Hirdetés

2020. október 31., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-10-30 21:45:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

(#751) Bl.Gyo. válasza Z.É.T. (#750) üzenetére

Bl.Gyo.
senior tag

Érdekes. Mert írtad hogy factory reset után se engedte telepíteni. Akkor meg még tiszta volt a play...

Xiaomi Redmi Note 7, 4/64 (PFGEUXM, gyári MIUI 12.0.2.0, andr10)

(#752) Z.É.T. válasza Bl.Gyo. (#751) üzenetére

Z.É.T.
senior tag

Jogos. Akkor tényleg nem értem.
10.3.2-n sem, újként beállítva, aztán frissítve 10.3.3-ra és FR-rel sem, cache-t ürítve sem. Hatalmas nagy passz részemről.
Illetve, most ezeket leírva, talán az új play store verzió volt a ludas és a frissítés eltávolítása hozta el a megoldást.

"A bugok speciális tulajdonsága, hogy a fanoknál soha nem jelentkeznek" By: Sch****888

(#753) Bl.Gyo. válasza Z.É.T. (#752) üzenetére

Bl.Gyo.
senior tag

Én is a play-re gyanakodtam. Szokott hülyeségeket csinálni. De legalább most jo, és a telefonod sem hamis.

(#754) Z.É.T. válasza Bl.Gyo. (#753) üzenetére

Z.É.T.
senior tag

Jaja :)
:R

[ Szerkesztve ]

"A bugok speciális tulajdonsága, hogy a fanoknál soha nem jelentkeznek" By: Sch****888

(#755) Bl.Gyo.

Bl.Gyo.
senior tag

lehet volt róla szó de... mi a különbség a global és az eu-s miui rendszerek között? mi más bennük, mi hiányzik, stb.

[ Szerkesztve ]

(#756) lócitrom válasza Bl.Gyo. (#745) üzenetére

lócitrom
őstag

ez hogy jött...? nem józsefvárosi piacról veszik az emberek a telefonjaikat:W

„the cake is a lie” - mi band 3 fordítás: https://bit.ly/miband3hu - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 (teszt) fordítás: https://bit.ly/miband5hu

(#757) 30z.Samu válasza lócitrom (#756) üzenetére

30z.Samu
nagyúr

Én ott vettem. :D

Sic Parvis Magna

(#758) sati válasza 30z.Samu (#757) üzenetére

sati
addikt

:DD

(#759) Bl.Gyo. válasza lócitrom (#756) üzenetére

Bl.Gyo.
senior tag

mi nem érthető? :D van global meg eu változat. :U egyszerű a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#760) lócitrom válasza Bl.Gyo. (#759) üzenetére

lócitrom
őstag

akkor idézem:

„Csekkold le a telodat hogy eredeti-e ITT . Ezt azért mondom, mert régen hamisitották a MI4 telokat, kamu android verzio, kamu soc, minden.”

nekem mindegy végül is, de amit állítasz marhára nem jellemző. alkalmazásokat végképp nem befolyásolhat, mert a kliens maszkolható, módosítható. ezt viszont még a gagyin is jól állítják be. a linkelt oldal meg nem a minden kérdésre választ adó kristálygömb, hanem egy mezei ellenőrző, hogy az adott telefon pontosan mi és milyen régióra/szolgáltatónak lett szánva.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 3 fordítás: https://bit.ly/miband3hu - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 (teszt) fordítás: https://bit.ly/miband5hu

(#761) Bl.Gyo. válasza lócitrom (#760) üzenetére

Bl.Gyo.
senior tag

Ja arra válaszoltál. Elnéztem.

Nos. Csak egy ötlet volt. Mert amint írtam Mi4-eket hamisitották régen (igen kinaiak egy kinai márkàt hamisitottak, fura mi?!) és esetleg biztosra menni hogy ez nem egy copy, nem mondtam hogy ezt is hamisitják csak mivel fura volt a hiba jelenség és semmi ötlet nem volt rá nekem ez eszembe jutott. Az oldal meg megmondja hogy létezik e az adott készülék a hivatalos bázisukba vagy egy kitalált imei egy hamis készüléken, akkor meg nem fogadja el. És ha nem fogadja el tovább lehet kutakodni a témában, miért nem, stb. Ez a varázsgömb. Az meg hogy miért is ne menne az insta attol még meg annyi hogy ha hamis rátolhatnak valami 4.4es androidot, 9esnek hazudva és ezért azon már nem menne mert régi,nem kompatibilis.

Ennyi az egész.

