Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Pityu. válasza darkmann (#824) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem is akadt vele egy kis gondom,egyszer meghalt a teló melegben gps használat közben azt mondták túl melegedethetett. Utána kezdte ezt a dolgot, el vettem a fülemtől akkor később világosodott,vissza raktam a fülemhez meg nem kapcsolt ki. Kétszer kalibráltam gyári menüben. Aztán az egész telo factory reset ,újra raktam nulláról 10.3.3.0 frissítés fel és tökéletesen működik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#852) G48 válasza ozzyxx78 (#847) üzenetére


G48
senior tag

Mi ez amit rendeltél?

(#853) G48 válasza Reverting (#846) üzenetére


G48
senior tag

Nem ismerem a terrát. Megbízhatóak?

(#854) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki tapasztalt már olyat,hogy a selfi kamerával az arc életlenebb lett de,de körülötte lévő dolgok élesebbek?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#855) lócitrom


lócitrom
őstag

vagy én gondoltam túl ezt a Gorilla Glass dolgot vagy ez tényleg ilyen gány minőség. meg lett véve a telefon, egy hete használatban van. ma jutottam el odáig, hogy rátegyem az üveget. asszony odaadja, leganézom. tele van a kijelző apró karcok hadával. tényleg karc, mert megakad benne a körmöm :W tehát aki biztosra szeretne menni az le se vegye róla a fóliát addig, míg nincs egyből rá üveg. nem tudja megmondani mi karcolhatta össze, de az viszont 100000%, hogy nem a kőműveskanál meg a tonnányi vakoló anyag, mert nemigen használ piperét. hozzátenném, hogy előtte egy Redmi 3S volt nála egy noname üveggel, azonos körülmények között és az karcmentes. szóval...

és ahogy látom az optika körbe külön fém kerettel rendelkezik. valaki talált már olyan szilikon tokot, ami ezt óvni képes és mindemellett vékony?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#856) Hegezoo válasza G48 (#853) üzenetére


Hegezoo
tag

Én rendeltem onnan, és szívok! :W Ha már fizettél, le se szarnak! Ha gariztatni kell, nem veszik fel a telefont, nem reagálnak az email-re.Egy Xiaomi facebook csoportban egy tag, már több mint egy hete előre utalt nekik.Azóta se éri utól őket!

iPhone 12 Pro Max

(#857) G48 válasza Hegezoo (#856) üzenetére


G48
senior tag

Na pont erre gondoltam.

(#858) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Na közben megnéztem én is hogy pontosan melyik MIUI van a telefonon: (likestore rendelés)

PFGEUXM (Redmi Note 7 EEA)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#859) G48 válasza lócitrom (#855) üzenetére


G48
senior tag

Vigyázni kell a kamera üvegére NAGYON. Arra is azonnal üveg v fólia.
Xiaomi Redmi Note 7 Case

(#860) ozzyxx78 válasza G48 (#852) üzenetére


ozzyxx78
csendes tag

Glass
https://s.click.aliexpress.com/e/bt0PrzhQ
Hydrogel
https://s.click.aliexpress.com/e/bE19Kmoo

(#861) vadászcsiga válasza lócitrom (#855) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mit vártál ha már ganézni kellett a telefont?

Én a sok tapifón közül amiket az évek alatt használtam egyedül az iPhone-ra nem tudtam karcokat varázsolni. Fóliát, üveget kizárólag azóta használok mióta áttértem androidra. iPhone-okat anno munkában csak zsebben hordtam 8-10 órán át ki-be veszegettem.
Rn7 nem várta meg az alis üveget, lett rajta 2-3 karc mielőtt ideért.

[ Szerkesztve ]

(#862) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok!
Én kértem a "plusz"szilikon tokok a likestroeba remélem ebből már nem áll ki a kamera ellátja a feladatát... No mindenesetre én még várom a kis masinát. 4 Éves P8 lite váltására érkezik, elég sokáig nézegettem redmi 7 és eközött vacillálva remélem megérte. Mennyi a tisztán felhasználható tárhely ? Ugye nem 64GB ez nyilvánvaló számomra is eddig 24Gb-ból "éltem meg" annak okán lenne érdekes, hogy én két simmel használnám a telót, ha a 64 ből 50 körül kapok az már nekem egy jóidegi elég lesz. :R :R

[ Szerkesztve ]

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#863) trassher válasza Lacuss20 (#862) üzenetére


trassher
addikt

Azt azért tudd, hogy a gyári tok addig hasznos amíg nem jön meg egy normális. :) A múlt heti kánikulában nem egyszer olyan érzésem volt, hogy a telefon kiesik belőle annyira rugalmas.

Redmi Note 7

(#864) Lacuss20 válasza trassher (#863) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Egyelőre a védelem a cél. Kapja is rögtön az övegfóliát tokból kivételkor majd, azt is rendeltem hozzá... A tárhely izgat kissé nem-e jobb választás lett volna eg ytízezres felárért a 128gb az biztos, hogy kiszolgál a telefon élettartamára... Mondjuk szerintem a P8 lite után fényév szintű váltás lesz tempóban és minden egyéb tekintetben :D

[ Szerkesztve ]

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#865) Gloob válasza Lacuss20 (#862) üzenetére


Gloob
addikt

A TotalCommander 49,8-at mutat belső tárhelynek. Ebből nekem jelenleg szabad 37,x. Most, hogy bele került egy Digi kártya, én is 2 simmel használom. Eddig egy 32-es SD volt a helyén.

