Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

A Nova Launcher is tudja ugyanezt, már nem tudják, hogy mit fejlesszenek rajta, a legutóbbi Android verziókban alig van valami említésre méltó módosítás.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) aelod


aelod
veterán

Ez most komoly? Ez fejlesztés? ...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3) vanye


vanye
senior tag

"(...) ha azt a gyártó betette a saját rendszerébe"
Fogalmazzunk pontosan, ha lehet kérni: ahhoz, hogy a notifikációs panel swipe-down-gesztusra legördüljön, nem magának a rendszernek kell modifikáltnak lennie; elég hozzá egy custom launcher, amely tudja mindezt. :W

Stern des Südens!

(#4) Dorcsika válasza Armagedown (#1) üzenetére


Dorcsika
junior tag

Így van! A nova már régóta tudja ezt.

Huawei P30

(#5) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Hatalmas fjuuuucsörök ezek.... wazze ez most komoly... Ezek a fejlesztések?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#6) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Lassan utolérnek olyan alap funkciókat amit custom OS-ek évek óta tudnak. Gratula. :W

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#7) #72042496


#72042496
törölt tag

Az értesítések kezelésében sajnos nem a fejlődést érzékelem, hanem hogy egyre inkább tele van vele a tököm. Lassan eljutok odáig, hogy a nem fogadott hívásokét és az SMS-ekét leszámítva kompletten tiltom az értesítéseket.

Egyébként miért nem lehet alulra rakni az egészet? A Microsoft Launcerben pl. tök jól működik az 5 alulról elérhető ikon + fényerőszabályzás. A koncepciót érdemesnek tartom arra, hogy átvegyék és továbbfejlesszék.

[ Szerkesztve ]

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

Beszabehugy level végtelen.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) betyarr


betyarr
veterán

ez egy bazi nagy fejlesztés!csoda,hogy a híradóba nem teszik bele főműsoridőben :W :DDD

(#10) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Ezt nevezem clickbaitnek. Legalább annyira "vártam", mint az új animojikat :)

(#11) zsoltip


zsoltip
őstag

Örömteli. Huawei EMUI felületén pl. hiánycikk.

(#12) Integrale


Integrale
veterán

HTC-k évek óta tudják ezt.

"Bad reklám is reklám too"

(#13) Juhaszatti válasza Integrale (#12) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Meg a Samsungok is.
Valószínűleg a legtöbb gyártónál megvolt már ez, most legalább annál a néhánynál is lesz, ahol eddig kimaradt.

(#14) gattolino


gattolino
senior tag

Már eljutottunk arra a szintre, hogy nincs már érdemi fejlődés. Ez ilyen. Mit akartok? Hologramot szoftveresen? :D

Vivo X90 Pro Plus

(#15) szemy94 válasza gattolino (#14) üzenetére


szemy94
senior tag

Elég is lenne átkeresztelni Android X-re, vagy akármi, mint a Win 10, aztán csepegtetni a frissítéseket :)

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#16) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Igazán ideje lenne már a(z évek óta fejlesztett) Fuchsia-t nyomni a cégnek.

Ezt én viccnek tartom nem fejlesztésnek.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17) aprokaroka87 válasza Polarstar (#16) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Készülget a Fuschia, az persze már a jövő zenéje hogy esetleg mi lesz a sorsa.

(#18) rjg válasza #72042496 (#7) üzenetére


rjg
őstag

Nekem speciel alul nem jönne be, annyira addiktív a Xiaomi gesztusvezérlése, hogy azt nem cserélném vissza a virtuális gombokra.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#19) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Fel nem tudom fogni miért használ bárki gyári launchert. Kell egy a storeról, ki lehet ismerni, aztán soha többet nem kell megtanulni mást. Így könnyebb márkát is váltani.
4.0 előtt ADW, azóta kis kitérővel Nova. Meg se fordult a fejemben a különböző gyártók idétlenebbnél idétlenebb vackaival szívni, és ebbe a Google launchert is beleértve, ami most megkapta ezt a hírértékű featuret...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#20) ORCA58 válasza zsoltip (#11) üzenetére


ORCA58
addikt

"Huawei EMUI felületén pl. hiánycikk."
A keresés és ajánlások indul arra a mozdulatra. De a Huawei-nél ott van az ujjlenyomatolvasó, amivel könnyedén le - fel görgetheted. Még kényelmeseb is szerintem.

(#21) TaaT válasza Cathulhu (#19) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk nekem bejön a Samu One UI. Meg sem fordult a fejemben hogy lecseréljem valami launcher-re. :)

Give them hell Ukraine!

(#22) aprokaroka87 válasza Cathulhu (#19) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerinted az átlag userek hány százaléka tudja azt hogy létezik pl Nova launcher?

Itt most a 0.1 szintű felhasználokra gondolok.

(#23) dabadab válasza Polarstar (#16) üzenetére


dabadab
titán

Miért, a Fuchsia milyen érdemi előrelépést hozna? Mert én csak azt látom, hogy nagyjából a rendszer egyetlen olyan részét (a Linux kernelt) akarják újra feltalálni, ami egészen biztosan jól működik.

