Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) aelod válasza ALBY (#40) üzenetére


aelod
veterán

Igen. Ezt a méretet én sem értem amikor ott a Note 7 is. Kár érte. Még mindig nincs meg a Redmi 4x utódja...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#52) Fred23 válasza Franklin (#49) üzenetére


Fred23
nagyúr

40-ért tényleg megéri, mégis inkább rádobnék még kicsit, és mást vennék; számomra egy A5 2017 is jobb választás, vagy egy G6. Időnként mindegyik szokott lenni 60 körül.

(#53) Graphics válasza aelod (#51) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi 9 SE egész pofás pedig, igaz ott az aksi.

De már a vas is eszik ennyivel kevesebbet. :) Lesz még itt jóság szerintem a következő időszakban, ha kidobálták a gyártók ezt a sok notchos telefont.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#54) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

"... felmerül a kérdés, hogy akkor mit csináljon, ha valaki kompaktabb megoldásra vágyik. (...) Az egykezes használatot a képernyő kicsinyítése támogatja 3,5 – 4 – 4,5 hüvelykre zsugorítva."
Nem értem, hol itt a gond. Négy különböző képernyőméret közül tudunk választani. Melyik telefon tudja még ezt? :DDD

Komoly(abb)ra fordítva a szót: Sajnos ezen a tendencián már csak nevetni lehet... :(((

(#55) Milestone2 válasza Graphics (#50) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hivatalos szerintem csak 1 van...
...tudtommal.

A nem hivatalosaknál már 40 alá is csúszott egy picivel.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#56) Graphics válasza <Adamsky> (#54) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A tendencia a felhasználók tartalomfogyasztása okán jött... Amíg a társadalom nagyobb fele információra éhesebb a kisebb feléhez képest, addig a gyártók erre a profitot hozó vonalra ülnek fel.

Vannak törekvések persze minden gyártónál, itt pl. a Mi 9 SE, vagy a Samsung egyes készülékei is említhetőek.

De tény, ideje volna újra kompaktabb vonalra is pár készüléket kihozni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#57) Graphics válasza Milestone2 (#55) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kettő van :), a WayteQ és az Ingram. Csak utóbbit nem szokták annyira emlegetni. Ők inkább nagykerként funkcionálnak, de pl. a szolgáltatóknál is javarészt Ingram-os készülékek vannak.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58) kelzsoca válasza Milestone2 (#55) üzenetére


kelzsoca
félisten

A magyarországi hivatalos Xiaomi partner két boltot üzemeltet: az Mi Store (offline) és a xiaomi.hu (online)
Ezen felül kiszolgál viszonteladókat is, a hivatalos csatornán keresztül értékesített készülékek is két év gyári jótállással rendelkeznek.

(#57) Graphics

Az Ingram nem hozott az új készülékekből, de ők valóban inkább a szolgáltatói vonalat szolgálják ki.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#59) dave987


dave987
aktív tag

Azért a kerete tuti műanyag,nem pedig fém,hisz a note 7nek sem az. Ezt ki lehetne javítani.

(#60) aelod válasza Graphics (#53) üzenetére


aelod
veterán

Igen csak az sokkal drágább nekem. 40-50e-es vonalon értettem, hogy nincs kompaktabb xiaominál.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#61) Milestone2 válasza kelzsoca (#58) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ilyen értelemben lehet hogy kettő, de azért a Store + a webstore az én agyamban egységet alkot.
(válaszom leginkább Graphics fórumtársnak szólt, mert ő a kettő alatt egész mást értett...)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#62) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Sajnos a cikk tele van elütéssekkel és hibákkal. nem vagyok egy nagy helyesírás szakértő, de nem olyan nagy baj, ha kiadás előtt még egyszer végig olvassa az ember, amit írt...

Én mindig azt hittem, hogy nekem nagy telefonom van, aztán mivel már sok helyen írták ez mekkora, meg az milyen hatalmas gondoltam megnézem egy összehasonlítóba és kiderült, hogy az Én telefonom a maga 150 mm-ével nem is számít nagynak... :D

Nah de majd a következő már hajtogathatós lesz... :D

Ez a telefon egy jóáras belépő kategória a sok belépő kategóriás szarszunghoz képest egy főnyeremény. :D :DD :DDD

(#63) lócitrom válasza Graphics (#56) üzenetére


lócitrom
őstag

ettől még nem szűnt meg az érintett réteg. csak azért, mert mánia lett a tartalomfogyasztás telefonon meg mert kevesebben hajlandók gépre beruházni még azért be kellene látni, hogy kb. semmitől sem esnek el, ha ezt a csoportot is megtartják. rühellem az almát, de két dolgot jónak tartok és ebből egyik dolog pont a méretezés. úgy tudom almáékat sem vágja földhöz ez.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#64) Noukoum válasza aelod (#60) üzenetére


