Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) Lenry válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Lenry
félisten

az első "céges" egerem a Microsoft IntelliMouse Optical volt.

nagyszerű egér, jobb klikk, bal klikk, görgő, két oldalt 1-1 programozható gomb. sajnos selejtezni kellett, mert tönkrement a mikrokapcsolója és akkor is duplakattintott, amikor én nem.

ekkor már ezt az egeret nem lehetett kapni, ezért másikat kellett néznem, a webshopból végülis a Microsoft Comfort Mouse 4500 lett a nyerő.

elméletileg mindent tud, amit az elődje, gyakorlatilag a görgője a legrosszabb borzalom, amit valaha használni kényszerültem:
- először is rettentő kemény és lassú: komoly erő kattintani vele, és kell neki egy fél másodperc, hogy ezt felfogja
- másodszor pedig nem valódi görgővel van dolgunk, hanem tulajdonképpen egy műanyag keréken egy gumiszalagot tologatsz. ez rossz mert hiába teljesen folyamatos a mozgása, de a Windowsban nem az, így sosem tudod, hogy mennyit kell mozdítanod a kívánt hatáshoz, ezen kívül a gumiszalag egy idő után nyúlik, puhul, felfelé görgetéskor felgyűrődik, így egy gyenge pillanatomban egyszerűen letéptem, és azóta az alatta lévő műanyag kereket tekergetem. ez elképesztően növelte a hatékonyságát a szerkezetnek.
a görgőt leszámítva az egér nagyszerű: kényelmes, pontos, a mérete is kiváló, de a görgő miatt nem ajánlhatom senkinek :(

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.