DRM is theft

(#24) Silεncε


Silεncε
őstag

Ezt a MIUI kb két éve tudja már, ha nem több... De nem baj, jobb később mint soha

(#25) #24536576 válasza TaaT (#21) üzenetére


#24536576
törölt tag

Mert azt se tudod, hogy milyenek vannak. Ez nem erény.

(#26) #16820480 válasza #72042496 (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt amúgy én sem értem, hogy az állapotsávot miért nem próbálták meg soha alulra tenni Androidban, sokkal inkább kézre állna ott, főleg nagyobb képernyőkön.

(#27) Polarstar válasza dabadab (#23) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Kiemelt helyen áll a kissé zárt programozás, illetve a biztonság.
Valszeg ott van a gond, hogy jelenleg futó programok nem kompatibilisek a majdanival.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#28) TaaT válasza #24536576 (#25) üzenetére


TaaT
veterán

Novát próbáltam 2-3 évvel ezelőtt, nem nyerte el a tetszésemet. :N

Give them hell Ukraine!

(#29) Sinesol


Sinesol
veterán

Lol, ez aztán a fejlesztés. :D
iPhone-ban ez alapbol benne van régóta. ráadásul kényelmesebb is, mivel csak duplapöcc a home-ra.

(#30) <Adamsky> válasza PowerBuldog (#6) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1
A Google-nek más dolga se lenne, csak a főzött ROM-okból kivenni a legkedveltebb finomságokat. Kezdhetnék mondjuk az Xposed, ill. GravityBox integrálásával ...
Ez a hír annyira ciki, hogy én szégyellem miatta magam. Azt hiszem erre mondják, hogy szekunder szégyenérzet.
Ja, azt hiszem e mellé a nagyszerű hír mellé ez is ide tartozik: Android Q kills its default gesture navigation if you install a launcher like Nova

(#26) sheratan
" ... miért nem próbálták meg soha alulra tenni Androidban, sokkal inkább kézre állna ott, főleg nagyobb képernyőkön."
Szerintem mikor elkezdték anno tervezni a rendszert, akkor legmerészebb álmaikba sem gondoltak arra, hogy az emberek valaha olyan telefonokra vágynak majd, amiket egy kézzel képtelenség kezelni és lassan kistáska (kanretikül) kell majd a hordozásukhoz.

(#31) Sinesol válasza #16820480 (#26) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem azért, mert akár véletlen is előhozhatnád, rányomhatnál, nagyrészt ugyanis ott matat az ember.

(#32) Armagedown válasza TaaT (#28) üzenetére


Armagedown
őstag

Mi volt a gondod vele?
Testreszabható, bármit el lehet tűntetni és átállítani, ha nem tetszik az alapértelmezett beállítás, támogat ikoncsomagokat is.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#33) #16820480 válasza <Adamsky> (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért az azóta eltelt 12 évben volt bőven nyom, amiből rájöhettek volna.

Sinesol: Miért, a navigációs gombokra milyen gyakran nyomsz rá véletlenül?

(#34) #24556544


#24556544
törölt tag

Bizonyára ezek miatt roahdt nagy szükség van a "nagy" új főverziókra meg a jaj mi lesz a neve az új androidnak...
Biztos ezeket nem leeht pikk pakk beleépíteni a pie ba vagy akármelyikbe. Nem. Új verzió kell, hogy megint feje tetejére álljon az egész andorid, mert jön az új főverzió aztán jönnek a nagy fejfájások, hogy ez meg az miért nem kapja meg, ha már az a szar is megkapta stb.


(#35) gattolino válasza #24556544 (#34) üzenetére


gattolino
senior tag

Amúgy azt tudod, hogy azért tart olyan sokáig egy egy új főverzio frissítés a gyártóknál, mert rá kell hegeszteni a saját rendszerüket. Apple-nél csak néhány készülék, míg Androidon ez nem olyan egyszerű. Van olyan gyártó akik havonta 3-4 telefont kiadnak. Azért belegondolva ez sok.
Gyártók úgy gondolják, hogy az emberek évente cserélnek új készülékre, ha van új főverzio. Ez csak pszichológia.

[ Szerkesztve ]

Vivo X90 Pro Plus

(#36) Stabi83 válasza gattolino (#14) üzenetére


Stabi83
senior tag

Őőő.... Mit is lehetne fejleszteni???

Ja igen!
NORMÁLIS OPTIMALIZÁCIÓT!

Amúgy meg évekkel le van maradva a főverzió a gyártói megoldásoktól.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#37) gattolino válasza Stabi83 (#36) üzenetére


gattolino
senior tag

Mindig jön egy új rendszer kezdhetik elölről optimalizálni. Ez ilyen iOS-éknél is

Vivo X90 Pro Plus

(#38) wolfman


wolfman
veterán

Inkább a szem (írisz) figyelést (nem tudom a pontos megnevezését) tegyék alapértelmezettre, hogy amíg nézem a kijelzőt, ne kapcsoljon ki az nekem. A Xiaomi Mix3-amból ez nagyon hiányzik.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39) Sinesol válasza #16820480 (#33) üzenetére


Sinesol
veterán

Lehet épp azért nem gyakran, mert nincs ott más egyéb.

