Hirdetés

2018. szeptember 21., péntek

Gyorskeresés

(#1) TheLázs

TheLázs
(újonc)
LOGOUT blog (1)

Kicsit nyersnek érzem, de tetszik. A dolgok pragmatikus oldalát kiválóan leírja.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#2) Csapoati válasza TheLázs (#1) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Ez nem nyers, hanem csak egy jó nagy sztereotípia-halmaz. Szerintem. Nem katalógusból választ az ember társat és főleg nem racionális szempontok alapján (alapesetben).

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#3) buherton válasza Csapoati (#2) üzenetére

buherton
(őstag)

Szerintem a racionalitás is fontos egy pár választásnál. Feltéve, ha az illető képes megfogalmazni, azt amit elvárhat a párjától. Én 8 éve, így választottam (20 évesen). Azóta volt esküvő, lakás, gyerek...

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, eben - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#4) Somatom válasza buherton (#3) üzenetére

Somatom
(PH! addikt)

Mi olyan bonyolult ezen? Társaságban legyen olyan, mint egy társalkodónő, az ágyban, mint egy kurva, a konyhában pedig, mint egy szakácsnő. A bibi az, hogy időközben derül ki, hogy a társaságban olyan, mint egy kurva, a konyhában, mint egy társalkodónő, az ágyban pedig, mint egy szakácsnő. Ráadásul nő még hat feje és mindegyik kénköves tüzet fúj.

[ Szerkesztve ]

A Google olyan, mint a metró: "Lehetőségek állomás. Kérjük vigyázzanak, az ajtók záródnak! Az Android "P" következik."

(#5) buherton válasza Somatom (#4) üzenetére

buherton
(őstag)

Aki elviselhetetlen ---> kuka.

;]

A sör nem ital, a nő nem ember, a medve nem játék.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, eben - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#6) janeszgol válasza buherton (#3) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Nem szeretnek indiszkret lenni. Ha serto a kerdesem, elore bocsanatot kerek.
A lenyeg maradt le. Valas volt? :R

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#7) dugo_ válasza janeszgol (#6) üzenetére

dugo_
(PH! kedvence)

Lesz. ;]

(#8) petipetya válasza dugo_ (#7) üzenetére

petipetya
(PH! nagyúr)

:D

(#9) attilasd válasza Csapoati (#2) üzenetére

attilasd
(őstag)

+1.
Tipikus minden fekete-fehér iromány.

HP Elitebook 8470p & LG G Pad 8.3 & LG Optimus F6 & Xiaomi Mi Speakers

(#10) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

En is elolvastam. A lenyeg: szerencse kerdese az egesz. Hiaba szeretheto valaki, meg hiaba teljesiti a masik ket pontot, ez nem garancia a sikerre.

(#11) buherton válasza janeszgol (#6) üzenetére

buherton
(őstag)

Miért lett volna? :) Természetesen nem volt.

(#12) cskamacska válasza Somatom (#4) üzenetére

cskamacska
(PH! addikt)

És hogy szolgál a kedves nejed egészsége? Mármint a 10 exfeleségén felül. :DDD

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#13) REIT válasza janeszgol (#10) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

A szerencse mértéke fordítottan arányos azzal, hogy hány nőt ismersz. Ha egyet se, nem lesz nőd. Ha keveset, akkor a szerencsén fog múlni, hogy lesz-e köztük megfelelő... ha sokat, abból már lehet választani.

(#14) krizmo_

krizmo_
(őstag)

Kár, hogy szinte csak az igények vannak felsorolva, de abban is adhatnál tanácsot, hogy bánjon egy férfi a nővel, hogy tartsa meg és tegyen a kedvére. Amúgy, neked mióta van kapcsolatod, illetve mennyi volt a leghosszabb kapcsolatod eddig?

(#15) DrBubo77 válasza krizmo_ (#14) üzenetére

DrBubo77
(őstag)

Az írása alapján nem sokáig tarthatott.

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ ᴀ5(2017) ᵻᵻᵻᵻ ʟɢ ʜʙs750

(#16) REIT válasza krizmo_ (#14) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Mi kell a nőknek egy férfiban?
- Magabiztosság, náluk ez kapcsolja be a szexuális vonzalom kapcsolót.
- Ha formában vagy, az segít. (Ha magas vagy az is :DDD)
- Ha van pénzed és elképzelésed a jövőről, lehet veled családot tervezni.
De elsősorban személyiségjegyekre vezethető vissza, hogy mennyire leszel sikeres a nőknél, szerencsére ezek a dolgok fejleszthetők.

