Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) infectedmann válasza #07282432 (#5699) üzenetére


infectedmann
őstag

MIUI 11 még erősen béta :) Nem is alkalmas még szerintem napi használatra.

(#5702) Payaba válasza dugynok (#5694) üzenetére


Payaba
tag

Szia,
nagyon rendes tőled, hogy segítesz, de én néztem el (5664 hsz-ben már leírtad, hogy az értesítősávot is nézzem meg). és tényleg ott van!!! Köszönöm. :)
Tudod, én mindenáron a Beállítások - Adathasználat alatt szerettem volna ezt megnézni. (ott ma reggelre 0 MB-ot mutat Ebben a hónapban) viszont az értesítősávot lehúzva ott látszik, hogy Ma: 0 B, Hátralévő: 1,55 GB.
Még egyszer köszönöm, ezt elnéztem.

(#5703) Gloob válasza infectedmann (#5701) üzenetére


Gloob
addikt

Ahhoz képest péntek óta használom napi használatban a Xiaomi.eu Dev romot. És igen, jó.......

Samsung Galaxy A52S

(#5704) barnam_ válasza Gloob (#5696) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én most a 9.9.3 változatot használom, egyelőre beválik, úgy néz ki.

(#5705) infectedmann válasza Gloob (#5703) üzenetére


infectedmann
őstag

Nekem sokszor még röcögős a gyári MIUI10-hez képest, meg-meg akad.

(#5706) azimut válasza #07282432 (#5699) üzenetére


azimut
aktív tag

Ezek tiszta telepítések voltak? (data format)

Sajnálom a CrDroid hibát, nekem annyira eseménytelen lett az életem ezzel a rommal, hogy erőlködnöm kell, mihez szóljak hozzá. Akku: péntek esti 100%, most kedd 10.08-kor 58%. Nyilván light használat, de akkor is...

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5707) #07282432 válasza azimut (#5706) üzenetére


#07282432
törölt tag

Igen mindig alkalmaztam a Data Formatot,én is sajnálom pedig gyorsaságban van olyan mint a gyári MIUI

(#5708) Plug Life válasza azimut (#5706) üzenetére


Plug Life
aktív tag

A szoftvertelepítésen kívül használod valamire a telefont? 😂

(#5709) betegphiu válasza #07282432 (#5699) üzenetére


betegphiu
senior tag

kell valamit állítgatni a telón,vagy csak feltelepítem és működik ? síkhülye vagyok az androidhoz és olvastam,hogy valami mappákat kell módosítani ? :) köszi

(#5710) szergely86 válasza azimut (#5706) üzenetére


szergely86
csendes tag

Nekem is csak annyi bajom van h cr droidban nem tudom levenni a messenger hangját, mert a sok podcast hallgatás közben idegesít h megállítja a lejátszást ha vki ír, redmi 3nál simán alá keverte az üzenet jelző csippanást.

(#5711) azimut válasza Plug Life (#5708) üzenetére


azimut
aktív tag

Napi 4-5 telefonálás, fényképezés, 2+2 óra bt eszközön zenehallgatás az említett időszakban. Nézzük inkább a tétlenségi időt: mindenféle extra letiltogatás és kikapcsolás nélkül éjszakánként 1-2% a merülés. MIUI-nál ez utóbbi 8% volt.

1. Írtam, hogy nem vagyok erős felhasználó, éppen ezért volt zavaró ilyen használat mellett a gyors merülés.
2. Már nem akarok telepítgetni, elérkezett a zen ideje.
3. Értem én az élcelődést.... :D

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5712) calambrito válasza #22743424 (#5687) üzenetére


calambrito
csendes tag

Rendben. Köszi!

(#5713) azimut válasza szergely86 (#5710) üzenetére


azimut
aktív tag

Viszont - gondolom - találtál másik olyan custom romot, ami a te használati szokásaidnak legjobban megfelel. A többféle rom kipróbálása fárasztóan babrás volt, ld. Makoj24 kollégát, aki szintén többet tesztelt.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5714) calambrito válasza #07282432 (#5699) üzenetére


calambrito
csendes tag

Szia!
Nekem egy 6.x verziójú Gcam van telepítve. Ha felrakom ezt a hetes verziót, akkor felülírja a hatost, vagy megmarad az is? Vagyis töröljem előtte a hatost, vagy nem szükséges?

