Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Fall-N válasza laca1052 (#7230) üzenetére


Fall-N
veterán

Müködik a VoLTE csak nem jelzi ki külön az értesítési sávon. De a Mi Communityn jelentették, így fogják javítani

(#7252) laca1052 válasza trebrona (#7247) üzenetére


laca1052
tag

:R :R

(#7253) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Zárt BL mellett lehetséges a MIUI 10 visszaflashelése? MIUI 11-el nem vagyok kibékülve. Nálam a VoLTE ne megy, illetve az akksi is sokkal jobban merül.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#7254) vargalex válasza Fall-N (#7251) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy korábban már írtam, nem működik. Visszakapcsol 3G-re (valamint valóban lassabban is épül fel a hívás, azaz csöng ki) és a hívásnapló szerint sem volt egyetlen VoLTE hívásom sem a frissítés óta.
Én is jeleztem, remélem javítják.
Bár valaki írta, hogy nála Digi-nél megy... Mondjuk szerintem egy hivatalosan nem elérhető feature-ről beszélünk, ami csak egy szerviz kód segítségével kapcsolható be.

Alex

(#7255) #22743424


#22743424
törölt tag

A Digi az 100% hogy megy. Az ki is írja felül.

(#7256) didro88


didro88
tag

Telenor Volte megy...

(#7257) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ez a kapcsoló eddig is ott volt?

(#7258) rothfb válasza Fall-N (#7251) üzenetére


rothfb
veterán

Telekomnál nem működik a VoLTE. Diginél működik. Nálam ez a helyzet.

(#7259) rothfb válasza vargalex (#7254) üzenetére


rothfb
veterán

Diginél működik. Telekomnál nem. Visszavált 3g-re.

(#7260) vargalex válasza rothfb (#7259) üzenetére


vargalex
félisten

Pontosan. Én még azt is el bírom képzelni, hogy most, hogy a Telekom is forgalmaz már Xiaomi-t, ő járt közben, hogy az ő hálózatán csak az általa forgalmazott készülékeken menjen a VoLTE.

Alex

(#7261) #22743424 válasza vargalex (#7260) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ebben lehet valami. :) Mert ugye hiába állítjuk, hogy esetlegesen megy rajta a VoLTE odabenn látják a készülék típusát.

(#7262) laca1052 válasza vadászcsiga (#7257) üzenetére


laca1052
tag

Igen eddig is volt.Miui 10 Ben is
Vodafone is megy MIUI 10

[ Szerkesztve ]

(#7263) Gloob válasza vargalex (#7260) üzenetére


Gloob
addikt

Ezt most te komolyan gondolod? A Telekom megkéri a kínai xiaomi-t, hogy csak bizonyos telefonokon menjen a VoLte szolgáltatás, egy az eu összes országa számára kiadott romon? Nem hinném, hogy így lenne. Inkább a Tcom csinált valamit, vagy a miui 10, és 11 között van valami különbség a szolgáltatás szempontjából, amit majd a Tcomnál javítani kell. A diginél megy,de ott alap dolog.

Samsung Galaxy A52S

(#7264) Grecky válasza #22743424 (#7196) üzenetére


Grecky
senior tag

Aha, akkor most nyisd meg a vibert vagy a facebookot (ha fent van) és nyomj rá a négyzetre a jobb alsó sarokban. :)

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#7265) Gloob válasza Crvsh3R (#7253) üzenetére


Gloob
addikt

Nem valószínű, hogy megy. Max MiFlash-el mehetne, egy fastbootos MIUI 10-es rom, de az már downgrade lenne, így nem valószínű, hogy engedni fogja. Ki kell próbálni. A MiFlash még azt sem engedi zárt bootloader mellett, hogy eeu-s romról globálra flash-elj.

Samsung Galaxy A52S

(#7266) #22743424 válasza Grecky (#7264) üzenetére


#22743424
törölt tag

Letöltöttem a Vibert felraktam és láss csodát ezt nem változtatja meg :DD be.@.ás. Igazad van. :)

(#7267) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Hát nem volt egyszerű rájönni hogyan kell sms-t tiltólistára tenni. 10 alatt egyértelműbb volt.

(#7268) #22743424 válasza vadászcsiga (#7267) üzenetére


#22743424
törölt tag

Külön is lehet vagy csak a hívószamot.? :)

(#7269) vadászcsiga válasza #22743424 (#7268) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem tudom, sms appban csináltam a számra rábökve. Ha hivnanak arról a számról nem tudom mi történne. Bank kártyahasznalatos ertesiteseit tiltom. Ha akarom megnézem, de ne jelezzen.

