Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xaels


Xaels
félisten

Ötletes és jól kivitelezett munka.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#2) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Én láttam élőben is. :R
A keretet nem lenne jobb fából csinálni?
Esetleg a 2db tartóra még esztergálni is valami szépet.
Faesztergályos pillanatok alatt csinál valami szépet rá.
Vagy kell csinálni egy faesztergát. :DDD
[link]
[link] :))

(#3) feco72 válasza Andrew_31 (#2) üzenetére


feco72
Modder

:DD . A másodikat talán egyszer megcsinálom. Egyelőre marad az újrafestés. Ha csinálok másikat, akkor tervezem réz vízvezetékcsőből megoldani. Ez túl lett biztosítva. Fánál meg valami karnisféléből lehetne olcsón kihozni. Jó volt dumálni a múltkor.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#4) joiner007 válasza feco72 (#3) üzenetére


joiner007
aktív tag

nem semmi volt olvasni a ragasztó fűrészpor kombinációt :DDD előre tudtam mi lesz a gond vele. Az csak olyan helyre jó ahol zománc/olaj festékkel van festve a fa valamilyen színre. Pácnál egyből előjön, hogy nem szívja be a pácot. Ilyen esetekre a folyékony fa a legjobb. Faáruházban kapható, különböző fafaj színekben. Még egy lehetőség ha nitrólakkot keversz össze a fa csiszolóporával (nem fűrészporával!) aminek minél kisebb a szemcsemérete.
Aki a ragasztós dolgot ajánlotta??? :W
Egyébként nem rossz a kivitelezés......Ha fával kapcsolatos kérdésed van nyugodtan keress meg.....

A fúrós esztergán is jót röhögtem :C :DDD

(#5) tvamos


tvamos
nagyúr

Hat b@sszus! Megint fantasztikusat alkottal! Le a kalappal!
Nekem nem az izlesem ugyan, de akkor is, teljesen kesz vagyok tole!
Gratulalok!

En is hegesztettem mar hasonlo keretet...
Nagyon kell figyelni, hogy ne huzodjon el, amikor hulik.
Vagy hat... ingyen mit varsz?
Jobb, ha az ilyet osszecsavarozza maganak az ember.

(#4) joiner007 válasza feco72 (#3) üzenetére
A "mester" meg nem biztos, hogy tudott a pacrol.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6) energy4ever


energy4ever
addikt

Igenyes mod, jo iras, szep vegeredmeny! :) Viszont nekem nagyon horror filme illoek, en rendesen paraznek tole ha este ilyen lenne a napaliba.

(#7) feco72 válasza joiner007 (#4) üzenetére


feco72
Modder

+tvamos
Azóta rájöttem, hogy nem kell mindent a netről megtanulni. :)) . Nem volt rossz ötlet, csak ő festett utána. Azóta összeismerkedtem egy asztalos-restaurátorral és ELÖTTE kikérem a tanácsát. Készül az új fa billentyűzetem, ott is ő volt az első már az alapanyagnál is.

#energy4ever

Kicsit sötét lett, de nem ijesztő. Valahogy a világos cuccok nem jönnek be annyira.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#8) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A szokásos minőség :R

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) weiss


weiss
addikt

Biztos nagyon ügyes vagy, de szerintem szörnyen csúnya :(

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#10) feco72 válasza hcl (#8) üzenetére


feco72
Modder

Remélem nem ezt kell megszokni :DD . Ennél jobbat akarok majd csinálni a jövőben.

#weiss: A kivitelezés vagy a kinézet? Esetleg mindkettő? Csakhogy tudjam, más mint gondol róla.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#11) hcl válasza feco72 (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én örülnék, ha ilyet tudnék :) De persze mindig jobbat kell akarni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) weiss válasza feco72 (#10) üzenetére


weiss
addikt

A kinézet. Azt hiszem nem én vagyok a célközönég :D

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#13) pockhome


pockhome
senior tag

Nagyon jól néz ki, mutatós :K
24"-os monitorral még jobb lenne :C

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#14) feco72 válasza pockhome (#13) üzenetére


feco72
Modder

Ilyen volt itthon :U

Egy 24-esnél még vékonyabb kerettel is (plusz súly miatt necces) elég szépen kimásztak volna a tartók a talp szélére. Vagy nagyobb talp. Megoldható persze.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#15) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Érdekes design :C

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16) feco72 válasza weiss (#12) üzenetére


feco72
Modder

No problem. Én a harsány ledes moddoktól tudok beteg lenni, pedig rengetegen imádják.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Szerintem egész jó ez V1-nek. :K

Nekem tetszik ahogy bekeretezted a monitort és a talp is rendben van, viszont a tartó/billentő keret tényleg nem esztétikus.

A porfestéssel még jobban el fog ütni, a desing irányvonalától. Minimál-nak minimál, de nem emberbarát.
Rézcső, vagy valami kőrkeresztmetszetű anyagból illene legyártani és a sarkait bőrrel beborítani, esetleg lekerekíteni

Villágosabb/csillogó íves anyagot választva sokkal kevésbé fogja elvonni a figyelmet a képről. így megtarthatod ezeket az arányokat, és nem kell változtatni máson. :R

[ Szerkesztve ]

(#18) feco72 válasza #16939776 (#17) üzenetére


feco72
Modder

Mindenféleképp kell változtani rajta. Egyelőre megint félre lesz rakva, mert most egy spéci fa billentyűn kezdek le dolgozni, amin sok újdonság lesz (nekem legalábbis).

Amit itt tanuiltam, a talp-tartó, a monitor-keret és keret-tartó egymáshoz rögzítése. Ha csinálom a következőt, akkor már ezeket nem kell kitalálni.