Saját példámból kiindulva: amikor 20-as éveim elején nagyon hajtottam a nőket, jött is az egyik a másik után (nem a végleges barátnő megtalálása volt a cél). Utána amikor nem foglalkoztam a dologgal, egy árva lélek nem került "elém". :U Szóval kb 100%-ig a férfin múlik mit tud elérni. Egyelőre most változott a célkitűzés: olyat keresek, akivel lehetne tervezni előre, elég érett már és hasonló igényei vannak.

Hány kapcsolatom volt? Több a "kelleténél", de legalább mindegyikből tanultam egy keveset :)

(#17) krizmo_ válasza REIT (#16) üzenetére

krizmo_
(őstag)

A kérdés így hangzott: "Amúgy, neked mióta van kapcsolatod, illetve mennyi volt a leghosszabb kapcsolatod eddig?"

Amiket most leírtál, azok nagyjából inkább egy felszínes nőre mondhatók el, olyanra, aki elvan egy darabig veled, arra használ, amire való vagy, és aztán keres magának egy normális férfit. Szerinted a nők nem gondolkoznak, komolyan azt hiszed, hogy mindegyiket meg lehet vezetni ilyen hozzáállással? :N
Tényleg ezt hiszed, hogy minden csak rajtad múlik, a férfin?

Te írtad most:
" Egyelőre most változott a célkitűzés: olyat keresek, akivel lehetne tervezni előre, elég érett már és hasonló igényei vannak."

Te írtad korábban:
"A nő rohamosan veszít szépségéből és a még hátralevő pár évből, amikor még szépnek mondható;"

Ezek szerint, te egy csúnya elértéktelenedett nővel akarsz lenni, csak mert a következtetéseid alapján ez jön le.
Lehet, hogy most megleplek vele, de egy kapcsolatban idővel a nő is megöregszik majd, és akkor mi lesz, együtt élsz valakivel, aki nem tetszik, nem jó semmire a szemedben?

Van egy olyan érzésem, hogy te egy mágnes vagy a nők szemében, csak nem vonzod őket, hanem taszítod. ;)

#15 DrBubo77
Ha volt egyáltalán. :D

[ Szerkesztve ]

(#18) REIT válasza krizmo_ (#17) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Bocs, de annyi hülyeséget írsz, hogy nincs időm erre válaszolni :)

(#19) buherton válasza krizmo_ (#14) üzenetére

buherton
(őstag)

Ez nem meglepő, hiszen párválasztásról szólt az írás.

Hogy hogyan lehet egy kapcsolatot fenntartani, sőt tovább mélyíteni az már más hozzáállást igényel. Számomra a legfontosabb és ami mentén építettem fel a kapcsolatom azaz, hogy lehet-e a párommal építeni.

Amik rombolják a kapcsolatot: hisztik, jelenetek, féltékenységi rohamok, azt nézed, hogy ő mivel okozhatna örömöt neked,

Amivel építeni lehet: feltétel nélküli bizalom, az én helyét át veszi a mi, közös kassza, keresed azt amivel könnyebbé teheted az életét, azt nézed, hogy mivel okozhatnál neki örömöt.

A feltétel nélküli bizalomra jó példa: anyósom nagyon szoros pórázon tartotta a páromat, amire mondtam a páromnak, hogy ezt sürgősen építse le, mert nem lesz jó kimenetele a dolognak. Ezt szó nélkül megtette és a vége az lett, hogy a feszült és rossz viszonyból, egy olyan kapcsolat lett, ahol örömmel és fesztelenül várják egymást.

[ Szerkesztve ]

(#20) erer1000

erer1000
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

"nőnek mindig fiatalabbnak kell lennie egy kapcsolatban"

7 órával idősebb volt az előző barátnőm nálam. :(

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#21) janeszgol válasza buherton (#11) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Akkor kiraly. Vegre egy pozitiv pelda, igy tovabb. :R
Csak a volt itt minden hangulatra reagaltam, hogy a csattano nem hangzott el. :R

(#22) janeszgol válasza REIT (#13) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Oke ez igaz. De az emberek valtozhatnak eveik tucatjai soran. Ha nem veled valtozik a partnered, fuccs. Szoval szerencse is kell. Nem veletlen hangoztatjak a hosszu kapcsolatosok a szerencset.

