Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) azimut válasza trebrona (#5750) üzenetére


azimut
aktív tag

Ha nyitva a bootloader, onnantól szerintem azt tehet fel rá, amit szeretne. Fordítsuk meg a dolgot: mi akadályozhatja meg egy global rom felrakását?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5752) trebrona válasza azimut (#5751) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Igazából semmi, csak előfordulhat, hogy utána nem fog többet bebootolni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5753) Johnny70 válasza #53667584 (#5737) üzenetére


Johnny70
tag

Nekem 3.0-as töltőm van, szoktam használni, de csak akkor, ha a sima töltés kevés. a 3-assal nem melegszik csak egy kicsit (szerintem a 35 fok környékét tartja), így stabilan tölt.

(#5754) azimut válasza trebrona (#5752) üzenetére


azimut
aktív tag

Hát, Isti70 kolléga kísérlete érdekes lehet...

Bocs, nem veled kötekedek, de érdekes eljátszani a kínai/global váltási gondolattal, erről az xda-n is fórumozgattak, + néhány videó is van.

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5755) trebrona válasza azimut (#5754) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Nekem teljesen mindegy, ki mit csinál a telefonjával, én jeleztem az esetleges rizikót.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5756) Pityu. válasza ssoobbrrii (#5748) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Asszem ez kell neked,vagy veszel egy nillkin üvegfóliát és kettőt adnak hozzá :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5757) Pityu. válasza LanyUs (#5746) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha annyira nem számít milyen a tok meg az üvegfólia,tehát nem akarsz válogatni akkor a finominfon van mind három.
Telefon + Tok és üvegfólia

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5758) isti70 válasza azimut (#5754) üzenetére


isti70
tag

nem valami profi az angol tudásom.. de kb azt következtettem le hogy valószínűleg tégla lesz a teló. :W De ha mondjuk felrakom egy twrp.t és egy "főzött" romot akkor probléma megolva?

[ Szerkesztve ]

(#5759) trebrona válasza isti70 (#5758) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Xiaomi.eu romot javasolnám, twrp-vel.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5760) infectedmann válasza isti70 (#5758) üzenetére


infectedmann
őstag

Az megoldás lehet, igen. Ez esetben én is a Xiaomi.eu romokat romokat ajánlanám.

Én nem tudtam erről a tiltásról :-/

[ Szerkesztve ]

(#5761) azimut válasza isti70 (#5758) üzenetére


azimut
aktív tag

Vannak még fent videók is, nézz meg néhányat. Én inkább arra hajlok, hogy mennie kell a dolognak, azaz bl-nyitás után custom recovery, majd romolás. A tiltás lehet, hogy csak a garanciavesztést jelenti, nem tudom, hogyan ismeri fel, hogy európai vagy. Pl.: Cseng úr Sanghaj külsői lakos szeretne custom romot használni, ugyanazt csinálja mint mi, az előbb felsoroltak szerint, ettől még nem lesz tégla a telefonja.

Magyarul, a kínai piacra szánt teló belső bugyraiban van valami elrejtett "fék", mondjuk a fw-ben? Nos, az is cserélhető.

Nyugi, az én angoltudásom is kimerül abban, hogy bitte zwei beer.

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5762) Fireball2889


Fireball2889
csendes újonc

Galériában megnyitok egy képet, elforgatom egy ujjmozdulattal, mondom de jó, elmenti magától, megyek a következő képre, mert menüben nem találok kép forgatási lehetőséget. De nem mentette el, mert ha újból megnyitom megint rosszul áll, nálatok sem lehet elforgatni a képeket? (10.3.10.0 PFGMIXM)

[ Szerkesztve ]

(#5763) #22743424 válasza Fireball2889 (#5762) üzenetére


#22743424
törölt tag

Erre én a gugli fotót használom.

(#5764) Oldman2 válasza Fireball2889 (#5762) üzenetére


Oldman2
veterán

Az ujjal forgatás, csak "megjelenítési forgatás".

A tényleges forgatás (ami mentéssel is jár), az a képre bökve, alul a "Varázspálca" ikonra nyomva, a Vágás funkción belül található.

Ha kész, jobb oldalt katt a pipára, majd Mentés.

(#5765) Gloob válasza azimut (#5761) üzenetére


Gloob
addikt

Itt is van egy cikk a dologról. Valóban nem járható át china és a globális piacra szánt verzió egyes telefonok esetén. A cikk leírja, hogy miért, és, hogy mit néz tulajdonképpen. Viszont érdekes, hogy a Redmi Note 7 nincs a listában. Persze ettől még a tulaj felelőssége, hogy belevág-e, avagy nem. Valamikor erről pedig még olvsstam is valahol, és még magyarul is, de teljesen kiment a fejemből. Lehet, hogy még ennek a fórumnak az előző életében volt is róla szó.
No a cikk itt van!
A cikk

Samsung Galaxy A52S

(#5766) rebla


rebla
aktív tag

Üdv! Két kérdésem lenne. Sms nél hogy lehet beállítani, hogy az új bejövő,üzenetek ne legalul,hanem felül jelenjenek meg. Amikor belépek az sms appba. ( Remélem nem régió függő)

Illetve a gcamnál nem találom a képek helye ,mentési lehetőségét. ( Belső memoriába ment, sd re szeretném. 6 os 7 verziót is néztem. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#5767) Gloob válasza rebla (#5766) üzenetére


Gloob
addikt

Már többször volt róla szó, hogy a Gcam a Google Pixel telefonokról portolt app. Mivel azokban nincs lehetőség az SD_kártya használatára, így nem is tud oda menteni! De meddig tart az elkészült képeket utólag, kézzel átmozgatni az Sd-re?

