Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ReJim


ReJim
őstag

nem tudom, mekkora sebesség csökkenés várható a CF-től. Valaki esetleg már próbált hasonlót?

</end.?>

(#2) Bocaa válasza ReJim (#1) üzenetére


Bocaa
senior tag

nekem tetszik az írás!
lehet lenne hozzá érzékem helyre tudnék állítani 1 pentium m-es clevo notit de nincs türelmem!
ez a gettó ssd-s duma kegyetlen volt én elkérném aláírásnak ha megengeded by ReJim

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#3) k. válasza ReJim (#1) üzenetére


k.
őstag

Rakj fel képet légyszi:D
Egyébként graat a géphez és a türelmedhez.:)

(#4) ReJim válasza Bocaa (#2) üzenetére


ReJim
őstag

megengedem, persze :)

sajna a blútcuccal - belső usbvel nem jutottam előre :)

</end.?>

(#5) Thunderzolee

..hehhehh.. nice, nice. Szép darab. Végülis legalább működik.
Érdekes mit ki nem lehet hozni egy ilyen masinából. :P
Bár egyeseknek c64-el sikerült netezni is.
(Igaz, vagy 10 perc per weboldal sebességgel..) :))

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) ReJim


ReJim
őstag

lesznek képek, csak sosincs egy helyen a fényképező és a noti. (De ami késik nem múlik)

amúgy újabb teszt történt: slax live linux, 3.5 kde-vel.
nem valami erőmű, nem éppen gyors. Ez betudható, hogy a rendszer minden programot a cdről tölt be, és hogy 128mb ram kevés egy kde-nek. viszont ha már betöltött, és memóriából dolgozik kényelmes a trackpoint (2óráig pasziánszoztam), a tft képe szép, a fényerő elég. a linux csodásan felismerte, hogy notebook. power management OK.
Le vagyok nyűgözve. jövő héten jön az újabb próba: elsőnek hdd-vel, majd wifi-vel is tesztelve lesz. lassan viszont rendelnem kell a CF átalakítót, meg a memóriát.

</end.?>

(#7) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Másutt láttam itt a Ph!-n, hogy gyengus gépre nagyon ajánlották a Puppy Linuxot. Szerintem egy próbát megér, állítólag nagyon kis gépigényű. Amire egy ilyen régi masinát lehet használni, arra meg úgyis jó. :) (Személyes tapasztalatom nincs, én Win-t használok :) )

http://www.puppylinux.org/home

(#8) pc-user válasza Crystalheart (#7) üzenetére


pc-user
aktív tag

Ezt a disztribúciót én is kipróbáltam. PIII-as asztali gépen nem várt jó teljesítményt nyújtott. Szerettem volna feltelepíteni egy 333-as procival rendelkező notira, de sajnos nem ment a dolog... Azóta sem találok Linux rendszert a notira, amit fel lehetne rá telepíteni... Nem akar felmenni rá semmi...

[ Szerkesztve ]

(#9) Crystalheart válasza pc-user (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos, én behaltam, amikor a szomszédban láttam egy P1-es gépen XP-t. (Fogalmam sincs, hogy a rákban húzták föl rá.) Tény, hogy egy Total Commandert telepíteni egy élet volt, de ment. :D

Én 333-as cuccot max StarCraftozásra hagynék már meg valami régi Winnel. :)

(#10) pc-user válasza Crystalheart (#9) üzenetére


pc-user
aktív tag

P1-en nem láttam még Xp-t, de el tudom képzelni mit művelhetett...
Egyszer egy 133 MHz-es masinán (16 Mb Ram) láttam w2k-t, de abszolút használhatatlan volt...

(#11) (Kolombusz) válasza Crystalheart (#7) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

DSL-t lenne érdemes megnézni. Damn Small Linux.

(#12) Crystalheart válasza (Kolombusz) (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ebben lehet valami, erről még nem is hallottam. (Nem vagyok egy nagy Linuxos, na. :D) Brutálisan régi gépeken is elfut, erre tervezték.

DSL @ Wikipedia

(#13) pc-user válasza (Kolombusz) (#11) üzenetére


pc-user
aktív tag

Nemrég hallottam a Deli Linux-ról. Még 486-osra is feltelepíthető - állítólag. Ehhez képest az én kevésbé ósdi AMD 333-as notimra nem akart sehogysem feltelepülni...
... persze a probléma lehet ennél összetettebb is.

