Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Isten hozott köztünk. :)

Csak egy apróság. Nem a bárány, hanem a borjú áll tanácstalanul az új kapu előtt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) davidrt93 válasza Vakegérke (#1) üzenetére


davidrt93
csendes tag

Köszönöm.

Az észrevétel pedig jogos, javítottam. :W :W

"A hülyeség a hidrogén mellett a legnagyobb mennyiségben előforduló anyag a Világegyetemben." Thomas Alva Edison

(#3) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Én ia AC fan vagyok, bá csak a revelations óta tolom, de sajnos valamiért sose futnak jól a gépemen(black flag max 23 fps minimum grafon, míg más játékok, pl far cry 4 30fps felett van viszonylag magas beállítások mellett). Ettől függetlenül az egész sorozat nagyon bejön és várom az írásaid :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#4) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Az írással semmi gondod nincs, emiatt ne aggódj. Az én első cikkem közel nem volt ilyen, de ha most kezded, akkor tapasztalatból mondom, hogy maximum 10 íráson belül eléred azt a szintet, amit szeretnél. Persze, csak ha tényleg foglalkozol vele, nem csak "na most írok egyet, hogy legyen", ahogy én tettem, de nálad ez nem lesz probléma, ahogy látom. Nézd csak meg, én hova jutottam első írásomtól: "a pulcsi: segélykérés" című bejegyzésem a plafon. Persze én nem csak gyakorlás indokával írok, hanem mint hobbi, mert belészerettem. Így is nagyon megosztó lett, ami stílusom kialakult, szóval ne kövesd a példám, ha egyetemre írsz beadandót.

A téma viszont olyan dolog, amit nem nagyon értek. A gyűjtői változatok bemutatása oké, ha olyan szinten nyomod, mint a We Collect Games, de ez az Assassin's Creed specializáció nem teljesen tiszta. Kíváncsisággal figyelem a jövőd, mivel konkrétan a kedvenc sorozatomról beszélsz, aminek az első trilógiáját (ami 5 rész lett) bármikor fel tudom idézni olyan pontossággal, hogy melyik sarokban milyen növény van. A két dolog uniója viszont nem tudom, hogyan fog kitölteni egy huzamosabb időtartamot, így ezt légyszi fejtsd ki.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#5) 7


7
addikt

"Napjainkban egyre inkább szokatlan az a hagyomány, hogy játékokat veszünk, sőt egyenesen elátkozott az aki előrendel valamit, aki pedig gyűjtői kiadást vásárol maga az orvosi eset."

Nem így látom. Épp a digitális disztribútorok felfutása óta tapasztalom azt, hogy közeli és távoli ismerőseim közül egyre többen várnak ki inkább valami jobbfajta leárazást, és veszik meg a játékokat warezolás helyett. :)

Persze ez nyilván szűk merítési kör, és nem is terjeszthető ki biztonsággal általánosan. Az én környezetemben mindenesetre ez mutatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#6) XharX válasza AllTheBest (#3) üzenetére


XharX
aktív tag

Nincs ebben semmi titok, kb mióta létezik az AC sorozat optimalizációnak híre sincs. Én konkrétan a ACB-ben alapórajeles i5 2500K-val is futottam cpu limitbe, pedig egy HD6850 a társa, de az igazi hanyatlás a 3 óta van, az volt az első ami nevetségesen zabálta a CPU-t(az Unity meg feltette az i-re a pontot).

Bloghoz: Nekem konkrétan sikerült megutálni az AC-t, de a Rogue az utolsó ami érdekel, szóval érdeklődéssel várom a cikket.

(#7) VoidXs válasza XharX (#6) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A hatalmas tömegek kezelése miatt ennyire optimalizálatlanok, mással nincs probléma. Nálam az a vicces, hogy teljesen ugyanúgy fut minimumon, mint maximumon. A régi motor többsszázas megmozgatható emberszámát több ezerre cserélték, holott erre egyáltalán nem volt szükség, irreálisan nagy a tömeg. Persze, tessék, lássék, szép (hehe, aranyos, nem az), ha sokan mozognak, de a valóság az, hogy ezt bármelyik motor tudja, csak ez lesz az eredménye, és egyedül Ubiék voltak elég hülyék, hogy ez végleges termékbe kerüljön. A Brotherhoodban valószínűleg nem emiatt létezik a CPU limit, ott csak sima optimalizálatlanság (nem jöttek még rá, hogy két magnál több is létezik, az emberkékhez pedig pont nagyon jól jön), amit javítottak, csak le is romboltak a népességnöveléssel. A limit viszont annyira durva volt, hogy az én gépemen 20% ALÁ esett a GPU kihasználtsága maxon. 3-nál már sikerült feltornászni 40%-ra, ami haladás.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#8) AllTheBest válasza XharX (#6) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Nekem nem túl acélos a gépem(q6600 3ghz, 4 giga ram, asus 27 260x oc) Későbbiekben ha úgy lesz pénzem(amit diákként nehéz összeszedni) akkor veszek valami korrektebb i5-ös procit meg hozzá valami jobb alaplapot. Mert AC-n kívül nincs más játék amit tolok gépen, max majd később a gta v, ps3-on nagyon szerettem :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#9) davidrt93 válasza VoidXs (#4) üzenetére


