Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) benedekco válasza aginor (#33) üzenetére


benedekco
addikt

Elsősorban a kezelhetőség és a méret miatt választottam az X100-at (tudom az kompakt, de nézelődtem már cserélhetős obis gépek körül is, annak idején volt egy Nikon D80-am és imádtam, szóval lehet egyszer még visszatérek és akkor a Fujit választanám, igaz anyagilag fájdalmas, mondjuk melyik nem az, csak talán van kevésbé fájdalmas lehetőség)

Amúgy amiért továbbra is a Fujit tartom izgalmasnak az, hogy ...
-Nem túl nagy, de nem is egy agyon miniatürizált rendszer (FF és m4/3 között egy pont jó méretű szenzor)
-Ergonómia (retro kinézet, mindennek külön gomb és tárcsa)
-Film szimulációk
-Szerintem a piacon a legjobb fotógépből kieső JPEG képek
-Baromi jó üvegek

Nem mondom, hogy az IBIS nem hiányzik néha, de nem hiszem, hogy egyhamar bekerül a 100-asba. Amúgy meg 35mm, nem is nagyon kell. Az 5. széria meg még bőven elvan 6400-as ISO-n is. Én is néha felmegyek addig ha nagyon nincs más (3. generációs), de nem szívesen teszem. Ha cserélhetősöm lenne és ahhoz vennék telét akkor meg valami OIS-t választanék és ennyi.

Tegnap kezembe akadt egy Canon 5D, eléggé el voltam tévedve rajta :D úgy éreztem magam mintha egy űrhajót kellene irányítani, ehhez képest az én Fujim kezelhetőségre egy automata váltós autónak tűnt. Meg egy batár nagy állat.

re: nozs23
Pl? Mondjuk én nem tudtam hogy így oldják meg az IBIS-t azt hittem lebeg, pl mágnessel tartják egy bizonyos magasságban. Ha úgy van ahogy mondja akkor a büdös életben nem kell nekem se IBIS.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.