Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) GALARDO


GALARDO
addikt

Ezek a számok! :Y Na lássuk ebben az évben ki fogja ide beírni, hogy "akkor is bebukik az Apple". :DDD

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#3) tomi5244


tomi5244
őstag

Ráadásul Tim bácsi azt mondta, hogy az igazán jó dolgok idén jönnek! :) Kíváncsi vagyok, iWatch, nagy kijelzős iPhone/Pad. Nem lenne rossz egy tavaszi Keynote

(#4) razzorr


razzorr
őstag

Így most már nyugodtan tudok aludni ;]

(#5) Crafter32


Crafter32
őstag

"Tim Cook azonban megerősítette, hogy a biometrikus azonosítás és a mobiltelefonos fizetés továbbra is az egyik legfontosabb fejlődési irányvonal lesz, noha a nagyközönség egyelőre kissé szkeptikusan áll a jelszó nélküli megoldásokhoz."

Jól gondolom, hogy az Iphone -ban nincs NFC és így Paypass fizetés sem lehetséges? Akkor milyen mobiltelefonos fizetés a legfontosabb? Sms-ben?

(#6) adamssss válasza Crafter32 (#5) üzenetére


adamssss
veterán

Lehet olyan ötletük van ami nekünk eszünkbe sem jut...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7) Csapoati


Csapoati
nagyúr

A részvények viszont 8%-ot estek a hír hallatán, ezt azért még tegyük hozzá. Mondjuk nem értem miért, állítólag ettől is többet vártak az elemzők (pedig ugye rekord).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) Stanley-B. válasza Crafter32 (#5) üzenetére


Stanley-B.
őstag

NFC zsákutca, minden megvan az Apple-nél ami kell a mobilfizetéshez, Touch ID, iBeacon, 570 millió iTunes felhasználó aki megadta a kártyájának az adatait stb stb.
Ilyen háttérrel meg regisztrált felhasználói bázissal nem rendelkezik senki. Minden adott

(#9) Csapoati válasza Stanley-B. (#8) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem akarok kotekedni, de a Google pl.?
A Touch ID mondjuk tenyleg eleg biztonsagos lehet a fizetesre (komolyan, nem ironia).

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) Crafter32 válasza Stanley-B. (#8) üzenetére


Crafter32
őstag

NFC és a Paypass miért zsákutca?

(#11) h3lios válasza Crafter32 (#10) üzenetére


h3lios
addikt

Mert nem az Apple találta ki. ;]

Troll: OFF

B-tag: H3lios#2825

(#12) Malachi válasza Csapoati (#7) üzenetére


Malachi
addikt

hiába nőtt a bevétel (jó, azért nem rossz az) de a profit, a nyereség stagnál. magyarul többet adtak el, de kisebb árréssel. kell megint valami nagy durranás, amit zabálnak majd, mint az iPhone-t az első pár évben, és lesz nyereség is. több.

talán az iPad hozza el majd, ki tudja. még most sem indult be igazán a táblapiac, szerintem. gondoljunk bele, telefon minden embernél van. tábla? nem tudom, töredéke. hatalmas fejlődés jöhet még ott.

(#13) Totheground


Totheground
addikt

Így tovább.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14) tothmaxy182 válasza Malachi (#12) üzenetére


tothmaxy182
őstag

A táblát és a telefont felesleges összehasonlítani. Telefon persze hogy minden embernél van, de tábla miért lenne? Nekem sem lesz, mert számomra tök felesleges...

Minden szavam magánvélemény!

(#15) Xero válasza Malachi (#12) üzenetére


Xero
nagyúr

A tablet piac igazi kezdeti fellángolása már lepörgött.

(#16) llaszlo válasza Malachi (#12) üzenetére


llaszlo
veterán

Mert az ugye elképzelhetetlen, hogy fejlesztésre meg egyébre ment el a pénz vagy eleve drágább volt a gyártás és hasonlók.

