Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Milestone2 válasza Skillet (#349) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Újrainditás, frissítés telepítés biztos újraindítja a számlálót... Airplane mód nem tudom...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#352) Skillet válasza Milestone2 (#351) üzenetére


Skillet
addikt

Reggel volt ennyi, amikor bekapcsoltuk. Tehát újraindítás után nem nullázódik. És most, hogy hazajöttem, ugyanannyi, mint reggel volt. Megállt. Nem számol.
Repülőben nem volt.
Minden számláló megállt. A kijelző idő másodpercben mér. Ha kilépek, és újra belépek a menüjébe, ugyanannyit mutat.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#353) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Izgi...de semmiképp nem rendeltetésszerű...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#354) Skillet


Skillet
addikt

Egy verzió van: ha kikapcsolod, aztán visszakapcsolod, megáll a számláló. Kipróbálnátok? Köszönöm! :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#355) itamragy


itamragy
csendes tag

Hello!
Másnak is be fagy hívás végeztével a tárcsázó, 10/10 szer ? [kép]
A telefon nem fagy be, csak a tárcsázó.
10.3.1 a verzió, nemrég frissítettem erre azóta csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#356) panizzi válasza itamragy (#355) üzenetére


panizzi
aktív tag

Hello.
Másodtelefonnak venném a 2GB verziót. Mennyire lassú ez a móka, van róla tapasztalat?
Utoljára S5 volt a zsebemben amiben a kétgiga dübörgött, élni azért tudtam vele.

Egyébiránt nálam napi 3x5 perc az okosozás, jövök már le erről a betegségről szerencsére.

Most a 2GB tényleg olcsón van. Ez vagy a Cubot X19 közül választanék.

no limit

(#357) Milestone2 válasza panizzi (#356) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha az a kettő a választék, akkor szerintem nincs min gondolkozni...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#358) Skillet válasza Skillet (#354) üzenetére


Skillet
addikt

Most próbáltam kikapcsolni, újraindítani, de nem fagy le a számláló. Számol... csak épp nulláról :DDD ami elég nagy szoftveres baki. Remélem majd javítják.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#359) Anonymous 01


Anonymous 01
tag

Sziasztok!
Az mennyire normális a Redmi 7-nél, hogy miután 9% akku töltöttségen kikapcsoltam a telefont, majd kb. 15-20p múlva raktam fel töltőre, viszont akkor már 13% töltöttséget jelzett? Kikapcsolt állapotba, hogy tölti ez magát? Lehet akku problémája lenne? :U
Köszi a segítséget!

(#360) Milestone2 válasza Anonymous 01 (#359) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Olyan nekem is van , hogy újraindítom TWRP-be X%-on és a TWRP X+(2/3) vagy X-(2/3) %-ot mutat, amikor beindul.

Tölteni biztos nem tölti magát.

Az akkukijelzés eléggé relatív.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#361) sunavlys válasza Anonymous 01 (#359) üzenetére


sunavlys
senior tag

Kipihente magát az akku :C

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#362) mgy


mgy
senior tag

VoWiFi-t sikerült már valahogy bekapcsolnotok?

(#363) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Számomra ezzel: Az ócsó Xiaomi telefonok nem kapnak többé heti frissítést végleg meghalt a sáomi. Redmi7 ezek szerint ezért nem kapott kínai (és global) fejlesztői ROM-ot.

Számomra meghalt a Xiaomi. (De azt is tudom, sokáig nem fogok ilyen ár-érték-customozhatóság arányú telefont. De ha találok... goodbye sáomi)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#364) aelod válasza Milestone2 (#363) üzenetére


aelod
veterán

Inkább a stabil romokat faragják mintsem a heti betákat szerintem. Ez nem nagy érvágás...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#365) Skillet válasza Milestone2 (#363) üzenetére


Skillet
addikt

Hát szerintem ez az átlag felhasználókat semennyire sem érinti. Kiveszik a dobozból és használják, ahogyan én is.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#366) Milestone2 válasza aelod (#364) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Neked.

Én fordítom a Global ROM-ban a magyart (Tomival és Wechivel)a fordítás a global fejlesztőin zajlik...nem a stabilon...és nem adnak hozzá telefont kínából...ergo ezzel a döntéssel arra kárhoztatnak, hogy évente vegyek magamnak új készüléket, amin szabadidőmben elvégezhetem nekik ingyen a fordítást, hogy Nektek legyen benne magyar nyelv... Azért vettem meg a Redmi7-et, hogy most 2 évig ezen fordítsak...hoppá...hogy nem is kap olyan romot, amit fordíthaték...szívás, nekem.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#367) kislg válasza Milestone2 (#366) üzenetére


kislg
tag

Kedves Milestone2 egy kicsit pontosabban a laikusoknak is érthetően megirnad hogy mit jelent ez pontosan? Összegezve az eddigieket custom rom meg stabil rom meg hogy most melyikre jön milyen frissítés...?

(#368) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Mostantól már csak egy évig vállal a gyártó minden telefonjára fejlesztői romot és frissítést (a global fejlesztői a gyári, a miui.hu és a xiaomi.eu fejlesztői pedig a kínai fejlesztőiböl készül)

Kivéve az olcsó Redmi kategóriákra, ahol nem is fog fejlesztői megjelenni.

