Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gebriel


Gebriel
veterán

Ezt hírt egy iPhone tulajdonos meg tudja erősíteni :F

[ Szerkesztve ]

(#2) plus44


plus44
veterán

ez most mi?? lejött e festék arról a részről vagy mi???

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#3) brumesz válasza plus44 (#2) üzenetére


brumesz
aktív tag

szerintem ez egy olyan festék,ami csak infratartományban látható...ezért látta meg az éjszakai kamerájával

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#4) Gebriel válasza brumesz (#3) üzenetére


Gebriel
veterán

Jönnek a földön kívüliek és ez a titkos rejtett kódjuk :DDD
Ezután ne csodálkozunk ha az Irakiak előállnak valamilyen high-tech telefonnal ;]

(#5) Gonosz15 válasza Gebriel (#4) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Az UFO -k elrabolják az ájfon tulajokat! :))
Úgyis most lesz az RTL-en a függetlenség napja, bár az nem erről szól.. :D

[ Szerkesztve ]

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#6) ngabor2 válasza Gonosz15 (#5) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ja... a függetlenség napja után meg jön a függetlenítés napja. bocs...

amúgy miért lenne rejtett az a kód? csak mert szabad szemmel nem látható, mert NIR-ben nyel el? ilyen alapon rejtett chipek is vannak a kütyüben, amiket a gyártó nem kíván a vásárló orrára kötni. rajta van egy qr kód, amivel automatizálva lett a gyártás, csomagolás, stb. jobb lett volna, ha ez simán látható lenne? akkor meg azon problémázna a t. vevő :U akit zavar, az kapirgálja le.

de ha engem kérdeztek (tudom, nem kérdeztek): inkább "rejtsék el" így a kódot, ha ez az ára az esztétikusabb kinézetnek.

[ Szerkesztve ]

(#7) plus44 válasza ngabor2 (#6) üzenetére


plus44
veterán

:D:D:D- ezen mekkorát röhögtem nagyon jó volt:D:D:D am. megyek megnézem nekem mit üzennek a földönkívüliek:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8) L Balázs


L Balázs
tag

Nekiesek mindennek egy éjellátó kamerával, hogy min üzennek a marsról :DDD

(#9) vehement69


vehement69
senior tag

én a helyükben Kiszel Tünci naptárát egy az egyben felnyomtattam volna a telefon hátuljára!

I am cancer in your bones

(#10) .tnm válasza ngabor2 (#6) üzenetére


.tnm
addikt

sztem azért rejtett, mert annyira nem siettek az emberek tudomására kötni. pedig azért sztem úgy lett volna tisztességes. (pl. mi van akkor, ha ott megkopik a telefon, de amúgy semmi garanciavesztő műveleten nem esett át a teló?)

mondjuk ez tényleg inkább érdekesség, mint pro/kontra fejlemény. csak kicsit talán kezd sok lenni a nem reklámozott fícsörökből (és jó szokásomhoz híven ennek is adok egy apple-ös nevet: iDentifier 1.0)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#11) iknight


iknight
senior tag

Hát nemtudom, de akkor már elrejthették volna a nemszabad kukábadobni, meg újrahaszonosított anyagos logókat a hátulján, nekem jobbna szúrják a szemem mint egy vonalkód szurná... Szerintem a készülékek regisztrálásához kell, így egyszerűen a csomagolásnál, a szalagon hoyg melyik hova megy meg stbstb...

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#12) Egzee


Egzee
őstag

És ez most komolyan hír értékű mert benne van a szövegben az iPhone szócska? :O :O :O

(#13) tupacamaru válasza Egzee (#12) üzenetére


tupacamaru
veterán

Pont ezt akartam én is kérdezni. :K :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#14) Siera


Siera
senior tag

csodás,az apple akkor is gondolkodik ha sötétben lemerül az akksi:D
fejtsünk rejtvényt :D

(#15) copin


copin
őstag

Csoda hogy nem a japánok találták meg. :) Ott azt hiszem bevásárló listát, termék azonosítást, meg hasonlókat kérnek az árukra, ilyen kód segítségével.