(#18) Malachi válasza tothmaxy182 (#14) üzenetére


Malachi
addikt

megfordítom: miért ne lenne? ha tényleg elterjed, és kb. annyira hétföznapi lesz, mint egy telefon, árban is elfogadható esetleges előfizetéses konstrukciókkal... majd megtanulják használni az emberek.

nekem sincs, mert nem KELL, de ha 50-ért adnák a retina minit, azért csak vennék egyet itthonra. :) praktikus.

(#16) llaszlo - félreérted. ezek adatok, negyed éves adatok. semmi közük nincs ahhoz, mennyit költenek és mire. van egy forgalom, abból egy nyereség. a forgalom nőtt, a nyereség nem. nem rakétatudomány.

[ Szerkesztve ]

(#19) vicze válasza Stanley-B. (#8) üzenetére


vicze
félisten

Bizony bizony, le merném fogadni, hogy Apple Store-okban lesz először pont ennek a kettőnek a kombinációjával. (iBeacon, TouchID).

Amúgy a Google is készül valamire az NFC fronton nem véletlen voltak a változtatások az API-ban, ott is lesz valami idén. Kérdés ki lép először és ki tud több ember maga mögé felsorakoztatni. HW+userszám+Wallet terén a Google jobban áll, de majd meglátjuk, az Apple elég erőszakos. NFC-s fizetés azért már eléggé elterjedt, hogy lehessen rá építeni.

@Malachi: Igen pontosan a forgalomból, azaz bevételből kivonod a kiadásokat, és kijön a profit, ha a kiadások magasak, akkor kisebb a profit a növekvő forgalom ellenében. Az A7 SoC-os eszközök profitaránya csökken, az ezt kompenzáló i5c pedig annyira nem lett sikeres, hogy ellensúlyozza = növekvő forgalom, csökkenő profit.

(#20) zsolidodd válasza Csapoati (#9) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Applenél ott vannak a kártyaadatok is majdnem minden felhasználónál. Paypass jó, de az egy plusz kártya, amit ellophatnak, sőt paypasshez nem kell 2-3000 Ft-ig PIN, itt meg leolvassa az ujjlenyomatot és utána fizethetsz, ami, kb ugyanannyi, mint a Paypass érintés. Tőlem akár be is szüntethetnék a KP-t...

(#21) MarQs válasza Csapoati (#7) üzenetére


MarQs
senior tag

Nem tom melyik viccesebb!
A pénzvilág működése, vagy amikor az MA! szalagcíme ennyire kontrasztban van a szakoldalakéval: "Percek alatt bukott milliárdokat az Apple"

Összességében kevesebb iPhone ment el, a növekedés üteme lassabb volt a vártnál - ami abszolút negatív rekord lett - és a jövőre nézve is csökkenést jeleznek e téren...

:N

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#22) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Grat. :C

MarQs: a várt összeg, meg a valós között van némi kontraszt, de nem lehet az elemzőkre számítani. a lényeg, hogy a bevétel így is nőtt. ezt egy cég sem éli meg negatívumként, hiszen a bevétel a lényeg.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#23) icons válasza Malachi (#18) üzenetére


icons
addikt

"gondoljunk bele, telefon minden embernél van. tábla? nem tudom, töredéke. hatalmas fejlődés jöhet még ott."
Attól, hogy nem minden embernél van tábla, semmi nem indokolja, hogy beindul a piac.

Telefonra mindenkinek szüksége van. Valamilyen PCre is. (vonatkoztassunk el attól a 0,1%-tól, aki technofób) Táblagépre viszont jóval kevesebbeknek. Ha elmennek, ott van a telefon, ha otthon vannak, akkor pedig a PC. Ez persze nem azt jelenti, hogyha lenne tabletjük, akkor ne tudnák használni, de a tény, hogy tudsz valamit használni, nem azt jelenti, hogy kifejezetten szükséged lenne rá.