[ Szerkesztve ]

(#7270) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

7263 Gloob

Az egyszerűbb megoldás hogy IMEI alapján szűri a készülékeket, és ha nem az általa forgalmazott van a halozaton azt tiltja.

[ Szerkesztve ]

(#7271) Fall-N válasza Bl.Gyo. (#7270) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem csak az IMEI-t nézik, hanem a telefon azonosítóját is. Ezt onnan tudom, hogy Telenornál 4 éve kötöttem előfizetést, de készüléket nem vettem tőlük. Mégis ha beléptem a MyTelenor alkalmazásba akkor láttam az előző telefonomnál is az adatoknál, hogy Xiaomi Mi A1-em van holott én sosem adtam meg a típusát. Függetlenül vettem még Eustocktól, a Redmit meg a MM-ban vettem nemrég.

Hivatalosan ők is a Huaweit, Samsungot, Sonyt, LG-t stb. támogatnak. Asszony P Smartját sem macerálja a Telenor pedig azt sem náluk vettük hanem az Euronicsban. Neki kérés nélkül müködik a VoLTE, kint is az ikon. Nekem még kérni kell, hogy aktiválják, eddig még nem tettem meg, mert ahhoz hívni kell őket, nem lehet SMS-ben vagy interneten aktiválni. Pedig 2019-et írunk.

(#7272) azimut


azimut
aktív tag

A MIUI11 pörgésen csak ámulok és bámulok, alig merem leírni, hogy CrDroid 6.0 (még mindig béta) verziójához megjelent a november 1-i. Nagyobb változások nincsenek, továbbra is pörög rendesen. Amiket a korábbi hozzászólók emlegettek az értesítésekről, sávokról, meg egyebekről, azokat itt nem kell állítgatni, vagy ha igen, akkor azok könnyen megtalálhatók.

Igen gyorsan jönnek az új kiadások, láthatóan gyorsan reszelgetik a fejlesztők, szerintem az idén lesz már stabil verzió is.

Korábban bosszantott, hogy a gapps beállításvarázsló soha nem tudott végigmenni, utóbbi időben leállt hibával, naponta értesített a beállítások befejezetlenségéről. Erre megoldás a Bitgapps, ahol 2 verzió érhető el, az egyik sw (setup wizard) nélküli, na ez már nem zaklat, egyszer beállítottam a google fiókot, egyszer végigment, oszt kész. (Hoppá, most látom, ez is Android 10-re íródott, használ még valaki Q-t?)

Rom+Bitgapps dirty flash után 18 parancsikonom volt, szóval ismét felesleges app mentes. Maga az install másfél percen belül lement. Gcam Makoj24 kolléga ( :R ) súgása alapján PMGC_7.2.011_HeperX_V1.apk, ami ugye már Android 10-re íródott.

Oldman2 és trebrona kollégáknak (szintén :R ) köszönet a bootloader-nyitás helyesbítésért, a májusi nyitásom ezért volt döcögős, régiek voltak a leírások. Az összefoglalóban lévő új folyamat pontosan fedi a valóságot. Annyival egészítem ki, hogy kizárólag a fejlesztői menüben történő nyitási kérelem időpontjában szükséges a sim adatkapcsolat.

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#7273) Gloob válasza Bl.Gyo. (#7270) üzenetére


Gloob
addikt

Ez lehetséges megoldás, de biztos, hogy nem a romban szűrik meg, hiszen azt sem tudják, hogy melyik imei számú telefon hová fog majd kerülni. Elég macerás megoldás lenne ez így! A szolgáltatói oldalról lehet így szűrni, de nem a romban. Ha pedig a szolgáltató szűr így, arról nem a xiaomi, és nem a rom tehet. Ez volt a fórumtárs feltevése, hogy a Tcom megkereste a xiaomit stb stb
Én inkább az utóbbira tippelek, hogy a nem támogatott készülékeken nem engedélyezi a Tcom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#7274) fa4hu


fa4hu
Topikgazda

MIUI 11 bug: nem lehet különböző SMS-értesítési hangokat beállítani két SIM-nél.