[ Szerkesztve ]

(#14) (Kolombusz) válasza Crystalheart (#12) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én sem, minden gépemen Windows fut, meg a családban minden gépen, amit én raktam össze/én válaszottam ki Windows van. Még a netbookon is XP van, nem a Linuxos verzió lett véve.

De egy két disztrót hallásból ismerek, illetve használtam már.
Saját netbookra sem Linuxot tennék, hanem egy jogtiszta Vista licenszet telepítenék, de vlite-tal kiherélném teljesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Crystalheart válasza (Kolombusz) (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Van a padláson egy Penti 266-os, tavasszal majd megpróbálom föltelepítenhi rá ezt a DSL-t. Anyámnak megmondtam, hogy meg tudnám csinálni netezős gépre, ha vennénk egy routert, de azt mondta, a saját monitorával nem. Mert CRT. :D És nem hajlandó CRT-t tenni a házba. Ehh... egy LCD, akármilyen is, meg többet érne az egész őskövületnél. :\ Pff.

(#16) ReJim


ReJim
őstag

puppy és dsl másra való, szerintem nem éppen egy teljes rendszer kialakítására.

(egy normál linuxot 386ra is fel lehet sztem, húzni. igaz herélve. de miért ne műkődne? a linux felépítése eltér a wintől.)

amúgy gondolkodtam, hogy lehet win-t kellene felrakni linux helyett, de utóbbi slax teszt meggyőzött. szóval vagy a slax kerül fel, vagy egy jobb slackware verzió.
(win a naplózások, és hasonlók miatt, valószínű kinyírná a CF kártyát. :( )

</end.?>

(#17) Crystalheart válasza ReJim (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

No, mondjuk az tuti, hogy programozásra ennél jobb gépet próbálnék halászni valahonnan. :\ Megőrülnék a fordítási idő alatt, ha már egy kicsit is nagyobbacska dolgot kell...

Netezésre meg aztán az itthoni 2GHz-es gépemet is kevéskének tartom, elég csak egy Flash oldalra tévedni. Persze az ember abból gazdálkodik, amit be tud szerezni... Egyelőre semmilyen mobil gépem nincs. :DDD

(#18) pc-user válasza ReJim (#16) üzenetére


pc-user
aktív tag

Próbálkoztál xfce ablakkezelőt használó Linux-szal? (Kevesebb memóriaigényűek, ugyebár...)

(#19) ReJim válasza Crystalheart (#17) üzenetére


ReJim
őstag

kisebb programok, főként mikrovezérlőkhöz, meg szerver oldali nyelvekhez (PHP) kellene...
flash pedig tiltható böngészővel. nagyrészt csak reklámok és grafika szokott flash lenni (én nem látogatok olyan oldalt, amin a fő tartalom flash megjelenésű lenne.)

pc-user:
xcfe-t használtam már, de fluxbox, blackbox vonal kiegészítésekkel jobban kézre állt. (és talán a memória igénye is kevesebb)

----

most kaptam vinyót, lehet megpróbálkozom egy linux telepítéssel is a napokban.

</end.?>

(#20) Crystalheart válasza ReJim (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondjuk igaz, főleg a játékoldalaknál terjedt el a fullos flash (vagy egyéb hasonló) használat. Bár némely cég hivatalos honlapján flash nélkül a főmenün sem jutunk túl. :D

(#21) pc-user válasza ReJim (#19) üzenetére


pc-user
aktív tag

A napokban olvastam a ZenWalk és Xubuntu összehasonlítása során, hogy a ZenWalk megelégszik akár 128 MB rammal is - ellentétben a Xubuntuval, aminek a min. követelménye 256 MB. Állítólag gyorsabb is az előbbi rendszer az utóbbinál.
Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#22) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Üdv!

Respekt a kreatív munkáért a szerzőnek! :R

Én is gondolkodtam már hasonlón, adott esetben hozzád fordulok tanácsért. :DD
Sajna még nem találtam működő hasonló gépet 10 alatt. :DDD

Mindegy. Pár ötlet: szerintem a minimalista disztrókat hanyagold. Azok gyorsak, jók, aranyosak, de egy php-t mire felkönyörögsz rá...
Ajánlott egy nagy disztró, de megfelelően kivesézve. Pl. slaki jó választás lenne, vagy debian. Alap cli telepítés, majd óvatosan rakod fel rá a dolgokat. Fluxbox pl. Csomag ellátással így nem lesz gond.
Akkor viszont talán sok is az 512 mega. Ha szűk a keret, elmegy 256-al is.

