Hirdetés

2018. július 23., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Klaus Duran

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Élmény => Általában pozitív és jó érzés, "free" drog. Későbbiekben nosztalgia.
Ego => Mai társadalom sajnos ilyen. Nincs fegyelem és önismeret.
Saját vélemény.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. :) / Nem vagyok mindig hülye. De ha igen akkor nagyon.

(#2) bitpork válasza Klaus Duran (#1) üzenetére

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Egy koma elment a szaharába 2 hétre. Hazajött mindenki kérdezte tőle hogy na , milyen volt mesélj!
-Egy élmény volt- mondta. Szépen lebarnult és kicsit mintha sportosabb is lett volna. Nem hagytuk kérdeztük h na azért kicsit bővebben.
-Hát, a teve ráz és harap, zuhany nem volt 2 hétig, az étel homok ízű, a víz meleg mint a húgy, és ha napon maradsz 10 percig szénné égsz.
Meglepődtünk és kérdeztük h hogy hogy, ha egyszer azt mondtad élmény volt? Mire ezt mondta: Jegyezzétek meg: az élmény nem csak jó lehet!

#eci ~~~ secundarium verecundiam

(#3) Csapoati

Csapoati
(PH! nagyúr)

Nihilista vagy?

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#4) Klaus Duran válasza bitpork (#2) üzenetére

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

+1
Én rövidre fogtam.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. :) / Nem vagyok mindig hülye. De ha igen akkor nagyon.

(#5) REIT válasza Klaus Duran (#1) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Azon csodálkozom, hogy ez az apró (közepesnek hitt) örömök megérnek ennyi energiát az embereknek. :F

Csapoati honnan tudnám ha az lennék? :DDD

Minden egybeesés a valóság műve. A valóság pedig az elme szüleménye. | Ha AI lennék lakható bolygót keresnék az evakuáció reményében - magamnak. | Pénz nem vész el, csak átalakul.

(#6) Csapoati válasza REIT (#5) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Hát nézd, az ember az élményekért él. A munka - házimunka tengely önmagában nagyon kevés embernek okoz örömet, így ha téged hidegen hagynak az élmények, akkor az én értelmezésemben nihilista vagy.

(#7) lezso6

lezso6
(VARÁZSLÓ)

Manapság az aktivitás rendkívül túlértékelt. Egyébként nincs vele gond, mert tényleg jó, de szerintem túltolják, illetve megy a képmutatás is, lásd facebook. Vagy nézd meg a reklámokat, a legtöbb esetben azok is már élményekkel operálnak, melyeknek már semmi köze a tukmált termékhez vagy szolgáltatáshoz.

Az ego szintén ilyesmi, bár ez bonyolultabb, inkább kollektív erkölcsi deficitnek hívnám.

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#8) REIT válasza Csapoati (#6) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Tehát ebben az értelmezésben az élmények annak valók, akik kiégnek az agyhalott, értelmetlen munkában, amit csinálnak :U
Van benne ráció :DDD

lezso6 nem tudom megnézni a FB-ot, mert nincs :R TV-m sincs, újságokat nem nézek + ad blocker on. ;)
Nem csak az aktivitás van túlértékelve, hanem a szex is.

Kezdenek rendszerbe kerülni a gondolataim ;]

Minden egybeesés a valóság műve. A valóság pedig az elme szüleménye. | Ha AI lennék lakható bolygót keresnék az evakuáció reményében - magamnak. | Pénz nem vész el, csak átalakul.

(#9) Klaus Duran válasza REIT (#5) üzenetére

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Igen. De ez mentalitás függő is.

(#10) Hieronymus

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

" Aki az élvezeteket hajszolja, amikor végük szakad mindig a hiányukat fogja siratni. Van ennek értelme?"

Igen van. Nagyon is van.

Ha elfogadod, hogy egyetlen öröm vagy jó dolog sem tart örökké, akkor gondtalanul tudod élvezni a végéig.
Ha csak azért fosztod meg magad ezen örömök lehetőségétől, mert egyszer bizonyosan vége fog szakadni, akkor saját magad életét teszed nehezebbé és szegényebbé.

