Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) deske76


deske76
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Előre is bocsánat az OFF-ért, bár ez is a telefon világához tartozik :D

Ugye, mindig is azon járt az eszünk, hogy ha már két sim kártyát bele tudunk tenni a telóba, akkor miért ne lehetne azt az átkozott memória kártyát is bepaszírozni valahogy a helyére :)
Mondjuk pontosan azért veszünk nagy belső memóriával rendelkező mobilokat, hogy a memória kártyákra ne legyen szükség. De mit csináljon az aki mégis vágyik a két kártyára és a memória kártya adta lehetőségre, mert ő a kisebb verziót vásárolta a mobilból...???

Nos, hölgyek/urak az emberi elme ismét megcsillogtatta, hogy mindenre van megoldásunk :D

És, miként is lehetséges ez?? A linken található videóból minden kiderül!

[link]

FIGYELEM!!!
A videóban látottakat, mindenki csak a saját felelőséggére csinálja meg, a keletkezett hibákért csak is magát okolhatja...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 11Pro 5G 6GB/128GB

(#5102) #22743424 válasza 30z.Samu (#5100) üzenetére


#22743424
törölt tag

Svájc nem uniós tagállam.

(#5103) KRISSTUS válasza dragonfire44 (#5089) üzenetére


KRISSTUS
tag

A fileátvitel be van kapcsolva?

(#5104) 30z.Samu válasza #22743424 (#5102) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jogos. :R

Sic Parvis Magna

(#5105) azimut


azimut
aktív tag

CrDroid 5.8 ma megjelent. Recovery-ben dirty flash: cache/dalvik wipe. .zip install, majd gapps és Magisk is. Changelog az XDA-n, eddig brutál változás nincs.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5106) pimi50 válasza deske76 (#5101) üzenetére


pimi50
aktív tag

Azért van benne egy kis kockázat. (Gyertya...)

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#5107) azimut válasza deske76 (#5101) üzenetére


azimut
aktív tag

Általában hajlok a pimpelésekre (ld custom rom), de ez már magas nekem, mint kacsának a lólengés :D

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5108) szergely86 válasza azimut (#5105) üzenetére


szergely86
csendes tag

Én is már egy ideje az 5.7es crDroid-ot használom, viszont annyi időt elvett a beállítások finomhangolása, h ha azt mondod nem lehet dalvik és cache törlés nélkül frissíteni 5.8ra, akkor sztem kihgyom.

(#5109) azimut válasza szergely86 (#5108) üzenetére


azimut
aktív tag

Ami kb másfél perc. Semmit nem veszítettem el, vagy még nem tudok róla. Véletlenül frissítettem a play ajánlatait, erre a youtube visszajött, újra kellett varázsolnom a vanced-et, de ennek semmi köze a cr-hez.

Amúgy nem bánnám, ha néhány tapasztalatodat megosztanád, miket állítottál be? Akkuidőd milyen? Van-e, ami hiányzik? (nekem csak az ütemezett ki- és bekapcsolás, a többi nagyon tuti)

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5110) Oldman2 válasza szergely86 (#5108) üzenetére


Oldman2
veterán

És ezek miért okoznak neked gondot?

Semmiféle adatvesztés nem történhet ezek miatt...

(#5111) pimi50 válasza azimut (#5107) üzenetére


pimi50
aktív tag

Nem tűnik bonyolultnak, melegen leválasztod a chipet a műanyag hordozóról és ráhelyezed az SD felületére. Azért én ezt a megoldást nem szívesen próbálnám ki.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#5112) Miksa1 válasza pimi50 (#5111) üzenetére


Miksa1
csendes tag

Öööööö... hááát, igen... még mielőtt olvasztgatjuk a SIMeket, inkább így:

https://www.youtube.com/watch?v=aalRZoIbSU8

Ha nem átlátszó a tok, akkor fel se tűnik. Igen, tudom, buhera megoldás, de működik, és 2 napot kibír a teló.

(#5113) vargalex válasza Miksa1 (#5112) üzenetére


vargalex
félisten

Már anno a Note 4-nél is ez a két módszer létezett. Volt is, aki megcsinálta a ragasztást.

