Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kalimist


kalimist
aktív tag

A húzóerő nem a Mobile eXperience üzletág volt, hanem a DRAM gyártás. Profit szempontból 2.2 millárd USD vs 7.35 milliárd USD, azaz több, mint 3x akkora hasznuk van a memóriákon.

[ Szerkesztve ]

(#2) INGJOKE


INGJOKE
veterán

"Tekintélyes részt vállalt a sikerből a Galaxy S21 család"

Mi lett volna, ha még jó is lett volna? :D :D :D

(#3) bordi10 válasza INGJOKE (#2) üzenetére


bordi10
senior tag

Mi bajod velük? Melyiket használtad huzamosabb ideig?

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#4) #72042496 válasza INGJOKE (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig a hírekből egyre kevésbé hozzák a számokat az Galaxy S-ek, és ezek közül is az S21 talán az eddigi legrosszabbul fogyó sorozat.

(#5) Juhaszatti válasza #72042496 (#4) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igen, én is így olvastam. Érdekes hogy mindezt a telefonos piaci részesedésésük növekedése mellett produkálják, szóval nem más márkák viszik el a vevőiket, hanem az A széria, na meg újabban a Z kannibalizálja az S-t.

[ Szerkesztve ]

(#6) #72042496 válasza Juhaszatti (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt sose néztem, hogy az üzletág viszont növekszik, jó, hogy ezt írtad. Házon belüli konkurenciára nem gondoltam, pedig logikus.

[ Szerkesztve ]

(#7) jacis


jacis
nagyúr

Az S20-as széria után nem csoda hogy jól fogyott az S21 család.
Nekem otthon van a fiókban egy hibátlan állapotú S20+ de használhatatlan mert alig van térereje és irreálisan melegszik mindentől. A benne lévő proci egy hulladék.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#8) #72042496 válasza jacis (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Épp ez az, hogy nem fogyott jól, ilyesmi adatokat találni róla. Ill. mostanra már feljött az S20 szintjére.

[ Szerkesztve ]

(#9) Mark88V


Mark88V
lelkes újonc

Én egy S8 és S9 után váltottam most iOS-re. S21-es borzasztó gyenge minőségű kamerával lett megáldva, 1 hétig volt nálam. Nem jött be a műanyag sem, unalmas és kézbe véve ég és föld a 2 telefon (személyes vélemény). S22-nek nagyot kell alakítania mert az S21 eladások nem sikerültek fényesre. Gondolom a Z készülékekből merítették az extra profitot. (TV-nél továbbra is Samsung mellett vagyok) :D

(#10) Schuler888


Schuler888
senior tag

Nem meglepo. A s21 ultra a legpotensebb telefon lett 2021ben, (kozepkategoriaban meg elvitte a showt az ezernyi kinai elol a piacon az a52s 5g) ha nem nezzuk a fold3at, bar kameraban pl lemarad, de en is flip3 5g-re valtottam s21 ultra utan es hianyzik az s21 ultra piacvero zoom egysege leginkabb, de a flip3 egyelore meg a hajlithatosag es nosztalgia & futuristic elegyevel a markaban tart, en meg ot:))

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#11) janeszgol válasza Schuler888 (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

"A s21 ultra a legpotensebb telefon lett 2021ben..."

Azért megvárnám Tiger hozzászólását is. :D

(#12) Schuler888 válasza janeszgol (#11) üzenetére


Schuler888
senior tag

Android scenaban nyilvan. IOSen a 13PM viszi ezt a cimet kihivo nelkul :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#13) helixP válasza Mark88V (#9) üzenetére


helixP
nagyúr

Akkor itt is kérlek, hogy mutass fotókat, ami a szörnyű kamerát mutatja be :)