Attól, hogy nincs netbookom, nem is lesz. Tudnám mire használni nyilván, de ez igaz a létező dolgok elég jelentős hányadára.
Az meg egy másik kérdés, hogyha elég olcsón adnák, akkor vennék-e egyet (én személy szerint akkor sem :) ).

A tablet jelenleg inkább luxuseszköz, mintsem nélkülözhetetlen IT termék. Ellentétben a telefonnal és a PCvel (legyen az laptop, asztali PC, bármi).
:R

Mindenesetre ha lemennek az árak, nyilván több fog belőle fogyni, mint amikor drágább, de nem hiszem, hogy lesz robbanásszerű változás.

(#24) Xero válasza MarQs (#21) üzenetére


Xero
nagyúr

A vicces az, hogy a gazdasági emberkék elképzeléseit tényként kezelik a jövőre nézve és ha mégsem jönnek be a jóslataik, akkor már bukásról beszélnek.

Ez felettéb mókás már csak azért is, mivel ismét rekord számban keltek el az iOS eszközök.

Mondjuk részemről nem érdekel hogy áll az Apple részvénye, ez legyen az ő bajuk. ;]

(#25) Totheground válasza Xero (#24) üzenetére


Totheground
addikt

Főleg hogy lassan minden nyomorék, aki elég nagy publicitást kap valamilyen, akár totál irreleváns okból, elemzőnek hiszi magát... Ezért nem is adok mostanában bármire, ami "elemzői várakozás", csak ha konkrét név is van mellette.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#26) Sir Ny válasza icons (#23) üzenetére


Sir Ny
senior tag

"Telefonra mindenkinek szüksége van. Valamilyen PCre is. (vonatkoztassunk el attól a 0,1%-tól, aki technofób) Táblagépre viszont jóval kevesebbeknek."

5 ev mulva terjunk erre vissza, es nezzuk meg az egy fore juto PC/tablet aranyt (nyugaton). Meg haztartasonknt sincs szukseg 1 PC-re, nem hogy szemelyenkent!

-

(#27) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Annak azért örülök, hogy Cook már nyilvánosan is bevallotta az 5c-ről, hogy az egy éves hardvert szarabb csomagolásban szinte változatlan áron ismét kiadni, legyen bármilyen nagyívűen pofátlan húzás is, alapvetően nem volt nyerő ötlet.

Remélem, tanultak belőle.

Nem a lényeg a fontos.

(#28) Csapoati válasza zsolidodd (#20) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Google-nek is ott a Wallet, en csak azt hasznalom mar gepen is, ahol csak lehet.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#29) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Azt a hülye ujjlenyomat olvasós gombot elvihetnék a kövi ájfónról,vagy tartsák meg de a kocka maradjon meg benne,új jobban néz ki :D

(#30) vicze válasza zsolidodd (#20) üzenetére


vicze
félisten

"Tőlem akár be is szüntethetnék a KP-t..."
Vagy nem itthon élsz, vagy nem érdekel, de épp a kp-ra terelik vissza az embereket. :(
(Semmi politika(U), ezzel remélem nem kezdek el semmi ilyesmit.)

(#31) pulyka jocó válasza GALARDO (#2) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

akkor is bebukik az Apple
:D :)

(#32) Touch-ko válasza Crafter32 (#5) üzenetére


Touch-ko
őstag

Erre gondolhatott Tim Cook:

[link]

(#33) vicze válasza Touch-ko (#32) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy valóban a kártyatársaságok és a bankok a legnagyobb probléma, ők nem szeretnek kimaradni ilyesmiből, a jelenlegi szerencsétlen mobil fizetési rendszerben meg még a szolgáltató is lehúz a halálba. (vicc)
Szóval nem olyan egyszerű ez. Úgy gondolom, a Google jobb kompromisszumot fog ajánlani nekik, vagy minden a ketten szembe mennek velük, az mókás lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34) Touch-ko válasza MarQs (#21) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nekem a cskkenesrol (tozsde) az a velemenyem, hogy az elemzoknek halvany gozuk sincs, hogy mekkora elvarasoknak kellene lennie.
Az elmult evekben amikor ujabb rekordokat dontogetett az Apple, az elemzok sosem voltak elegedettek. Mindig valami irrealis targetet akartak latni. Nem lehet annyi termeket eladni amennyit az elemzok varnak..

