatkozik"
Tehat gyakorlatilag barmire, csak az igazat ne kelljen elmondani, hogy teljesen erdektelen, rosszul specifikalt, unalmas, egyszoval fos telefonokat gyartanak. Bar igazabol az lepett volna meg, ha a management kimondja, hogy azert nem vagyunk kepesek egy ekkora nevvel a hatunk mogott ertelmezheto piacot nyerni, mert teljesen hulyek vagyunk hozza, fogalmunk nincs, mi kene a piacnak, mennyiert es hogyan.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) forgonati válasza Aryon87 (#2) üzenetére


forgonati
őstag

Nem fog ugyanúgy. OLED sokkal de sokkal érzékenyebb erre. Még a mai napig. Nekem is OLED van, és alapvetően szeretem, de van baj velük azért.

Keelah Se'lai!

(#7) Aryon87 válasza forgonati (#6) üzenetére


Aryon87
félisten

Hm..
Epp ezert nem fogok Qled/Oled tv-t venni, csak ha mar nem lesz LED. Most egy 50UK6950PLA van, boven megfelel amire kell.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8) Juhaszatti válasza Aryon87 (#7) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A QLED is LED. "Csak kvantumpontos".
Tudtommal nincs olyan eleme ami hajlamosabb a beégésre, mint bármelyik másik LCD LED.
[link]

(#9) hyperspace válasza Juhaszatti (#8) üzenetére


hyperspace
őstag

Nem ég be a QLED, nem értem miért írta.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#10) #24536576 válasza jacis (#1) üzenetére


#24536576
törölt tag

Enyém is 2 éves lesz, sehol egy beégés. Ráadásul 5 év garancia van rá. Ráadásul mindenki az ő paneljeiket használja. Van benne pixelfrissítő, néha lehet, hogy nem ártana használni.

[ Szerkesztve ]

(#11) gretzky77 válasza opr (#5) üzenetére


gretzky77
veterán

"teljesen erdektelen, rosszul specifikalt, unalmas, egyszoval fos telefonokat gyartanak"

Hm ezzel azért igencsak vitatkoznék, tudom az eladás téged igazol, de ez annyira nem ilyen egyszerű sztem!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#12) opr válasza gretzky77 (#11) üzenetére


opr
veterán

Szerintem meg ugyanaz, mint a sony. Mogottuk all egy bivalyeros cegbirodalom, hihetetlen penzugyi, marketing es tech forrasokkal. Ha ezek mellett se kepesek felvenni a versenyt a piac maradekaval, akkor bizony az egyetlen magyarazat, ami marad, az a management.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) jacis válasza hyperspace (#9) üzenetére


jacis
nagyúr

+1

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#14) joey04


joey04
titán

Az 5G hozhat fordulatot.

csak nem az lg-nek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) forgonati válasza hyperspace (#9) üzenetére


forgonati
őstag

Mondjuk sima LCD is beég ritkán, LG telefonok tudták ezt a "fícsört" pl G4. Meg néhány szar teszkós tv. De annak nagyon retek LCD panelnek kell lenni... Amúgy nem vágom miért LED-eztek, az LCD. A LED csak a fényforrás, ami régen CCFL volt. Nem pedig a kijelzőtechnológia...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#16) hyperspace válasza forgonati (#15) üzenetére


hyperspace
őstag

Igen, igazából bármi beég. Akár én is :DDD. De nem mondató az LCD-re, hogy hátránya lenne a beégés.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#17) gretzky77 válasza opr (#12) üzenetére


gretzky77
veterán

Igen erre próbáltam rávilágítani, hogy van baj főleg a reklám és marketing részen, de hogy szar telefonokat csinálnak azzal vitatkozom! Bármikor oda merem tenni a V50-et bármelyik "flagship" mellé és nem fog szégyent vallani!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#18) spawn21 válasza forgonati (#6) üzenetére


spawn21
veterán

Nekem kettő oled van itthon.
2017-es és tavalyi modell. Napi használatban , nincs beégve. Érdekes.
Viszont mindenki tudja, hogy képes arra, amint minden másik tv.

iPhone 13p

(#19) forgonati válasza spawn21 (#18) üzenetére


forgonati
őstag

Nem is 2 év után fog beégni, illetve ha normálisan használod, lehet hogy soha nem fog. De mindenképp nagyobb rá az esély mint LCD-nél. Nekem a nagyobb gondom az OLED-el az a vertical banding, meg a near-black probléma, ami undorító volt az első 2 OLED-emen, vissza is vittem őket. A mostani már tűrhető, megbékéltem vele, de korántsem tökéletes sajna.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#20) Aryon87 válasza hyperspace (#9) üzenetére


Aryon87
félisten

A magasabb fényerő miatt beéghet. Jóval hamarabb mint az OLED.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#21) Zé.


Zé.
tag

LG G8X - CES 2020 Innovációs Díj: [link]

,,A dupla képernyős LG G8XThinQ okostelefon szintén kiérdemelte a CES innovációs díját"

Az LG összesen 17 innovációs díjat nyert el a CES-en, vagyis a CTA hivatalos programja ennyiszer találta a CES-en bemutatott egyes kategóriák — legjobbjának a dél-koreai gyártó valamely termékét.
Kár, hogy a hazai szolgáltatók szinte titkolják... Bezzeg ha a konkurens márka lenne, kb. mindenhol LAS VEGASI neonfényben villogna az innovációs díj... :K

( Megjegyzés: A cikk második felében elírás van, --- 2010-as CES )

(#22) #72042496 válasza Aryon87 (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem, nem éghet be előbb mint az OLED. A QLED tévé is LCD ahogy írták, és gyakorlatilag kizárt, hogy otthon valaki beégeti, hacsak nem direkt ez a célja.