Alex

(#5114) beach head


beach head
senior tag

tapasztaltatok mikrofon problemat ennel a telonal? hogy nem hallanak rendesen a tul oldalon mert atvalt a zajszuro mikrofonra stb... Rn 3-nal ez problemas sajnos. Ezzel is van ilyen problem?

(#5115) barnam_ válasza beach head (#5114) üzenetére


barnam_
nagyúr

RN3 Pro-nál nálam is volt, hogy panaszkodtak a másik oldalon, hogy nem hallanak rendesen.
Ezzel a telefonnal eddig nem volt ilyen probléma.

Nem tudom mennyit számít, hogy az RN3 Pro-ból hiányzik a B20-as LTE, ebben meg van.

(#5116) szergely86 válasza azimut (#5109) üzenetére


szergely86
csendes tag

Tapasztalat kb annyi h egy átlag munkanap alatt 60%ig merül le a telefon folyamatos Bluetoothon podcast hallgatás mellett, de a band 3 is nonstop kapcsolatban van vele. Nincs nálam ilyen back gomb parajelenség mint az egyik fórumozó társunkál. Gyorsabbnak is tűnik a gyári miui rendszernél, viszont idegesít h automatikusan indítja a spotify-t ahogy kapcsolódik az autó rádiójához. Viszont pozitív ha zsebben van a teló és Bluetooth kihangosítással hívás van akkor nem marad feloldva a hívás után mint a miuival.
Oldman: bár felraktam másik recovery-t meg rom-ot de érteni még nem értek hozzá h melyik wipe mit nulláz ki :D

[ Szerkesztve ]

(#5117) rsf


rsf
senior tag

Nekem meg elkezdett recsegni a beszéd hangszóróm...
De ha a fülemnek szorítom akkor meg abba hagyja..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#5118) aelod


aelod
veterán

Valaki próbálta már a képernyő tükrözést tv-n a telefonnal? Működik? Akár játékkal is?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5119) darkmann válasza aelod (#5118) üzenetére


darkmann
őstag

Képernyőtükrözés működik nekem egy Samsung EU55NU7023-as TV-n, játszani még nem próbáltam így, szerintem ahhoz már tudna elég gyorsan frissülni a képernyőtartalom Wifi-n.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#5120) aelod válasza darkmann (#5119) üzenetére


aelod
veterán

Hol kell kiküldeni a jelet? Vezeték nélküli megjelenítő?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5121) sanyo68 válasza aelod (#5118) üzenetére


sanyo68
újonc

A képernyő tükrözés nekem is jól működik. Szintén Samsung tv, általában HBOGO, YouTube. Játékot még nem próbáltam. Igen, bekapcsolod a Vezeték nélküli megjelenítőt, utána mutatja az elérhető eszközöket. Kiválasztod a sajátod és csatlakozás. Én sokszor a szomszéd tévéjét is látom, pedig családi házban lakom. 😀

[ Szerkesztve ]

(#5122) aelod válasza sanyo68 (#5121) üzenetére


aelod
veterán

Királyság, ha megjön a tv tesztelem is.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5123) sabrinho


sabrinho
tag

Sziasztok!

Tudja valaki véletlenül, hogy mi okozhatja a családomban található Redmi telefonok más készülékekhez viszonyított jóval gyengébb térerejét? A családban van 5, különböző szériás Redmi. Mindegyikkel probléma az, hogy gyakorta nincs 4G hálózat olyan helyeken, ahol másnak, más készülékkel van. Ezt a két sim kártya okozhatja, vagy általánosabban gyengébb az antenna, etc.? Azért érdekel, mert gondolkodom a 3s-em leváltásán, amivel ezen az egy problémán kívül maximálisan meg vagyok elégedve, ez viszont probléma, mivel gyakran kell dolgoznom mobilnetről. A topic címadó készüléke is képben van.

(#5124) Plug Life válasza sabrinho (#5123) üzenetére


Plug Life
senior tag

USER ERROR!!!

(#5125) sabrinho válasza Plug Life (#5124) üzenetére


sabrinho
tag

Bővebben?

(#5126) Drughi


Drughi
addikt

Ma elméletileg megkaptam az unlockot.

Mi a következő lépésem?
Mehet fel a recovery? TWRP vagy OrangeFox?

