Hirdetés

2020. október 31., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-10-30 21:45:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

(#251) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#250) üzenetére

vadászcsiga
félisten

Hűha. Most nézem hogy rossz topikba írtam az előzőt.
Modit megkernem hogy törölje. Köszi

https://www.facebook.com/sniperstraps/

(#252) ariel96

ariel96
tag

Sziasztok!
A Redmi Note 7 tudja ezt? Szenzorok: Digitális iránytű, Környezetifény érzékelő, Közelségérzékelő, Gyorsulásmérő, Állapotjelző, HALL- szenzor (mágneses tér érzékelő)
A páromnak Huawei Mate 20 Lite-t vettünk, és az autópályán ezen mérem a sebességet, mert nem működik az autó mérője.
Most gondolkozom, magamnak melyiket vegyem.
A másik lényeges szempont még a hangminőség (a duolingo-on gyakorlom az angolt).
A képminőség (videóminőség) is fontos.

és ez is tudja a 4G-t is ugye?

Segítenétek nekem a döntésben?

[ Szerkesztve ]

(#253) Potyka03 válasza ariel96 (#252) üzenetére

Potyka03
senior tag

Szerintem amennyiből megveszed a telefont annyiból megjavítják az autód mérőjét :D XD
Döntsd el melyik a fontosabb: a jogsid vagy a telefon? :D
Csak keress egy jó szerelőt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 ; Xiaomi Redmi Note 9 PRO

(#254) novinyul válasza ariel96 (#252) üzenetére

novinyul
addikt

[link] Itt megtalálsz minden információt. Kép minőséget meg tudod itt is nézni, raktam fel képeket, videó ahogy a képek a Gcam-l kivalóak.

Samsung S20 FE - Xiaomi MI 10T - HTC U11

(#255) Tschubi válasza kislg (#235) üzenetére

Tschubi
tag

Szia, Én az aun webáruházban vettem egy fekete, 3 részes 360 protection tokot. Jól illeszkedik rá, viszont picit csúszós. Ami jobban zavar, hogy a gesztus vezérlés nehezebben működik.

[ Szerkesztve ]

(#256) ariel96 válasza novinyul (#254) üzenetére

ariel96
tag

Köszönöm a segítséget. :)

Potyka03: Az autót megcsináljuk, ki kell cserélni a kábelt, de nekem most mindenképpen kell egy teló.
A Huawei Mate 20 Lite-t már ismerem, nem tudom bele vágjak-e a Note 7-be - azt látom, hogy az akkuja jobb, a hátlapi kamera 20MP helyett 48MP. A hangminőség milyen (nyelvtanuláshoz)? :U :))

(#257) vadászcsiga válasza ariel96 (#256) üzenetére

vadászcsiga
félisten

48mpx az kamu. Valójában 12.

Milyen hangminőség kell nyelvtanulashoz?

[ Szerkesztve ]

(#258) 30z.Samu válasza vadászcsiga (#257) üzenetére

30z.Samu
nagyúr

Tudja a 48MP-t, csak alapból 12-t használja. A Pro módban lehet bekapcsolni. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#259) ariel96 válasza vadászcsiga (#257) üzenetére

ariel96
tag

A nyelvtanuláshoz jó hangminőség kell, azért, hogy jól halljam a helyes kiejtést.

Az akkuja jobb, mint a H. Mate 20 Lite-é? 4000 mAh 3750 mAh ez jelentős különbség? :U

(#260) vadászcsiga válasza ariel96 (#259) üzenetére

vadászcsiga
félisten

2019-et írunk, már nagyon régóta tudnak jó hangminőséget a telefonok.

30z.Samu
Illetve automata módban is be lehet már kapcsolni, de nem valós 48mpx ez.

[ Szerkesztve ]

(#261) vlesi69 válasza novinyul (#246) üzenetére

vlesi69
aktív tag

Jól néz ki a motor. De jók a képek.

(#262) Kerni62

Kerni62
tag

Sziasztok! Az RN5-ön és RN7-en is átállítottam a régiót Indiára, azóta nagyon jó fülessel a hangja. Ég és föld. Megtudnátok mondani, hogy Honor készülékeken is lehet régiót váltani, mert azon nem találom. Köszi

(#263) Cs7

Cs7
csendes tag

Sziasztok!