Emiatt `csalodottak` lesznek es a tobbit mar tudjuk.. Egyszeruen baromsag szamomra...

(#35) #71321344 válasza Xero (#24) üzenetére


#71321344
törölt tag

Hiába rekord negyedév, ha a profit nem nőtt. A részvényárfolyam a folyamatos növekedés miatt volt magas, most korrigál a piac.

icons: Szerintem meg egy PC fölösleges az átlag felhasználónak, ráadásul, ha megnézed, hogy egy iPad áráért (egyik legdrágább ARM-os tábla) milyen PC-t kapsz (és most ne egy átlag PH!-s fórumozóból indulj ki, aki hardverapróról okosít költséghatékonyan gépet) láthatod, hogy minőségben és felhasználói élményben a táblagép nyer.

(#36) MA!rtin válasza pulyka jocó (#29) üzenetére


MA!rtin
tag

Ez tényleg jó lenne, mert -bár én pont lesz@rom- ezeregy embertől hallottam ugyanezt..

Okostelód 8 mag nélkül mondd mit ér, a 8 magod sok RAM nélkül mondd mit ér, a sok RAM-od 6 inch nélkül, a 6 inch QuadHD nélkül mondd mondd mondd mondd mit éééér...

(#37) palesz53


palesz53
senior tag

hehe! ahány gazdasági portált olvastam, annyin negatív hírként értékelték, hogy az elemzői várakozásokhoz képest elmaradtak az 5s eladásai, az 5c meg valszeg nagy bukta, de ugye nem adják ki a két készülék külön-külön értékesített mennyiségét; ezzel szemben az ipad meg fogy... és a következő negyedévre még rosszabb számokat vár még a menedzsment is...
és pont az elemzői elvárásoktól való szignifikáns differencia miatt esett mai nap elég nagyot az árfolyam...

ebből hogy lett itt pozitív hír? :F

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#38) Stanley-B. válasza Csapoati (#9) üzenetére


Stanley-B.
őstag

lehet hogy sok felhasználójuk van, de max kis töredéke adta meg a kártyáját, iTunes-hoz nem ér fel.

(#39) Fabianus válasza GALARDO (#2) üzenetére


Fabianus
tag

Egyszer minden bebukik, semmi nem tart örökké. Az más kérdés, hogy az Apple esetében ez nem valószínű belátható időtávban.
Más szempontból azért nem kell hanyatt esni ezektől a számoktól. Sokkal kisebb az értékesített mennyiség növekedés, mint az okostelefon piac növekedése. Jelenleg az Apple, mint cég, szépen fejlődik, nagyon jó a nyerségtermelő képessége, hatalmas és növekvő a készpénz tartaléka, de a fő termékénél piaci részesedést veszít.

(#40) HuMarc válasza adamssss (#6) üzenetére


HuMarc
addikt

Én is valami ilyesmiben reménykedem. :)

(#41) Touch-ko válasza palesz53 (#37) üzenetére


Touch-ko
őstag

Az elmult evekben tok mindegy mennyire dontottek meg a sajat elozo evi rekordjaikat az elemzok mindig valami teljesithetetlen tervet tuztek ki. Az Apple a sajat terveit elerte (ergo jobban tudja a ceg, mint nehany elemzo akiknek fingjuk sincs az Apple-rol) az, hogy az elemzok MEG ezek utan is csalodottak, az nem az Apple hibaja.
Minden eddigi rekordot megdontottek az eladasok teren. Kell ennel tobb? Az Apple torteneteben ebben a negyedevben atak el a legtobb iPhone-t, de a hulye elemzoknek meg ez is keves...

