Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Alyx01


Alyx01
csendes tag

Sziasztok!

Ennél a telefonnál sikerült már megoldani, hogy videó készítésnél normális minőségben vegye fel a hangot.
Köszi
Üdv

(#702) Skillet válasza Alyx01 (#701) üzenetére


Skillet
addikt

Mondod, vagy kérdezed? Amúgy szerintem nem sikerült. Olyan, mintha túl lenne zajszűrve... de passz. Majd mond róla más is véleményt.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#703) Alyx01 válasza Skillet (#702) üzenetére


Alyx01
csendes tag

Bocs, lemaradt a kérdőjel.
Kérdezem, mert a párom 4X-ét cserélném, de előtte jó lenne tudni mire számíthatok.

(#704) Skillet válasza Alyx01 (#703) üzenetére


Skillet
addikt

De miért, mi volt vele a baj?
A gyári szoftver -szerintem- túl zajszűri a hangot. Vagyis aki rögzíti a felvételt, annak jól hallható a hangja, minden más hang gyenge. De gyanítom egy külső appal ez megoldható, szerintem ez szoftver függő.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#705) Alyx01 válasza Skillet (#704) üzenetére


Alyx01
csendes tag

Például, ha egy koncerten rögzített pár percet a zene teljesen élvezhetetlen lett. Egy Samu, vagy Huawei (tudásban nem jobb) hibátlanul vette fel ugyanazt.

(#706) Skillet válasza Alyx01 (#705) üzenetére


Skillet
addikt

De ez melyik telefon, amiről szó van? Próbáltál más app-ot használni a feltételhez?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#707) Alyx01 válasza Skillet (#706) üzenetére


Alyx01
csendes tag

Próbáltam, de nem lett jobb. Egy Redmi 4X amiről beszélek.

(#708) jaddz90


jaddz90
tag

Sziasztok!

Pár napja vettem a telefont, a régi jó S5-öt váltotta. Elégedett vagyok vele 2 dolgot kivéve, viszont ezek sarkalatosak. Nem tudom működésre bírni az usb-n keresztüli zenelejátszást, pedig szeretném a dac/amp fejhallgató erősítőn keresztül kinyerni a hangot, de nem működik. 'audio source' vagy ilyesmi usb mód nincs, amikor rádugom pár másodperc múlva kiteszi a fejhallgató ikont, de bármilyen app ami hangot ad ki, utána lassú, akad, ha megy is a lejátszás hang nincs sehol, illetve kétszer megszólalt fél másodpercre a telefon hangszóróján. Please help!

A másik, hogy a kocsiban sem hajlandó bluetoothon egyáltalán látható lenni az eszköz, ezt még nem tudom hogy esetleg a fejegység csinálja vagy a telefon, esetleg a Bluetooth verzióját kéne az alapértelmezett 1.4-ről átállítani? Nem tudom, az S5-nek ezzel sem volt baja.

Tetszik a telefon, biztos van ezekre megoldás :)

Előre is köszi

(#709) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Sajnos ilyen zenés és BT cuccokban nem vagyok otthon...

...de azt azért látni kell a Mi5s közép, felső szegmens volt. A Redmi7 a legalja (tán RedmiGo és Redmi7a van alatta)

...és mint tudjuk, minél lejjebb van egy készülék a sorban, annál több mindent hagy ki belőle a gyártó az "ócsósítás" érdekében.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#710) szumoo@gmail válasza jaddz90 (#708) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Az usb-s cuccot nem ismerem, de van kb. fél tucat bt-s cuccom, fejhallgatók, headsetek, aktív hangszóró, autós fejegység, és a telefon simán működik mindennel.
(Az előző telefonomon nem volt jack, csak bt-s cuccokat használok azóta.)
Ha jól tévedek a telefon csak addig látható amíg a bt beállítások nyitva vannak.
Fejegységgel én úgy tudtam párosítani, hogy beléptem a beállításokba a telefonon, nyomtam egy párosítás a fejegységen, frissítettem a bt eszközök listáját a telefonban és akkor találta meg a fejegységet, rá tudtam kattintani hogy párosítsa.

(#711) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Hülye kérdés de miért csak azt a két embert engedi tarcsazni a teló a névjegyzékben aki a vészjelzés kuldesben van megjelölve? Nem írja hogy be lenne ez kapcsolva.
Nincs hívás homb a névjegyzékben csak sms meg Viber stb

[ Szerkesztve ]

(#712) #22743424 válasza jaddz90 (#708) üzenetére


#22743424
törölt tag

Azt hiszem nem tudja usb-n kiadni a hangot .Most nincs itthon a lányom, hogy megnézzem ugy de a nagytesó sem tudja RN7 ami nekem van.

