Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

ha factory resetet akarok csinálni, hova érdemes backup-ot csinálni mindenről, Mi fiókkal, vagy google? lényeg hogy utána vissza állítja a telefont arra amin volt előtte (rendszer beállítások) esetleg az appokat is vissza teszi meg ha lehet minden addigi módosítást. a média, képek videók nem kell. melyik platform teszi meg ezt?

[ Szerkesztve ]

(#7402) vlevi válasza Bl.Gyo. (#7401) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez már-már hitvallás kérdése.
Én pl. ha csinálok is resetet, akkor nem mentek el előtte semmit.
Jó, képeket, fileokat elteszem magamnak, de backupot sose csinálok.
Azért nem, mert én akkor csinálok factroy resetet, amikor már kezd összedőlni a rendszer a sok ide-oda állítgatástól.
Olyankor, ha csinálok mentést, és azt ugyanúgy visszatöltöm, akkor kb ugyanott vagyok, mint mentés előtt, van egy szerteszétállítgatott bizonytalanul működő rendszerem.
Nem. Majd újra elkezdem szépen beállítgatni, második alkalommal már kicsit több ésszel, és akkor talán nem vágom tönkre.
Persze ez így marha sok idő, de csak így tudom biztosítani, hogy visszaállítottam mindent a gyári állapotra.

(#7403) aprokaroka87 válasza Bl.Gyo. (#7401) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazábol ha normálisan müködne a dolog, Miui saját backup rendszere elég lenne pl appokhoz.

Viszont appja válogatja hogy letudja-e menteni az apk-t és az adatait.

+ ezek szerint FR esetén törlödik.

Meizu m6 esetében letudja menteni az apk + adatait is minden appnál.

FR esetében is megmarad.

(#7404) nyirog


nyirog
tag

Van még valaki rajtam kívül akinek PFGEUXM nem frissült? :((

(#7405) Peterhappy válasza nyirog (#7404) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jelen.

(#7406) polcsa válasza nyirog (#7404) üzenetére


polcsa
aktív tag

Nekem sem.
Vasárnap délután feldobta, akkor kiléptem, azóta még semmi...

(#7407) laca1052 válasza nyirog (#7404) üzenetére


laca1052
tag

Majd fog. Ki kell várni.

(#7408) Gloob válasza vlevi (#7402) üzenetére


Gloob
addikt

Hát kb így, ahogy leírtad. Annak nincs sok értelme, hogy egy rosszul működő rendszert lementeni, és visszaállítani. Tehát a rendszerbeállításokat, rendszer appok beállításait azt semmi esetre sem. Legfeljebb a telepített appokat, és azok beállításait esetleg. Az appokat vissza teszi a play is, ha volt mentve. Ha van root, akkor pedig TiBa.

Samsung Galaxy A52S

(#7409) Bl.Gyo. válasza vlevi (#7402) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

köszi.
tehát akkor mind a kettő megbízható a készülék beállításainak lementésében és FR után való visszaállításában?

nekem ésszel van állítgatva ami kell, és jó lenne ha nem kéne végig menni rajtuk megint.

aprokaroka87 neked is köszi :)

(#7410) Bl.Gyo. válasza Gloob (#7408) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

frissítés után van 1-2 bug ami másoknál szerintem nincs jelen, mert említettem de itt nem írta senki hogy lenne neki. gondoltam nem ártana akkor egy FR mert valami össze kuszálódhatott már nálam. :)

[ Szerkesztve ]

(#7411) szabacsik válasza darkmann (#7400) üzenetére


szabacsik
őstag

A frissítések alól betallóztam, lefrissült. Adat megmaradt. BL zárt nálam. Szóval igen :)

/\____/\

(#7412) darkmann válasza szabacsik (#7411) üzenetére


darkmann
őstag

:R

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#7413) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Képernyő mentesnel nem nagyon értem a görgetés gombot hogyan működik. Nem úgy ahogy kellene.

(#7414) #07282432 válasza azimut (#7398) üzenetére


#07282432
törölt tag

A filmel semmi bajom nincs. Várom a fejleményeket.

(#7415) Z.É.T. válasza vadászcsiga (#7413) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Pedig az durvajó találmány, csak többnyire nem működik jól.