Noukoum
veterán

Máshol se nagyon van.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#65) aelod válasza Noukoum (#64) üzenetére


aelod
veterán

Tudom. Nem egérmozit akarok de egy 5.5" környéke (az új kijelző arányoknak megfelelően) legyen már elég növelés úgy, hogy ebből van egy Note verzió is. :W

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#66) Noukoum válasza aelod (#65) üzenetére


Noukoum
veterán

Többért ott az a40 és az említett mi 9 se. Lehetne több, de lehetne kevesebb is:) Ha a felhasználói élmény nem számít ott a j6:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#67) Legendd


Legendd
senior tag

Sziasztok! A HIVATALOS válasz a bootloader nyitásra:

“They will lost warranty. Any modification of original SW, and rooting and bootloader opening are the modifications, void the warranty”

Ez a Xiaomitól származik, tehát ne nyitogassátok a bootloadert :D bármi kérdés felmerül, megpróbálok válaszolni!

Alea iacta est!

(#68) Cyrin válasza Legendd (#67) üzenetére


Cyrin
addikt

miaz hogy ne nyitogassuk a bootloadert? értelmezhetetlen felhívás :D ;]

(#69) aelod válasza Legendd (#67) üzenetére


aelod
veterán

Vissza is lehet zárni és visszarakni az origi ROM-ot. :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#70) Graphics válasza lócitrom (#63) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem írtam, hogy megszűnt volna az érintett réteg :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71) Milestone2 válasza Legendd (#67) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Úgy gondolom a Sáominak ezt nem a logout.hu-n kéne közzétennie...

...hanem az UNLOCK alkalmazának kellene kiírnia. Most még (tudtommal) nem teszi.



Sok hülyeségre felhívja a figyelmet, de a leglényegesebbre, a garanciavesztésre nem...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#72) Milestone2 válasza aelod (#69) üzenetére


Milestone2
nagyúr

...a bökkenő ott van ha:

-olyan stádiumban zakkan meg a készüléked, ahonnan már nem tudod visszazárni és helyreállítani
-illetve ha valóban olyan a gyártó által lekérdezhető nyomokat hagy a bl-nyitás, ami után nem tagadhatod le / nem rejheted el.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#73) lócitrom válasza Legendd (#67) üzenetére


lócitrom
őstag

kollégák fele itt elég edzett ilyen téren. szerinted most ennek volt értelme? vagy ez valakinek új? talán még picit fals is.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#74) kelzsoca válasza Milestone2 (#72) üzenetére


kelzsoca
félisten

A Samsung féle megoldás (knox) esetén már lenne izgalomra oka a usernek.

(#75) Milestone2

Közben szerkesztettem a hsz-t.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#75) Milestone2 válasza kelzsoca (#74) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Itt kész tényként lett közölve...
...illetve hogy teljesen pontos legyek, valaki felvetette
...a válasz pedig nem cáfolta meg, hanem egy másik irányba vitte a beszélgetést.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#76) batai15 válasza Milestone2 (#75) üzenetére


batai15
félisten

Én dobtam fel ,de írtam is hogy csak olvastam valamelyik topikban ,viszont nem cáfoltam az tény ,viszont nem is tényszerűen közöltem,valamint nem vittem másik irányba a beszélgetést .

[ Szerkesztve ]

(#77) Milestone2 válasza batai15 (#76) üzenetére


Milestone2
nagyúr

nem is te válaszoltál saját kérdésedre.

az írtam:

-Te felvetetted
-a válaszoló pedig nem cáfolta meg, de válasza igenre engedett következtetni...

...de mindegy is, mert már azóta megváltoztatta bejegyzését, miután reagáltam rá.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#78) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Na jó ebben a témában én leállítottam magam.

Fenntartom a véleményem amit #71-ben írtam.

-amíg a nyitás során egyszer sem írja ki a nyitóprogram, hogy garanciavesztő
-illetve amíg a vásárlás során nem kapsz olyan dokumentumot amit aláírsz, hogy garanciavesztő

addig jogilag sánta garanciavesztésről beszélni. (amennyiben a fentiek valamelyike fennáll, garanciavesztő és saját döntése minden felhasználónak, hogy nyitja vagy nem nyitja)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#79) batai15 válasza Milestone2 (#77) üzenetére


batai15
félisten

Nem tudtam , elnézést .