(#713) jaddz90


jaddz90
tag

Köszönöm!

Az autós BT kapcsolat megoldódott, a fejegység tud csak 2 (már)párosított eszközt kezelni ezért volt láthatatlan a telefon számára.

Elnézést kérek ha így off, Samsung S5-re gondoltam, igaz az is a drágábbak közé tartozott anno, de nem tudtam hogy ez az usb audio jellemzően felsőbb kategóriás feature.

A telefon képes rá, ez biztos, a FiiO zenelejátszóval működésre bírtam próbaképp, de nem tárolok a telefonon letöltött zenéket, Spotify YouTube stb lenne a cél viszont azokkal nem megy. Gondolom a FiiO magában foglal valami kodeket, vagy usb audio elérést, amit egyszerűen csak nem kínál fel / használ alapból a Redmi7.

Létezhet erre valami megoldás?

(#714) novinyul válasza #22743424 (#712) üzenetére


novinyul
veterán

Note 7-n próbáltam a Xiaomi USB C fülesét, tökéletesen működik ráadásul jó a hangja is.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#715) jaddz90 válasza novinyul (#714) üzenetére


jaddz90
tag

Közben olvasgattam egyéb külföldi fórumokat, az 'audio source' mint usb mód opció a 9-es androidban hiányzik, nem kiválasztható. USB C csatlakozóm/eszközöm nincs, lehet azokkal alapból megy, ez ugye microUSB-vel csatlakozik és magának a dac/ampnak az lenne a szerepe hogy a telefonok szerény 'hangkártyáját' megkerülve, egy céleszköz lássa el ezt a feladatot amibe dugom a fejhallgatót, ég és föld. Lenne. Úgy tűnik így marad az, hogy az S5 amolyan otthoni zenelejátszóként él tovább, amíg ez vissza nem kerül a droidba, vagy valami.

Szerk.:
Zenelejátszó appok amik arra lettek kitalálva hogy pont ezt az usb audio lehetőséget kihasználják, kikerülik a natív támogatást, azért működnek. Spotify, YouTube, stb sajnos nem

[ Szerkesztve ]

(#716) novinyul válasza jaddz90 (#715) üzenetére


novinyul
veterán

Bocsánat! :B Èn a Note 7-re írtam.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#717) #22743424 válasza novinyul (#714) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én most néztem HTC u11 fülhallgatójával meg kínából rendeltel. Nekem nem megy. Mondjuk egyik sem xiaomi Még csak azt sem érzkeli, hogy bedugtam.

[ Szerkesztve ]

(#718) novinyul válasza #22743424 (#717) üzenetére


novinyul
veterán

Meizu 16th sem ismerte fel a Xiaomi fülesét, Note 7 viszont simán felismerte.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#719) #22743424 válasza novinyul (#718) üzenetére


#22743424
törölt tag

Gondolom más a bekötése. Ehh

(#720) g2gti


g2gti
csendes tag

Én a hétvégén vettem egy ilyen telót a Lurdy házban, és meglepően jó, leszámítva egy kis pici pixelhibát a kijelzőn, nem tudom érdemes-e ezzel foglalkozni. Ami nem tetszik még, hogy beltérben lámpafénynél néha átvált sárga színűre a kamera képe, és az elkészült képek így nagyon sárgásak lesznek :( , az értesítési LED is random módon jelzi az értesítéseket, ezt se tudom hova tenni... egyébként összehasonlítva a korábbi A7 (2018) telefonommal, néhány ponton visszalépés (kijlező, megbízhatóság, általános minőség) nyíilván nem egy kategória, de kamerában/akksiban simán felveszi vele a versenyt, sőt még jobb is. Most egy Note 7-re fizettem be, kíváncsi leszek arra is :)

(#721) #22743424 válasza g2gti (#720) üzenetére


#22743424
törölt tag

Miért nem viszed vissza és cserélteted ki?

(#722) g2gti válasza #22743424 (#721) üzenetére


g2gti
csendes tag

Postán küldtem vissza, és ráfizetéssel lesz egy Note 7.

(#723) #22743424 válasza g2gti (#722) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ja értem. Szeretettel várunk. ;)

(#724) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Automata fényerő elég sötét,.lehet valahogy állítani vagy minimumot beállítani? Alig látni. Mellette a többi teló itthon ugyanezen a fényen jóval világosabb és láthatóbb.

(#725) dave987 válasza bigdady (#724) üzenetére


dave987
aktív tag

Szia. Told feljebb a csúszkát. Meg fogja jegyezni hogy világosabbra állítottad.