(#5715) Pityu. válasza calambrito (#5714) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen felül fogja írni,én is csináltam már így.Nekem valahogy jobban bejön a 6 os verzió még MGC_6.2.030_RN7_V1a_FINAL.apk (BSG, 2019-06-05, changelog) igaz,hogy ezt nem nagyon csinálgatják tovább mert 6. hó 5 amikor frissítve lett meg nincs is annyi beállítási lehetőség de még mindig elég jó.Próbálgatom azt a másikat amit az orosz fickó csinálgat van,hogy naponta ad ki javítást mert hol ez hol az nem jó,de felemásan vagyok azon verzió felé.Isten igazán nem muszáj törölni,de ha akarod töröld.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5716) batai15 válasza Pityu. (#5715) üzenetére


batai15
félisten

Attól függ hogy a csomag aláírás ugyan az e .
Pl ha arnova verzióra telepitesz nem biztos hogy törölni kell a régit mert 2 külön alkalmazás lesz .

(#5717) Pityu. válasza batai15 (#5716) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Amit eddig én telepítettem az felül írta a másikat,amit linkeltem telepítettem meg valami bulkin verziót ami most Parrot043 verzió,én már totál meg vagyok keveredve a verziókban :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5718) calambrito válasza Pityu. (#5715) üzenetére


calambrito
csendes tag

Köszi a választ. Viszont el is bizonytalanodtam, ha szerinted a hatos jobb. Lehet, hogy várok még a váltással.

(#5719) Pityu. válasza calambrito (#5718) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nekem most kicsit fura a legújabb parrot043 verzió jó apróság de pl portrait módban közelebb hozza a fotózandó alanyt de most portrait módban is ugyan annyi a fotózandó alany távolsága mint camera állásban.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5720) vadászcsiga válasza #07282432 (#5699) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem ez a verzió jön be a legjobban. Közeli képeknél az optika szélein elmosódó hibát nem javítja (valszeg hardveres), de szép, éles képeket csinál, igaz HDR++ be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#5721) szergely86 válasza azimut (#5713) üzenetére


szergely86
csendes tag

Nekem is a crdroid fekszik a legjobban a többi custom romban max a boot animáció tetszett :D ezt a messenger hangja dolgot meg majd megszokom...

(#5722) KRISSTUS válasza azimut (#5711) üzenetére


KRISSTUS
tag

Nekem a gyári Rom sem eszik éjjel 2-3%-nál többet (2 Sim, Wifi + akku kimélő). Tegnap kipróbáltam "Repülövel" - 0% volt a fogyasztás (kb 7 óra alatt).

(#5723) Gloob


Gloob
addikt

Aki esetleg még rajtam kívül használja a Xiaomi.eu Dev 9.9.26 MIUI 11 romot, most jött egy OTA frissítés Fixed v2. Sok minden lett javítva, meg sok új került bele. A changelog vagy 2 oldal.

Fixed in v2:
Fix - System UI: Incorrect font in certain places and font weight animation isn't working.
Fix - Settings: Font weight setting is not available.
Fix - Launcher: Home screen icons are too large.
Fix - Downloads: The title in the actionbar is misaligned.
Fix - Gallery: Wrong font is used in photo multi-selection mode.
Fix - Clock: Wrong week day is shown in alarm screen and Morning report for certain locales.
Fix - Camera: Camera app cannot be opened when DND is enabled. [Specific Android 9 devices, like Mi 6 and Mi 8 Lite]
Fix - Performance: Noticeable lags/freezes on certain devices.
Fix - Bluetooth: Cannot be switched on after being switched off for some devices.
Fix - Security settings FC for CZ SK language
Fix - Added PT-BR translation

Attention
New - Empowering the productive MIUI 11
New - Comprehensive design optimized for fullscreendisplay devices
New - Removing visual clutter, improving touch controls, and refining the use of color allowed us to create the system where nothing stands between you and the content.

Ambient display
New - Ambient display now comes with gorgeous dynamic themes. Essential information is displayed on your screen 24/7.
New - Personalize your device with a unique signature.
New - Keep your screen alive with our amazing special effects.

Sounds of nature
New - Wake up to the gentle sounds of nature with our new alarm ringtones.
New - Notification sounds won't make you tired. Now, they keep changing dynamically, just like nature does.

Mi Share
New - Transfer files from phone to phone at breakneck speeds.
New - Mi Share works both on phones and computers.

Casting
New - MIUI allows you to cast videos, games, documents, and apps to more than 300 TV models directly from your phone.
New - MIUI's casting functionality allows you to hide personal items to keep all sensitive things private.

Printing
New - Print photos and files directly from your phone without installing any additional apps

Ultra battery saver
New - Use this feature to challenge your device to a whole day on just 5% of the battery.