davidrt93
csendes tag

Igen-igen, pontosan az a cél, hogy olyan wecollectgames szerű leírásokat csináljak. Jelen pillanatban van itthon hat AC gyűjtői kiadás, holnap jön a hetedik. Mikor én ezekről kerestem infót (akár megjelenés elött, akár évekkel később) sosem találtam olyan alaposakat amiben mindent megemlítenek a csomagról, hogy mi milyen benne, és hasonlók. Minden cikk felületes, leírja h mi van benne, meg azokat 1-2 szóval. A youtube unboxing videók meg hasztalanok, megmutatják, h mi az, de részleteket nem kapunk.
Ekkor találtam rá a www.wecollectgames-re, ahol megkaptam azt a részletességet, ami engem érdekelt, viszont nincs minden gyűjtői fent náluk, pontosabban szólva nekem van olyan, ami nekik nincs meg. Ezért gondoltam, hogy indítok egy miniblogot ahol bemutatom azt a gyűjteményt ami nekem van, és ha később beszerzek valami érdekesebb példányt (nem is kell, hogy AC legyen), akkor azt megírom.
Szóval ez a blog inkább amolyan tudástár lesz, ahogy írtam. Amim van, azt bemutatom, úgy ahogy én azt, szívesen olvasnám.
A játékokról magukról nem hiszem, hogy hosszasan szót ejtenék, egyrészt ezen a téren elég jól állunk, mind nyomtatott, mind online, mind pedig videós magazinokkal.Talán egy kis saját vélemény vagy kedvcsináló a bevezetőben, ami kizárólag pozitív lesz. Nem szeretném senkinek a kedvét elvenni a játékok kipróbálásától.

"A hülyeség a hidrogén mellett a legnagyobb mennyiségben előforduló anyag a Világegyetemben." Thomas Alva Edison

(#10) davidrt93 válasza AllTheBest (#8) üzenetére


davidrt93
csendes tag

Sajnos a sorozat mindig is gépzabáló volt, és ahogy XharX is említi, a 3. rész óta ez kifejezetten igaz.
Ez ellen sajnos nem tudunk mit tenni, ugyanakkor személyes véleményem, hogy a magas gépigény mellé megkapott látványvilág engem személy szerint kárpótol.
Szerintem, ha az AC részek a harmadiktól kezdve 1-1 évvel elcsúsztatva jöttek volna ki, úgy, hogy abból az 1 évből nem is kell az egészet, csak mondjuk még 3-4 hónapot a játékkal foglalkozni, akkor a közönség hardverügyileg felkészültebb lett volna, és nem lenne ekkora optimalizáltsági gond. Igaz, akkor a látvány már messze nem lenne ugyan az a szájtátós. Az AC játékok a hardverpiac elött járnak 1-2 évvel. :(

"A hülyeség a hidrogén mellett a legnagyobb mennyiségben előforduló anyag a Világegyetemben." Thomas Alva Edison

(#11) AllTheBest válasza davidrt93 (#10) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Épp most fogom kipróbálni a rouge-ot, sajnos mivel a gépem nem éppen bika, ezért minden játékot mielőtt megveszek ki szoktam ,,kölcsönözni. Ha lesz olyan jó a játék mint a black flag vagy a 3, akkor azonnal megyek érte :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#12) AllTheBest válasza AllTheBest (#11) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Emberek! :D Ezek tudnak optimalizálni :D V-sync-el majdnem fullon szépen megy stabil 50 fps-sel a pár hsz-szel feljebb leírt gépemen :D(Rogue-ról van szó)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#13) VoidXs válasza AllTheBest (#12) üzenetére


VoidXs
nagyúr

De akkor a korábbiakra miért nem jön patch? Csak egy büdös dll-t kellene bemásolni, ami a motor... Ha újra játszhatnékom van, az a 3. résztől max 40 FPS... :W

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#14) AllTheBest válasza VoidXs (#13) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Én épp most viszem a black flaget végig, minimum grafon vsync nélkül max 35fps-sel... Erre itt a rogue és közel maxon vsync-el szépen, simán megy 50 fps körül. És minden ugyan az szinte, az összes animáció, a textúrák, szerintem az egész egy black flag egy másik storyval, de nekem bejön :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#15) davidrt93


davidrt93
csendes tag

Elnézést kérek mindenkitől, a Rogue cikk kicsit csúszni fog, a csomag még mindig a Német DHL elosztóközpontban pihen, kitudja mikor ér ide hozzám.

"A hülyeség a hidrogén mellett a legnagyobb mennyiségben előforduló anyag a Világegyetemben." Thomas Alva Edison

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.