Kell ilyenkor külön rootolni?
Vagy mehet fel a custom ROM? Ezen még agyalok, hogy Havoc OS vagy crDroid legyen.

Esetleg más?
Valami egyszerű, gyors, atomstabil rendszer kellene. A működő gcam feltétel, az integrált automata hívás rögzítő pedig nagy előny.

(#5127) azimut válasza szergely86 (#5116) üzenetére


azimut
aktív tag

Én sem mindent értek, de a dalvik=virtuális gép, cache=gyorsítótár törlése után majdnem minden marad a régiben, csak a napi használat során keletkező "maradványok" tűnnek el. Na meg a gapps, azt nem tudom miért, talán azért, mert a custom romokban nem a rendszer része.

Ha ezen felül a system és data is wipe, akkor alapjaiban törlődnek a rendszer beállításai és adatai, ez már majdnem factory reset. Sőt, az.

Az előbbi (dalvik/cache) törlése lehetővé teszi a dirty flasht, tehát a meglévő rendszerre való telepítést, ez lehet frissítés. Az utóbbi (dalvik/cache/data/system wipe) clear flash, vagyis tiszta telepítéskor kell, már ha új romot akarunk feltenni. Új rom telepítésekor ha csak a dalvik/cache törlődik, valami baj lesz, ezt még nem próbáltam, a leírások utasításait mindig betartottam. Na jó, így is volt pl. bootloop, hát ekkor kissé betojtam. Megoldás: káromkodás.

A hozzáértők javítsanak, ha valamit nem jól írtam, ezt a tudást itt a fórumon, és a hozzáolvasásokból fordítottam le magamnak ősmagyarra.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5128) vargalex válasza sabrinho (#5123) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Pontosan milyen készülékekről van szó? Esetleg előfordulhat, hogy a Redmik nem B20 képesek (800 MHz), míg az összehasonlításhoz használt másik készülék igen. Így elképzelhető, hogy 4G esetén teljesen más hálózatot használtak, aminek valóban teljesen más az erőssége.

Alex

(#5129) sabrinho válasza vargalex (#5128) üzenetére


sabrinho
tag

Szia! Leírás alapján mindegyik B20 képes. Egy 3s és 4 Redmi 6.

(#5130) azimut válasza Drughi (#5126) üzenetére


azimut
aktív tag

Orangefox 10.01. Nagyon olvasd el az összefoglalót, és nézz meg néhány videót is. TWRP, OF telepítése hasonló. Emlékeim szerint a telefont indítsd el fastboot módban (hangerő le és kibekapcs), parancssorból installáld (leírás C pontja) az orangefox, vagy twrp .img fájlját. Ezután indítsd el recovery módban (hangerő fel és kibekapcs), és ismét telepítsd a recovery-t .zip fájlból, innen már tolhatod fel a custom romot. Tiszta telepítés, tehát előtte dalvik/cache/data/system wipe.

Próbáld ki az összefoglaló összes romját, ennél jóval több van, használd, majd válts, ki fog derülni, melyik a legjobb.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5131) Oldman2


Oldman2
veterán

Max mekkora kapacitású SD kártyát kezel ez a teló?

Újat akarok venni, az eddigi 128GB-os Samsung-ot nem találom...
:W :W :W

(#5132) aprokaroka87 válasza Oldman2 (#5131) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

elvileg max 256gb-ot

(#5133) Oldman2 válasza aprokaroka87 (#5132) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, használ is valaki ekkorát?
:R

(#5134) aprokaroka87 válasza Oldman2 (#5133) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem még nem ilyen telefonom van, de hamarosan ha minden igaz, ilyen lesz.

Nekem csak egy 64gb-os kártyám van, azzal biztosan nem lesz gondja.