More features
New - Tasks. Manage and edit your tasks in the Notes app. Receive timely notifications and mark things done.
New - Family guard. Control connected devices to help your friends and family.
New - Screen time. View stats and manage your time more efficiently.
New - Emergency SOS. Rapidly press the Power button 5 times to send an SOS message to your emergency contacts.
New - Quick replies. Reply to messages from any app.
New - Themes. Lots of free resources to make your device truly unique.
New - Autofill passwords. Store passwords on your device and use them whenever you need them.
New - Calendar. All your events in one place.
New - Security. Safeguard and optimize your device.
New - Game Turbo. Turn your device into an ultimate gaming console.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#5724) infectedmann válasza Gloob (#5723) üzenetére


infectedmann
őstag

Hmmm :) Akkor még marad pár napot, most akartam lecserélni ugyan úgy Xiaomi.eu-s, de MIUI10 rom-ra.

[ Szerkesztve ]

(#5725) Mikszi válasza Gloob (#5723) üzenetére


Mikszi
tag

Pattogósabb lett jóval. :). Viszont a VOLTE még mindig nem müxik nàlam.

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#5726) Gloob válasza Mikszi (#5725) üzenetére


Gloob
addikt

Nálam a tárcsázóba beütött kód után aktív lett a VoLte kapcsolója, és a digis kártyámon kint a VoLte ikon. Elméletileg működni kéne.

Samsung Galaxy A52S

(#5727) Mikszi válasza Gloob (#5726) üzenetére


Mikszi
tag

Kódot nem ütöttem, mivel 10 alatt már megvolt. Viszont mégegyszer beütöm akkor, próba cseresznye. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#5728) infectedmann válasza Gloob (#5723) üzenetére


infectedmann
őstag

Ez tényleg komoly frissítés volt, mintha egy teljesen másik rom-ot használnék. Marad :)

(#5729) Gloob válasza infectedmann (#5728) üzenetére


Gloob
addikt

Talán az első kiadást csak gyorsba összedobták, hogy minél előbb kiadják, aztán erre már rágyúrtak. Egy hibát találtam azért ebben is. A gyorstöltés vagy nem működik, vagy csak nem jelzi ki. Ezt nem tudom, mert mérni nem tudom. Esetleg, ha van rá lehetőséged, megnéznéd, hogy nálad mi a helyzet? Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#5730) Mikszi válasza Gloob (#5729) üzenetére


Mikszi
tag

Dettó, nálam sem jelzi. Végül is béta rom még az eredi csájná is.... :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#5731) Gloob válasza Mikszi (#5730) üzenetére


Gloob
addikt

Ok, köszi. Nem annyira életbe vágó dolog, ha egyébként nagyjából a rom egyben van, és használható. VoLte, hogy áll?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#5732) LanyUs


LanyUs
senior tag

Xiaomi Redmi Note 7 64GB--os kék verziót+üveg+tokot vennék, de nem találok olyan helyet, ahol együtt van a három. Honnan vettétek? EU vagy GLOBAL kifejezésekre kerestem itt, de nem találtam meg mi a különbség. A szoftver maradna a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#5733) amadeus11 válasza Gloob (#5723) üzenetére


amadeus11
senior tag

Mi változott az új verzióban? A videók alapján semmi és a dizájn is ugyanaz. Milyen új hasznos funkciók kerültek a ROM-ba? Valaki aki használja megírhatná! Az előző verziót is mostanra kalapálták ki olyanra, amilyennek lennie kell. Mikor augusztusban megvettem a készüléket küzdött rendesen a micro laggokkal. Az utolsó stabil frissítéssel szűntek meg. Szóval? :D

There is a star

(#5734) betegphiu válasza LanyUs (#5732) üzenetére


betegphiu
senior tag

xiaomi Magyarország. szilikontokot adnak hozzá és ha egy 50000-es telefonra sajnálsz 2000Ft-os üveget,akkor ne vegyél 50000-es telefont :) YO pacsi

(#5735) Gloob válasza amadeus11 (#5733) üzenetére


Gloob
addikt

Én már elég régóta nem használok sem global, sem EEU-s gyári romot, úgyhogy nem tudom, hogy azok mivel küzdöttek, mik voltak a nyügjeik. Nekem, az én telefonhasználati szokásaimhoz bőven megfelelt az általam használt Xiaomi.eu Developer rom. Ebben volt számomra fontos dolog, ami a globálokban nem volt meg. Ilyen pl az automatikus feladatok. Ez frissült most MIUI 11-re. Jelenleg global romból nincs MIUI 11, úgyhogy nem tudni, hogy az milyen lesz, mi fog belekerülni, és mi nem. Sok értelme pedig nincsen az összehasonlításnak, egy global stable rom, és egy beta állapotú kínai romból készült custom rom esetén. Ezek a fejlesztői romok sokkal előbb megkapnak funkciókat, amik aztán majd bekerülnek a stabil ágba is. Már a MIUI 10-ben is voltak olyan dolgok, amik csak a stabil MIUI 11-ben fognak igazából bekerülni.