Nem a józsefvárosin veszik a telokat az emberek igaz. Csak kínából jönnek. az ugyan az. :)

Nem légből kaptam a dolgot. Van egy hamis tabletem is ilyen trükkel megoldva. Belefutottam. Továbbá segíteni akartam akár evvel is, jó indulat vezérelt. Te meg vegyél egy hideg zuhanyt, és nyugi :)

[ Szerkesztve ]

(#762) pilu01 válasza Gloob (#742) üzenetére

pilu01
senior tag

Továbra sem működik a lassított felvétel nálam, utolsó eu dev romon, sem a gyári, sem az utolsó gcam.
Modjuk nem tudom kapcsolatban van e a data partició titkosításával, de ezt a hibaüzenetet kapom mikor telefonról szeretnék frissíteni, és betallózom a zip fájlt.

Érdekes, mert a TWRP-ben, meg látom a meghajtót, a friisítés is hibamentesen végigmegy. :F

(#763) Reverting válasza pilu01 (#762) üzenetére

Reverting
őstag

Eu. rom-on megy a gcam és gyári is...

A szabadság magányos dolog.

(#764) Crvsh3R

Crvsh3R
aktív tag

Gcam-el próbálok videót felvenni (MGC_6.2.030_RN7_V1a_FINAL), de a videó felvétele közben pár másodpercenként mintha egy pillanatra bezoomolna a készülék. Eléggé zavaró. Gyári kamera appnál nem jelentkezik ilyen probléma. Esetleg erre tud valaki megoldást?

Redmi Note 7 4/128GB || Steam: Crvsh3R

(#765) vegyszer válasza Crvsh3R (#764) üzenetére

vegyszer
addikt

Igen.

Használd a gyári appot! ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#766) szunyi777

szunyi777
őstag

A havocOS szálon van egy firmware amit flashalni kellene.
miui_LAVENDERGlobal_V10.3.5.0.PFGMIXM_a5cabeca22_9.0.zip

Jelenleg V10.3.2.0 global stabil van és a frissítő manuálisan nem engedi.
Gondolom majd bl nyitás után twrp már engedni fogja frissiteni a firmware-t, majd utána mehet a havocOS. Jól gondolom?

Xiaomi MI Note 10 (Tucana) 6/128 >Rom: MIUI 11 EU Dev. >Kernel: STOCK >Recovery: OrangeFox (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#767) pilu01 válasza Reverting (#763) üzenetére

pilu01
senior tag

Tudom, nekem is, csak a lassított felvétel nem, köszi

(#768) BlueDeath válasza Crvsh3R (#764) üzenetére

BlueDeath
senior tag

Szerintem fókuszt keres.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#769) 30z.Samu válasza pilu01 (#767) üzenetére

30z.Samu
nagyúr

Nekem megy a lassított is, csak kb semmit nem ér se Gcam-mel. sem a gyárival. Előbbin folyamatos ugyan, de random beszaggat, utóbbin pedig mikro lagos. Mindkettő élvezhetetlen összességében.

Sic Parvis Magna

(#770) Bl.Gyo. válasza 30z.Samu (#769) üzenetére

Bl.Gyo.
senior tag

nálam is ugyan ez. :) szerencsére nagyon ritkán használnám a funkciót, így nem sok vizet zavar. de ha használnom kéne elgondolkodnék hogy a folyamatos mikrolaggossal vegyem e fel vagy a 5-10mp-ként 1mp-re belaggolossal... :F

[ Szerkesztve ]

(#771) 30z.Samu válasza Bl.Gyo. (#770) üzenetére

30z.Samu
nagyúr

Én se használom a funkciót, csak azért illő lenne már csinálniuk vele valamit.

Sic Parvis Magna

(#772) Bl.Gyo. válasza 30z.Samu (#771) üzenetére

Bl.Gyo.
senior tag

kiváncsi vagyok mi okozza a jelenséget/problémát. ahogy látom más rendszeren is problémás, vagy laggol vagy nem megy stb. esetleg valami cpu bug? sd625-ösön tökéletes ez a funkció. 660 azért fejlettebb...

(#773) 22Dávid22

22Dávid22
aktív tag

Kinek milyen modellszámú a telefonja? Ugyanis, ahogy elnézem a hivatalos használati útmutató alapján, a Mi Store az MZB7559EU számú változatot árulja. Én az enyémet a Kingteltől vettem, az enyém M1901F7G, de ezen is van CE jelölés, ezt is az EU global szoftverrel kaptam meg, EU töltőfej volt hozzá, és ez is támogatja a B20-at. Mi lehet a különbség a két modell között?

(#774) Bl.Gyo. válasza 22Dávid22 (#773) üzenetére

Bl.Gyo.
senior tag

bestemobile.com

[ Szerkesztve ]

(#775) pilu01 válasza 30z.Samu (#771) üzenetére

pilu01
senior tag

Dettó.
Én sem használom napi szinten, de kisgyermek videózásakor jól jött volna néha.