(#23) DrBubo77 válasza janeszgol (#22) üzenetére

DrBubo77
(őstag)

Nem szerencse kell hozzá. Hanem bele kell fektetni a kapcsolatba.

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ ᴀ5(2017) ᵻᵻᵻᵻ ʟɢ ʜʙs750

(#24) buherton válasza janeszgol (#21) üzenetére

buherton
(őstag)

Azért értek egyet jó részt az írással, mert a párválasztáskor (véglegesnek gondolt) kell nagyon-nagyon alaposan megnézni, hogy ki is a másik, mert meg lehet látni benne azt, hogy később mivé válhat. És szemben a mai szemlélettel, ha eldöntöttem, hogy kitartok valaki vagy valami mellett, akkor addig nem adom fel vagy cserélem le, amíg látok bármi esélyt arra, hogy meg lehet javítani. Szerencsére a feleségem is hasonló szemléletű, így nem hagyunk semmit sem elfajulni.

(#25) smc válasza REIT (#18) üzenetére

smc
(őstag)
LOGOUT blog

Mi is elolvastuk a te hülyeséged. :P ;)

i53570-2x4GB-GTX1050TIWF2OC4|BQGW2750HM|MSSURBOOK|MIMIX2

(#26) REIT válasza buherton (#19) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

+1

smc nem volt kötelező! ;)

(#27) smc válasza REIT (#26) üzenetére

smc
(őstag)
LOGOUT blog

Engem azért továbbra is érdekelne, hogy hány évesen és hány barátnő után jött ez, illetve hogy pontosan mióta nincs barátnőd.

Persze ezek kényes kérdések, de ha válaszolsz akkor köszi!

(#28) krizmo_ válasza REIT (#18) üzenetére

krizmo_
(őstag)

Semmi gond. ;) Csak megerősítettél abban, hogy így viselkedsz, ha egy komolyabb nővel találkozol. :K

[ Szerkesztve ]

(#29) REIT válasza krizmo_ (#28) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Az agresszív hozzászólásodból nem gondoltam, hogy nő vagy :DDD

smc legyél csak kíváncsi, aki rosszindulattal jön ide fasságokat irkálni, annak nem kell válaszolnom :DDD

(#30) ->Raizen<-

->Raizen<-
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ne legyel parkapcsolati tanacsado jobban jar mindenki.

(#31) REIT válasza ->Raizen<- (#30) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

A mondandódnak se eleje, se vége. Nem tudok mit hozzáfűzni :U

(#32) smc

smc
(őstag)
LOGOUT blog

(#33) krizmo_ válasza REIT (#29) üzenetére

krizmo_
(őstag)

Nem válaszolsz a kérdésekre, egyébként ez is egy válasz. ;)

Miért hazudnék? Miért kellene? Miért ne lehetnének agresszív gondolatai egy nőnek, ha olyat olvas, ahol ledegradálják a nőket? Bár szerintem nem voltam agresszív, csak kérdéseket tettem fel, hogy megtudjuk miért érzed magad ennyire szakavatottnak.

#19 buherton
Igen, párválasztásról volt szó, és nem arról, hogy egy kósza numerát keres... Ha valaki párválasztásról beszél, az számomra hosszútávú tervezést jelent, amibe azok a dolgok is beletartoznak, amiket írtam.

[ Szerkesztve ]

(#34) REIT válasza smc (#32) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

:K

krizmo_ nálad biztos nem vagyok nagyobb szakértő :DDD

Elolvasva a hsz-d: fogalmam sincs mit értesz megvezetés alatt. Ha együtt öregszetek meg azzal nincs gond, mert együtt fognak változni az igények.

[ Szerkesztve ]

(#35) Spet

Spet
(őstag)
LOGOUT blog

Reit, egy olyan személyiség (vagy nevezzük egyéniségnek), aki mindenkinek és mindennek megmondja a tutit (vagy legalább is úgy gondolja).

De ha a saját háza táján kell körbe néznie, vagy esetleg kérdéseket, kritikákat, megjegyzéseket kap, akkor a nárcisztikus személyisége a fülét veri és közben hangosan mondja, hogy pa-pa-pa-pa. Ennyi.

Once upon a time... don't ask me when and why...