(#14) kalimist válasza Schuler888 (#10) üzenetére


kalimist
aktív tag

De a cikk állításával ellentétben (akár javítani is lehetne) nem a mobil üzletág húzza a szekeret hanem a memóriagyártás és egyéb komponens gyártás. Tavaly decemberben Mobile eXperience (MX) néven összevonták a mobil- és konzumer elektronikai divíziókat és még így is csökkent a profit az előző nyegyedév mobil divízió eredményéhez képest. Az S-széria eladásai pedig erőteljesen lefelé ívelnek az S10 óta. Flip/Fold-ról sem hallani semmit a kezdeti "nagy érdeklődés" után.
Ha pedig igaznak bizonyulnak a pletykák, hogy akár 3 hónapot is kell majd várni az S22-re megrendelés után (esélyes, hogy a "remek" chipkihozatali arány miatt) akkor a lejtmenet tovább fog folytatódni.

[ Szerkesztve ]

(#16) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tavaly hat(!) év után mi is telót váltottunk: asszonynak jött tavasszal egy a52 5g, nekem az év utolsó napjaira egy a52s. Tényleg szuper telók, korábban nekem csúcstelóim voltak, mára már egyszerűen nem kell. Azt bánom, hogy az első példány, 52 5G-vel nem vártunk még egy fél évet, mert az 52s procija lényegesen fejlettebb példány, több eséllyel bír ki egy újabb 6évet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) janeszgol válasza t72killer (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

A 778G felér tudásban az SD855-tel.

(#18) t72killer válasza janeszgol (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, szép példány, évekig ki fog szolgálni :R. És megvan vele a 8 óra körüli SOT-om. Azért is vettük meg asszonynak a sima a52 5g-t, mert álmomban se gondoltam volna, hogy kb azonos áron tényleg kiadnak egy éven belül ugyanolyan házban jóval ütőképesebb SoC-vel telót.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) rigoberto


rigoberto
őstag

A mennyiségi üzletpolitika kifizetődik. Ezek szerint.

(#20) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

A Samsung nagy-nagy szerencséjére az S21-es sorozat bénaságát bőségesen kiegyenlítette az, hogy a konkurrens gyártók még gyengébb telefonokkal léptek a piacra 2021-ben :K

Xiaomi Mi11 sorozat merült és melegedett, minta' állat, OPPO/VIVO nem tudott mutatni semmit, ONE+ szintén. Alma cég meg megy a maga feje útán, ők azt hiszik, hogy nekik nem követni, hanem diktálni kell a fogyasztói igényeket (ezért aztán azt mondják, hogy összecsukható telefon minek, SD kártyás memóriabővítés ugyanmár), a megrögzött fanok kitartanak mellettük, de azért ők is érzik, hogy egyre kevésbé elég még tükörfényesebbre polírozni az iOS operációs rendszert.

Így a Samsung 2021-ben a gyenge közepes teljesítménye ellenére az utóbbi évek legjobb eladási darabszámait hozta, mert az S21-es telefonoknak egyetlen ellenfele volt, az pedig A52-es telefon volt :D

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#21) janeszgol válasza Donki Hóte (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem sokkal több iPhone 12 fogyhatott, mint S21. Meg merem kockáztatni a háromszoros szorzót is. Ha mondanom kell egy márkát, ami hibátlan diadalmenettel megy, akkor az ők (Apple). És bizony nem kell SD kártya. Összecsukható telefonok jövője kérdőjeles. Nekem tetszik a koncepció, már a méretarányok is jók (Oppo Find X).
De hogy tömegesen vennék is az emberek, azt nem tudom.

(#22) kalimist válasza Donki Hóte (#20) üzenetére


kalimist
aktív tag

Jók az eladásaik de nem a flagship kategóriában. Ez abból is látszik, hogy a profitot leginkább a memóriagyártás termeli a Samsungnak. Láttad a pár nappal ezelőtti Q1 2022 eredményeit az Applenek? Inkább azt érzik, hogy jó az irány.

Eladási számokat tekintve tavaly áprilisban már 100 millió felett járt a 12 széria míg az S21 szériának kb. 13.5 millió eladása volt a megjelenés utáni első 6 hónapban. Az ünnepi időszakban pedig 40 millió körüli fogyhatott az iPhone 13 szériából.