(#776) Hegezoo

Hegezoo
csendes tag

2020 első negyedévében jön az Android 10.
[link]

Huawei P30 Pro 6/128

(#777) Reverting válasza Bl.Gyo. (#774) üzenetére

Reverting
őstag

Nekem is ez van mint nálad...
Terrafon

[ Szerkesztve ]

A szabadság magányos dolog.

(#778) 30z.Samu válasza Hegezoo (#776) üzenetére

30z.Samu
nagyúr

Nekem nem sietős, amíg normálisan működik a telefon a 9-essel is. :DDD

Sic Parvis Magna

(#779) DIEGO15

DIEGO15
őstag

Sziasztok. A 3/32gb-s verzióval van tapasztalat? Elég lehet annyi ram, vagy mindenképp érdemes a 4gb-t megcélozni?

(#780) Viktor0610 válasza DIEGO15 (#779) üzenetére

Viktor0610
MODERÁTOR

Használatfüggő.
Ha belefér a büdzsébe, akkor inkább vedd a 4/64-est, de kevesebb appal a 3/32 is jó lehet.

"Látom kimozdultál a biztonságot jelentő PH-ról. Ez itt a vadon. Megeszünk." :DDD

(#781) 30z.Samu válasza DIEGO15 (#779) üzenetére

30z.Samu
nagyúr

Szerintem jó, ha van az a +1GB.

Sic Parvis Magna

(#782) novinyul válasza DIEGO15 (#779) üzenetére

novinyul
addikt

Inkább a 4/64 vedd, lehet hogy valamennyivel több, de hosszabb távon megéri.

Samsung S20 FE - Xiaomi MI 10T - HTC U11

(#783) darkmann válasza 22Dávid22 (#773) üzenetére

darkmann
őstag

Nekem is M1901F7G, és én a magyar MI store-ból rendeltem (Xiaomi.hu). :Y

Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#784) 22Dávid22 válasza darkmann (#783) üzenetére

22Dávid22
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a visszajelzést.
Viszont érdekes, az interneten mindkét verziószámra rákeresve a global verziós Note 7 jön fel. És az is, hogy akkor nem ugyanazt a verziót árulják a Mi Store-ban, mint amit a használati útmutatójukban írnak? Mondjuk mindkettő a global verziót takarja, így nem a világ vége.

Más: Ebben a topikban szóbakerült a Xiaomi eredetiség ellenőrző weboldala. Ezzel kapcsolatban az létezik, hogy nekem nincs matricám a 20 számjegyű kóddal? Ha jól tudom, a doboz hátulján kéne lennie, és le kell kaparni a tetejét. IMEI szám alapján egyébként felismeri a telefonomat az oldal.

(#785) Plug Life válasza 22Dávid22 (#773) üzenetére

Plug Life
tag

Lurdy – M1901F7G

[ Szerkesztve ]

🔌💀

(#786) Veatta válasza 22Dávid22 (#773) üzenetére

Veatta
aktív tag

Bangood: M1901F7G

(#787) 30z.Samu

30z.Samu
nagyúr

Józsefvárosi piac - M1901F7G

;]

Sic Parvis Magna

(#788) vadászcsiga

vadászcsiga
félisten

Mekkora a kozelpontja a kamerának? Mert néha az egy arasznyira lévő témát alig tudja befokuszalni. Néha nem is sikerül.

https://www.facebook.com/sniperstraps/

(#789) Z.É.T. válasza vadászcsiga (#788) üzenetére

Z.É.T.
senior tag

Gyári adatot nem tudok, de kb 12 centiméterre tudtam eddig fókuszálni. A Xiaomi kamera egy kicsit stabilabb és könnyeben is talál fókuszt a GCam nehezebben.
Viszont azt is észrevettem, hogy sokszor hiába bökök a kijelzőre, nem oda teszi a fókuszpontot, ahova én szeretném.

(#790) vadászcsiga válasza Z.É.T. (#789) üzenetére

vadászcsiga
félisten

Lehet hogy az utóbbi miatt érzem azt amit írtam hogy nem tud közelre fókuszálni. Ma ezt a virágot kb 200x próbáltam bökéssel élessé tenni és csak nagy nehezen sikerült.
Lassan 2 hónapja van meg a telefon de a kamerát nem sikerült megszeretnem. Szerintem teljesen átlagos optika van benne, és most a telefon árát nem vettem figyelembe.