(#36) REIT válasza Spet (#35) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Nem az a gond, hogy valaki kritikát fogalmaz meg. Szeretettel várom! Csak általában kritika sincs, csupán annyira telik, hogy "ez hülyeség, nem így van". Neked se sikerült semmit megfogalmazni :DDD

Miért kell erre folyton felhívnom a figyelmet?! :F

(#37) Spet válasza REIT (#36) üzenetére

Spet
(őstag)
LOGOUT blog

Miért nem válaszolsz a feltett kérdésekre?

(#38) REIT válasza Spet (#37) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Mert ez nem egy rendőrségi kihallgatás kérlek ;]

Tessék szépen saját álláspontokat megfogalmazni, nem pedig a kötekedésre való lehetőséget keresni. :U

(#39) Hannibhál

Hannibhál
(őstag)

Ha már kritika....Szerintem nem jó ötlet életkorhoz kötni a különböző dolgokat, pl a nők 25 éves korig nem komolyak stb. Értem, hogy mire akarsz alapvetően célozni, de véleményem szerint ez így egyrészt nem igaz(=mindenki más ugyebár) másrészt túlságosan leegyszerűsíted, mint pl. azok a cikkek amik ,,Legyél gazdag 3 lépesben" ill. ,,A tökéletes hashoz vezető út 4 lépése!" stb.
Az igaz, hogy fontos a külső, de itt is szerintem az egyéni preferenciák annyira torzítják a képet, hogy ezt így leírni felesleges volt és félreérthető.
Esetleg a másik oldaláról a dolgoknak?:) Mármint gondolom pasi vagy, ezért írtál a pasiknak nőkről, csak ha már lúd legyen kövér, és két nemű ha lehet.
Amúgy személy szerint nem szeretem az ilyen írásokat, kicsit úgy jön le nekem, hogy van valaki aki azt hiszi általában, hogy tudja a tutit, s ebben az a veszélyes, hogy a szűk környezetében erre pozitív visszacsatolást kap, így úgy gondolja, hogy máshol is ez van, mint ott, s ezt meg is osztja velünk.
Vagy csak ír róla(de ez szerintem a ritkább). A hangvétele s a kioktató stílusa a bejegyzésnek a fentebbit támasztja alá, hacsak nem poénból írta az illető, mint egy kifigurázásként, mert annak akkor nagyon jó:)

trust me, i'm finally an engineer:)

(#40) sutszi válasza REIT (#36) üzenetére

sutszi
(PH! addikt)

Indirekt bizonyítás. Tételezzük fel, hogy volt 1 évnél hosszabb kapcsolatod. Tételezzük fel azt is, hogy volt olyan kapcsolatod, amiben együtt éltetek mindenféle külső segítség nélkül. HA ez igaz (lenne) akkor mi ez a rakás baromság?! ;]

31 éves vagy. A 20-as éveid első feléről úgy írsz mintha tegnap lett volna. A kettő között mi történt? Ha az elmúlt időszakban nem tudsz felmutatni legalább 1 hosszú távú együttéléses kapcsolatot akkor ott valami hiba van... Nem tudom milyen kritikát vársz, alapvető sületlenségekre. Erre tényleg csak annyit lehet mondani, hogy ez nem így van.

Érdemes lenne megvizsgálnod a helyzetet, mert könnyen lehet, hogy éppen te vagy kukában jelenleg is... ami meg ott van arra nem vár jó sors.

"Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41) Spet válasza sutszi (#40) üzenetére

Spet
(őstag)
LOGOUT blog

Gyúrta a tésztát a pékségben ;]

(#42) smc válasza REIT (#38) üzenetére

smc
(őstag)
LOGOUT blog

Nekem az jött le az egész írásból, hogy szeretnéd kibeszélni végre miért nem találsz magadnak megfelelő barátnőd. Ehhez előbb téged kellene megismernünk.

(#43) TheLázs

TheLázs
(újonc)
LOGOUT blog (1)

Hát, az első hozzászólásom az volt, hogy kicsit nyers, de tetszik. Igazából friss szakítás tükrében árnyaltabban látom a dolgokat ennél, sokkal.

Kihagytad a képletből a szerelmet. Hogy ki mennyire rengeti meg a világodat. Kihagytad, hogy az emberek idomulnak, hajlamosak a másik hibái felett szemet hunyni, ha olyan a kapcsolat. A mostani kapcsolatom szerintem simán kitartott volna életem végéig, ha 45-50 éves lennék, mert akkor bizonyos területeken nagyobb kompromisszumkészségem lenne, másokon pedig kisebb. És jó irányba ment volna a mérleg.