Samsung Galaxy A52S

(#5768) atosan válasza rebla (#5766) üzenetére


atosan
addikt

Tudtommal gcamnál nincs ilyen lehetőség.

Maine coon

(#5769) Plug Life válasza rebla (#5766) üzenetére


Plug Life
senior tag

GCam csak belülre ment, a Pixelekben nincs SD kártya.

(#5770) rebla


rebla
aktív tag

Köszönöm uraim! :R
Nem gond mert van 64 g csak nézegettem és feltünt. De így már világos.

Sms megoldás? :)

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#5771) azimut válasza Gloob (#5765) üzenetére


azimut
aktív tag

A cikk végén (gugli fordítóval):

"Szeretnénk pontosítani, hogy ez csak akkor történik meg, ha a rendszerbetöltő blokkolva van. Tehát elegendő a feloldás, hogy elkerülje a probléma felmerülését, és bármilyen MIUI-t vagy egyedi ROM-ot telepítsen a Mi Flash, a fastboot vagy a TWRP segítségével. Abban az esetben, ha a We Flash használatával váltja át a MIUI China helyett globálisra vagy fordítva, emlékeztetjük Önt, hogy távolítsa el a zászlót a "Minden törlése és zárolása" pontról, és mindig válassza a "flash_all" lehetőséget, különben a telepítés végén blokkolja a rendszerbetöltőt. , elkészíti a telefont."

Nekem az jön le, hogy mehet a dolog, ha nyitva a bl. Ha mégis tégla lenne, no para, visszaflashelhető a kínai rom. Elkészíti a telefont.... :D

Isti70: a kísérlethez te adod a vasat, mi megszakértjük a végén :)

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5772) azimut válasza rebla (#5770) üzenetére


azimut
aktív tag

Ez engem is érdekelne, nem vagyok én japán, hogy függőlegesen olvasgassak. Esetleg másik app?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5773) rebla válasza azimut (#5772) üzenetére


rebla
aktív tag

Furcsálnám ha nem lehetne állítani.
(Öreg kínai lenovomnál a806,ha jol emlékszem,dátum formátum beállítások, minden franc fene volt....
Szeretném a gyári üzenetek progit használni, majd megszokom jól, ha más nem. :K :D

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#5774) isti70 válasza azimut (#5771) üzenetére


isti70
tag

azimut :
infectedmann :
Gloob :

Most már magam sem tudom eldönteni mi lenne a jó.... Akkor most ez a We flash nevű progival jó lesz vagy mehet az Mi Flash-el?

(#5775) azimut válasza isti70 (#5774) üzenetére


azimut
aktív tag

Pont az a nem jó, ez más telefonok flashelési metódusa

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5776) #22743424 válasza Oldman2 (#5764) üzenetére


#22743424
törölt tag

Na ez most nekem is új. :R
Gloob
Már volt róla szó még a régi fórumon, azt hiszem még én linkeltem be, hogy tiltva van az átjárás. Annak nem tudjuk mi lett a vége mert ha jól emlékszem nem írt többet a fórumban.

(#5777) Joker88 válasza glacious (#5747) üzenetére


Joker88
őstag

természetes fénynél, kültéren..

beltéren neonnál a többi kamera is szokta,azt tudom.. de ez most kültéren is előjön..

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#5778) #07282432 válasza Joker88 (#5777) üzenetére


#07282432
törölt tag

Állitsd a csíkozodást automatikus vagy ki-re.

(#5779) Joker88 válasza #07282432 (#5778) üzenetére


Joker88
őstag

próbálgattam minden beállításra, nem változik semmitse... lehet hogy menne tönkre a kameralencse ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#5780) Bl.Gyo. válasza Joker88 (#5779) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

csinálj egy rövid videó felvételt: úgy is rögzíti a csíkozódást vagy csak a kijelzőn olyan?
beszúrhatnád ide (akár youtube-on feltöltve) hogy lássuk milyen csíkozódás.

[ Szerkesztve ]

(#5781) #07282432 válasza Joker88 (#5779) üzenetére


#07282432
törölt tag

Tóltsd le egy Gcam-ot és nézd meg azzal is csinálja....

(#5782) infectedmann válasza isti70 (#5774) üzenetére


infectedmann
őstag

Én tegnap hallottam először erről a kínai és global rom közötti átjárási "tilalomról", úgyhogy jelenleg teljesen vakon vagyok. Én anno Redmi 4X-en simán váltogattam global stabil és kínai béta rom között, de akkor ezek szerint azóta hoztak valami szabályozást, amiről nekem halvány sejtelmes segéd gőzöm nincs.

