Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Azért vannak nem telljesen helytálló részek az írásban!
A PCI csatoló felültettel felszerelt videokártyák nem képesek erre ez nem igaz, hiszen létezik PCI-os HD2400XT-től kezdve HD5450-ig AMD fronton, míg Nvidia fronton is van PCI-os VGA kártya, akár GT 520-as is, amik gyorsítanak nagy felbontású videós tartalmakat :)
aztán:
a az alaplapon található SATA csatlakozás, akkor a mai leggyorsabb merevlemezt is bele tudjuk tenni a régi számítógépünkbe. Igaz, ha az alaplap nem támogatja a gyors adatátvitelt, akkor vissza fogja a merevlemez teljesítményét.
a SATA csatoló szabványok nyújtotta sávszélességek nem igazán fogják vissza a HDD-k tellejsítményét, még a legelső SATA1 is, ami 150MB/sec-et tud, ki tudja szolgálni a leggyorsabb HDD-ket is... Persze ez SSD-kre már nem igaz :)
Következő
(Ati Radeon HD3850, GeForce 7600 GS..). Ezek képesek lehetnek 720p videó lejátszásra is (függ a CPU-tól is!).
az igaz, hogy egy P2-es proci mellé hiába rakunk HD3850-et, akkor sem fog menni a FulHD tartalom, de a HD3850 az 1080p-t is tudja gyorsítani, míg a 7600-as Geforce egyáltalán nem gyorsít nagyfelbontású tartalmakat. Igaz már támogatta a Purevideo-t, de a h.264-es tartalmak még nem voltak a támogatott formátumok között...

(#3) bacsis válasza #20749568 (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

meeert? :B

(#4) shteer válasza bacsis (#3) üzenetére


shteer
titán

Szerepel a címben a "régi" és a "számítógép" szó :)

..szerintem jónak tűnik

(#5) darkshadows


darkshadows
csendes tag

Sziasztok!

Nekem van egy p4 3ghz-es egymagos procim 2,5gb rammal ati radeon 2600XT ddr3-al(AGP-s !)
nos sok korábban gépigényesnek mondott játék gyönyörüen fut vele pl crysis,bioshock,test drive unlimited,dirt3,ut3

oprendszernek egy windows7 ultimate van rajta és meglepödtem hogy egy régi egymagos gép ennyire gyors legyen.

(#6) kmisi99


kmisi99
addikt

Szerintem az lehetne a végszó, hogy Core 2 duo alatti gépeket szépen elirányítani a legközelebbi E hulladék lerakó helyre, mert csak egy friss oprendszer felrakása és megfelelő bekonfigurálása gép kitakarítása a gép teljes értékbe kerül. Az informatikus és a felhasználó saját lelki békéje érdekében ez a legjobb. 15-20 000 ért már 2gb ramos leselejtezett dell/lenovo/hp gépeket vágnak utánunk normálisabb 2 magos cpu val. Amivel tökéletesen win 7 és internet képes lenne.

[ Szerkesztve ]

(#7) nemlehet válasza kmisi99 (#6) üzenetére


nemlehet
őstag

De ez lelki dolog az embereknél. Nekem is van ismerősöm, p3-as cerka, 512 RAM kerregő, süvítő ventillátorok, ótvar HDD. Nem keres rosszul, mondtam neki olyan 50 körül használt cuccokból egy modern 4 magos APU-s gépet összerakok neki, nem lesz gondja vele és még csendes is lesz.

Neeem, hát az nagyon drága. Annyit ő nem költ gépre. Jó neki ez, csak valamit kezdjek vele, mert nagyon lassú, biztos vírusos.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#8) yozsee11


yozsee11
aktív tag

Javaslom a gépekre az Unchecky program felrakását, ami arra szolgál, hogy telepítéskor automatikusan kiszedi a pipákat a toolbar-ok elől. (Mert ugye a sok kedves "felhasználó" minden szart feltelepít... :DDD ) Azóta sokkal kevesebbet kell szívnom a gépekkel.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#9) NandoXXL válasza nemlehet (#7) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Megérdemli, az ilyen embernek ne segíts. Ha valaki szegény, nyílván segít az ember (pl. P4 celeron 1GB helyett vettem ismerősnek egy P4 3Ghz 2Gb gépet jó hdd-vel ajándékba. Erre az általam újra rakott régi gépet használja, mert a másikra lusta volt átmásolni az adatokat:W) Nos akinek pénze is van és buta , az szenvedjen a saját hülyeségétől.

(#10) Cyberneko válasza nemlehet (#7) üzenetére


Cyberneko
tag

"Valamit kezdjek vele" Egy ezresert szetutom baltaval.
Mast nem. Mifelenk ezt fillerbszasnak hivjak.. Valoszinuleg a trabbant is azert nem suvit 160-al, mert rossz a gumik tapadasa...
Kinek mennyit er meg az ideje. Ha jo neki, akkor vigye hivatalos szervizbe, mert en ilyen virust mar nem tudok kezelni :P
"Agysebesz vagyok, nem nekromanta!"