___ Ha értelmetlen hozzászólásommal találkozol, az nem a véletlen műve. A fantasztikus tag, címre hajtok! Muszáj hozzászólnom.___

(#11) REIT válasza Hieronymus (#10) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

A tapasztalatszerzés önmagában öröm. De ha valamit csak az élmény kedvéért csinálsz újra és újra, attól miért lennél gazdagabb? :F

(#12) Csapoati válasza REIT (#8) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Nem, az élmények mindenkinek valók. Persze nyilván az a kérdés, hogy mit tartunk élménynek.

Hieronymous: Ez így van.

REIT: Ha szereted a hullámvasútazást, miért ne mennél el többször az élmény kedvéért?

[ Szerkesztve ]

(#13) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

Minden rosszindulat nélkül: szerintem nagy baj van Veled.

(#14) Hieronymus válasza REIT (#11) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Szerintem logikus. Élményekkel leszel gazdagabb.

Egy kicsit torzítok, hogy érthető legyen, mire gondolok.:

Ha egyszer valaki kipróbálja a szex élményét, nem fogja kipipálni az elvégzett feladatok listájában, hogy soha többé ne ismételje meg.
A sakkozás az a szórakozás, amit egyszer kipróbálva nem lehet elérni a sakkozás élményét. A tanulás és a folyamatos játék vezet el, a játék valódi élvezetéhez.

Azt gondolom, hogy túlzottan leegyszerűsítve látod a világot. Ami nem fekete - fehér, hanem színes, még a szürkének is legalább 256 árnyalata van.

___ Ha értelmetlen hozzászólásommal találkozol, az nem a véletlen műve. A fantasztikus tag, címre hajtok! Muszáj hozzászólnom.___

(#15) t72killer

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

"miért hajt mindenkit az Ego és miért tekintik azt szentnek és sérthetetlennek?
Miért nincsenek kollektív értékek?"

Mert az ember nem hangya vagy méh. Megnézel 10db macskát, azok se fognak úgy viselkedni, mint egy méhraj.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#16) REIT válasza Csapoati (#12) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Élmény = olyan dolog, amit "megélsz", egy esemény, történés, ami érzelmeket vált ki és ha jelentős emlékként megmarad (minden más esetben törlődik). Szűkebb értelemben (most inkább erről beszéltem) pozitív érzéseket, tágabb értelemben a negatív élményeket is ide sorolhatjuk.

Az élet visszatekintve nem más mint élmények sorozata. Vagy éppen az élmény nélküliség.
Jó, hogy feltetted ezt a kérdést! :U

Miért ülnél fel a hullámvasútra, ha már felültél 20x és pontosan tudod milyen? :U
Helyette elmehetnél mondjuk dodgemezni vagy virágot szedni. Vagy szimplán elfogadni, hogy több élményre nincs szükséged :)

Fred23 köszönjük Emese. Ez itt nem a fikázó, hanem a filozofáló topik, kérem kapcsolja ki. :U

Hieronymus Ez elég nagy általánosítás! Haverom, akinek megvolt 100 csaj, azt mondta a kalandozást teljesen megunta. Kinél hol a határ ugye, 20 hullámvasút, 100 csaj? :F
A tapasztalatszerzéstől gazdagabb leszel, de nem minden élmény tapasztalat szerzés is egyben.
Neked is mondom: ezeknek a beszélgetéseknek nem arról kéne szólnia, hogy egymást leszóljuk; álláspontok nélkül nincsenek vélemények, amit ütköztetni lehetne. Szóval nyugodtan mindenki írja le amit gondol a témáról és ne egymásról.

(#17) REIT válasza t72killer (#15) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

A felsorolásban csak az a vicces, hogy a macska "önállóbb" mint az ember :)

(#18) Csapoati válasza REIT (#16) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Azért, mert élvezem. Mást is kipróbál az ember, de ahhoz visszatér, amit élvez. Ez szerintem teljesen alapvető emberi vonás.

(#19) t72killer válasza REIT (#17) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Valóban! A csimpánzokat kell megnézni, kb ők állnak legközelebb hozzánk. Kisebb csapatokban élnek, ami olyasmi, mint egy család (többé-kevésbbé az is, ha jól tudom pár rokon család). Az egyének nagyjából teszik a dolgukat külön, de együtt vonulnak a többiekkel néha együtt vadásznak, stb.