Samsung Galaxy A52S

(#866) vadászcsiga válasza Lacuss20 (#862) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mennyi a tisztán felhasználható tárhely ?

53,69 Gb

(#867) Lacuss20 válasza Gloob (#865) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Akkor úgyfest pánikra nincsen ok majd legfeljebb a XXX-et nem tartok rajta sokat :DDD :DDD :DDD :DDD

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#868) lócitrom válasza vadászcsiga (#861) üzenetére


lócitrom
őstag

ennél azért többet. ez nem az első Xiaomi a háztartásban és hát meglepően gyatra ebben a szegmensben, már ha ez tényleg GG és nem csak valami fizetett marketing. JerryRigEverything nem is valódi :(

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#869) vadászcsiga válasza lócitrom (#868) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Vagy maga a GG egy nagy átbaszás.

(#870) Lacuss20 válasza vond (#823) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Ez most komoly, hogy akkor fölöslegesen vettem meg mellé :D?.... Te milyet rendeltél ami hasznavehetőbb :)?

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#871) fa4hu válasza Raptor™ (#531) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Nálam is futott most a Xiaomi Aktiválás 20 %-os felhasználást az akkuból, pedig egy perc alatti előtérben működés és ébrentartás volt csak. Amúgy 3 napig ment a telefon, 4,5 óra kijelzőidővel, viszonylag sok telefonálással, emiatt nem tűnik valószerűnek az a 20 %. Le szabad tiltani ezt a programot? Amúgy be vagyok jelentkezve a MI fiókommal a telefonon, de nem szinkronizáltatok semmit, egyedül a készülékkeresés és MiFit használ(hat)ja.

(#872) vond válasza Lacuss20 (#870) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, arra jó, hogy addig is legyen rajta valami, amíg veszel egy normálisat. :) De nem csak szerintem gáz az a fólia/üveg. Volt más is, aki rendelt mellé, keress vissza. Nem ér ki a szélén szerintem még a lekerekítésig sem, a notch kivágásnak teljesen más íve van, tök hülyén és zavaróan néz ki. Plusz pár napos tapasztalat után azt mondom, hogy a felület minősége is elég rossz, gyűjti az ujjlenyomatot, állandóan tiszta maszat, pár perces zsebben hordástól bemattul, stb.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#873) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Gondolkodom, hogy egy ilyen készüléket vásárolok a közeljövőben.
Esetleg valamilyen típushiba van, van amire kell figyelni (pl más verzió, reklámok rendszer szinten, etc)?
Olyan bolt, ami nagyon nem ajánlott?
MIUI mennyire stabil, mennyire gyors?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#874) 30z.Samu válasza gzbotii (#873) üzenetére


30z.Samu
félisten

Terrafon-ra jött sok panasz.

Sic Parvis Magna

(#875) Archttila válasza gzbotii (#873) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Likestore viszont nagyon ajanlott. Korrektek, 2 ev hivatalis gar, illetve sztem (is) rohard gyors kiszallitas.:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#876) konzumpro válasza gzbotii (#873) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nekem a Mobilcorner szerzett jó tapasztalatot, akár tejet is vásárolhattam volna tőlük, olyan gyorsan érkezett meg csomagpontra.

(#877) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Másnál is az van,hogy 100% ról legalább az első 12% gyorsan elfogy szóval,hogy az elején gyorsan merül? Meg valaki fel rakta e a 10.3.4.0 updatét,a volte dolgon kívül van még benne valami?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#878) 30z.Samu válasza Pityu. (#877) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaja, az első pár % gyorsan lemegy nálam is, iOS után fura volt, ott egy ideig tartotta magát 100%-on.

Sic Parvis Magna

(#879) Z.É.T. válasza Pityu. (#877) üzenetére


Z.É.T.
őstag

12%-ra: én nem vettem észre ilyet.
10.3.4-re: Nem találtam benne semmi változást, bár nem néztem át az összes almenüt. (lassított videót sem előtte, sem utána nem próbáltam)

Talán egy érdekes van, hogy a frissítés óta az android rendszer a legnagyobb fogyasztó az alkalmazások között, ettől függetlenül nem érzem úgy, hogy jobban merülne.

[ Szerkesztve ]

(#880) Pityu. válasza 30z.Samu (#878) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na én meg csak a redmi note 5-höz tudom hasonlítani ott jó ideig volt 100% on meg lassan ment le 88%-ra

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#881) 30z.Samu válasza Pityu. (#880) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elsőre néztem, hogy ez mi, de most már megszoktam és az én felhasználásom mellett 3 naponta kell tölteni a telefont. Nem is tudom mikor volt ilyen üzemidővel bíró telefonom utoljára.