[ Szerkesztve ]

(#11) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

"Ha az alaplapon található SATA csatlakozás, akkor a mai leggyorsabb merevlemezt is bele tudjuk tenni a régi számítógépünkbe."

Ez sem teljesen igaz. A régi alaplapokon kezdetben SATA-I csatoló volt. Ilyenre csatlakoztatva a legújabb SATA-III merevlemezek és SDD-k nem működnek.
(Egyébként a másik irányban is lehetnek problémák. Ha valaki PATA merevlemezt szeretne SATA-III alaplapi portra dugni, akkor PATA-SATA-II átalakítóra van szüksége, mert PATA-SATA-I átalakítóval még a biosban sem jelenik meg a HDD.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) DarthSun válasza kmisi99 (#6) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Igen a Core2 alatti gépeket tényleg csak a megszállott retro kedvelőknek ( mint pld én vagy bacsis ) éri meg kipofozgatni, saját részre, hobbiból. Már én is meguntam hogy régi, poros, teljes felújításra szoruló gépeket kellene helyrerakni mert mé' nem megy rajta a Win7 ? Sokszor elk*rtam vele egy hétvégét, aztán amikor az jön hogy mennyi lesz, húzza a száját, nem is vállalok ilyeneket már.

(#13) quailstorm válasza DarthSun (#12) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Debiannal még éppen korrekt 2GB RAMmal egy Pentium D vagy Northwood/Prescott.

(#14) pprod94 válasza quailstorm (#13) üzenetére


pprod94
aktív tag

No meg korrekt villanyszámla is dukál mellé :DDD Nem azért, nekem is egy Prescott a filmezős gép, de sd videókkal 60 fokos cpu.. Nem aprózza el az öreg!

(#15) DarthSun válasza quailstorm (#13) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Persze de a Debiannal meg nemigen akar barátságot kötni a tulaj :N

(#16) wolfman válasza NandoXXL (#9) üzenetére


wolfman
veterán

Elmész hozzá és az ajándék gépet a hónod alá veszed majd elhozod. Az a baj ezzel a régi gép már belassult, hangos, zörög, büdös, elsárgult, instabil, teleszemetelt windows, inkompatibilitás problémával, hogy csak minket infósokat zavar, a tulajt meg csak annyi, hogy nem megy a Wörd of Tenksz meg a gétéaöt.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#17) quailstorm válasza pprod94 (#14) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És akkor egy Nehalem i7 az mi? :DDD 130W

Prescotton van egy Zalman CNPS7000 Cu. Nem adom meg a lehetőséget a magas hőmérsékletre :DDD
Meg nem megy 24/7. Az a Xeonom az 50W-tal.

(#18) nemlehet válasza quailstorm (#17) üzenetére


nemlehet
őstag

Mondjuk azért a modernebb CPU-k ha nem mennek csutkán folyton nem eszik meg a teljes TDP-t. Nekem is egy FX 8150-em van 125 W TDP-vel aztán sokszor ha csak úgy netezgetek vagy filmet nézek az egész gép nem eszik annyit... Jó undervoltoltam, mert több mind -0.1 V-al is teljesen stabil, de akkor is ott van még egy GTX 580, meg HDD stb...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#19) kmisi99 válasza wolfman (#16) üzenetére


kmisi99
addikt

Azt szoktam is látni, hogy téged annyira zavar, hogy minden p4 es gépet elvállaltál. :DDD

(#20) #90933760 válasza quailstorm (#17) üzenetére


#90933760
törölt tag

A Nehalemben van épkézláb energiamenedzsment, idle nem nagyon fogyasztanak azok se. A Prescottba meg semmi se volt, legalábbis s478 foglalatban még nem emlékszem hogy lett volna, nálam is 50 fokos volt idle, úgy hogy Ninja volt rajta, előtte meg a Zalman alcu tölcsérhűtője.

(#21) wolfman válasza kmisi99 (#19) üzenetére


wolfman
veterán

Nono, én csak akkor vállaltam el, ha kitolhattam maxra a tudását CPU, VGA, memória fronton! Vagy ha csak rendszert kellett újra rakni, de rendszerint pont elég volt ahhoz hogy copjak. :)
Ma már nem érdekel ilyen. Fiatal voltam és kellett a pénz! :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22) pprod94 válasza #90933760 (#20) üzenetére


pprod94
aktív tag

A Prescott fixen tartja az órajelet :D

(#23) pprod94 válasza quailstorm (#17) üzenetére


pprod94
aktív tag

Azzal még nem találkoztam, terhelve biztos felfűt az is egy kisebb panelt :DDD
Azért a Prescott úgy is belenyalhat a 60 fokba, nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.