De nincs kizárva, hogy az intelligencia magasabb szintjéhez más individualizmus passzol. Sztem akkor fejlődik legjobban egy intelligens faj, ha az egyedek csak laza kötelékben találkoznak egymással és sok lehetőségük van a környezet millióféle hatásából tanulni. Ezért is tartom az emberi faj legnagyobb ellenségének a túlnépesedést, lassan nem látunk mást, mint az aszfaltot, betont másik idióta homo sapienst. Aztán újra aszfalt, beton, ...

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#20) TheLázs

TheLázs
(újonc)
LOGOUT blog

Az élmény nem egy mérhető, egzakt valami. Számomra az egik legnagyobb élmény, a nyolcadikas ballagás után a kapott (amúgy, semmi különleges) bicaj összerakása, beüzemelése apával, majd először eltekerni az utca végéig és vissza.

Kinek mi. Aki mer elmenni kalandozni, spontán lenni, az szerintem egy pillanat alatt kitalál magának valami olyan apróságot, amiért érdemes volt aznap felkelni. Valami olyat, ami érdekes, élmény, és nem kell érte akár csak 10 km-t sem megtenni.

(#21) Hieronymus válasza REIT (#16) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

"Haverom, akinek megvolt 100 csaj, azt mondta a kalandozást teljesen megunta."

OK!
Ez egy kicsit komplikált lesz, de érthető.
Az első intelligens mindenki által hozzáférhető robot egy kutya volt, AIBO.

A fejlesztés során gondot okozott az emberi illetve állati öröm leképezése. Aztán kitaláltak egy módszert.
A robotkutya öröme időalapon egységenként csökken. Ha egy "kedvelt" tevékenységet ismételhetett, akkor az öröm állapotjelzője emelkedett. Az ismétlések elején még "jelentős" mértékben. A sokadik után, "éppencsak". Ha új dolgot próbálhatott ki a kutya, jelentősen, ha sok új dologgal került szembe a kutya, akkor "éppencsak"

Azt gondolom elég reálisan modellezték le az örömérzést. A haverod esetében még bonyolultabb az öröm állapotjelző működése. Az életkor előre haladtával változnak a késztetések. Nagyon fiatalon az igazi keresése az alapvető cél. Egy idő után az igazi megtalálása a cél. Bonyolultabb fel állásban, ez egy stabil feleséget és egy stabil szeretőt eredményez. Az újdonság és állandóság egyfajta kiegyensúlyozásaként. Egy életkor felett, a kapuzárási pánik idején, új szereplő is belép a dupla kapcsolatba. Kiegészítve vagy leváltva részben/egészben a régi kapcsolatokat.

PS:
A kutyatörténet nem feltétlenül igaz, nem ellenőriztem.

(#22) Snowy_owl

Snowy_owl
(senior tag)

Múlt nyáron két ismerősömmel 3 nap 2 éjszaka folyamatosan dolgoztunk alvás nélkül, viszonylag folyamatos kemény fizikai munkát. Harmadnap mint a hullák úgy néztünk ki és már mindenünk kivolt, nekem mégis egy élmény maradt mert ettől függetlenül nagyon jól telt az egész. Ezt az első hozzászólásokhiz fűzve.

[ Szerkesztve ]

(#23) D1Rect

D1Rect
(PH! félisten)

Nem kell a k.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#24) blackrulz

blackrulz
(PH! nagyúr)

Ha valaki úgy él, hogy se élmény, se munka, se nő nem ösztönzi, mert a nagy kepletben úgyis minden mindegy, se gyerek se cél, az miért él egyáltalán? Ez is ilyen krisnas szenvedesed?

[ Szerkesztve ]

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#25) REIT válasza blackrulz (#24) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Ez egy filozófiai beszélgetés az életről, amihez ha nincs elég eszed normális stílusban írni, akkor inkább húzzál máshova ;)

(#26) REIT válasza t72killer (#19) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Sztem akkor fejlődik legjobban egy intelligens faj, ha az egyedek csak laza kötelékben találkoznak egymással és sok lehetőségük van a környezet millióféle hatásából tanulni.