(#80) aelod válasza Milestone2 (#78) üzenetére


aelod
veterán

+1

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#81) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Specifikációban 3900mah van írva
Tesztben meg 4000

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#82) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Van olyan xiaomi amiben van hőmérsékletszenzor :F

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#83) AliceWake válasza INGJOKE (#62) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Ahhoz képest, hogy egész hétvégén a halálomon voltam (láz, meg minden szériatartozék, ami egy masszív influenzához jár), annyira nem is vészes... Javítottam, amit találtam :R

Non omnis moriar.

(#84) Milestone2 válasza enginev3.0 (#81) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez talán azért lehet, mert a legtöbb akksinál (a Redmi7-esén is)
ha akarom 3900, ha akarom 4000...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#85) INGJOKE válasza AliceWake (#83) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem bántani akartalak, csak észrevétel volt... ahogy a főnök mondta mikor én is erre hivatkoztam, nem voltál táppénzen, szóval nem vagy beteg... :D :DD :DDD

Mi 9 ki van már osztva vkinek?

[ Szerkesztve ]

(#86) Noukoum válasza INGJOKE (#85) üzenetére


Noukoum
veterán

Xiaomi.hu még nem forgalmazza sajnos..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#87) atike


atike
nagyúr

Mondom semmi extra, de utána megláttam az árát... Bár nekem nem kellene de ez nagyon jó vétel ennyi pénzért... :)

(#88) forgonati válasza kelzsoca (#74) üzenetére


forgonati
őstag

Szerintem ez is visszakövethető, nem csak a Samu Knox-a. Itt BL nyitáshoz a készüléket össze kell kapcsolnod az accountoddal, a developer menüben. Így tudja a rendszerük, IMEI szám alapján, hogy elindítottad a folyamatot, és elkezdi számolni a 72/360/720 órát, kinek mennyit. Majd nyitás után szerintem simán eltárolja a rendszerük az infót, hogy az a bizonyos IMEI számú tella már biza nyitva volt. Mivel a nyitó app-ban is először be kell jelentkezned ugyanabba az accountba, amivel összekacsoltad a telefont a developer menüben. Így hiába zárod vissza, ha akarnak belekötnek hogy már nyitva volt...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#89) Doki42


Doki42
őstag

Best lehetne, de nem ekkora méretben... Ár kiváló.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#90) Narancskoma válasza Milestone2 (#84) üzenetére


Narancskoma
tag

Ez így elég érdekes

(#91) aelod válasza forgonati (#88) üzenetére


aelod
veterán

Én szerintem egyik hazai szerviz sem vacakol ilyennel... :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#92) forgonati válasza aelod (#91) üzenetére


forgonati
őstag

Azt én nem tudom, csak azt mondtam hogy visszakövethető hogy nyitottad.

Keelah Se'lai!

(#93) aelod válasza forgonati (#92) üzenetére


aelod
veterán

Hát persze ez tiszta sor. :R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#95) kbyte1024 válasza AliceWake (#83) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ne már.... :) eljöttél Szentendrére fertőzni? ;) basszus hol a c vitaminom már tolom is befelé 😄

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#96) aelod


aelod
veterán

Itt már támogatott a VoLTE funkció?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#97) SkyLine3000 válasza Graphics (#36) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Igen, kell az a kis káva, alulra-felülre a fektetett módhoz. Én is ezt szeretem a G3-ban. De ugye ha felülre is hagynak annyi kávát a Redmi 7-nél, h elférjen rajta a kukker ilyen kijelzőaránynál, akkor már nagyon elnyújtott lenne (így is az). De ha nincs más megoldás, inkább legyen minimál káva felugró szelfikamerával. De én továbbra is az egészséges alsó-felső kávára szavazok, normális kijelzőaránnyal, noccs nélkül. De ezt a gyártók nem támogatják. Úgyh bekaphatják! :)

(#98) juuzer


juuzer
addikt

Köszi a tesztet!

A félresikerült Redmi 6 után szerintem ez egy nagyon jól átgondolt és összeválogatott telefon lett. Hajrá Xiaom/Redmi! :D

Vamos a la playa.

(#99) Milestone2 válasza aelod (#96) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Bal oldali a Redmi7
Nem látok VoLTE kapcsolót.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#100) namegin


namegin
tag

Köszi a tesztet!
Vártam a Redmi 7 t e l e f o n t , de látom hiába. Tablet lett.
Nekem nincs ekkora nadrágzsebem amiben törés/hajítás nélkül, kényelmesen elférne ez a 158,73 x 75,58 x 8,47 mm-es tepsifon. (Ha táskát, szatyrot, vagy hangfalat cipelek, abban nem a telefont hordom.) Egy kézzel szoktam telefont használni, így aztán telefonnak marad használatban a régi öreg harcostársam, a Redmi 6.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.