(#5135) Gloob válasza azimut (#5130) üzenetére


Gloob
addikt

Igen, majdnem jó. Nem tudom miért hagyjátok ki a tiszta telepítés esetében a data formatot? Nem egyenlő a data wipe-al! A data formatnál be kell írni a yes-t, és csak utána csinálja meg. Természetesen nem ez csak a különbség a kettő között. A format hatására tényleg minden eltűnik a data partícióról. A wipe-ra viszont maradnak ott dolgok. Azt pl nem tudom, hogy van-e köze hozzá, és ha igen, akkor mi, de sokat nyüglődtem én is a proximity sensorral, aztán csináltam egy tényleges tiszta telepítést data formattal, és azóta semmi bajom a proximity sensorral.
No a lényeg, hogy új rom esetében KELL! a data format is recovery-ből!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#5136) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! Használ valaki pixel vagy lineage romot ? teljesen stabilak ?
Gcam jól tudom ezeken is root nélkül megy ?

(#5137) Gloob válasza Drughi (#5126) üzenetére


Gloob
addikt

Nem kell rootolni ilyenkor még. Rootolni akkor kell amikor már fent van az új rom. Persze nem kell, ha valaki nem akar, tehát nem kötelező!
Szerintem, ha szeretnél miui vonalon maradni, akkor a Xiaomi.eu Developer romot javaslom. Minden kívánalmadnak megfelel, amit eddig emlékeim szerint megfogalmaztál. Ha nem szeretnél miui vonalon maradni, akkor nem szóltam.

Samsung Galaxy A52S

(#5138) barnam_ válasza Oldman2 (#5133) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem 256-os kártya van benne, nincs vele semmi gond.
Az RN3 Pro-ban is hiba nélkül ment.

(#5136) batai15: én még nem nyitottam a BL-t, de majd tervezem, és szeretném kipróbálni a lineage os-t, kíváncsi vagyok milyen vele.
Mondjuk az kicsit zavar, hogy hivatalosan nem támogatott az RN7, csak a Pro változat.

[ Szerkesztve ]

(#5139) Oldman2 válasza barnam_ (#5138) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!
:R :R :R

(#5140) DEARevil


DEARevil
tag

Sziasztok! Laptopszalon megbízható hely a vásárlásra?

(#5141) Drughi válasza azimut (#5130) üzenetére


Drughi
addikt

Koszi, Ezekben a főzött romokban gondolom van magyar nyelv.
Egyelőre a Havoc és a Pixel experience tetszik

(#5142) KubanitoS válasza DEARevil (#5140) üzenetére


KubanitoS
veterán

Igen.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#5143) azimut válasza Gloob (#5135) üzenetére


azimut
aktív tag

OF-ban hol van a data format opció? Vagyok-e vak, hogy nem látom? :F

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5144) Gloob válasza azimut (#5143) üzenetére


Gloob
addikt

Ez az új kinézet elég sz@r. A data szekcióban keresd. Ott lesz.

Samsung Galaxy A52S

(#5145) batai15 válasza barnam_ (#5138) üzenetére


batai15
félisten

Értem köszi !

(#5146) azimut válasza Gloob (#5144) üzenetére


azimut
aktív tag

Nincs data szekció, hacsak a fájlokban nem. Vakuljak meg.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5147) azimut válasza Gloob (#5144) üzenetére


azimut
aktív tag

Azért kötekednék, mert meg szeretném csinálni ezt az übertiszta telepítést, meg kéne találni a data format-ot.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#5148) Oldman2 válasza azimut (#5147) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez nincs meg?

Data Format

(#5149) spileraaa


spileraaa
senior tag

a 4k felvetélt később tudni fogja a telefon? vagy megjelenés óta javult a képkészítés minősége

160$ ár menyire jó a 4/64 verzióért?

vagy volt ennél olcsóbb is?

ki milyen tokkal és fóliával használja?

(a mostani redmi 3s-nel háromszor volt képernyő csere elsőnél nem volt se tok se fólia es kicsuszot a kezemből

másik kettőnél pedig volt de elfeledkeztem róla hogy a zsebemben van es nehéz kb 20 kg tárgyat hoza szorirotatam es ugy tort el de 1 éve kopogjam le sikerult ügyeljek rá mindig kiveszem a zsebemből ha tudom ha emelek valamit )

jelenleg a 4 telefon közt vacillálok

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#5150) azimut válasza Oldman2 (#5148) üzenetére


azimut
aktív tag

A manage partition tök máshogy néz ki, itt cahe, data, stb. kapcsolókkal, tovább nem léptem érthető okokból.

"Az kizárt, mert nem tudom."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.