(#7416) Fall-N válasza vlevi (#7402) üzenetére


Fall-N
veterán

Érdemes friss telepítés után feltelepíteni mindent ami kell és belépni/beállítani mind. Utána kell egy mentést csinálni, amit utána vissza lehet állítani. Persze ha közben magasabb OS-re frissül akkor nem biztos, hogy minden alkalmazás működni fog.

(#7417) aprokaroka87 válasza vadászcsiga (#7413) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

(#7418) vlevi válasza Fall-N (#7416) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, persze, kicsit rosszul fogalmaztam. Szoktam mentest csinálni, árra az esetre, ha váratlanul megborulna a rendszer. De hard reset után feleslegesnek tartom a mentest visszatölteni, mert akkor pont a reset előtti állapotban leszek megint.

(#7419) aprokaroka87 válasza vlevi (#7418) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha visszállitás után nem jelentkezik a probléma, akkor a hibát nem mentetted el:)

(#7420) Z.É.T. válasza aprokaroka87 (#7417) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Bárcsak minden app-ben így működne...
Kipróbáltam most és azért MIUI11 alatt ez is jobb lett, de a Chrome-ban pl most sem jó sajnos.

(#7421) vadászcsiga válasza aprokaroka87 (#7417) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hogy csinálod?

(#7422) aprokaroka87 válasza vadászcsiga (#7421) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

rányomok a görgetés gombra, beadja nagyba, elkezdi görgetni, majd ahol.épp megfelel rányomok a mentés gombra.

Igazábol most használtam elöször.

(#7423) azimut válasza #07282432 (#7414) üzenetére


azimut
aktív tag

Mi ezzel a gond? Gyári böngésző:

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#7424) vadászcsiga válasza aprokaroka87 (#7422) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja hogy gyári böngésző?

(#7425) aprokaroka87 válasza vadászcsiga (#7424) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ph!app az.

(#7426) vadászcsiga válasza aprokaroka87 (#7425) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Lényeg hogy nem chrome. Ezekszerint pont abban nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#7427) azimut


azimut
aktív tag

Ez nem a ti témátokhoz volt, Makoj24 kolléga Mátrix-os hozzászólásához.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#7428) #07282432 válasza azimut (#7427) üzenetére


#07282432
törölt tag

Chrome-ot szoktam használni.

(#7429) aprokaroka87 válasza vadászcsiga (#7426) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Firefox esetében pl nem is aktív a gomb

(#7430) #07282432


#07282432
törölt tag

Gcam v7.009 V12 (Pie):

[link]

Changelog: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7431) azimut válasza #07282432 (#7428) üzenetére


azimut
aktív tag

:(( Jobb nincs?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#7432) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mitől lehet ez,használok egy emlékeztető appot minden rendesen be van állítva de miui 11 óta nincs hangja csak felvillan a kijelző azt csá.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#7433) Pityu. válasza Pityu. (#7432) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Közben meg lett,a külső menüjében állítódott el

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#7434) #07282432 válasza azimut (#7431) üzenetére


#07282432
törölt tag

Azt szoktam meg.

Más: Visszarakva a MIUI 10-et már nem látom OTA-n a 11-et.

(#7435) darkmann válasza darkmann (#7400) üzenetére


darkmann
őstag

Nem bírtam tovább és felraktam manuálisan a miui 11-et. :D Nálam eddig nincs bug. Volte megy Telenor hálózaton, értesítések ottmaradnak a sávon, amíg nem törlöm, automata fényerőszabályzás műxik, proximity szenzor is.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#7436) hzsolee


hzsolee
őstag

VoLTE funkcióval kapcsolatban:
Telefon tudja, menüben benn van, bekapcsolva. Ügyfélszolgálat (trékom) bekapcsolta, sms is jött róla. Sim kártya új, méret miatt cserélve lett egy hónapja. 2 kátya van a telefonban: 1 telekom/ hívások 2: voda/adat. Dual 4 g bekapcsolva. Miért nem megy mégsem? Nem mindegy esetleg a sim-ek sorrendje? Cseréljem meg a tálcában? Akinek aktív, állapotsorban hogyan néz ki?
Nekem csak ennyi:

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7437) juve600


juve600
nagyúr

üdv
PixelExperince romot használ valaki,hogy működik a telón ?
:R

(#7438) rothfb válasza hzsolee (#7436) üzenetére


rothfb
veterán

Telekomnál frissítés óta nem megy... Bármit csinálhatsz... És mivel nincs a támogatott készülékek listáján sem Note 7, ezért a Telekom sem fog foglalkozni velünk. Talán egy későbbi frissítés megoldja...