A gettó ssd hatalmas nagy duma! Még nem próbáltam, de már átalakítóm van. Ha tud dma módot a kártya - márpedig csak ilyet használj - akkor elvileg nem lesz annyira lassú. Legalább is nem e miatt. Mennyit bírhat a gép vezérlője? Szerintem az is szűk keresztmetszet.

Még valami: igen, akarunk képeket. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) ReJim


ReJim
őstag

hétvégén lövök róla képeket. meg elkezdem összecsavarozni (egy csavar sem fogja össze).

lassan megrendelem a CF2IDE átalakítót, meg CF kártyát. és már csak ram fog kelleni bele.
(wifit már szereztem) aztán jöhet egy kis külső pimp :D

</end.?>

(#24) pc-user válasza ReJim (#23) üzenetére


pc-user
aktív tag

Régóta keresek már notihoz összefogató csavarokat... Nem tudod véletlenül, hol lehet ilyenekre szert tenni?

(#25) ReJim válasza pc-user (#24) üzenetére


ReJim
őstag

hááát, ötletem sincs :( talán szervizekben járj utána...

</end.?>

(#26) pc-user válasza ReJim (#25) üzenetére


pc-user
aktív tag

Mindenesetre köszi, mások is hasonló tippeket adtak.

Hogy állsz a telepítéssel?

[ Szerkesztve ]

(#27) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

drága életmód (utazás, egyetem, kolégium, uv díj)

Ezen jót röhögtem :D

Gratula a géphez, én is örülnék egy "Potya-laptopnak". Az ssd-wlan-ram bővítés jó ötlet. Ha a ramot sikerül 512Mb-ra bővítened, akkor én a helyedben megpróbálnám az XP-t feltenni a gépre. Próba cseresznye :)

(#28) ReJim válasza ^Clown (#27) üzenetére


ReJim
őstag

:)

direkt nem akarok xp-t rakni... cf kártya életciklusát rövidíteném meg vele. minden egyes induláskor fájlokat ír, töröl, hoz létre. ezzel lehet hamar hazavágná a flash-tárolót.

(256mb ram is elég lenne hozzá... de szerintem is 512re lesz bővítve.)

</end.?>

(#29) pc-user válasza ReJim (#25) üzenetére


pc-user
aktív tag

Érdeklődtem több szervizben is, de nem tudtak csavarral szolgálni...

Thanks!

[ Szerkesztve ]

(#30) ReJim válasza ReJim (#28) üzenetére


ReJim
őstag

nos, most probakeppen kapott egy 10gb-os hdd-t. felcsaptam ra egy xp-t.
igy 128mb rammal docog, most is errol irok.

de jobb volna valami kevesbe zajosabb hattertar, a jelenlegi azthiszem csapagzas, vagy valami: olyan a hangja mint egy daralonak :D

kepeket meg me'g mindig nem sikerult keszitenem :(

</end.?>

(#31) klan999


klan999
újonc

sziasztok
Nekem is tecra 8100 asom van amit ajánlok hozzá minimim 20 giga winyó és min 256 ram.
nekem most 512 van benne és meghazuttoló sebességgel működik és viccessen 750 mhz.
már csak az a vicces, hogy majdnem olyan gyors mint az asztali gépem amiben 1 giga ram és 2600 mhz.
memóriát érdemes bele venni igaz ritka mint a fehér hollo és nagyon drága.
Jelenleg nekem xp sp3 fut rajta összes frissitésel legujabb ofice és millio programokkal:D
Mondjuk nemhiába volt ez a széria 2000-ban több mint 1 millio Ft.-s noti.
Jó igaz játékokra nem igazán való a gép de nem is arra lett ann kifejlesztve hanem üzleti célokra.
Meg vannak kisebb hátrányai pl usb 1 meg 8 mb os vidó kártya:D
ha kell kérésre küldhetek képeket.

(#32) wlacika


wlacika
újonc

sziasztok
nekem is ilyen gépem van már 1 hónapja és van hogy elsőre elindul van hogy 5.-re
eltünnek róla file-k néha az xp-t is csak cd-ről tudom indittani mert eltünik abbol is valami és kiírja, hogy a cd-ről hejreállitáshoz nyomjam le a " J" gombot.
szerintetek mi okozhatja ezt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.