Repülőtereken, pályaudvarokon, pénztáraknál, árfolyamkijelzőknél, ilyesmi helyeken lehet LCD-n beégést látni.

[ Szerkesztve ]

(#23) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Semmigáz. Hong mester ezt is mosolyogva kihaknizza valahogy.

"... Édesapám, én nem buktam meg, csak az ötöshöz hiányzott négy jegy!..." :DD

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#24) opr válasza WinstonWolf (#23) üzenetére


opr
veterán

Vagy mint a focista fia:
"Apa, kepzeld, olyan jo voltam, hogy meghoszabbitottak a szerzodesem meg egy evvel!"

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) janeszgol


janeszgol
félisten

Ha esetleg meg akar újulni az LG, akkor a kijelzőknél kezdje. Érdekes, hogy az LCDs iPhone-okba jó kijelzőket rak, a sajátjaiban meg iszonyat bénákat. Gyakorlatilag a TCL lelépte kijelző minőségben az LG-t.

(#26) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Nagyon szerettem régen az LG màrkàt, még amikor az LG Flatron tévéket csináltàk, azoknak pl nem volt ellenfelük akkoriban! Telefonban az LG G2-őt imádtam anno meg a G6-ot, még volt egy Flexem is, most kijött ez az új G8X meg a V50 szerintem jó kis készülékek! Nem tudom, de mint ha nem találnák a helyüket,pedig minden adva van szerintem náluk is, hogy simán partiban lehetnének akármelyik gyártóval, legyen az a Samu vagy Xiaomi vagy akár az Apple...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 814 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#27) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

El kéne engedjék a mobilos vonalat, nem veszik már az emberek a telefonjaikat, annyi baki becsúszott az utóbbi években. Csak olyan fejlesztéseket vetnek be, ami mind iszonyat zsákutcának bizonyul.

[ Szerkesztve ]

(#28) gretzky77 válasza Mr.Silkó (#27) üzenetére


gretzky77
veterán

Gondolod te! Évek óta LG-t használok és semmi de semmi bajom vele! Vagyunk ezzel így páran, tudom nem sokan, de bármelyik flagship mellé odateszem a V50-et és nem fog szégyent vallani! Kimondottan örülök, hogy nem állt be a sorba pl a Jack nélkülözése terén ill. egyetlen gyártóként a zenei minőséget is szem előtt tartja!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#29) Mr.Silkó válasza gretzky77 (#28) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Jóformán egymagad pártolod ebben a topikban az LG-t, mint mobilgyártót, ami elég beszédes.

Számtalan alapvető hibát elkövettet a kisebbik dél-koreai telefongyártó, alig van olyan mobilja, amivel nem volt valamiféle gond (alaplap halál, kijelző hibák, keret repedés, csúszó megjelenési dátumok, régiós butítások, moduláris zsákutca, gyenge szoftverfrissítési hajlandóság). Nem tudom őket sajnálni.

(#30) KoNZoLik@ válasza gretzky77 (#28) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Fentebb írtam, hogy én is nagyon szerettem, de a mostani állás szerint sajnos nem adnék pénzt egyik telefonjukért sem, óriás bukóval lehet csak eladni, már ha egyáltalán valaki megveszi... :(((

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 814 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#31) gretzky77 válasza KoNZoLik@ (#30) üzenetére


gretzky77
veterán

Ez teljesen igaz, viszont én nem is úgy terveztem, hogy eladom előbb utóbb! Régen rengeteg telefonom volt, nagyon sokat cserélgettem, mára kinőttem belőle illetve közel sincsenek annyira nagy eltérések a csúcsok között mint anno! Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy sztem nem a készülékek minőségével van a probléma hanem a marketing meg a tálalás oldalán vannak gondok!

Mr.Silkó : igen voltak problémák olvastam róla én is viszont hozzáteszem soha semmilyen gondom nem volt LG készülékkel! Bocsánat volt a G4 esetén a nagyon hamar kopó bőr hátlappal, de ennyi és azt is szó nélkül cserélték illetve G6 esetén a sim tálcával! Mindkettőt gariban javították és csak GSM adásvételi alapján! A szervize nagyon korrekt! De mint minden más készülék esetén itt is előfordulhatnak hibák ezt nem vitatom, de nem több mint mit más gyártónál!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#32) KoNZoLik@ válasza gretzky77 (#31) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

+1
Ez így van, mindegyik gyártó készülékeiről főleg az elején, szinte csak rosszakat olvasni mindegyik topikban! Nagyon ritka az ahol mindennel elégedett az átlagos user😁 Az a baj, hogy nagyon el vannak szàllva az árak, és mindenki azt hiszi, hogy a pénzéért majd kap valami tökéletest, na ilyen soha nem lesz👍 Én pl most, hogy szinte az összes flagshipet kipróbáltam, vettem egy vadonatúj Xiaomi MiMix2-őt és meg kell mondjam, hogy nem igazàn érzem azt ennél, hogy egy 50000ft-os telefont használok, a több 100000ft-sal szemben, sem minőségben sem erősségben, ja és ez egy több mint 2 éves modell már ugye😂 Persze nem csinál olyan fotókat mint egy fél millàs telefon, de arra ott van a Nikon-om ha már fotózni akarok👍

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 814 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.