Redmi Note 7 3GB és "sima" Redmi 7 3GB modelleket hasonlítottam össze a gyakorlatban és azt tapasztaltam, hogy a note esetében maximum 1,5-1,6 GB, míg a sima 7 esetében 1,8-1,9 GB szabad RAM marad üresjáratban. Próbáltam a neten fellelhető infók alapján mindenféle beállítást, fejlesztői mód stb., de semmi nem hozott többletet a note esetében. Tudja esetleg valaki, hogy mi okozhatja a különbséget? A kijelző nagyobb felbontása igényel több RAM-ot, vagy a CPU/GPU?
A MIUI verziók különböznek még:
sima 7: 10.2.4.0
note 7: 10.3.5.0

Előre is köszönöm!

(#264) wesder válasza Kerni62 (#262) üzenetére

wesder
veterán

Nem hinném hogy ez a 2 màrkàn ugyanúgy működne. Honor-on nem lesz jobb a hangminőség szerintem.

Einhorn az Finkle.

(#265) Potyka03 válasza 30z.Samu (#258) üzenetére

Potyka03
senior tag

Nem csak a pro módban lehet bekapcsolni.A sima fényképnél a 3 sávra bökve is ott van hogy 48 megapixel.

(#266) Potyka03 válasza Cs7 (#263) üzenetére

Potyka03
senior tag

A két modell mindkét esetben különbözni fog mindig is. Főleg verzió számban.
Note 7-es többet tud,ezért foglal többet a MIUI,pl. benne van az éjszakai mód is,stb...stb... ami a sima 7-sbe nincs.

[ Szerkesztve ]

(#267) Cs7 válasza Potyka03 (#266) üzenetére

Cs7
csendes tag

Köszönöm, akkor így már értem!

(#268) G48

G48
aktív tag

Lehet valamit kezdeni ezzel a borzalmas SoT-al? EU Stabil-on vagyok.

(#269) Tomtailor85 válasza G48 (#268) üzenetére

Tomtailor85
aktív tag

Borzalmas? Global stabil nekem kb 7-8 óra SOT!

(#270) G48 válasza Tomtailor85 (#269) üzenetére

G48
aktív tag

Jó én RN 5-ről váltottam. Ott 10+ volt bőven. Előtte RN 4..

(#271) novinyul válasza G48 (#270) üzenetére

novinyul
addikt

Snapdragon 660 kicsit többet eszik, de a 7-8 óra meg van. Valamit valamiért, de azt hiszem ennyi még belefér :)
Főleg hogy a kamera igen jó
[link]
Ez kicsit ferde lett
[link]

[ Szerkesztve ]

(#272) G48 válasza novinyul (#271) üzenetére

G48
aktív tag

👍 Köszi.

(#273) osonte

osonte
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek van különbség a 64gb-os és 128gb-os háttértár írási és olvasási sebessége között? Telefon vásárlás előtt állok és a plussz tárhelyet nem használnám ki, de amennyiben gyorsabb, akkor inkább a nagyobb lenne a jó. Tesztet nem találtam. A rendszermemória mindenképpen 4gb lenne.

Előre is köszönöm.

(#274) novinyul válasza osonte (#273) üzenetére

novinyul
addikt

Röviden és tömören nincs különbség. Emmc a tárhely típusa.

(#275) Gloob válasza G48 (#268) üzenetére

Gloob
őstag

Nálam most egyáltalán nem rossz, sőt jónak mondanám. 31-32 órája vettem le a töltőről, 11+ óra a bekapcsolt képernyő, 16%-on van az aksi. Igaz mindez wifi mellett. Mobilneten már nem ilyen rózsás a helyzet. Így mindössze 2,5 óra volt a wakelock. Mobil neten ez sokkal több sajnos. Az okát nem tudom, pedig szeretném kideríteni. Valószínű közrejátszik a munkahelyemen elég gyenge UPC-s hálózat.
A telefon rootolt, és a Xiaomi EU Dev rom van rajt. 3-4 rendszeralkalmazás fagyasztva van.
A Bluetooth folyamatosan be van kapcsolva a Stratos miatt. Éjjel rep üzemmód van 11-5 között.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 Xiaomi.eu Dev weekly rom

(#276) G48 válasza Gloob (#275) üzenetére

G48
aktív tag

Köszi. Az EU Dev közül a legfrissebb?

[ Szerkesztve ]

(#277) Gloob válasza G48 (#276) üzenetére

Gloob
őstag

A dátum szerinti legfrissebb. 9.5.30 jelenleg. Péntekig biztos az is marad.

