Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez fogja legyőzni a GDDR6-ot? :D

(#2) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Vega20 ra jöhet is vagy a Voltára. Lesz itt habzsidőzsi memóriából

Fred23: Miért nem fogja?

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#3) Fred23 válasza SaGaIn (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Árazástól függ. Mintha korábban azt olvastam volna, hogy a Volta GDDR6-ot kap.

(#4) Abu85 válasza Fred23 (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a GDDR6 ellen jön. A Samsungnak ugyanúgy lesz GDDR6-ja, mint HBM2-je. Se teljesítményben, se fogyasztásban, se hatékonyságban nem versenyképes a GDDR6 a HBM2-vel, de nem is ez a célja. Az egyik hagyományos konfigurációjú memória, míg a másik wide-IO megoldás. A megrendelő majd eldönti, hogy mit szeretne. A Samsung csak kiszolgál.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) velizare


velizare
nagyúr

át tud rá térni az nv és az amd az aktuális termékeiben?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6) Weareus válasza Abu85 (#4) üzenetére


Weareus
addikt

Akkor HBM2 memóriát minden vga-ra!

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#7) berVi


berVi
senior tag

Nem teljesen vilagos, hogy most ezt "hogy kell nezni". A Titan V savszele elvileg 652.8 GB/s 12GB-on HBM2-vel, ez meg 307 GB/s @ 8GB. A 1080 Ti 484 GB/s @ 11GB, GDDR5X. Gondolom itt valaki mashogy szamol valamit, de ki es hogyan?

Szerk: a csamcsung hirben "data bandwidth"-kent hivatkoznak ra, nem vilagos, hogy mi a kulonbseg a "data bandwidth" es a "memory bandwidth" kozott...

[ Szerkesztve ]

(#8) Dragon3000 válasza berVi (#7) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egy memória modul tud 307GB/s sebességet, ha négyet raknak a gpu mellé akkor már 1228GB/s és 32GB mérettel.

(#9) berVi válasza Dragon3000 (#8) üzenetére


berVi
senior tag

Sot, ha a GDDR5X-et felszorzom 4-gyel, akkor az is 4x annyi lesz. Ezzel tul sokat nem mondtal.

(#10) Abu85 válasza berVi (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mindenki ugyanúgy számol. Csak ez a memória effektív 2,4 GHz-en is tud működni, míg a Titan V-n a HBM2 effektív 1,7 GHz-es.

A memóriáknál a minimal stack a lényeg. Ez 307 GB/s-ot tud a legmagasabb órajelen. Egy GDDR6 például maximum 64 GB/s-ot tud.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) Amacs válasza berVi (#9) üzenetére


Amacs
aktív tag

Pedig jól mondta, csak nem részletezte.
GDDR5X-et nem tudják már sokkal jobban felszorozni, mert például az általad említett a 1080Ti-n is 11 lapka van (11x32=352 bit széles buszon), és a GDDR lapkából 16 volt idáig a maximum legjobb tudomásom szerint.
A HBM2 viszont egy ilyen, a hírben szereplő modullal képes a megadott sebességre, és jellemzően a GPU-hoz 2 vagy 4 ilyen modult szoktak csatlakoztatni. Így jön ki az általa írt sebesség.

(#12) tibaimp


tibaimp
nagyúr

HBM-et nem csak a Hynix gyárthat?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) lezso6 válasza tibaimp (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az nem HBM, hanem GDDR5X. Illetve nem Hynix, hanem Micron. És nem csak ő gyárthat, hanem csak ő gyárt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) tibaimp válasza lezso6 (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaz, összekevertem. Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Televan74


Televan74
nagyúr

Ezt sem látjuk mostanában földi halandó gépében.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16) RozogA87


RozogA87
tag

Én sem értettem ezt a 307 Gb/sec=világrekordot. Elég soványnak tűnik. Már egy GTX 970 is tudta a 320 Gb/sec-et ha emlékezetem nem csal.

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#17) lezso6 válasza RozogA87 (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy lapkával van az a 307 GB/s. Míg pl GDDR5 esetén egy lapka ennek a tizedét tudja kb (max 32 GB/s), a GTX 970 esetén a 224 GB/s az 8 db, egyenként mindössze 28 GB/s sávszélre képes lapkából jön össze.

De nézzük GDDR6-tal, aminél egy lapka 64 GB/s-ra képes. Amíg mondjuk 600 GB/s körüli sávszélhez ebből a HBM2-ből elég két lapka, GDDR6-ból 10 lapka kell, ami rengeteg helyet és sokkal bonyolultabb nyákot igényel, mert 320 bites memóriabusz kell hozzá.

Ha pedig 1200 GB/s sávszélt szeretnénk, ebből a HBM2-ből még mindig elég csak 4, míg GDDR6-tal kb lehetetlen kivitelezni, mert 20 db lapka kéne, 640 bit szélességű memóriabusszal.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) Aprósólyom válasza lezso6 (#17) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Köszi a plédákat. Így már világos, hogy kb. hogyan építikeznek. :R

Jevons paradox

(#19) actival63 válasza lezso6 (#17) üzenetére


actival63
aktív tag

Köszönöm a leckét! :)

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#20) tailor74 válasza lezso6 (#17) üzenetére


tailor74
őstag

Köszi, ez tisztába tett néhány dolgot a fejemben. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#21) csongi válasza lezso6 (#17) üzenetére


csongi
veterán

:R

(#22) GodGamer5 válasza Weareus (#6) üzenetére


GodGamer5
addikt

+1

(#17) lezso6 :R

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#23) Teebor9 válasza lezso6 (#17) üzenetére


Teebor9
tag

:R

(#24) tibaimp válasza lezso6 (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.