Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GreatL


GreatL
őstag

Hardveresen "gyorsítótt" (SICC!) GPU ütemezés - nekem ez még simán is akadozott sok játékban (RTX3080), nemhogy VR-ben... Valakinek pozitív tapasztalat?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#2) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Mortal Shell akkor már ray tracinges vagy a játék még nem kapta meg a patchet rá? :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#3) b.


b.
félisten

Azért az Open CL 3.0 megért volna egy sort, elég nagy fejlesztés behozása az új driverben. :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) Abu85 válasza b. (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a múltkori meghajtóban is benne volt. [link]

Egyébként nem nagy, mivel minden OpenCL 1.2-es implementáció akár változtatás nélkül OpenCL 3.0-s, hiszen az a 3.0 fejlesztése, hogy nem követel annyit, mint a 2.0. Nem vicc, tényleg. :D
Itt a részletesebb leírása, hogy mi történik éppen: [link]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) b. válasza Abu85 (#4) üzenetére


b.
félisten

köszi ezt nem vettem észre. :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Az Nvidia szerint is lemondhatnak az videókártyákról a gamerek erre az évre [link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) nexplo válasza janeszgol (#6) üzenetére


nexplo
őstag

Végre egy jó hír... ja nem :W bár már nem is lepődök meg..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#8) GreatL válasza janeszgol (#6) üzenetére


GreatL
őstag

... de a driverek továbbra is megfeszített ütemben készülnek! Game Ready!

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#9) nexplo válasza GreatL (#8) üzenetére


nexplo
őstag

Legalább arra gondolnak aki még játszani próbál na :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#10) Mumukuki


Mumukuki
aktív tag

Sok honapja varta a Supreme Commander FAF kozosseg ezt a javitast, vegre!

remelem a VR-t nem vagjak nyakon megint problemakkal

(#11) wattafaka


wattafaka
senior tag

Prehistoric 60 fps MOD.

(#12) pigatt válasza nexplo (#9) üzenetére


pigatt
őstag

Akik meg az előző szérián ragadtak, ott szépen lassan csipegetnek le a teljesítményből....

i9 / 4080 / 32"

(#13) b. válasza pigatt (#12) üzenetére


b.
félisten

Tényleg? mutathatnál rá példát.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) pigatt válasza b. (#13) üzenetére


pigatt
őstag

Gyorsan lefutattam két Superposition 4k-t

461.92

466.11

465.89 még kb. 50 ponttal rosszabb volt mint a 466.11

Ugyanazok a beállítások, Strix 2080Ti, TDP 110%, semmi egyéb OC

Arról nem is beszélve, hogy nálam a 466.11 pl. Enlisted-ben, néhány textúránál, mint pl. fák törzsei ködben, feketén ghost-ol.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#15) b. válasza pigatt (#14) üzenetére


b.
félisten

te sem gondolod komolyan, hogy 2 % eltérés azt jelenti hogy az nvidia ezzel befolyásolja a piacot és terel rá az új nem kapható kártyáira..
teszteken 3 x mérnek és azt átlagolják minden oldalnál, két mérés között akár 4-5% eltérés is lehet...
A régebbi driverek akkor még ugye érthető okokból meg nem jelent Windos frissítéseket nem ismernek, az Intel által kiadott CPU biztonsági toldozgatásokról ne is beszéljünk..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) pigatt válasza b. (#15) üzenetére


pigatt
őstag

Én csak annyit mondok, hogy a ReBar utáni driverekkel romlott a teljesítmény, ha visszateszem a korábbit akkor visszajön. Annyit írtam, hogy "szép lassan csipegetnek le", lehet, hogy az csak 2% (még most). Hidd el, nem ezek az első mérésék és bizony az jön ki, hogy ReBar előtti és utáni driverek között kb. 200 pont különbség van. Kár, hogy nem csinál időbélyegzést a Superposition, a két teszt között ~5 perc telt el (driver csere, gép restart)! Visszatettem a korábbit és ismét ~12350 környéke jött ki.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#17) b. válasza pigatt (#16) üzenetére


b.
félisten

[NVIDIA Old vs New Drivers Gaming Performance]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18) pigatt válasza b. (#17) üzenetére


pigatt
őstag

Itt egy 3070-el tesztelnek, én az előző szériáról beszéltem. Mindegy is leírtam a tapasztalataimat mindenki azt von le belőle amit szeretne.
Nekem csak annyi az érzésem, hogy az előző szérián (szériákon?) ReBar előtti utolsó driver (461.92), minimálisan, de jobban teljesít, mint a ReBar utáni driverek (465.89 & 466.11).

i9 / 4080 / 32"

(#19) b. válasza pigatt (#18) üzenetére


b.
félisten

RTX 2070 Super van a tesztben.

Ebben a megfogalmazásban már igen, lehetséges változás, mert az RBAR driver nekem a G-syncre volt hatással ,de a tegnapi orvosoltták. ÉN inaktiváltam a funkciót, pedig ez miatt( nagyjából) cseréltem le a 370 lapot.
Szinte minden driverhez jön hotfix, nem érdemes belőle direkt lassításéra következtetni szerintem. :N

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) pigatt válasza b. (#19) üzenetére


pigatt
őstag

Igaz 2070, ebben igazad van! Sorry!
Sajnos ez még mind a ReBar előtti driverek amik a videóban vannak. Játékélményben sok különbség tényleg nem érződik, illetve 466.11-nél ez a fekete ghost Enlisted-ben mondjuk eléggé látszik!

Talán ebben a videóban látszik annyi amit a Superposition is mutat, sajnos itt 3070-et használtak.
Nvidia Drivers 461.92 Vs 465.89 Test in 8 Games

Szerk: Találtam egyet 2060-al
Nvidia Drivers | 465.89 (New) Vs 461.92 (Old) Test in Assassin's Creed Odyssey | RTX 2060
1% és 0,1% FPS-ben sokkal jobb a régi

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#21) kk75


kk75
tag

(Törölt)

[ Szerkesztve ]

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.