Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) vond válasza MiniPiji (#6050) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Összefoglalót tetszett-e olvasni?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#6052) atosan válasza MiniPiji (#6050) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Ebben a hozzászólásban van linkelve egy.

Maine coon

(#6053) pimi50 válasza vond (#6051) üzenetére


pimi50
aktív tag

Lehet hogy olvasta, de hogy nem tanulta meg kívülről, az tuti. Úgyhogy, aki memorizálta, az segíthetne neki.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#6054) vond válasza pimi50 (#6053) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mit kell ezen memorizálni? Ott van a Google Camera című bekezdésben pár link és néhány mondat a letöltéshez és a beállításhoz. Minden betévedő embernek írjuk le ugyanazt, mert lusták három mondatot elolvasni?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#6055) barnam_ válasza fa4hu (#6041) üzenetére


barnam_
nagyúr

AdAway nálam tökéletesen működik, root kell hozzá.

(#6056) Fall-N válasza fa4hu (#6041) üzenetére


Fall-N
veterán

AdGuard be tud kavarni, sok programot be kell tenni a kivételek közé. Például az Osmand nem tud addig térképet letölteni, ameddig az AdGuard szűri a forgalmat. De más helyen is előfordul hogy bekavar. Tipikusan a letöltő programok sínylik meg ha bekavary de ez logikus is.

(#6057) Mikszi válasza Gloob (#6040) üzenetére


Mikszi
tag

No felpattintottam ezt a stabil verzát. Végre megy a VoLTE, szintén Hunglisül van. Egyenlőre ennyi, majd használat közben kiderül a többi. Eddig sebességben faca.

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#6058) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nu... Most kaptam kézbe a telefont. Nagyon csecse így első blikkre még pirosban is. :K
El kell majd csórjam holnap az asszony telójából a sim kártyát, beüzemelem, egyik nap mikor épp nem dolgozom leszaladok vele Pécsre és tetetek rá fóliát a MM-ban aztán visszacsomagolom és kész is a szülinapi ajándék.
Az összefoglaló alapján majd beüzemelem. Remélem minden babásan működik majd rajta.
Egy headset-et még azért rakhattak volna a dobozba, hely van benne de ennyi baj (se) legyen.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#6059) #07282432 válasza Mikszi (#6057) üzenetére


#07282432
törölt tag

Mennyire lett magyar? Nincsenek angol menüpontok?

(#6060) rebla válasza flymi (#6058) üzenetére


rebla
aktív tag

Már annak is örülni kell, hogy van hová "dugni" :DD

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#6061) #07282432


#07282432
törölt tag

MIUI 11 videó:

[link]

Szerintem nem lett rossz!

(#6062) Oldman2 válasza #07282432 (#6059) üzenetére


Oldman2
veterán

A "Hunglish" kifejezés azt jelenti, hogy kevert angol/magyar a felület.

Korábban ezt írtam én is, a Honosítás körüli mizéria okán ez sajnos a jövőben állandósulhat.

Tehát vannak angol menüpontok.

(#6063) rebla válasza Oldman2 (#6062) üzenetére


rebla
aktív tag

Gondolom a globálnál megoldódik nem? :)

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#6064) Oldman2 válasza rebla (#6063) üzenetére


Oldman2
veterán

Ugyan mitől oldódna meg?
:F

(#6065) rebla válasza Oldman2 (#6064) üzenetére


rebla
aktív tag

Gondoltam ha végleges frissítés jön gyárilag a telefonra, az magyar lesz. Akkor tévedek?

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#6066) pimi50 válasza vond (#6054) üzenetére


pimi50
aktív tag

Ha szerinted az a dolga egy MODERÁTOR-nak, hogy ilyen stílusban b.ssza le a hozzászólókat, akkor nagyot tévedsz. Nézz körül egyéb fórumokon jó modort tanulni. Mellesleg az utolsó 1000 hsz-ben nem láttam az avatarodat.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#6067) Gloob


Gloob
addikt

Azimut!
Láttam, hogy sokat foglalkoztál a type-c to HDMI dologgal. Sikerült jutni valamire? Nekem ma jött meg a GB-ről egy type-c to HDMI converter. Viszont nem működik. Nem látom a telefon képét a tv-n. A tv-t hiába állítom a HDMI bemenetre, az jelenik meg, hogy nincs jel. Sajna nincs másik type-c eszközöm, hogy kiderítsem, a kütyű a rossz, avagy a telefon nem tudja, vagy csak esetleg a MIUI nem tudja, vagy valami beállítás rossz? A telefonra hiába dugom a kovertert, az hiába kap egy külső tápot, a telefon nem ismer fel semmit. Hiába akarom bekapcsolni az usb megosztást, arra azt írja, hogy nincs usb-s eszköz. A fejlesztőiben ki- ill. bekapcsoltam az usb hibakeresést, de nincs semmi változás sajnos. Ha te, vagy bárki tud ebben valami segítséget nyújtani, azt megköszönném.