[ Szerkesztve ]

(#791) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#789) üzenetére

Z.É.T.
senior tag

Kamera camera gcam (a keresőnek)

Egyelőre ambivalens számomra a fotós tudása.
A Gcam határozottan felsőbbrendű, ez nem kérdés.
Bizonyos esetekben a gyári kamera is teljesen rendben van.
Viszont, a színhűséget hírből sem ismeri. Sem a gyári kamera app be-kikapcsolt AI, sem pro mód, sem a gcam, Google AWB és automatikus AWB módban. A legnagyobb eltérés a valósághoz képest a pirosakban van.
(az eltérés 3.6 - nem jó, de nem is tragikus)

(#792) Z.É.T. válasza vadászcsiga (#790) üzenetére

Z.É.T.
senior tag

A fókusszal van valami, az nem kérdés.
Az előzőben írtam, hogy a színekkel sem vagyok kibékülve. (ez nekem nem katasztrófa, mert a jobban sikerült képeket úgy is kidolgozom RAW-ból)
A részletesség és vonalélesség viszont sok drága csúcstelón sem jobb, illetve sok esetben rosszabb.
Ennyiért így is kiváló véleményem szerint.

Ha ennyire nem sikerül fókuszt találnia, érdemes a gyári kamera pro módjában azt az egyet manuálisan kiválasztani és úgy talán menni fog. (mindjárt teszek egy próbát vele)

[ Szerkesztve ]

(#793) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#792) üzenetére

Z.É.T.
senior tag

Manual fókusszal jó

(#794) vadászcsiga válasza Z.É.T. (#793) üzenetére

vadászcsiga
félisten

Filmes géppel is, de már 2019-et írunk :D

(#795) Z.É.T. válasza vadászcsiga (#794) üzenetére

Z.É.T.
senior tag

:D
Jó, de érted, manuális fókuszt használni bizonyos esetekben még mindig kevésbé idegesítő, mint kétszázszor próbálkozni :)

[ Szerkesztve ]

(#796) fa4hu válasza vadászcsiga (#790) üzenetére

fa4hu
Topikgazda

Virág = baracklevelű harangvirág :)

(#797) Bl.Gyo. válasza 30z.Samu (#787) üzenetére

Bl.Gyo.
senior tag

:D

(#798) Pityu.

Pityu.
veterán

Ma kicsit el gondolkodtam redmi note 5 után,anno kínából vettem global rommal aztán most itthon vettem egy redmi note 7-et 2 év garanciával globál volt a dobozon de azt mondják állítólag eu global amiről anno nem mindig olvastam jókat note 5-nél. Szóval ez a verzió jelölése a telefonomnak PFGEUXM én meg azt hittem sima globalom van és fel akartam rakni a 10.3.5.0 frissítést de ugye nem ment fel mert ezek szerint eu pedig ebben a frissítésben rengeteg javítás van. Szóval anno azt olvastam note 5 nél,hogy az eu rom kobban fogyasztja az aksit,nálam most noze 7 nél az van,hogy feltöltöm és olyan hamar lemerül 88%-ig a note 5 nél meg nem volt ilyen gyors,mitől lehet ez? Tegnap egyébként kiakadt a telefon gps navigáció közben elsötétűlt csá,azt mondják túlmelegedett na note 5 nél ilyen sem volt sosem. Én úgy érzem ez a teló gyorsabban merül.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#799) DIEGO15

DIEGO15
őstag

Köszönöm a válaszokat.

(#800) lócitrom válasza 22Dávid22 (#773) üzenetére

lócitrom
őstag

az ún. international, azaz keleti/kínai/belpiacos kiadáson biztos nincs CE jelölés, többin elméletben kellene, hogy legyen (bár a CE irányelveinek betartása önkéntes emlékeim szerint). legalábbis eddig még ez volt a jellemző tudomásom szerint. ami EU piacot érinti hivatalból is, azon kellene lennie. eddig én két forrásból tudom egyértelműen, hogy M1901F7G kiadást forgalmazzák. egyik a hivatalos magyar üzlet, másik meg likestore.hu.

bár hozzáteszem Xiaomi telefont szerintem nyitás nélkül használni nem érdemes onnantól kezdve, hogy valaki nem teljesen átlag felhasználó. ráadásul jó eséllyel könnyen lehet váltani a különféle kiadások között, ha nem felel meg az EEA és/vagy global és fordítva.

(#798) Pityu.
ez így nem kerek. tisztázzuk:

global = nemzetközi,
EEA = nemzetközi, de EU konformnak megfelelőbb kiadás
EU = xiaomi.eu

nem tudom pontosan hogy érted, de Note 5-re EEA nincs, EU van. EU kiadásban nagyon ritkán lehet csalódni. pont az az egyik előnye, hogy ki van kotorva belőle a sok felesleges alkalmazás, háttéralkalmazás. tehát sanszosan más áll a fogyasztás hátterében. párom eléggé nyúzza a telefont. 2 napot bőven kibír intenzív használat mellett is az ő kezei között.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.