(#5783) azimut válasza isti70 (#5774) üzenetére


azimut
aktív tag

Ebben a videóban csávó gond nélkül twrp-ből globalt pakol fel. Gugli, videó első találat.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5784) Oldman2 válasza azimut (#5783) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, de ez egy áprilisi videó.

Azóta nem változ(hat)ott esetleg valami ez ügyben?
:F

(#5785) azimut válasza Oldman2 (#5784) üzenetére


azimut
aktív tag

Mi van, ha MIUI telepítéskor a MI fiókba bejelentkezésnél matyiznak valamit? (Első gyalu után miui-t már nem tettem fel, így nem ismerem a kezdőlépéseket) Aszondom én, hogy jobb, ha valami nem miuis bazárt rak fel a kolega.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5786) Gloob válasza azimut (#5785) üzenetére


Gloob
addikt

Majd megmondja pontosan, de gondolj bele. Kínai belpiacos rom van fent neki. Gondolod, hogy szórakozott a Mi fiókkal ékes mandarin nyelven? Nem hinném. Szvsz, és én be is vállalnám, recovery-ből egy Xiaomi.eu Dev 9.9.26 Fixed v2 MIUI 11-et rátenni. Igaz, sajnos abban is sok menüpont nem magyar, de legalább emberi nyelven van.
Láttad remélem a videón mivel kezdte a telepítést?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#5787) calambrito válasza Pityu. (#5743) üzenetére


calambrito
csendes tag

Nálam működik a Lens.

(#5788) azimut válasza Gloob (#5786) üzenetére


azimut
aktív tag

Bizomány! Data format! Megtanultam a leckét, azóta terjesztem. :R

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5789) Pityu. válasza calambrito (#5787) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem továbbra sem

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5790) #22743424


#22743424
törölt tag

Fiúk illetve nők ( fórumtagok )ti azt tudtátok, hogy a beállítások/telefonról menüpont alatt be tudjuk kapcsolni a fejlesztői beállításokat. A MIUI - verziót nyomkodva Gondolom ezt sokan tudják. Viszont a CPU-t nyomkodva hibajelentést lehet készíteni. A Belső tárhelyet nyomkodva a telefon információs menüjébe léphetünk. A Kernel verziót nyomkodva a hardverteszt érhető el. Nekem ez teljesen új, hogy a többire is ad valamit. :)

[ Szerkesztve ]

(#5791) Oldman2 válasza #22743424 (#5790) üzenetére


Oldman2
veterán

:R

(#5792) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

Üdv skacok. Rég jártam erre.
A sors kiképtetett a Note 7 táborból. Kigyulladt egy hónapja a telefonom. Szerencsére a boltom megúszta. Pont nem nentem el pedig ott akartam hagyni a telefont amig elintézek valamit.
Soha ne hagyjátok magára a telefont, ha töltitek. Nem vagyok egyedi eset ahogy olvastam. Sajnos valszeg egy rossz példányt fogtam ki. Remélem mással nem történik ilyen. Legyetek résen. ;)

Humorban nincs helye tréfának!

(#5793) atosan válasza pecccccccca (#5792) üzenetére


atosan
addikt

Hali
Az durva. Még nem hallottam a Note 7 kigyulladásokról.

Maine coon

(#5794) isti70 válasza atosan (#5793) üzenetére


isti70
tag

Dehogynem.. Galaxy Note 7 ;] :D

(#5795) vadászcsiga válasza isti70 (#5794) üzenetére


vadászcsiga
félisten

:))

(#5796) atosan válasza isti70 (#5794) üzenetére


atosan
addikt

És tényleg :D

Maine coon

(#5797) #22743424 válasza pecccccccca (#5792) üzenetére


#22743424
törölt tag

Gyári töltővel és kábellel töltötted?

(#5798) pecccccccca válasza #22743424 (#5797) üzenetére


pecccccccca
senior tag

A teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy az eset előtt olyan 60 centiről lepottyant az ölemből a telefon, de külsőleg semmit nem láttam rajta sőt utána még egy órán keresztül használtam is. Mate 20 lite töltöje van az üzletben. Azzal töltöttem, de a saját kábelével.

Humorban nincs helye tréfának!

(#5799) amadeus11


amadeus11
senior tag

Pár hete frissítettem MIUI.eu v10.3,4.0.PFGCNXM (STABLE) ROM-ra. Azóta többször előfordult, ha hazaérek nem csatlakozik fel a wifire, mobil netről nyomja tovább. A havi adatkeretem el is ment az előbb pár You Tube videó megnézése után. Ilyenkor be kell menni a beállításokba és a wifi menü alatt elkezdi keresni a hálózatokat és csak utána csatlakozik. Ötletek?

There is a star

(#5800) #22743424 válasza pecccccccca (#5798) üzenetére


#22743424
törölt tag

Visszaolvasva a hozzászólásokat ez egy GB-ről rendelt mobil és neked illetve a készüléknek folyamatosan voltak melegedési, forrósodási problémái. (A készüléknek.) Sztem ez egy hibás termék volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.