Sic Parvis Magna

(#882) Pityu. válasza 30z.Samu (#881) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hat nekem sűrűbben a note 5-öt kicsit ritkábban,de ez van. Csak még nem jöttem rá pl az előlapi kamera fura arcom életlenebb körülötte minden élesebb lehet a fókusz szarakodik. Fura note 5 nél az előlapi kamera tetszett jobban a hátlapi kevésbé,itt meg fordítva.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#883) gzbotii


gzbotii
veterán

Ahogy olvasom, a Mi A2 Lite-ról ismerős proxy sensor hiba itt is fennáll.
Más típushiba van esetleg?
6-7 óra SoT mellett, két napos üzemidő hozható (állandó BT - Amazfit Bip miatt, 4G+WiFi be)?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#884) Bl.Gyo. válasza Pityu. (#877) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

eddig minden telefonomnál így volt. olyan 80-85%-tól lassult a százalék esés. és ugyan úgy a vége felé 15%tól ismét gyorsult. de nem vészesen.

(#885) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

régen én is nézegettem a kijelző időt. ma már nem. használom ahogy akarom és amíg nem mondom azt rendszeresen hogy: "Bazki már ennyire lemerült?!", addig jó :)

(#886) Archttila válasza Bl.Gyo. (#885) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Te is öregszel?:DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#887) Bl.Gyo. válasza Archttila (#886) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

:D

(#888) Yszapos


Yszapos
tag

Sziasztok! Kínából milyen kijelzővédő fóliát ajánlanátok a telefonra? Egyelőre egy ilyen noname fillérest néztem ki. [link]
Vagy érdemesebb 1000+ ftot adni egy nilkinért?

A hátlapra is ajánlott venni valami üveget?

Valamint még az érdekelne, hogy a webshop, ahonnan rendeltem azt mondta, hogy a global verziót küldi. Ehhez jár szilikon tok? A webshopos nem tudta megmondani, hogy jár-e tok a telefonhoz, mert hogy ők nem bontják ki a csomagot. Youtubeon elvileg global verziót csomagoltak ki és abban volt szilikon tok is.

[ Szerkesztve ]

(#889) konzumpro válasza Yszapos (#888) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nekem a Brotect matt fólia vált be ennél is. Ebayről, Németországból pár nap alatt megjön.

(#890) Pityu. válasza Yszapos (#888) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha tényleg tutit akarsz akkor azt mondom nilkin,kintről nem drága itthon minimum 2x es de van hogy 3 meg 4x es az ára. Hátlapra én fóliát raktam azt itthon vettem pár száz forintért itt rögtön az első

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#891) Pityu. válasza Bl.Gyo. (#884) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem ezt még szoknom kell

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#892) konzumpro válasza Pityu. (#854) üzenetére


konzumpro
senior tag

Az életlen selfie valószínűleg az arcszépítő funkciótól olyan amilyen. Bárkiből tetszetős flakont varázsol a szoftver.

(#893) G48


G48
senior tag

Mo.-on hol tudok venni kijelzőt a Note 7 -hez? Tönkre ment a beázásnál.

(#894) Yszapos válasza konzumpro (#889) üzenetére


Yszapos
tag

Fóliát nem vennék rá, az max a karcoktól védi. Lekopogom eddig még sosem törtem össze telefont, de ugye az ördög nem alszik. Mindenképp üvegfóliát akarok a kijelzőre. Marad akkor a Nilkin aliról, csak az lassan fog megjönni, a telefon meg pénteken itt lesz. 1-1,5 hónapot kibír úgy a kijelző, hogy nem zsebkarcolódik?

Az egyetlen helyi telefonbolt, ahol van rá fólia 3990-ért adja...annyit nem szívesen adnék érte...főleg, hogy valami noname kínai az is túlárazva.

[ Szerkesztve ]

(#895) 30z.Samu válasza konzumpro (#892) üzenetére


30z.Samu
félisten

Rajtam a szépítő sem segít. :F :D

Sic Parvis Magna

(#896) konzumpro válasza Yszapos (#894) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nekem bevált a matt fólia, plusz kihajtható Nillkin tok.

Van három darab noname felesleges üvegem, de ez az a fajta ami jóval kisebb mint a kijelző, minimálisan lekerekített a széleken, egyet se raktam fel.
https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Redmi-Note-7-Genuine-Protective-Tempered-Glass-9H-Screen-Film/183664853079

Átadom annyiért amennyiért vettem (~1400Ft), ha Székesfehérváron jársz.

(#897) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Valaki tud ajánlani olyan tokot ami védi a kamrát? Vagy akkor azt is külön valamivel ragasztani kell? Ami lett hozzá véve kb annyit is ér a likestores mint ami a gyári vele... kiáll belöle ugyanugy.. :O :O

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#898) gzbotii válasza Lacuss20 (#897) üzenetére


gzbotii
veterán

Hajlamos karcolódni a kameralencséket védő üveg?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#899) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! Az telefonspecifikus, hogy a vibernél nem lehet értesítési hangot választani?

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#900) darkmann válasza szunyi777 (#834) üzenetére


darkmann
őstag

Ugyanúgy tartottam a telefont hívás közben, mint az említett szoftver telepítése előtt, és most mégis működik a proxy sensor! ;)

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.