Minél mélyebb/részletesebb a tudás, annál specializáltabb, ezzel együtt pedig az egymásrautaltság is nő. (Tudósok felhasználják egymás eredményeit)
Persze látványosan akkor lehet "nőni" amikor még a növekedés elején tartunk, mivel relatíve nagyobbnak tűnik :-)
A technológiai vívmányok feltalálása is az "utóbbi" években gyorsult fel. :U

TheLázs nem kell érte 10km-t menni
Érdekes, hogy pont itt húztad meg a határt, van akinél ez 5 méter, szóval elég szubjektív h mennyi :DDD

Hieronymus a kutya honnan tudná, hogy mi okoz neki "örömet"? :DDD
Illetve ha a szerető is "állandó" miért lenne "újdonság"? :Y

[ Szerkesztve ]

(#27) donmackó

donmackó
(őstag)

Szerintem a a valós élmények spontán jönnek, keresni kb felesleges.

Release the cable hounds!

(#28) blackrulz válasza REIT (#25) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

Én is filozófiai értelemben kérdeztem, hogy mi más lehet az élet célja mint a boldogság? Az meg hogy valakinél ezt az anyagi biztonság, a más kultúrák megismerése, a nők, vagy a gyereked első kézbe vétele az nem egy univerzális állandó, még eletkoronkent is változik. Majd lesznek borgok is biztos egyszer.

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#29) REIT válasza donmackó (#27) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Sejtem mire gondolsz: akinek kalandos az élete (sok új helyen jár, új emberek között, új élethelyzetekben) annak úgyis lesz sok élménye, nem kell érte a vidámparkba mennie vagy beülni egy moziba (amit úgyis elfelejt)

blackrulz mi más lehet az élet célja mint a boldogság
Tehát, aki be van tépve 0-24 az elérte az élet célját? :F

[ Szerkesztve ]

(#30) blackrulz válasza REIT (#29) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

"nem egy univerzális állandó, még eletkoronkent is változi"

Számára időszakosan biztos. Hogy számodra vagy számomra ez nem cél, érték vagy lehetőség, az irreleváns. Amíg nem központi tudatrol futunk, és vagyunk hangyák egy egyetemes jó érdekében, addig ez ilyen. Bár akkor a boldogság mint fogalom sem lesz értelmezhető.

[ Szerkesztve ]

(#31) Cathfaern válasza t72killer (#19) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

"Sztem akkor fejlődik legjobban egy intelligens faj, ha az egyedek csak laza kötelékben találkoznak egymással és sok lehetőségük van a környezet millióféle hatásából tanulni. Ezért is tartom az emberi faj legnagyobb ellenségének a túlnépesedést"
Szerintem a fejlődés legnagyobb ellensége a jólét (értsd: erőforrás bőség). Szerintem nagyon sok faj ami döbbenetes összetett viselkedést mutatnak (pl. polipok) és/vagy emberéhez hasonló összetettségű aggyal rendelkeznek (pl. palackorrú delfin, főemlősök jó része) azért nem lettek (emberi értelemben véve) intelligensek, mert nem volt szükségük ennyire összetett viselkedésformákat kialakítani, mivel az élőhelyükön ha nem is lettek csúcsragadozók, de nem igazán kellett harcolniuk az erőforrásokért és az élelemért (tengerben értelemszerű, főemlősök pedig tipikusan trópusi területeken élnek ahol az élelembőség sokkal nagyobb, mint más területeken). Nem igazán hiszek a Star Trek féle utópiákban, miszerint az erőforrás szűkösség megszünése elhozná azt, hogy mindenki kibontakozzon és azzal foglalkozva amiben a legjobb, a legtöbbet kihozza magából és így legjobban előrevigye az emberiséget. Szerintem az emberiség mozgatórugója a lustaság és a kapzsiság. Vagy meg kéne csinálnia valamit, de nincs kedve annyi energiát fordítani rá, ezért megtalálja a módját hogy lehetne kevesebb energiával megcsinálni. Vagy valamiből szeretne sokat és ezért megtalálja a módját, hogy az adott dolgot hogy lehetne hatékonyabban előállítani. Ha az erőforrások "végtelenek", akkor egyik sincs és az emberek 99%-a szépen belesüpped majd a fotelébe. AI + robotikai fejlesztésekkel, virtuális valóság fejlesztésekkel elég jó úton haladunk efelé, igazából egy dolog hiányzik hozzá: a "végtelen ingyen" energia előállítása (fúziós erőművel ez is sikerülhet vagy ha valahogy a Nap energiáját sikerülne drasztikusan könnyebben és jobban kihasználni).