[ Szerkesztve ]

(#7275) Gloob válasza fa4hu (#7274) üzenetére


Gloob
addikt

A Xiaomi.eu MIUI 11 rom esetén lehet. Az üzethangok beállításánál van egy kapcsoló, hogy dupla simes csengőhangok, azt bekapcsolva megjelenik a két sim szolgáltatói neve, és már lehet is állítani.

Samsung Galaxy A52S

(#7276) #07282432


#07282432
törölt tag

Van a telefonomon 8500 kép és a gyári MIUI galéria app nem tudom miért olyan lassan indexeli be a képeket,másnál is? (128GB kingston van a telefonban)

Remélem hamar lesz update mert ez így karcsú lett a 11. (Hol van a MI DOC viewer meg egyéb dolgok?)

[ Szerkesztve ]

(#7277) aprokaroka87 válasza #07282432 (#7276) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Erre gondolsz?

Remélem látható....

(#7278) jimmedly


jimmedly
senior tag

Üdv mindenkinek!
Nekem a ne zavarjanak opcióval van problémám. Elvileg be van állítva h a hangok némitása, rezgés kikapcsolaása. Bejövő hívás engedélyezése csak a kedvenc névjegyektől. Utána még be van pipálva az időzítés. Kezdés 21:00 vége 6:00. Ennek a végén van egy néma mód amit nem is értek igazán. Két választást hoz: néma, vagy ne zavarjanak. Itt úgy néz ki a néma mód kellene nekem. De az időzítés nem müxik. Nem kapcsol ki, be magától. Mitől lehet? Működik valakinek?

(#7279) #07282432 válasza aprokaroka87 (#7277) üzenetére


#07282432
törölt tag

Igen. Akkor mégis benne van.

(#7280) aprokaroka87 válasza #07282432 (#7279) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Benne, csak ha jól néztem nincs hozzá ikon, csak rejtett activity

(#7281) Fall-N válasza #07282432 (#7279) üzenetére


Fall-N
veterán

De ez csak nézhető, szerkeszteni nem lehet vele. De ahogy látom a WPS lesz az.

(#7282) vargalex válasza Gloob (#7273) üzenetére


vargalex
félisten

Ez hülyeség. Ha a szolgáltató szűrne, akkor MIUI10-en (és egyéb ROM-okon sem, hiszen a szolgáltató csak a telefon azonosítóit kapja meg, ami ROM cserével nem változik) sem menne. Ha a MIUI11-ben lenne valami hiba, akkor Xiaomi EU MIUI11-es ROM-on sem menne.
És igen, simán el tudom képzelni, hogy a Telekom megegyezik egy gyártóval, hiszen úgyis tárgyaltak a forgalmazott készülékek miatt. Egy ilyen feltétel simán lehet a megegyezésben, a gyártónak egyetlen feltétel: ha a szolgáltató 21630, akkor tiltva...
De majd megkérdezem a Telekomnál is, fejlesztünk nekik..

[ Szerkesztve ]

Alex

(#7283) Vini011 válasza vargalex (#7254) üzenetére


Vini011
csendes tag

Szia! A Digi sim-mel továbbra is megy a volte és az ikon is megjelenik a miui 11 frissítés után is ugyanúgy mint miui 10.
A Vodafone sim-hez a miui 11 azonban nem teszi ki a volte ikont az értesítési sávban, de a 4G hívás közben nem vált vissza és a hívás lista is volte hivast jelez.

[ Szerkesztve ]

(#7284) Gloob válasza vargalex (#7282) üzenetére


Gloob
addikt

Maradjunk annyiban, hogy te el tudod képzelni, én viszont nem. A Xiaomi nagy ívben lesz@rna egy ilyen kérést egy magyar szolgáltató részéről. Nem létszükséglet nekik, hogy a Tcom eladjon x db telefont. És akkor szerinted milyen szinten szűrik? Rom szinten, avagy szolgáltatói szinten? Viszont én még nem hülyeségeztem le senki véleményét! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#7285) vargalex válasza Gloob (#7284) üzenetére


vargalex
félisten

Még egyszer leírom: a szolgáltató nem tudja szűrni hiszen semmilyen extra információt nem közöl a készülék vele a rom-ról. Amiket pedig közöl (tehát, ami alapján szűrni tudnának), az nem változik rom csere esetén.
Szerinted egy ilyen feltételt beépíteni a gyártó részéről nem egyszerűbb, mint szolgáltatói romokat készíteni és azokat külön-külön karbantartani? Márpedig utóbbit megcsinálják...