Olyan leányzóval tényleg nem jó héjanász az avaront játszani, akivel csak azt lehet. Egészséges kapcsolat csak egymással szemben kölcsönösen figyelmes embereknél lesz, de a szerelem nélkül ez csak afféle szövetség lehet.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#44) REIT válasza TheLázs (#43) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Tehát egy kapcsolat vagy egy szövetség vagy ki vagy téve az érzelmeid tébolyának? :U

Akkor én inkább a szövetséget választom, 6 éve úgyse voltam szerelmes senkibe, ezután se leszek sztem :DDD Szerelem = gyerekkori ábránd / felnőtt kori illúzió.

Egy kapcsolat ugyanolyan jó (ha nem jobb) szerelem nélkül. A szeretet fontosabb, mert az legalább kitart.

(#45) janeszgol válasza REIT (#44) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

De, lehetsz szerelmes felnőttként is, csak máshogy éled meg. Ugye hogy nem egyszerű ez? Én a szerencsében hiszek, elfogadom azon idősek konklúzióját, hogy szerencséjük volt, hogy pont akkor ő rá találtak, aki mellettük van. Persze ott is kell dolgozni a kapcsolaton, de ha valaki egy picit sem hozzád való, hiába dolgozol az egészen, kicsi az esélye annak, hogy vele öregszel meg.

[ Szerkesztve ]

(#46) tranceplanet válasza REIT (#44) üzenetére

tranceplanet
(őstag)

Lehet nálad így működik, nálam nem. Képzeld 19 év után én még mindig megélem a szerelmet a feleségemmel! "Egy idő után a szerelem szeretetté alakul"- ez a legnagyobb baromság. Szeretetet a családom, rokonaim és házi kedvenceim iránt érzek. Szerelmet pedig a párom iránt érzek. Egy kapcsolatban, ha nincs szerelem, akkor az nem teljes, nem kerek egész.

(#47) doeeg válasza tranceplanet (#46) üzenetére

doeeg
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

++

Mi 14 éve vagyunk együtt feleségemmel. Lassan szó szerint az életünk felét együtt töltöttük. Arról nem tudok nyilatkozni, milyen az, ha a szerelem elmúlik (érdekes kérdés, hogy ha elmúlik, akkor tényleg szerelem volt-e, és mikor tudod hogy tényleg az...), de szerintem ott szeretet nem nagyon marad, sőt.

A bejegyzés egyik kiindulópontjára: "...Érdekes olvasni a nőügyes topikot..." Ebben mondjuk egyetértünk, csak szerintem egészen más okból :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"Akinek takarják a szemét, elhiszi hogy szép a sötét, és ha mellé még ételt is kap, örökre sötét marad..." || "Nincs mentség a bűneimre, ne is keress szavakat, hisz, jó szándékkal indul útnak minden önző akarat." - Road

(#48) macilaci78 válasza erer1000 (#20) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Látod, bukta is lett. ;]

Komolyra fordítva: a feleségemet leszámítva minden kapcsolatomban én voltam az idősebb. Most is csak 9 hónap van köztünk, ilyen kis korkülönbséggel is csak ez az egy kapcsolatom büszkélkedik.

Szerintem fontos, hogy korban közel álljanak egymáshoz, vagy azonos korosztályban legyenek, mert ez a fix 4-5 év korkülönbség eltérő problémákat ad: az egyik Zh-ra készül, a másik munkára, lakásvásárlásra hitelvállalásra. Az idősebb egyszerűen kinőtte a fiatalabb problémáit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Egy mag, két mag, négy mag, nyolc mag, tizenhat mag, harminckét mag... A proci lassan súrolja a ''dinnye'' szó fogalmát...

(#49) Silent77 válasza tranceplanet (#46) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

+1.
20 év után még mindig!

Biztos velem van a baj, de párválasztási útmutató, ez komoly? :D

UI: Párom 2 évvel idősebb. Soha nem okozott gondot.

[ Szerkesztve ]

Ilife V7 robotporszívó eladó!

(#50) Hannibhál válasza Hannibhál (#39) üzenetére

Hannibhál
(őstag)

Erre esetleg válasz Reit?

trust me, i'm finally an engineer:)

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.