Nem egy ligában versenyeznek.

[ Szerkesztve ]

(#23) janeszgol válasza janeszgol (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

13, nem 12.

(#24) t72killer válasza kalimist (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pár éve már semmi értelme flagship telót venni. Egy erős közép bőven kiszolgálja az épeszű igényeket. Továbbra is telefonról beszélünk, amit az ember haza/melóba érve letesz az asztalra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) Donki Hóte válasza kalimist (#22) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Láttad a pár nappal ezelőtti Q1 2022 eredményeit az Applenek?

Sajnos nem láttam a 2022-es év első negyedévi eladási adatokat :( Mert ha láttam volna, akkor láttam volna februári lottószámokat is, ami így január végén elég kellemes pozícióba hozna engem :C

Egyébként a viccet félretéve amíg a Samsung gyártja az Apple részére az iPhone telefonok alkatrészeinek elég nagy hányadát, addig az iPhone eladásainak növekedése a Samsungnak is jó :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#26) janeszgol válasza Donki Hóte (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Minden eladott iPhone egyel növeli az Apple, és egy féllel emeli a Samsung eladási statisztikáját. :)

(#27) doooo válasza kalimist (#22) üzenetére


doooo
veterán

Mivel az iOS és az Apple-ökoszisztéma csak és kizárólag iPhone-okon elérhető és élvezhető, lényegtelen mennyivel kevesebb modelljük van, és lényegtelen azok mely kategóriákban vannak jelen (nem mind a csúcskategóriában, véletlenül sem), mindig is rengeteg fog elkelni egy-egy modellből. Ha csak a Samsung létezne az Androidos világban, és csak az adott S-szériával lenne jelen évente, azokból is a többszöröse kelne el a jelenlegi számokhoz képest. De ugye nem így van. És ahogy mások is írják, ma már sokaknak elég a közép-, és felsőkategóriákból választani, nem kell csúcsmobil. iPhone-oknál viszont nehéz ilyen döntéseket hozni, mert ott max. a még gyártásban levő, régebbi modellek azok, amik esetleg olcsóbbak, és elégségesek.

(#28) GeryFlash válasza Donki Hóte (#20) üzenetére


GeryFlash
veterán

Pontosabban: A Samsun nagy szerencseje hogy a tobbi gyarto is Snapdragon 888-at hasznalt flagshipben amit szurrealisan fos Samsung 5nm-en gyartottak, kvazi a Samsung elintezte hogy iden semmelyik androidos telefon ne rugjon labdaba nem csak az iPhone 13 szeria de meg a 12 mellett sem.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#29) Schuler888 válasza GeryFlash (#28) üzenetére


Schuler888
senior tag

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#30) kalimist válasza Donki Hóte (#25) üzenetére


kalimist
aktív tag

Applenél a Q1 2022 az előző év szeptember 26. és december 25. közötti időszakot jelenti. Így már utánanézhetsz. :)
Kijelzőt a Samsung gyártja (és tud VRR-t 40 lux környezeti fényerő mellett míg a többiek nem) de ram/nand tekintetében ott van a Kioxia, Micron és az SK Hynix is tehát tévedsz, a Samsung csak egy beszállító a sok közül.

#27: doooo:

Ez igaz de így is magasan a legtöbbet eladott droidos flagship az S21 széria. Ehhez hozzájön a többbiek néhány milliós flagship eladását de ez még mindig csak töredéke az Applenek.

[ Szerkesztve ]

(#31) Juhaszatti válasza Donki Hóte (#25) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Egyébként a viccet félretéve amíg a Samsung gyártja az Apple részére az iPhone telefonok alkatrészeinek elég nagy hányadát, addig az iPhone eladásainak növekedése a Samsungnak is jó"

Talán még az iPhone X idején olvastam, hogy több pénz folyt be a Samsunghoz a rengeteg eladott iPhone után, mint az értékesített Galaxy S8-akból.