Samsung Galaxy A52S

(#6068) Oldman2 válasza rebla (#6065) üzenetére


Oldman2
veterán

A Stabil frissítés nem azért stabil, mert a Magyar honosítás 100%-os, hanem mert a bugok aránya elért egy minimális arányt és az illetékes elvtárs rábólintott.

A Honosítás(ok) állapota ettől független.

Akik eddig tolták ezerrel, szinte mind ki lettek zárva, a hatalmat "átvette" egy kínai hölgy. A jelenlegi állapot elsősorban neki "köszönhető". Anyukája bízok benne sokat csuklik egy ideje.

(#6069) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok,
Az akkujelzés nagyon apró. Nem lehet valahogy nagyobbra állítani? A menüben nem találtam ilyen beállítást.

S23

(#6070) Oldman2 válasza alex devil (#6069) üzenetére


Oldman2
veterán

Vannak témák, amikben ez nagyobbra van véve. Sajnos alapból nincs erre beállítási lehetőség.

Én a Jinasys féle Battery Widget-et használom többek között emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#6071) rebla válasza Oldman2 (#6068) üzenetére


rebla
aktív tag

Értjük egymást, csak szerintem elbeszéltünk egymás mellett :) Köszi az infót!

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#6072) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Megérkezett a készülék, majd szépen lassan elkezdem belakni az eszközt, majd lesznek kérdéseim.

Egyenlőre még nem akadtam el komolyan.

(#6073) flymi válasza aprokaroka87 (#6072) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Minden klappol?
Én még be sem kapcsoltam... Közelségérzékelő jól funkcionál?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#6074) fa4hu válasza Plug Life (#6049) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Első körben próbálj meg csatornát váltani a routeren, állíts be másikat az 1-es helyett.

(#6075) Joker88 válasza Plug Life (#6049) üzenetére


Joker88
őstag

Nálam egy [TPLink Archer C60] teljesít szolgálatot nappal stabilan.. De !
Este / éjjel ha bekapcsolom a LAN kábelen keresztül hozzá csatlakoztatott [ZyXel NAS326] -ot akkor kb fél óráig a fenn leírt üzenet jelenik meg . " a WiFi kapcsolat nem ad internet hozzáférés, átvált mobil-adatra ? " Se 2,4GHz-n , se 5GHz-n nem kap netet.
De ha nincs NAS bekapcsolva, semmi gond. Ja és, automata csatorna - kiválasztás.

Más routerem nincs itthon,nem tudom más eszközzel kipróbálni.. Más telefonnal azonban / Samsung A50/ semmi gond ilyenkor.. Azzal vígan megy.
Nemtudom mennyire lettél előrébb a hozzászólásommal, de lehet hogy a TP link router szórakozik nálad is..

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#6076) aprokaroka87 válasza flymi (#6073) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egyenlőre eddig nem akadtam el komolyan, bár még csak kb 10% beállitási szintnél tartok.

Közelség érkézelő szenzor bug csak hivás kőzben jőn elő?

(#6077) vadászcsiga válasza aprokaroka87 (#6076) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igen, de épp elég az.

(#6078) aprokaroka87 válasza vadászcsiga (#6077) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Engem lehet nem fog érinteni mert ebben csak netes sim van
+ sd kártya.

(#6079) azimut válasza Gloob (#6067) üzenetére


azimut
aktív tag

Type-c HDMI. Ami miatt kellene: amolyan howto videókészítés során monitoroznék a műhelyemben (itt már nincs wifi térerő, airdroid pl. szaggat, ha laptopra tükrözöm). Keresem a faék megoldást, egy kábel, egy szimpla monitor (két kibelezett laptop kijelzőm is van, vettem hozzá meghajtópanelt, fakeretbe raktam, tiszta steampunk).