És bocs, nem a véleményedet akartam minősíteni, hanem magát a szolgáltatói szűrést, aminek korlátait most is magyaráztam az első mondatban.

Illetve az, hogy Vodafone esetén viszont működik, csak nem jelzi ki, számomra még inkább azt jelenti, hogy bizony a gyártó nyúlt bele, csak valamit elrontottak.

De ne legyen igazam és Telekom esetén is jöjjön vissza a VoLTE egy javítás után...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#7286) Fall-N válasza vargalex (#7285) üzenetére


Fall-N
veterán

Vagy inkább a Telekomnál van valami gáz, mert érdekes módon a többinél semmi gond.

(#7287) vargalex válasza Fall-N (#7286) üzenetére


vargalex
félisten

Még egyszer leírom: MIUI10-el és custom romokkal működik.
Es biztos a Vodafone-nál lévő probléma okozza a kijelzés hiányát is...
Mindenesetre többet nem írok erről, majd hosszú távon kiderül.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#7288) trebrona


trebrona
Topikgazda

Urak, dedikált VoLTE topik erre: [link] , itt minden szolgáltatói és más készülékekkel való tapasztalat is megtalálható, válasz is van sok itt felvetett kérdésre.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7289) vadászcsiga válasza Gloob (#7284) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A Telekom egy világméretű giga cég. Miért ne lehetnének ilyen kritériumai?

(#7290) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Vajon az bug fagy feature ha pl Tunein radio esetén az értesitési sávon nem jelenik aktívan a vezérlőfelülete?

Ha meg is jelenik, kb 5mp-en belül eltűnik.

De tegnap pl spotify-nál is tapasztaltam.

Miui 11 rom van már fent.

[ Szerkesztve ]

(#7291) rothfb válasza trebrona (#7288) üzenetére


rothfb
veterán

Azért az szorosan kötődik ehhez a telefonhoz, hogy jön erre egy frissítés és ami eddig működött szolgáltatás, az most már nem működik... Szerintem. És tuti nem szűr semmit ilyesmit a szolgáltató, miért tenné?

(#7292) trebrona válasza rothfb (#7291) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Mint minden szolgáltató, csak a támogatott készülékekre garantálja a hibátlan működést: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7293) Gloob válasza vadászcsiga (#7289) üzenetére


Gloob
addikt

Azt én is tudom nagyon jól. És akkor a németeknél sem megy a VoLte a xiaomikon? Vagy csak a magyarokkal akarnak kib@szni? Csak kérdezem. Szerintem a németek meg is ennék a szolgáltatót.

Samsung Galaxy A52S

(#7294) rothfb válasza trebrona (#7292) üzenetére


rothfb
veterán

Ezt az oldalt kb 2 éve frissíthették utoljára...

(#7295) trebrona válasza rothfb (#7294) üzenetére


trebrona
Topikgazda

De most már tényleg ugorgyunk!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7296) rothfb válasza trebrona (#7295) üzenetére


rothfb
veterán

Jó ugorjunk...
Azért kemény ez a lista... Egy csomó új készülék nincs rajta...
Köszi a listát!😉

(#7297) laca1052 válasza rothfb (#7291) üzenetére


laca1052
tag

Igazad van, :K és ezért nem frissíttek.Nem az első Xaomi vagy most redmi N7 készülékem van,a frissítéseknél l mindig el baknak valamit. ezt tapasztalatból tudom.A vodánál van egy ismerősöm mérnők és azt mondta hogy nem figyelik hogy tudja e a készülék a VOLTE tét ha bekapcsolták nem kapcsolják ki.Szerintem ez egy frissítési bug. MIUI 11 frissítést már OTAN nem lehet el érni. Részemről ennyi.Ugorjunk Maradok MIUI 10-en

(#7298) rebla válasza trebrona (#7295) üzenetére


rebla
aktív tag

Bocsi én mint tudatlan útsó kérés. Miért akarják az emberek ennyire a VOLTE-T?
Nincs számlázott percdíj híváskor? Vagy csak jobb a minőség? Köszi. :R

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#7299) aprokaroka87 válasza rebla (#7298) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Jobb hangminőség + hivás közben nem áll meg a net.

(#7300) Oldman2


Oldman2
veterán

Egy aprócska érdekesség azoknak, aki EEA/EUX ROM-ot használnak... Lehet hogy ez rövidesen őket is érinteni fogja!?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.