(#278) ariel96 válasza vlesi69 (#261) üzenetére

ariel96
tag

Köszönöm a segítséget. :)

(#279) azimut

azimut
aktív tag

Első, RM7-el készített videóm, nekem ehhez kell a nagy tárhely, és a kamera. A youtube-on természetesen egy szerkesztett, butított változat található. Az eredeti felvételek részletessége lenyűgöző. Gcam, alapbeállítás, számomra több, mint elég.

Amit még nem sikerült megoldani: felvétel közben laptopon történő monitorozás, ugyanis nincs segítségem, nem mindig tudom előre belőni a kamera látószögét, van, amikor kilóg a téma. Munka közben mire a kamerához érek, nem látom magamat - még ilyet! :)

Erre valami ötlet? (Wifi, adatkapcsolat nincs, Airdroid kilőve. Esetleg valami vezetékes megoldás?)

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#280) Viktor0610 válasza azimut (#279) üzenetére

Viktor0610
MODERÁTOR

Redmi Mote 7? :U

;]

"Látom kimozdultál a biztonságot jelentő PH-ról. Ez itt a vadon. Megeszünk." :DDD

(#281) jFox válasza Viktor0610 (#280) üzenetére

jFox
őstag

Lehet hogy RedMi7? :F
;)

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#282) Viktor0610 válasza jFox (#281) üzenetére

Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor ez itt off. ;]
Na jó, befejeztem az offot. :))

[ Szerkesztve ]

"Látom kimozdultál a biztonságot jelentő PH-ról. Ez itt a vadon. Megeszünk." :DDD

(#283) azimut válasza Viktor0610 (#282) üzenetére

azimut
aktív tag

Helyesen: RN7, elnézést. Mivel ebben a topikban írok, ez vélelmezhető :) Akkor is nagyon jó telefon.

Esetleg a monitorozásra megoldás?

(#284) jFox válasza azimut (#283) üzenetére

jFox
őstag

Miracast adapter egy HDMI csatlakozóval ellátott monitorba majd Vezetéknélküli kijelzőnek beállítani. Akkor a monitoron látod ami a telefon kijelzőjén történik.

(#285) merlix

merlix
tag

Sziasztok!
A tesztek és a topik gyorsan meggyőzött, hogy érdemes lecserélnem a lassan 2 éves LeMax 2 (X829) -met erre a szépségre.
A Gearbestről rendeltem a 4/64-es verziót akciósan (153 USD a +5%-os kuponnal) még pénteken, és a futár most jelzett, hogy holnap hozná :Y
Szerintetek a 2 éves magyar gari hiánya miatt rossz üzletet kötöttem (kb. 15.000Ft a különbözet a legjobb magyarországi árhoz képest...)? :F

[ Szerkesztve ]

(#286) enginev3.0 válasza merlix (#285) üzenetére

Szerintem megérte volna a gari

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Nem jó, de nem is tragikus ll Logitech <3 ll Oneplus 7 Pro Blue ll WD 4/6/8/10TB HDD-k , SSD-k eladók!

(#287) azimut válasza jFox (#284) üzenetére

azimut
aktív tag

Köszönöm a válaszodat, kijelölted az irányt. Utánanéztem a technikának és a kütyüknek, hát hüm-hüm... Kütyü a telóra, plusz táp a kütyünek, plusz HDMI, plusz monitor. Lehet, hogy marad a "kilógás", vagy keresek egy balekot, aki végig áll néhány órát a kamera mögött.

Amit videóra vennék, az kb 15m a lakástól, lehet, hogy az Asus routerem hatókörét kibővítem, hekkelt firmware, egy pár miliwattal növelhető a teljesítmény, így a hatókör is. Aztán Airdroid próba. Korábbi telefonommal nem sikerült, egy állóképet kimerevített, nem láttam a valós eseményeket.

(#288) 30z.Samu válasza merlix (#285) üzenetére

30z.Samu
nagyúr

Szerintem is, de nem hiszem, hogy gond lesz a kütyüvel.

Sic Parvis Magna

(#289) jFox válasza merlix (#285) üzenetére

jFox
őstag

Én már 4 éve csak Kínából rendelek telefont. Még nem volt probléma a Xiaomi telefonokkal. :K

(#290) azimut válasza merlix (#285) üzenetére

azimut
aktív tag

Ez az haver! Vágj bele! Én is így csináltam, Banggodról 4/128-as 216 dodó.