Sejtettem, hogy így nem fog menni, mivel csak néhány Samu támogatja, Sómihoz nem jó a kábel, de egy próbát tettem, buktam 2 dodót. Sem gyári, sem custom romnál nem vált be, másfajta kütyü kéne, maga a hardver nem támogatja, usb-ből nemigen jön ki jel. A megoldásig monitorozás nélkül előre-hátra szaladgálással oldom meg. Francba, mire a teló mögé érek, már nem látom magamat :) . Miracast izébe még nem invesztáltam, itthon horror árú, alin 20-30 dodó, mind bt-s. Összefoglalva telefon - valami kütyü - sima monitor, csak vezetékekkel.

Firmware: a magyarázatod jó kiindulópont, hiába próbálok hozzáolvasni, egyben nem látom a történetet. A gyári romom talán eu volt, majd jött egy HavocOs, ekkor szunyi777 kolléga ajánlására global fw-t installáltam, talán ezért van, hogy üvölt mint állat, azaz a hangerő jóval nagyobb, lehet, hogy eu-ból globalt csináltam. Aztán jött a tiszta CrDroid install (hála egyeseknek :R ). Fw-hez most nem merek nyúlni, de szeretném megérteni. Ha beállok G48 kolléga ajánlatába (Syberia), mindent gyalulok, eljátszok a fw-kel.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#6080) azimut


azimut
aktív tag

Hoppá! Van egy Orange Pi-m, így teló-opi-monitorral már tudnék mit kezdeni. Megerősítem, a hardver ezt egyszerűen nem támogatja. Azért is erőltetném ezt a megoldást, mert több órás felvételekről van szó, emiatt 128 Gb-os a telefonom.

Esetleg walaki?

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#6081) Gloob válasza azimut (#6079) üzenetére


Gloob
addikt

Köszönöm a választ. Én egy kicsit többet buktam, majdnem 10$-t, ami akkor kb 2800-3000 volt. Ez nem egy sima kábel, hanem egy konverternek nevezett akármi. Egy type-c csati, egy rövid kábel, egy kis lapos doboz, némi elektronikával, és külön mikro usb tápcsatival, és egy hdmi csati. Nekem arra kellett volna, hogy a telefon képét kitenni tv-re (nincs okos tv), illetve projektorra, ami szintén Kínából származó olcsó házi projector.

Samsung Galaxy A52S

(#6082) azimut válasza Gloob (#6081) üzenetére


azimut
aktív tag

Ha úgy nézzük más okokból, de ugyanarra keresünk megoldást.

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#6083) ollie válasza pimi50 (#6066) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs semmi baj a modorával, ellentétben veled. Arról nem is beszélve, hogy - a te szavaiddal élve - nem b.szott le senkit. Ha te így érzed, akkor a te értékrendeddel van baj.

***

(#6084) anniston


anniston
csendes tag

Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem.: Van egy 2 napos xiaomi redmi note 7 4/64gb telefonom. Miui Global 10.3.6 van rajta. Következőek a problémáim vele: A Google play store-ol, ha valamit szeretnék letölteni kb. két perc mire elindul a letöltés , vagy ugyan ennyi a telepítés is. Bármelyik böngészőt használom /gyári vagy chrome/ fagyogat lap nyitogatásoknál. A youtube videokat 2 perc mire elindít , Az összes update rajta van/ A régi redmi 4 telefonom ezeket a dolgokat akadás nélkül megcsinálja az a vicces/ Szerintetek mi lehet a baj? Előre is köszönöm a segítségeket!

(#6085) KubanitoS válasza anniston (#6084) üzenetére


KubanitoS
veterán

Egy gyári resettel kezdenék a helyedben.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6086) Fall-N


Fall-N
veterán

Két kérdésem lenne:
- Mivel a MIUI nem az Android API-t használja így a Play Áruházas alkalmazásokkal nem működik az ujjlenyomat olvasóval a gesztusok és a ROM-ban sem találtam beállítást rá. Régi telefonomon az érzékelőn lefelé simítva az értesítési sávot le lehetett húzni. Van rá valami megoldás?
- A gyári sötét mód kapcsolót ki lehet valahogy tenni a főképernyőre? Macrodroiddal kapcsolgatnám vagy a launcherre kirakott ikonnal. Nem találtam rá eddig megoldást.

(#6087) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
A gyári dark mode kapcsolót hogy tudom előcsalogatni?

Megjelenités menüpontban nincs ott.

miui 10.3.2.0 ( global ) van még rajta.

(#6088) rebla válasza aprokaroka87 (#6087) üzenetére


rebla
aktív tag

[link]
Szerintem neked nem lesz,csak frissítés után.

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#6089) aprokaroka87 válasza rebla (#6088) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

köszi, nekem nincs ott a kapcsoló, akkor majd frissitek.