(#32) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van arról kimutatás, hogy az elmúlt 10-15 évben hogy alakult a flagship vs középteló arány?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) Donki Hóte válasza kalimist (#30) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Applenél a Q1 2022 az előző év szeptember 26. és december 25. közötti időszakot jelenti.

Ez a Steve Jobs tényleg huncut egy figura volt :C

Így ebben az időszakban biztosan piacvezető lesz az Apple minden évben, mert senki más nem készít eladási statisztikát erre az időszakra :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#34) t72killer válasza Donki Hóte (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD kész. Ez ugye a thanksgiving-blekkfrájdéj-karácsony. Milyen meglepő, hogy sokan vásárolnak ilyenkor.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) doooo válasza kalimist (#30) üzenetére


doooo
veterán

Mondjuk a Fold és Flip mobilokat nem lehet kifelejteni a felsorolásból, ugyanúgy a Samsung flagshipjei, mint az S-ek. Azokból is elkelt pár millió, az idén meg még sokkal több fog (a Flip főleg nagy sláger mindenhol).

(#36) doooo válasza Juhaszatti (#31) üzenetére


doooo
veterán

Amikor meg nem adnak el a várakozásoknak megfelelő mennyiségű iPhone-t (azaz sokkal több, drága és egyedire tervezett alkatrészt gyártanak le, mint amennyire szükség lenne), akkor az Apple majdnem milliárdos kompenzációkat fizet a Samsungnak. [link] Az elmúlt három év során immár háromszor.

(#37) t72killer válasza doooo (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

wow, ez jobban megéri, mint legyárttatni készre aztán -> raktár :F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) doooo válasza t72killer (#37) üzenetére


doooo
veterán

Azt nem tudom... azt remélem csak, hogy nem a szemétre megy az egész, hanem legalább valahogy újrahasznosítják egy részét. Lehet többet érne jobb elemzőket meg maketingeseket, meg hasonlókat alkalmazni, akik pontosabb tervezést tennének lehetővé a rendelések darabszámával kapcsolatban. Már csak azért is, hogy ne legyen ekkora pazarlás a vége (gondolom hamarosan törvényi szabályozás fogja érinteni az ilyesmit is a világ nagyobb részén).

(#39) janeszgol válasza jacis (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Emlékszem hogy fikkantottad a Huawei-t meg a többi kínait. Oké a Xiaomit én is szoktam mostanában, de azért egy HMS-es Huawei még mindig többet ér, mint egy fiókban heverő S20. ;)
Amúgy kár, hogy azt a szériát elrontotta a Samsung. Óriási pazarlásnak tartom az S20, Note 20 család tagjait. Nincs is annál bosszantóbb, hogy ilyenek miatt kerüljön be egy amúgy pöpec telefon a "szemétbe".

(#40) janeszgol válasza doooo (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

Pont azért fizet kompenzációt, mivel azokat le sem gyártják. Nem kerül szemétre, mert nincs is legyártva.

(#41) M5Norbi válasza t72killer (#24) üzenetére


M5Norbi
őstag

Abszolút egyetértek. Egyre jobbak a középkategóriás telefonok illetve kevesebb igazi előny/innováció jelenik meg a flagshipekben.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#42) doooo válasza janeszgol (#40) üzenetére


doooo
veterán

Nem tudom... ez csak akkor lehet így, ha viszonylag kevés idő az alkatrészek legyártása meg utána az összeszerelés. Én úgy értettem, hogy az alkatrész megvan, csak nem kerül összeszerelésre a telefon többi komponensével, azaz feleslegessé válik a legyártott alkatrész. Ha úgy van, ahogy mondod, akkor sokkal jobb a helyzet... Akkor gondolom a kompenzáció az eredeti szerződésben leírt darabszám utólagos változtatása miatt történik, és a Samsung nem gyártotta le az alkatrészeket, de az ahhoz szükséges alapanyagok, stb. megvételre kerültek, meg mondjuk a munkásokat is fizetni kell...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.