(#726) sajtjani válasza dave987 (#725) üzenetére


sajtjani
tag

Szasztok!
Nekem nem jegyzi meg, vissza kúszik minimumra. Kikapcsoltam az autómatát. Bosszantó, eddig minden kinai dzsunkám tudta.

(#727) szumoo@gmail válasza sajtjani (#726) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Ugyanez.
Rettentő sötét, ha felhúzom akkor egy darabig marad, majd megint besötétedik.
Kikapcsoltam a fenébe, de ez így nagyon száni.

(#728) bigdady válasza dave987 (#725) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hiába tököm fel elfelejteni később nálam is :(

(#729) #22743424


#22743424
törölt tag

Az RN7 is ezt csinálja. Hamarosan jön a MIUI 11 abban remélem már javítva lesz.

(#730) E.Kaufmann válasza szumoo@gmail (#727) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nálam is dettó ez volt én is kikapcsoltam az autó fényerőt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#731) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Még mindig nem csurgott le új FW viszont a system app-ok frissülgetnek, érdekes módon volt 2018 decemberi program is mint frissítés.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#732) Skillet válasza bigdady (#728) üzenetére


Skillet
addikt

:C :C :C

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#733) Milestone2 válasza E.Kaufmann (#731) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Stabil ROM...előfordul ilyen...elméletben az "új világrandben" jó esetben évi 4 frissítést várhatunk...ergo előfordulnak majd ilyenek.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#734) Lizard0828


Lizard0828
tag

Sziasztok!
Sima egyszerü, fekete tokot keresnèk a note 7-emhez, viszont a minösègibbek közül!
Tudnàtok pàrat ajànlani kèrlek?!
Köszönöm

"All The Best And Fuck The Rest"

(#735) Sogi74 válasza Lizard0828 (#734) üzenetére


Sogi74
tag

Nekem minden telefonomon (redmi 7, huawei p30 pro, p smart, iphone 7) a Nillkin super frosted tok van/volt, imádom szerintem nem lesz tőle túl "bunfordi" a telefon, nem csúszik stb.:

(#736) dave987 válasza sajtjani (#726) üzenetére


dave987
aktív tag

Hmm érdekes. Amúgy én sem vagyok megelégedve a kinai telók fényautomatikájával. Nekem Redmi 5 van,este kislámpánál lejjebb kell húznom a csúszkát,nappal aztán meg kicsit feljebb árnyékban. Szóval naponta 2x korrigálnom kell. Samsungjainknál ritkán kellett belenyúlni.

(#737) szumoo@gmail válasza dave987 (#736) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Jiayu, xiaomi, cubot, zuk, csupa kínai telefonom volt az utóbbi időben, és csak a miuinak volt ilyen gondja, abból se mindnek.
Azt hiszem 4x -re volt is egy file ahol lehetett állítani hogy milyen környezeti fényerőhöz milyen kijelző fényerő tartozzon.
Természetesen csak rootolva írható.

(#738) dave987 válasza szumoo@gmail (#737) üzenetére


dave987
aktív tag

Nálunk Coolpad és Tesla volt. Azoknak még genyább volt az automatikája mint a Redminek.

(#739) szumoo@gmail


szumoo@gmail
tag

Kipróbáltam két korábban említett fóliát, hát nem vagyok elájulva tőlük.

A brotect matte konkrétan rossz méretű, egy mm-rel keskenyebb mint a kijelző, viszont magas, vagy lelóg alul, vagy annyira a kamera fölé kerül, hogy keletkezik ott egy kisimíthatatlan buborék.
És hiába hívja glassnak ez nem üveg, csak fólia.
A tapintása viszont kellemes, nem tapadós, kicsit rücsis.
Akit nem zavar hogy keskeny, és vág a magasságából annak még jó is lehet.
Maradt egy csomaggal, kemény 500 forintért cserébe elpostázom annak, akit nem sikerült lebeszélnem róla, és rámír privátilag.
De inkább csak felrakást gyakorolni mintsem megtartani.

A másik az eazyguard, ez szépen passzol, de elég tapadós, nehezebb rajta húzni az ujjam mint a csupasz kijelzőn, viszont gyakorlatilag láthatatlan ha felkerült.
Apró üröm az örömben, hogy a mellékelt mikroszálas izé nem ér egy marék lepkét sem, így bár hülyére tisztogattam így is maradt 1-2 porszem, szóval hiába van két fólia a csomagban az első csak arra jó, hogy begyűjtse a porszemeket, úgy már szépen felrakható a második.

Lehet rendelek Aliról valami üveget.