(#6090) rebla


rebla
aktív tag

Képfeltöltésnél itt a fórumon: képfeltöltés,tallozás és a kamerát dobja be. Hogyan lehetne ezt a fájlkezelöre vagy a galériára cserélni? Köszi.

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#6091) rebla válasza rebla (#6090) üzenetére


rebla
aktív tag

Chrome al meg jó.... :DD

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#6092) maczera válasza Gloob (#6081) üzenetére


maczera
aktív tag

A probléma ott van, hogy a készüléknek (jelen esetben telefon) is alkalmasnak kellene lennie arra, hogy a képet kiadja az USB-C porton. Van itt [link] is egy ilyen átalakító, és azt írják: "MacBook 2015 gépen, illetve minden egyéb, C típusú USB porttal és DisplayPort Alternate Mode-dal rendelkező eszközön működik". Én úgy értelmezem, hogy mindkét feltételnek teljesülnie kell a működéshez (logikai és kapcsolat).

Itt van [link] egy másik ajánlat is, amelyhez részletesebb ismertető van és egy kompatibilitási listát is megadnak a DisplayPort Alternate Mode-dal rendelkező eszközökről.

[ Szerkesztve ]

(#6093) vargalex válasza Fall-N (#6035) üzenetére


vargalex
félisten

Ezt úgy írod, hogy van is 3/32GB-os verziód? Mert nálam semmi ilyen nem tapasztalható, igaz nem játszom a telefonon...

Alex

(#6094) anniston válasza KubanitoS (#6085) üzenetére


anniston
csendes tag

Azt már megtettem ,de a jelenség megmaradt. :( nem fagyásnak mondanám hanem olyan mintha gondolkodna néha . Néha egy-egy honlap megnyítás is kb 20-30 másodperc ,csak tölt-tölt de nagyon lassan. Nem lehet , hogy csak deiver baja van, vagy valami esetleg vissza fogja?

(#6095) #22743424 válasza Gloob (#6081) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ez a telefon nem tudja, ahhoz egy ilyen [link] vagy egy ilyen [link] kell.
Ami wi-fi-n keresztül tudja a jelet fogadni [link]

[ Szerkesztve ]

(#6096) azimut válasza #22743424 (#6095) üzenetére


azimut
aktív tag

Köszi a segítséget, én is erre gondoltam, ilyeneket néztem az alin, 7-10$ az áruk, azért a 6-7E Ft egy picit sok, meg még a szállítási költség. Még ott van az a kérdés, hogy működik-e a dolog.

Anniston: még custom rom esetében is napokig akadozik a play appok telepítése, és a böngésző. Nálam az volt az oka, hogy a telefon beállítása még nem fejeződött be. Kaptam az értesítéseket a google beállításokról, majd mire rájöttem az összefüggésekre, letiltottam a telefon settings-et.

Tényleg, ez a g-s beállítás nekem még sem a gyári, sem a custom romon nem tudott végig lefutni, bármilyen kombinációban próbálkoztam. Tudjátok, biztonsági mentés, ujjlenyomat, stb. beállítások, mindet leokézom, választok, stb, a végén a "fogja munkára a telefont"-nál megáll az egész. Ekkor kénytelen vagyok a holnap opciót választani a beállítás befejezésére. Na ezután jött a telefon settings (vagy valami hasonló) letiltás. Biztos, hogy g-marhaság, mert csak a gapps telepítése után pofázik.

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#6097) #22743424 válasza azimut (#6096) üzenetére


#22743424
törölt tag

Vezeték nélküli megjelenítő kapcsoló van a telefonban.

(#6098) pimi50 válasza ollie (#6083) üzenetére


pimi50
aktív tag

Elnézést kérek, magamba fogok szállni. Csak egy apróság: némileg rontja a hatást, hogy egy másik MODERÁTOR kelt a védelmére. De újfent, bocsi. Ami az értékrendemet illeti, én a segítség, a másik megbecsülése, és a szerénység elveit vallom. Ez biztosan hibás.

[ Szerkesztve ]

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#6099) fa4hu válasza pimi50 (#6098) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Hidd el, többünknek nem tetszett, a másik MODERÁTOR-t pedig tekintsd objektív szemlélőnek! A továbbiakban legyen a segítőkészséged a főszerepben, hasznos fórumozást!

(#6100) Drughi


Drughi
addikt

Üdv!

Pixel ROM-on van lehetőség a főképernyőn alulról eltüntetni a google kerső sávot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.