Tiszteletben tartva a garancia-hívőket, az én megközelítésem az, hogy igyekszem minél kevesebbet költeni kütyükre, párezer forint is gond a fizetésből élő számára. Annyi pluszpénz van, hogy nem részletre kell kifizetni. Eddigi tapasztalataim szerint a Kínából érkező technikai eszközeim működnek, nyilván beütne a ménkű a fórumtársak által már jelzett hibás telefonok esetén. Eddig csak akkor volt komolyabb baj, ha gravitációs baleset érte korábbi telóimat, akkor meg már mindegy. Két év múlva pedig már egy másik telefon fórumán osztjuk az észt. Némi kockázatot be merek vállalni, hiszen nős vagyok, én már csak tudom...

[ Szerkesztve ]

(#291) aelod válasza azimut (#290) üzenetére

aelod
veterán

+1 ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#292) duo

duo
őstag

egyébként xiaomi szervizelésre garancián túl, Markovits Lacit ajánlom, pesten tolja hivatalosan, precíz, pontos, közvetlen, kétszer szervizelte telómat. eredeti alkatrészeket hozat bele, meg sok cucc van is helyben.
a redmi KATE topikban is ott van az elérhetősége, de én is oda tudom adni annak akit érdekel.

Vörös MI 9T 6/128 garival, papírokkal, egy rakás menő tokkal eladó. Tessék csak tessék.

(#293) Hegezoo válasza merlix (#285) üzenetére

Hegezoo
csendes tag

Remélem nem lesz semmi gondod! :) Én Magyar botból rendeltem, ki is fogtam a selejt telefont! 2 hét anyázás, számtalan hatósággal fenyegető üzenet, és csak pénteken küldtek futárt a telefonért. :W Most várhatok hetekig a telóra.

Huawei P30 Pro 6/128

(#294) G48

G48
aktív tag

Jól látom hogy csak EU Dev és Stabil ROM van hivatalosan a telefonra?

(#295) G48

G48
aktív tag

Másnak is gyalulja a TWRP a data/media-t /data vissza állításnál? Encrypted lett a /data és ebből csak úgy tudtam vissza térni ha formáztam EXT4-re.

(#296) Gloob válasza G48 (#295) üzenetére

Gloob
őstag

Rossz a TWRP amit használsz. Én ugyan így jártam. Egyik pénteken feltettem tiszta telepítéssel, full wipe, format data-val a Xiaomi EU Dev rom-ot. A következő pénteken fel akartam rakni a frissítést, és erre ugyan az a recovery 0-nak látta a tárterületet, és formáztatni akarta. Anyádat gondoltam. Feltettem egy másik TWRP-t, még jó, hogy azt felrakta TWRP-ből, és azzal már minden gond nélkül ment a frissítés. Érdekesen az nem látta 0-na,nem akart formázni. Melyik TWRP van neked?

(#297) vegyszer válasza azimut (#290) üzenetére

vegyszer
addikt

Nem a reklám miatt, de a xiaomishop.hu oldalon volt egy 5%-os kuponom, és 3% előre utalási kedvezmény után 64 alá befért a 4/128GB kék készülék.
Az kb egálban van az általad említett 216$-ral. Csak erre ugyan nem Mi Store-os, de 30 hónap hazai garancia van.

Nem hinném, hogy egy sör áránál nagyobb a különbség. Így én itthonról vettem a Zasszonynak. És a héten itt lesz, ha minden igaz.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#298) duo válasza Gloob (#296) üzenetére

duo
őstag

jaja nalam redmi katen az orangefox twrp csinalta ugyanezt. le kellett cserelni egy normalisra. meg annnyi hogy barmilyen custom rom, meg recoverybol visszaallitas elott nemcsak full wipeot de format datat is csinaltam mert elofordult hogy titkositasra kerult a data particio, es pin kodot vagy feloldasi mintat kert. es nem volt jo neki egyik sem

Vörös MI 9T 6/128 garival, papírokkal, egy rakás menő tokkal eladó. Tessék csak tessék.

(#299) novinyul válasza vegyszer (#297) üzenetére

novinyul
addikt

Gondolom beraktároztak Note 7-ből alkatrésznek :) , vagy majd cserélik másikra vagy más típusra. Minden hivatalos helyről a Lengyelekhez mennek a telefonok, ők nem küldhetik oda.

(#300) tylerhun

tylerhun
tag

Egy kis érdekesség, hátha kíváncsi valaki egy videó-tesztre a témában.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tylerhun

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.