A kép nevében a megfejtés. :P

(#16) iknight


iknight
senior tag

Ha az a fotós gyerek kicsit jobb minőségben fotózza le a vonalkódot, akkor egy egyzerű programmal emglehetne nézni, hogy milyen adatot tárol, hogy az imei szám vagy mi van benne, de ugye ennyi esze nem volt...

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#17) Magimano válasza copin (#15) üzenetére


Magimano
aktív tag

:)

ott a pont.
jó a kép ;)

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#18) Jégkokó válasza copin (#15) üzenetére


Jégkokó
veterán

a prohardver van elrejtve a kódban. Amugy meg az iphone nem alkalmas ilyen kódok lelvasására, mivel nincsen benne ilyen letapogató mechanizmus.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#19) edward2


edward2
addikt

ez is azt bizonyitja hogy az apple már nem csak emberektől lop technologiákat hanem földönkívüliektől is.

(#20) #72042496 válasza edward2 (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még a végén kiderül, hogy az iPhone a fő bizonyíték az UFO-k létezésére! :D

(#21) iknight válasza Jégkokó (#18) üzenetére


iknight
senior tag

Nem az iphonennak kell letapogatni, hanem vannak ilyen programok, amik ha lefényképezed a vonalkódot jó minőségben akkor kiírják a tartalmát, egyébbként iphonera is van ilyen program...

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#22) copin válasza iknight (#21) üzenetére


copin
őstag

Java. Mire nincs? A lényeg, hogy be tudja olvasni a kamerából a képet. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Jégkokó válasza copin (#22) üzenetére


Jégkokó
veterán

Amugy nem tudom mennyire használható a cucc egy normális kamerás mobilban amiben nincsen piros vagy más színű segédfény,mrt náalm az világít a letapogatásnál meg az autofocus is működik, tehát egy fixfokuszos telefon nem tudom , hogy érzékeli rendesen a kódot.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#24) asadasad22 válasza Jégkokó (#23) üzenetére


asadasad22
őstag

E51-en (fix fókusz) teljesen tökéletesen működik, egy dologra nem jó: kis, közeli QR kódok beolvasására.

(#25) azbest


azbest
félisten

valószínűleg nem az a fajta qr kód, mint amit belinkeltetek, nekem ilyesminek tűnik a képen lévő:

17x17-es blokk, megpróbálom megrajzolni normálisra

[ Szerkesztve ]

(#26) azbest válasza azbest (#25) üzenetére


azbest
félisten

na jobban megnézve 18x18 blokkos:

tessék itt van kézzel megrajzolva és mellette az eredeti kép nagyítása:

Ki fejti meg?
http://en.wikipedia.org/wiki/Datamatrix

[ Szerkesztve ]

(#27) asadasad22 válasza azbest (#26) üzenetére


asadasad22
őstag

az olvasóm ezzel nem boldogul..

(#28) azbest válasza asadasad22 (#27) üzenetére


azbest
félisten

a kép alapján elvileg jól rajzoltam le... viszont amit feltelepítettem progit sem értelmezi... kipróbálom hogy a wiki 18x18as példaképén talél e vonalkódot

fura azt felismerte:[link]

[ Szerkesztve ]

(#29) azbest válasza azbest (#28) üzenetére


azbest
félisten

az eredeti képet beletéve sem ismeri fel :(

(#30) azbest válasza azbest (#29) üzenetére


azbest
félisten

hoppá, a belsejében van barcode... ez csak a tükrözött külső árnyék lehet
http://static4.ifixit.com/igi/PidOJN3NMK1ZypTG.large

igen... talált süllyedt:


0880807B080802351448XAB

ááá más fórumban is rájöttek már rég :O ott is volt olyan perverz aki megrajzolta kézzel

[ Módosította: keopsz ]

(#31) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

1984-ből is merített az epöl :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.