(#7439) hzsolee válasza rothfb (#7438) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát köszönöm. Reggel mikor hívtam az ügyfélszolgálatot, nem volt ilyen kérdés, hogy milyen telefonom van...
:R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7440) Vini011 válasza hzsolee (#7436) üzenetére


Vini011
csendes tag

A csatolt kép szerint neked miui 11 van, és a korábbi több hozzaszolo szerint a miui 11 frissítés ota a volte nem megy a thome hálózatán, hanem híváskor 3G re vált....
Nekem digi és vodafone kártya van a Digi esetén volte ikon a térerő mellett jelenik meg a miui 11 után is és a hívás lista írja a volte hívást.
A Vodafone esetén a volte ikon a csak a miui 10 nel volt, de most nincs azonban a hívás lista kiírja a volte hívás ok, és a 4G se vált vissza 3G re, így működik a volte de ikon nincs.

(#7441) rothfb válasza Vini011 (#7440) üzenetére


rothfb
veterán

Telekomnál ikon sincs, meg visszais vált 3g-re. Híváslistában sincs Volte hívás... Sajnos ez egyértelmű. Telekomnál nem megy a Volte MIUI11 frissítés óta.

(#7442) hzsolee válasza Vini011 (#7440) üzenetére


hzsolee
őstag

:R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7443) laca1052


laca1052
tag

Én is vodás vagyok MIUI 10 -nél a VOLTE felírat meg jelenik . pontosan ezekért én nem frissítek, és a többi hibák miatt

(#7444) Vini011 válasza rothfb (#7441) üzenetére


Vini011
csendes tag

Hát sajnálom...
Bár ennek akkor van igazán jelentősege ha hívás közben is netet használsz, vagy osztod a netet más eszközre a thome kártyáról pl munka v egyéb ok miatt, de mivel írtad hogy az adatra a Vodafone kártya van így ez megoldott enélkül.
A hívás felepulesnel "vesztesz" 1 v 2 másodpercet, de a hívás minosegnel igazából nem mivel a 3, v 4 G képes telefonok hivasra nem a 2G használják hanem a koznyelvben "3G HD hanghivasnak" elnevezett technológiat, amely valójában hangminőségben, "tisztasagban" nem marad el a voice over LTE - től, "csak" 3G kommunikál és nem 4G-n, és "lassabban" épül fel.
Egyébként megértelek, hogy ha 3 napja a frissítés előtt a telo alkalmas volt erre akkor a frissítés után már nem az bosszantó, de idővel frissítéssel megoldjak.
Az egyik fórum társ pár napja írta hogy a volte hibát többen jelezték a gyártói fórumon, így van esély a mihamarabbi javitasra.

(#7445) KubanitoS válasza Vini011 (#7440) üzenetére


KubanitoS
veterán

Biztosan különleges eset vagyok, de nekem MIUI 10-en sem ír ki semmit, hogy van-e volte, vagy sem szintén Telekomnál. Ja és frissíteni sem tudok, mivel a telefon nem talál semmiféle frissítést. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#7446) glacious válasza KubanitoS (#7445) üzenetére


glacious
addikt

A szolgáltatói beállítás érzékelésének kikapcsolásával lehetett előhozni a kapcsolót és utána működött, most bekapcsolt kapcsolóval együtt sem megy :(

(#7447) laca1052 válasza KubanitoS (#7445) üzenetére


laca1052
tag

Hívásnál vissza vált 4G- ről 3G -re?

(#7448) vargalex válasza KubanitoS (#7445) üzenetére


vargalex
félisten

MIUI10-nél, ha engedélyezted a VoLTE-t a topik összefoglalóban található link szerint, illetve a szolgáltató is bekapcsolta, akkor emlékeim szerint ha a wifi is aktív, akkor csak az értesítési sáv lehúzása után látszott a VoLTE felirat.

Alex

(#7449) KubanitoS válasza vargalex (#7448) üzenetére


KubanitoS
veterán


Itt kellene lennie? Be van kapcsolva elvileg.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#7450) #07282432 válasza laca1052 (#7447) üzenetére


#07282432
törölt tag

Bekapcsoltam MIUI 10 alatt a VOLTE de hivásnál visszavált 3G-re. A telekom alkalmazásban nem lehet bekapcsolni a voLTE-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.