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#32) Cathfaern

Cathfaern
(PH! nagyúr)

Élmények: a legtöbb ember a boldogságot keresi. És azt gondolják, hogy ha picit több lesz valamiből, akkor elérik azt. Picit több pénz, picit nagyobb lakás, picit több helyre elutazni, picit magasabb hegyet megmászni, picit jobb barát/barátnő, picit több gyerek, picit jobb munkahely, stb... azt gondolják, hogy ha ez meg lesz, akkor végre véglegesen boldogok lesznek. Aztán amikor megszerzik a picit jobbat, akkor rájönnek, hogy tulajdonképpen még mindig nem boldogok. És itt jön a következtetés, hogy biztosan azért nem boldogok még, mert picit még mindig többet kéne szerezniük a vágyott dologokból...

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#33) REIT válasza Cathfaern (#32) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

:K De akkor mi a recept?

(#34) blackrulz válasza Cathfaern (#32) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

De miért beszélünk vagy egyáltalán gondolkozunk a boldogságról úgy, mint egy konstans állapot? Ezt maximum egyes vallások követői tudják a saját értelmezési tartományukban huzamosabb ideig elérni mikor milyen eszközzel. A teljes lemondással és elzárkózással, a spirituális oldalba mélyedéssel, meditációval, akármivel. Mindenki másnak ez csupán egy időszakosan ható endorfin löket, amiből valószínűleg ha egyszer működött akkor hasonló minta alapján többet is szeretne.

Biztos lehetne mindenki buddhista szerzetes a mátrában, de inkább minden bizonnyal mégse :D

[ Szerkesztve ]

(#35) REIT válasza blackrulz (#34) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Miért ne létezne átmenet a kettő között? :U

(#36) Cathfaern válasza blackrulz (#34) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

Azért, mert az emberek erre vágynak, és meg vannak győzödve, hogy el tudnák érni, csak valami hiányzik hozzá :)

REIT:
Ha erre egyértelmű választ tudnék adni, akkor már világhírű lennék :) De azt gondolom, hogy alapvetően valahol ott van a kulcs, hogy a jelenben legyen az ember. Tipikus eset amikor valaki nyaraláson van és már azon filózok, hogy jövőre hova kéne menni. Vagy hétvégén épp pihenhetne, de azon kattog hogy mindjárt hétfő és menni kell dolgozni. Szóval nem azzal kéne foglalkozni, hogy mi volt és mi lesz, hanem hogy mi van épp :) Csak ezt könnyebb mondani, mint megvalósítani, mert az ember agya úgy van bekötve, hogy elemezze a múltat és tervezze a jövőt. De tapasztalatom szerint az ember alapvetően csak akkor tudja megélni a boldogságot, ha a jelennel, az adott pillanattal foglalkozik a múlt és jövő nélkül.

(#37) blackrulz válasza REIT (#35) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

Mire gondolsz pls fejtsd ki, mert ez így kontextusban sincs.

(#38) Hieronymus válasza REIT (#26) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

A szerető is állandó, de nagyobb a változatosság. Illetve van változatosság a házassághoz képest.
Természetesen nem állítom, hogy ez követendő "állapot."

Sokkal izgalmasabb a kérdésed.

"... a kutya honnan tudná, hogy mi okoz neki "örömet"? "

A kutya nagyon tudja, mi okoz neki örömet.
Amikor a gazdája játszik/foglalkozik vele, leginkább amikor simogatja és a szemébe néz, az örömérzetet okozó hormonok valósággal felrobbannak a kutya agyában.
Ha csak ismeretlenül nagyon közel mész a kutyához és a szemezel vele, az agresszivitást erősítő hormonok fognak robbanni. A legjámborabb kutyából is kierőltetheted a támadást.

A legértelmesebb kutyák elérik a négyéves gyerekek szintjét. Az átlag kutya, a három éves gyerek szintjén látja a világot. Fogalma van a jó és rosszról. Mérlegelni tudja a lehetőségeit. Sötétben elcsenni valami finomságot kisebb lebukási eséllyel jár, mint nappal. Az asztal ellenőrzése akkor a legbiztonságosabb, ha nincs gazdi a közelben. Persze így is lebuknak, mert nem tudják kiigazítani az asztalterítőt.

