Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) arn válasza #16820480 (#48) üzenetére


arn
félisten

Utazasnal, belteren, statikus temanal, fixekkel - beepitett allvany. Nekem azota hianyzik, amiota m5tel nyaraltunk mallorcan - az xt1re akkor valtottam, amikor megjelent.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52) benedekco válasza aginor (#44) üzenetére


benedekco
addikt

Nem meggyőzn i akartam senkit. Fel lett téve a kérdés, hogy egy Fuji fan miért veszi/venné ezt a rendszert. Erre jött az én válaszom.
Ennek ellenére, szerintem a m4/3 egy fantasztikus rendszer, a Sony-é is baromi jó. A CaNikon meg még új a MILC-en arra várjunk még egy-két évet hogy véleményt tudjak alkotni.
Amúgy meg szerintem Ebben szerintem nincs igazság. Szubjektivitásban nincs igazság. Valakinek ez jön be valakinek az. Nekem a kis Oly-k is baromira tetszenek. Majdnem az lett. Ez a kettő nálam a befutó az Oly és a Fuji.

re: 49 nozs23
Ez marhaság. Minél kevesebb tétel van egy rendszerben annál kevesebb a lehetőség a meghibásodásra. Valakinek nem kell IBIS mert nem használja, ha anélküli rendszert vesz akkor kisebb valószínűséggel fog meghibásodni a gép. Autóból is ék egyszerűeket kell venni. Minél kevesebb benne az okos basz, anál kevesebb a meghibásodási pont.
Pl most veszek fülest és nagy boltok polcain csak bluetoothos szarok vannak, nekem nem kell, mert a mostani fülesem is 18éves, egy bluetooth-os akksis fos nem fogja 18 évig bírni. Tehát az egyszerűségre törekszem, nem kell komplikált szarság. Ezek mellett nem lehet azt mondani hogy nem a felé megy a világ. Mert pont hogy igen, de tud észszerű lenni ha valaki mégis az árral szemben úszik. ;)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#53) aginor válasza benedekco (#52) üzenetére


aginor
addikt

Tudom, hogy nem, és én sem. Csak simán beszélgetünk, tágítjuk a látóterünket, megismerünk már nézőpontokat, anélkül, hogy ítélkeznénk, vagy bántanánk másokat. :K
Nekem mondjuk a Z rendszer is nagyon tetszik -kacsingatok is vele- de pl Nikonra nem nagyon találtam jó áron 14-16mm-es fixet, vagy zoomot sajnos, ami kissé hiányozna (nem, 300-400k egy manuális üvegért nem jó ár szerintem).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#54) vakablak93 válasza benedekco (#52) üzenetére


vakablak93
őstag

Üdv a klubban, én vért izzadtan mire találtam egy cserélhető jack kábeles normális fejest.....a kényelmetlen blotooth vackok helyett.....

arn : én is ezt mondtam hogy ez a beltéren beépített állvány, és emiatt kell az ibis, aztán rájöttem hogy pont a beltér miatt ígyis úgyis nagylátószög van fenn, akkor meg egy sima OIS röhögve helyettesíti, a Fuji 16-50- el is 1/5 sec-ig nincs gond akkor meg már eléggé lenn van az ISO is és ez a belépő műanyag kit , valszeg’ a drágábbak többet tudnak, szerintem inkább hosszabb objektivekhez jó ahogy írják mások is, na meg stabi nélküli fixekhez a varázslatos mindenhol hirdetett 5 fényérték előnyöket én magam sose sikerült kitartanom , meg szerintem ha az ibis miatti áremelkedés is gond akkor OIS, mert azt olcsóbban megúszod szerintem....Persze ha benne lenn és T-30-ban örülnék neki, hisz akkor mehetne rá. a 16 2.8, de szerintem legalábbis simán helyettesíthető, ha erre kell...

Ettől függetlenül ez a gép szuper kis csomag :DD

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#55) arn válasza vakablak93 (#54) üzenetére


arn
félisten

Ilyet hasznalok 6.5 eve (xt1 + 18-55 2.8), sajnos nem ua, mint egy m5 volt egy jo turafixszel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56) vakablak93 válasza arn (#55) üzenetére


vakablak93
őstag

Hát akkor nem szóltam elnézést, viszont itt a cikkben szereplő gép, :)

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.