Kb olyan baromsag, mintha matek vizsgadon en 160 pontot varok el toled, de csak 100 pont az elerheto...Ebbol a max 100-at, de en 160-at vartam volna el toled. -Oke, kisse tulzo a pelda, de kb igy mehet ez a jelek szerint...

A kovetkezo negyedev termeszetesen visszaesest fog produkalni, hiszen a karacsonyi (Q1 2014) a legerosebb negyedev volt az Apple torteneteben.

Mint tudjuk, nem egymast koveto negyedevet kell osszehasonlitani egymassal...

(#42) Touch-ko válasza vicze (#33) üzenetére


Touch-ko
őstag

Meglatjuk...

(#43) HuMarc válasza Touch-ko (#41) üzenetére


HuMarc
addikt

Te is biztosan sokkal jobban tudod az elemzőknél, hogy mik az Apple belső céljai :U Amúgy halott link van az aláírásodban.

@Sir Ny (#26): Szerintem ez tévedés. Ha valaki otthoni szórakozásra vette a tabletet, akkor elég egy is, míg ha egy családban van két dolgozó felnőtt (általában ez a helyzet), akkor teljesen elképzelhető, hogy van minimum két notebook egy háztartásban.

Elég kevesen használnak tabletet egyedüli munkaeszközként, mivel egy tablet egyelőre nem képes mindazt az igényt kielégíteni, ami bárkinél felmerülhet. És 5 év múlva sem lesz sokkal jobb a helyzet (szvsz). Persze ez mind csak magánvélemény, és nem tudom neked statisztikákkal igazolni, de ha nagyon akarnám, valószínűleg találnék ilyen irányú felméréseket, akár itthon, akár "nyugaton"

[ Szerkesztve ]

(#44) Totheground válasza HuMarc (#43) üzenetére


Totheground
addikt

Azokra az "elemzőkre" gondolsz, akik egy(?) éve a bejelentett elcsúsztatott iPhone release ellenére ugyanazokat a várakozásokat fogalmazták meg, mintha normál időben kiadták volna az új szériát, aztán megint jöt a meglepődés amikor természetesen messze elmaradtak a számok?
Én inkább hiszek az Icahn kaliberű embereknek.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#46) Polllen


Polllen
nagyúr

Nem meglepő.

Az 5c meg elég melléfogás szerintem. Értem én hogy színes, de gagyi hatása van. Az ára is durva.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#47) Sir Ny válasza HuMarc (#43) üzenetére


Sir Ny
senior tag

"Elég kevesen használnak tabletet egyedüli munkaeszközként, mivel egy tablet egyelőre nem képes mindazt az igényt kielégíteni, ami bárkinél felmerülhet. "

alkotmanyt mindenesetre lehet rajta irni.

-

(#48) Touch-ko válasza HuMarc (#43) üzenetére


Touch-ko
őstag

`Te is biztosan sokkal jobban tudod az elemzőknél, hogy mik az Apple belső céljai`

Kerlek mutasd meg, hogy en ilyet hol irtam... :(

A link pedig direkt ilyen..

(#50) Lirion válasza #71321344 (#35) üzenetére


Lirion
addikt

ha megnézed, hogy egy iPad áráért (egyik legdrágább ARM-os tábla) milyen PC-t kapsz (és most ne egy átlag PH!-s fórumozóból indulj ki, aki hardverapróról okosít költséghatékonyan gépet) láthatod, hogy minőségben és felhasználói élményben a táblagép nyer.

Egy 32 gigás ipad mini retinát 140-150 ezerért már kaphatsz, ebből azért elég korrekt gépet lehet venni, monitorral együtt, ami otthoni felhasználásban porig aláz bármilyen tabletet. Az egyetlen előnye a táblának a hordozhatósága, de bármilyen munkára, játékra, filmezésre, zenélésre alkalmasabb egy pc.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.