Szerk.: Most jut eszembe, iOS-en alulrol legyintessel is van egy gyorsmenü. :DDD
Szóval ja végülis megoldható, ráadásul nem is nagyon lehet véletlenül előhozni. :R

[ Szerkesztve ]

(#40) MrPetya19 válasza #16820480 (#26) üzenetére


MrPetya19
addikt

Honeycomb? Ott végülis ott volt, de nem volt hosszú életű...

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#41) MrPetya19 válasza #24556544 (#34) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én jobban ürélnék működő és stabil rendszernek, a folyamatos frissítések helyett.
De szerintem a 9-et se rakom föl, mert kb hasznos újítás nincs benne, csak olyan ami nehezíti az életemet.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#42) razorka777 válasza wolfman (#38) üzenetére


razorka777
veterán

Volt egy LG F6-om öt évvel ezelőtt, az már tudta ezt, szerettem is nagyon azt a funkciót.😃

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#43) #16820480 válasza MrPetya19 (#40) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az kizárólag tablet rendszer volt, ráadásul talán csak a Xoom-ra volt elérhető. Nem is értem azóta miért erőltetik tableten a vastag navigációs sávot alul, plusz az állapot sávot felül :U

Amúgy évek óta minden alkalommal el kell játszani ezt, hogy mindenki azt hiszi semmi újítás, aztán csak meg kell nézni a motorháztető alatt mennyi dolog változik. Ha nem ért valaki hozzá, akkor tényleg semmi.

(#44) Sinesol válasza #16820480 (#43) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, én nem tudom mi változik a motorháztető alatt, viszont pont ugyanazt tudják kb. mint 2-3 éve, közben meg már 6-8Gb kell a röccenésmentes működéshez plusz egyre erősebb procik. . Azt már meg sem jegyzem, hogy közben a WQHD is kiveszett és manapság már csak FullHD pluszt hajtanak a dupla olyan erős rendszerek. Mondjuk bőven jó ez a felbontás is, csak technikai szempontból azert érdekes, hogy egyre több erő kell az azonos/kisebb teljesitményhez. Szal nem tudom mi változik, de lehet jobb lenne ha nem változtatnák. :D

[ Szerkesztve ]

(#45) janeszgol válasza #16820480 (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

Az, hogy mi van a motorháztető alatt, csak a szakbarbárokat és a programozókat érdekli, mivel ők érintettek. Engem is érdekel, pedig nem vagyok programozó. De attól még igaz az, amit pont közöttünk írt Sinesol. Mindenhez több kell, pedig ugyan azt csináljuk, csak nem ugyanúgy csinálja a rendszer. De ez a felhasználó szemszögéből lényegtelen. Csak sokkal több teljesítményt kíván minden művelet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#46) aprokaroka87 válasza Sinesol (#44) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

még mindig nem az alap rendszerhez kell 6-8gb ram.
Amúgy az android developer oldalon mindig ott vannak a változások.

(#47) janeszgol válasza aprokaroka87 (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor az alaprendszerhez mennyi kell?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) wolfman válasza razorka777 (#42) üzenetére


wolfman
veterán

LGnél és Samsungnál közel alap, de minden más gyártó nyomokban alkalmazza csak még a felsőkategóriás telefonjaikban is.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#49) #16820480 válasza Sinesol (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

Általában elég sok dolog, le van írva részletesen az Android dev portálon. Nem ugyanazt tudják, mint 2-3 éve. Akkor nem volt még normális BT kodek, a USB 3.1 támogatás is mostanában jelent meg érdemben, memóriakezelés, üzemidő optimalizáció, aktivitási statisztikák (ehhez mondjuk van GUI is), értelmes osztott képernyő, PiP, két partíciós rendszerfrissítés, és még lehetne sorolni.
A rendszernek nem kell 6-8 giga, az ahhoz kell, hogy ne zárjon be appokat olyan hamar a rendszer, mint kevesebb memóriával. Erősebb prociról is annyit, hogy manapság simán elég egy középkategóriás is a normális működéshez. Bezzeg a "jól optimalizált" iOS alá minden évben oda kell tenni a rekord számokat gurító legújabb chipet :P
WQHD meg van, felső kategóriában (lásd: Samsung, Oneplus, Huawei, Sony...).

janeszgol: Ez elvileg egy szakmai fórum akar lenni. Szóval aki ide jár, azt feltételezném, hogy érdekli az ilyesmi, és nem csak akkor érzékeli a változást, ha a GUI-ban látható dolgot módosítottak :N

(#50) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Eddig nem vártam az Android Q-t, de tekintve, hogy ilyen kaliberű fejlesztéseket tartalmaz, már tűkön ülök.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.