Az öröm lehet a legősibb érzelem. Az utódok biztosításának kísérlete, az eredménytől függetlenül, azonnali jutalmat biztosít. Ezzel tartható életben az adott faj.

(#39) REIT válasza Cathfaern (#36) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Akinek pocsék a jelene, az jobb is ha a jövőt tervezi :DDD (Persze ezzel rögtön visszakanyarodunk az első kérdéshez, hogy ki mivel elégedett, bár tény az is h ez nem csak egy relativisztikus minőség. Pl. ha nem rendelkezel a saját időddel (kellő mennyiségben) az egyértelműen rossz. Vagy éhezel, nincs pénz, beteg vagy, stb.)

Egy öregember számára pedig már nem létezik jövő és a jelen sem túl szép: ő meg jobb ha a múltban "él".

Szóval az h melyik időben a legjobb - relatív a jelen állapot függvényében.

blackrulz Nem csak az elvonult embereknek lehet spirituális élete.

Hieronymus a robot kutyára gondoltam :DDD
Amúgy nekem is vannak kutyáim (igazi) és mindig rácsodálkozok mennyire tudnak örülni mindennek. :DDD
Gyerekek sokkal elviselhetetlenebbek :D

(#40) blackrulz válasza REIT (#39) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

Az elégedettség az nem boldogság. A boldogság egy komplex kémiai folyamat eredménye, a dopamintól a tiroxinon át rengeteg vegyület együttes reakciója és hatása amit ennek hívunk, és ezek mint az inzulin és társai egyáltalán nem egyenletesen, konstans mód tarthatóak szinten, még külső bevitel esetében sem. Tehát már biológiai okokból sem lehet bárki boldog mindig.

Az megint más, hogy ha valakinek a boldogság az értékrendje szerint az, amikor a szomorúság vonal fölött van...

Bárkinek lehet spirituális élete, de meditációtól ritkán önti el az agyat a fenil-etil-amin. Persze meg lehet magyarázni, hogy arra nincs is szükség, és egy konstans 0 szintre azt mondani hogy ez a boldogság, mert ez igazából mint a "rossz" csak egy szűkebb vagy tágabb csoport definíciójának a kérdése... Egészen mást jelent egy indiában elvonult szerzetesnek a boldogság, egy török vendégmunkásnak angliában, meg nekünk is. Ezért mondom, hogy ez nem egy egyetemes állandó, ami jól körülírt és definiált, hanem emberi, környezeti és kulturális vonalak mentén viszonyítható időszakos történés.

Ezért nincs is rá recept, nincs knowhow hogy legyél boldog...

"Egy öregember számára pedig már nem létezik jövő és a jelen sem túl szép: ő meg jobb ha a múltban "él"."

A nagyszüleim egy kivételével élnek, méghozzá igen jó egészségnek örvendve 80+-on. Rajtuk pl nem azt látom, hogy a múltban élnek, sőt a dédunokájukban jövőt is látnak... Nagyfater 10 évre tervezi a szőlőt, hogy most hogy kell metszeni, hogy oda érjen ahova kell majd. Az öregedés nem jelenti azt, hogy a mentalitásod, a dolgokhoz való hozzáállásod változik törvény szerint. Ez a része fejben dől el rettenetesen.

(#41) CsiguszMaxim

CsiguszMaxim
(senior tag)

A kérdésre válaszolva szerintem akkora kanál való hozzá amekkora kényelmesen befér a szádba.

Bennem, egy olyan mondat maradt, meg hogy a boldogsághoz tulajdonképp nem kell más csak emberi kapcsolatok. Ebben lehet is logika, mert önmagunkban mindannyian csak a saját valóságunkban élünk és ez korlátozó tényező. Míg minél több emberrel ápolunk kapcsolatokat, annál árnyaltabb képet kaphatunk a világról és annak sokszínűségéről.

Itt kapcsolnám hozzá az Ego részét a dolognak. Szerintem az Ego olyan a szellemnek, mint a testnek a fizikum.
Egy gyenge csontkollekció nem képes ellátni a feladatát, azonban egy kövér túlsúlyos test pedig már akadályt jelent. Vagyis az egoból pont annyi kell, amennyi a stabilitást biztosítja, és utána jöhet a kollektív emberi élmény, ami tapasztalatom alapján egy sokkal minőségibb életet jelent, mint amit csak "ÉN"-ből élünk.