Vagy valamilyen rézcső tartó-keret, vagy fa tartó-réz keretben gondolkozom, de ez még nagyon a jövő zenéje.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#19) Oddløg


Oddløg
csendes tag

Szeretem a steam punkot, de ez nagyon nem lett bejövős mű.
Szorri.

(#20) feco72 válasza Oddløg (#19) üzenetére


feco72
Modder

Mi hiányzik belőle? Hátha másnál még a hasznomra lesz, eszembe jut róla valami ötlet.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#21) shaft72


shaft72
tag

Irtózatosan gány, kókány, sufni, még milyen jelzőt lehetne ráaggatni... de valahol bájos is :)

(#22) feco72 válasza shaft72 (#21) üzenetére


feco72
Modder

Hoppá. ez így egyszerre sok volt. A sufni teljesen rendben van. Illetve íróasztal a garázs sarkában.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#23) Oddløg válasza feco72 (#20) üzenetére


Oddløg
csendes tag

Nincs olyan ami hiányozna belőle, mert az összképe nem tetszik nekem

(#24) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Kegyetlen jól néz ki :) :C

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#25) tvamos válasza feco72 (#22) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem szemely szerint Picasso kepei sem tetszenek.
Nem kell mindenkinek tecceni. Szerintem azert ez a steam-ize eleg reteg dolog... ne szivd mellre...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26) feco72 válasza tvamos (#25) üzenetére


feco72
Modder

Nem szívom mellre, más miatt nem reagáltam. Ezerrel tervezem az új billentyűm és nem akartam, hogy elvonja bármi is a figyelmem.

Ha nincs kritika, akkor az ember elöbb-utóbb azt hiszi, hogy "tökéletest" csinált. Egyelőre van önkritikám és vannak akik kritizálnak szerencsére. A face-n és a black-mod-on is menet közben az a jó, ha jön visszajelzés.

A dícséret meg azért jó, mert jobban hízlalja a májat mint a szesz és önbizalmat ad. Na meg kedvet ahhoz, hogy az ember a következőnek is nekiálljon. Köszi mindenkinek :C

A steampunk amúgy is necces. Most a eurosteam-en is ment a vita mi a steam-diesel-tesla megmittudomén punk jellegzetessége. Kell-e fogaskerék vagy nem. Díszes legyen vagy egyszerű. Rozsdás vagy csillogó.Ezekkel nem foglalkozom, én steampunknak hívom a cuccaimat, majd nálam okosabbak besorolgatják ahova kell.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#27) shaft72


shaft72
tag

Gondolom ez lehetett a cél, de ennél a stílusnál bizony az ördög a részletekben rejlik; én azt javaslom, kis próbadarabokon fejleszd a tudásod, és ha már megy, akkor vágd egy ekkora fába a kis réz fejszédet :)

(#28) feco72 válasza shaft72 (#27) üzenetére


feco72
Modder

Ez a von Slatt féle monitor és ibm billentyű. Majd mindenki ezt másolja. Pont nem ilyet szerettem volna. A két tartó 19. sz.-i angol háztartási gázlámpa tartója 10e/db ebay-en. Az alap fa, tapétával burkolva A szegély sima oldalszegély festve.
Nagyon elegáns és alapnak számít, ha valaki ilyesmivel akar foglalkozni. Szerencsére van magyar nyelvű leírás is róla ( Sztojanov Pétertől)
Mint írtam az első fa munkám volt. Meg monitor. Meg lesz még másképp is csinálva, most ennyire futotta úgy, hogy majd mindent nekem kellett kitalálni. Persze ez a modding lényege.
Másfél éve moddingolok, ezt egy éve kezdtem el, képzelheted mennyire értettem hozzá :N . Ettől függetlenül nem akartam félredobni, hanem inkább befejezni.
Tanulok és csinálok ( a kis réz fejsze már pár dologba belevágott). A következő biztos precízebb lesz ( a szebbet nem merem állítani, mert az izlés kérdése), de más is. Épp most kezdtem bele egy új billentyűbe, amint kész leszek írok arról is. Ott már azért látható lesz az eltelt idő és gyakorlat mennyit javított rajtam..
Azért írtam neccesnek ezt a stílust, mert az ékszer minőségtől a rozsdás csövekig minden belefér. Egyébként meg nem tudom. Néha túlcicomázom a dolgaimat, máskor meg minimális a kedvenc.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#29) shaft72 válasza feco72 (#28) üzenetére


shaft72
tag

Nem a rozsdás csövektől lesz valami gány hatású, hanem a párhuzamos-egyenes-derékszög hiánya, rossz festés, szimmetria elhagyása (pl. az marha sokat dobna már, ha a szegecselésnél a szegek egyenlő távolságra lennének). Take your time, és akkor jó lesz. :)

(#30) hrrobi válasza feco72 (#28) üzenetére


hrrobi
újonc

Gratulálok! Nekem nagyon tetszenek a műveid. :R
Idővel finomulni fog a technikád, ha egyáltalán cél.
Próbaképpen én felhasználnék Singer varrógépállványt.
A porfestés helyett (túl modern) vannak sokkal jobb technikák, öregítés.

(#31) hrrobi válasza shaft72 (#29) üzenetére


hrrobi
újonc

Egyenlő távolságok, szimmetria? Miért is?
Például én még nem láttam szimmetrikus embert, arcot, női melleket stb. Egy kis asszimmetria akár bájt is ad. :)

(#32) feco72 válasza hrrobi (#30) üzenetére


feco72
Modder

Naná, hogy finomítani akarom. Festésnél megy olyan cucc kell,amit nem dob le a monitor hátulja. A derékszög azért kellett volna, hogy beférjen a fakeret, így bőrrel kellett megoldani. Meg zavar.
Kösz!

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#34) solaris17


solaris17
aktív tag

Azt a mindenit ! :))

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.