(#740) sajtjani válasza szumoo@gmail (#739) üzenetére


sajtjani
tag

Jonap!
A Brotect matte "konkrétan" ezredmilliméter pontos, (a Te esetedben alul-felül) az összes gyártmánya az! User error! Ebben nem nyitok vitát, én ajámlottam a céget, én használom 10 éve a termékeiket. Az hogy keskenyebb, le van írva:
"NOTE: Because of the curved edge of the display, the film is deliberately smaller than the display."
Lehet nem olvastad el.
"És hiába hívja glassnak ez nem üveg, csak fólia."
[Ha erre gondolsz] ez biza üveg, csak ezt hajtogathatod, a kinai meg törik, úgy mint ez [leeséskor] . Továbbra sem szeretem a hiper-csucsszuper 1000H 1000D röhejfantázianeves kinai 546 FT-os " üveg"kijelzővédőket. Mondom ezt úgy hogy túl vagyok 260 ALi-s vásárláson!
Ja portalanítás: sose dobom el a gyári reklám fóliát a kijelzőről, azt használom, nem egy új fóliát portalanításra :((( egyszerre húzom le a reklámot, miközben simítom rá felűlről az új fóliát. Se por, se buborék!

(#741) szumoo@gmail válasza sajtjani (#740) üzenetére


szumoo@gmail
tag

https://www.youtube.com/watch?v=0U2jJgqIeNA

(#742) E.Kaufmann válasza sajtjani (#740) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Engem viszont érdekelne, hogy a 6 "fontos" "üvegfólia" 6* jobban véd mint az 1 "fontos"?
Eddig kopp-kopp nem volt olyan balesetem amit mezei üveg(!)fólia ne fogott volna meg, pedig nem vagok egy óvatos ember, és utána röhögve cseréltem a karcmentes kijelzőmön egy másik 1 "fontos" fóliára. 2 év alatt 3-at nem fogyasztottam el, igaz lusta is voltam cserélni.
Egyedül tényleg annyi gondom volt, hogy nem minden üveg passzolt rendesen.

offoff:
Ugyanitt vadiúj Lumia 550 üvegfólia eladó :) Volt tartalék, amikor meg eladtam, költözés miatt nem találtam meg. Most viszont megvan ;] Ez tutijó, mert párban rendeltem és a párja is jó volt.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#743) sajtjani


sajtjani
tag

Jonap!
Komolyan mondom, fárasztóak vagytok! :) Elengedtem a dolgot. Inkább foglalkozzunk a Redmi 7 tapasztalatokkal!

(#744) E.Kaufmann válasza sajtjani (#743) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Még mindig nem kapok frissítést, miközben az asszony 6A-ja csak azért nem frissül a júniusi update után már a Pie-ra, mert tele van fotókkal.
Pedig volna mit frissíteni a 7-eseken is. Lassan úgy érzem jobb lett volna a sima 6 a kisebb kijelző és akksi ellenére.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#745) soko70


soko70
aktív tag

Sziasztok, néha újraindul a készülék, csak azt veszem észre, hogy rezeg. Ez nálatok is így van? Ez olyan fura.

(#746) E.Kaufmann válasza soko70 (#745) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nincs vastagabb tokban? Nem tartasz rá véletlenül a kikapcs gombra hosszabban?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#747) Lui04 válasza E.Kaufmann (#744) üzenetére


Lui04
aktív tag

Mire gondolsz a frissítés alatt? Milyen problémák vannak nálad?

(#748) E.Kaufmann válasza Lui04 (#747) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

- az auto fényerő bugos,
- kezelőfelület lagos, pláne a hangerőszabályzás,
- ha az akksi már vagy 4% akkor fogja és leb..-a magát, látszólag ilyenkor nem áll le szabályosan.
Most hirtelen kapásból ezek, amiket ide is írtam már.
Ja és nem az SD kártya a ludas az enyémnél, mert még egy hete van csak benne, és előtte is megvoltak ezek a hibák.

Érzetre néha mikor hozzám kerül az asszony 6A-ja, az gyorsabbnak tűnik, miközben annak a háttértára tele van fotókkal.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#749) Milestone2 válasza E.Kaufmann (#748) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem hasonlítható korrektül össze a kettő.
Az MTK pörgősebb, de energiazabálóbb.
Az SD lomhább miközben enegriatakarékosabb.
(azt se feledjük, hogy a R7 szoftvere még "csecsemő"...)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#750) E.Kaufmann válasza Milestone2 (#749) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

azt se feledjük, hogy a R7 szoftvere még "csecsemő"...
Na pont ezért jöhetne sűrűbben frissítés

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.