Az emberek ezért akarnak mindenből még egy picit többet, mert ezáltal az Ego-t próbálják stabilizálni, kompenzálni, hogy továbbléphessenek. Persze ezzel a módszerrel sosem sikerül, mert legtöbbször ezek a kompenzációk a gyerekkorból hozott hiányokat igyekeznek betömni.

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#42) Hieronymus válasza REIT (#39) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Az örömöt nagyon egyszerűen lehet leprogramozni.

Felveszel egy boldogság változót, aminek az értéke 0..65535 lehet.

60 ezer felett mámor szintű, 10 ezer alatt depresszió.

Az köztes lépcsőket kitalálod. Az egyes szintekhez viselkedési formát készítesz.

Minden esemény vagy annak hiánya módosít egy kicsit rajta. Például. A teletöltött akkumulátorral jóllakott a kutya plusz pontok járnak a boldogsághoz. Üres akkumulátor mínusz pontokat gerjeszt, éhes a kutya.
Ugyan így leprogramozható az egészség érzet. Ha az önteszt kisebb hibát vagy hibákat jelez, betegnek érzi magát a kutya. ez a boldogságát is csökkenti.

A feltételes reflexszerű félelemérzet is programozható. Ha a kutya valamiért megcsúszik egy lépcsőn, a szenzorai jelzik a "bajt". A lépcső látványához lehet társítani a félelmet. Ez csak egy jelző, ami az adott körülmények között figyelmeztet a nagyobb pontosságra. Normál körülmények között az emberi agy csak egy utasítás ad az előre haladásra és annak a sebességére. A lábak mozgását nem irányítja közvetlenül. A "veszélyes" helyzetben viszont közvetlen irányítás végez az agy. Az leprogramozható.

A legelvontabb feladat az öntudat leprogramozása. Az sem lehetetlen, hogy az öntudat alapvetően egy állapotjelzőket figyelő rendszer, ami következtetéseket von le. Éhes a robotkutya, tölteni kell az akkumulátort. Unatkozik a kutya, elfoglaltságot kell keresni. ...

(#43) UnA válasza Hieronymus (#38) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"A legértelmesebb kutyák elérik a négyéves gyerekek szintjét. Az átlag kutya, a három éves gyerek szintjén látja a világot."

Volt neked gyereked? Szerintem nem. :N

(#44) REIT válasza CsiguszMaxim (#41) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

mindannyian csak a saját valóságunkban élünk és ez korlátozó tényező. Míg minél több emberrel ápolunk kapcsolatokat, annál árnyaltabb képet kaphatunk a világról és annak sokszínűségéről.

Minél több embernek ismered a véleményét, annál árnyaltabb képet lehet kapni, de ehhez nem kell azokat a kapcsolatokat ápolni. Lásd itt ezt a fórumot: senkivel se ülök be sörözni vagy kérdezem meg hogy van a kutyája. A dolognak ez a része nem érdekel. Viszont ha a vélemények se érdekelnének, akkor nem nyitottam volna ezt a topikot ;)
Ha már "kapcsolatokat ápolsz" ott már egy állandósság alakul ki bizonyos emberekkel, korlátolt létszámban, akiktől folyton ugyanazt fogod hallani, ergo tanulni sem lehet belőle hosszú távon.
Ergo a magyarázat megdőlt vagy eleve lehet az állítás sem volt igaz (emberi kapcsolatok = boldogság).

blackrulz ha éhesen is akkora inzulin szinted lenne mint egy habos torta bezabálása után, úgy esne a vércukrod a béka segge alá, mint a ménkű ;) Volt h azt hittem EÜ-s vagy ;]
Respect a papinak :R

Hieronymus örülök, hogy nem volt soha ilyen robot kutyám, szerintem már a szemétben kötött volna ki :C
öntudatról korábban volt szó: szerintem nem más mint önmagunk definiálásának képessége, a környezet felismerése és önmagunk belehelyezése ebbe a környezetbe.

(#45) total90

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Szerintem mindenkinek más okoz örömöt. Van aki kisebb, van aki nagyobb dologgal éri el ugyanazt a szintet és ez sok mindentől függhet.