Samsung Galaxy A52S

(#5736) isti70 válasza infectedmann (#5646) üzenetére


isti70
tag

Ha nyitott a bootloder akkor a telefon telepítőjéből mehet fel a global rom? vagy twrp meg root is kell hozzá? :R

(#5737) #53667584


#53667584
törölt tag

Használ itt valaki gyors töltőt? AliExpressen néztem, de 20$ alatti 4.0 szinte nem is található. Van esetleg valahol valami jó ajánlat?

(#5738) Gloob válasza isti70 (#5736) üzenetére


Gloob
addikt

Nem tudod feltenni belőle! TWRP, vagy a jobban ajánlott OrangeFox custom recovery kell hozzá! Root nem kell! A rootot majd a telepített romon kell megcsinálni, ha szükséged lesz rá, vagy akarod. Addig amíg nem telepítesz egy romot a telefonra, addig mit akarsz rootolni?

Samsung Galaxy A52S

(#5739) isti70 válasza Gloob (#5738) üzenetére


isti70
tag

igazából semmit csak azt hittem hogy kell root jog a global romhoz. Szóval ha nyitott lesz a bootloader akkor mehet is fel a twrp vagy OrangeFox és abban telepthetem a globál romot? :R

(#5740) infectedmann válasza isti70 (#5736) üzenetére


infectedmann
őstag

Telefonról nem tudod telepíteni.
Nem kell se TWRP, se root. TWRP custom romokhoz kell, root meg akkor, ha szükséged van rá.

Fontos, hogy minden fontos telefonon tárolt adatodról, képről stb. készíts biztonsági mentést.

- Innen letöltöd a legfrissebb hivatalos Global ROM-ot: [link]
- Kicsomagolod a letöltött Globam ROM-ot.
- Innen letöltöd és telepíted a Mi Flash nevű programot: [link]
- Elindítod fastboot módban a telefonodat (power gomb és hangerő le gomb nyomva tart)
- Lehetőleg a gyári kábellel csatlakoztatod a telefont a géphez.
- A Mi Flash nevű programban betallózod a kicsomagolt Global rom mappát.
- Ha a jövőben nem lesz szükséged a nyitott bootloaderre, akkor alul a clean all and lock opciót választod, ellenkező esetben a clean all -t.
- Rá nyomsz a flash gombra majd pedig türelmesen vársz, hogy végezzen és végig menjen az első bootolás.

Természetesen semmilyen felelősséget nem vállalok ha féltéglát varázsolsz a telefonodból :)

(#5741) Gloob válasza isti70 (#5739) üzenetére


Gloob
addikt

Ja hogy te global romot akarsz telepíteni. Ahhoz valóban nem kell custom recovery. Az úgy megy, ahogyan leírták neked. Bocs hogy félreértettem egy kicsit.

Samsung Galaxy A52S

(#5742) isti70 válasza infectedmann (#5740) üzenetére


isti70
tag

Köszönöm szépen :R már csak ki kell várnom hogy nyithassam a bootloadert :)

Gloob : csak a magyar nyelv miatt szeretném a global romot :R

(#5743) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Már pár frissítés óta ilyen nálam a google lens. Másnál is ezt csinálja?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5744) Joker88


Joker88
őstag

EEA-s ROM al futtatott telefonnál nálatok is a kamera alkalmazás "csíkoz" az élőképen ? Mintha a képernyő-frissítés nem működne megfelelően.. Eddig nem csinálta az utóbbi pár napban kezdte el.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#5745) Mikszi válasza Gloob (#5731) üzenetére


Mikszi
tag

VOLTE még mindig nem jó. Lehet, hogy tiszta telepítés kellene neki. ( A kapcsolója aktív de az ikonja nem látszik.)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#5746) LanyUs válasza betegphiu (#5734) üzenetére


LanyUs
senior tag

De éppen ez a lényeg, hogy nem találtam üveget, ezért szerettem volna valahol egyben megvenni a hármat :) . A 2e Ft-os szapulásod helyett inkább válaszoltál volna mi a különbség a két verzió között :W Inkább nem is ragozom, köszi a választ :)

(#5747) glacious válasza Joker88 (#5744) üzenetére


glacious
addikt

Természetes fénynél vagy lámpa mellett csinálja?

(#5748) ssoobbrrii


ssoobbrrii
csendes tag

Üdv, tudtok ajánlani kamera lencsevédő üvegfóliát? Honnan tudnám beszerezni, mert a neten eléggé gyér a felhozatal :)) Már ami itthon elérhető. Egy Mocolo nevűt találta 1990 Ft értékben. A kameralencse meg állandóan érintkezik a felülettel ahová leteszem :O Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#5749) vadászcsiga válasza ssoobbrrii (#5748) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én anno ezt rendeltem. Nem ront a fotó minőségén.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5750) trebrona válasza isti70 (#5742) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Azért ne vegyél rá mérget, hogy sikerülni fog: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.