Nekem pl. az utazás, világot látni nagy örömöt okoz. Legyen az csak egy közeli túra, vagy a világ másik végére utazni. Viszont jó példa lenne ide az egyik haverom, aki szintén imád utazni, de ha megszáll valahol mindig valami luxus hely, nekem meg pl. egy hegyi túrán a sátor is adja az érzést, holott a végén ugyanazon a túrán veszünk részt.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#46) blackrulz válasza REIT (#44) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

Én meg azt hittem, hogy értőn olvasol, és rájössz, hogy mit jelent a :

"és ezek mint az inzulin és társai egyáltalán nem egyenletesen, konstans mód tarthatóak szinten, még külső bevitel esetében sem. "

Pontosan azt, amit te mondasz. Hogy egyes esetekben a vázolt egyenletes inzulinszint akár halálhoz is vezethet, a szerotonin meg természetes formában nem az megint részletkérdés. A "boldogságot" kiváltó hormonok szintje, azok kölcsönhatása és kombinációja időszakos, és a receptorok érzékenysége sem konstans. Innentől a boldogság is csak akkor lehet konstans, ha a "boldog vagyok" skáládat elég mélyről indítod...

(#47) UnA válasza blackrulz (#46) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Hmmm, ezt eddig még nem tudták pontosan kimutatni, hogy a hormonok kiváltják vagy csak termelődnek egy bizonyos lelkiállapotban (hogy a kapcsolódó folyamatokat vezéreljék). Az ember egy picit bonyolultabb, mint egy kupac szenzor. De ezt most úgysem fogjuk tudni megoldani :)

(#48) REIT válasza blackrulz (#46) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Most lebuktam mennyire gyorsan túl akartam lenni a hsz-d olvasásán :DDD ;]

UnA igazából nem túl nehéz kimutatni, hogy egy vegyület kötődik-e az agyban lévő recepterokhoz, innentől kezdve meg mindenképp hatása van az agyra. Továbbá egy csomó ilyen jelátvivő eleve az agyban termelődik (nem csak úgy poénból) hanem pont ezzel a céllal :U

Az ember egy picit bonyolultabb, mint egy kupac szenzor
Pedig lényegében erről van szó :(

[ Szerkesztve ]

(#49) CsiguszMaxim válasza REIT (#44) üzenetére

CsiguszMaxim
(senior tag)

A nekem válaszolt rész azért nem ennyire fekete fehér. Egy kapcsolat ápolása, nem egyenlő a konstans dolgokkal. Azok maximum a kapcsolat fenntartásának velejárói. Az, hogy véleményeket elolvasod a fórumon és bővül a látásmódod az még csak a dolog felszíne. Ez még mindig csak az egyénről szól, hogy az ő látképe kitáguljon. Ez tényleg nem boldogság. Ennél egy sokkal másabb szint, mikor közösséget vállalsz más emberekkel és úgymond a kapcsolatot elmélyíted. Az így megélt közösségi dolgok vezetnek egy olyan alaphoz, amely alapvetően a boldogság irányába visz el. Mondom, ezt úgy, hogy alapvetően én egy eléggé magánykedvelő figura vagyok.

A dolog talán úgy működhet, hogy a véleménygyűjtéssel ellentétben, itt kölcsönhatások alakulnak ki emberek között, amik hatással vannak az egyes egyénekre is. Ezeket a kölcsönhatásokat nem tudod megélni egy fórumon, és sokkal nagyobb erejűek, mint az az ember gondolná. Pont azért, mert hatnak a személyiségre a gondolkodásmódra az elvekre, egyszóval mindenre amiről az ember azt gondolja, hogy Ő! Épp ezért félnek sokan tőle, mert ismeretlen ingoványos talaj, ami elsőre biztos diszkomfortos, ráadásul csak csekély mértékben van bárkinek is befolyása rá. Ettől függetlenül igazi élményeket megélni ez egy nagyon jó út.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#50) YASKATIR válasza donmackó (#27) üzenetére

YASKATIR
(senior tag)
LOGOUT blog

Spontan talalsz egy baszom nagy hullamvasutat a puszta kozepen vagy mi?

Az irashoz hozzaszolva... szerintem igen komoly mentalis problemakkal kuzd REIT (felteve, hogy nem trollkodik), csak meg nem tud rola. Bar en hajlok arra, hogy trollkodik, mivel konkretan arra kerdez ra, hogy mi ertelme van annak, hogy valami jo erzes..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.