Ez egy átlagfelhasználót aki amúgy is csak stabil kiadással használja, alig fogja érinteni. Nekem szar, míg ennek a hobbinak akarok élni, hogy forditok nekik...hogy legyen benne magyar. (Kétségem sincs hogy ha én "felmondok" azonnal talál más hülyét aki fordít tovább)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#369) aelod válasza Milestone2 (#366) üzenetére


aelod
veterán

De a többség nem ilyen szintű felhasználást igényel ROM téren.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#370) akess válasza vegyszer (#271) üzenetére


akess
csendes tag

xiaomishop.hu rendeléshez:
05.12.-én rendeltem, 5-8 munkanapot jelöltek szállításra. 06.04.-én kaptam meg.
Szánalmas...

(#371) Milestone2 válasza aelod (#369) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Biztos.
De ha nem lenne benne magyar nyelv, akkor nem nekem hiányozna...
Mind1, hagyjuk...én bánatom...magánügy.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#372) aelod válasza Milestone2 (#371) üzenetére


aelod
veterán

😟😟

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#373) kislg válasza Milestone2 (#368) üzenetére


kislg
tag

köszönöm szépen így már értem :)

(#374) kislg válasza Milestone2 (#371) üzenetére


kislg
tag

Illetve köszönjük szépen az áldozatos munkádat!

(#375) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Van pár tapasztalatom:
- Edge mód használhatatlanabb mint más telefonokkal, ahol néha azért be-bejön valami, legalább is egy völgyben voltam Eger mellett 4km-re egy Sony telefonnal meg a Redmi7-tel, bár az is igaz, hogy a Sony-ban telenoros a Xiaomiban meg vodás kártya volt, nem próbáltam felcserélni a két kártyát, mert üdültem. (amúgy marhára ki van centizve a térerő, mert az autóúton már volt 3G, úttól 2-300 méterre a szálláshelyen már csak 2G)
- Időközben egyszer megjelent magától a FastBoot képernyő, ami be is fagyott, (kis kommunista sipkás manó buzerálta az androidot hátulról). Hosszan kinyomtam a bekapcs gombot, újraindult, azután megjavult.
- Az időjárás alkalmazás már csak Java exceptionok-at dobál, megszűnt működni. Nem tudom, hogy a közben eltávolított Mi Fit alkalmazás akasztotta ki, vagy köze van a fagyáshoz.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#376) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#375) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ja, hogy jót is írjak, csak lejárt az idő: gyors a telefon, eddig mindig az árra mentem rá, az első telefonom, amin minden pöccre. A párom Redmi6A-ja fényképezésnél, főleg HDR mellett be belassul, a Redmi7 HDR-rel is gyorsan lövi a fotókat, igaz én nem nagyon látok nagy különbséget HDR és nem HDR beállítás mellett.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#377) Milestone2 válasza E.Kaufmann (#375) üzenetére


Milestone2
nagyúr

időjárás... milyen régión vagy?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#378) E.Kaufmann válasza Milestone2 (#377) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kelet Mo :D vagy konkrétan mire gondolsz?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#379) Milestone2 válasza E.Kaufmann (#378) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A telefonban milyen régió van beállítva?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#380) E.Kaufmann válasza Milestone2 (#379) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Magyarország
Ja a hibalistához nem írtam hozzá, hogy az ujjlenyomatos feloldás közvetlenül újraindítás után nem müxik. Vagy ez valami biztonsági beállítás, hogy minden indításnál egyszer mindenképp be kell írni a PIN-t?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#381) kislg válasza E.Kaufmann (#380) üzenetére


kislg
tag

Úgy tudom igen, a PIN ha be van állítva, akkor mindig kell legalább egyszer újraindításnál

(#382) Milestone2 válasza E.Kaufmann (#380) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Magyarországon egy csomó funkció tiltva van. Állítsd át Svájcra (vagy bármely más európai, de nem EU tagállamra)...nekem így megy az Időjárás. (meg sok más is, ami magyar régión nem)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#383) Milestone2 válasza kislg (#381) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Most már minden újraindítás után és újraindítás nélkül 72 óránként.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#384) E.Kaufmann válasza Milestone2 (#382) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Tényleg az volt a baj.
Akkor a MiFit honnan vehette az adatokat? Ezeket a MI-s programokat komolyabb megpiszkálás-rootolás nélkül ha eltávolítani nem is de teljesen deaktiválni lehet valahogy?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#385) Milestone2 válasza E.Kaufmann (#384) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Egyre nehezebb...van (tán az XDA-n?) egy lista, hogy mely' gyári alkalmazások tilthatók le a rendszer megbolondulása nélkül.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#386) sunavlys válasza kislg (#381) üzenetére


sunavlys
senior tag

Ez Huawei-en is így van

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#387) vegyszer válasza akess (#370) üzenetére


vegyszer
addikt

Május 27-én rendeltem a nővéremnek egy kék 32GB-is Redmi 7-et.
Két nappal később egy kék Redmi note 7 128GB-öt a Zasszonynak. Egyik Pestre, másik Szegedre ment. Június hatodikán mindkettő célba ért. Nekem ez belefért.
Mindkettőt június negyedikére írták várható raktárba érkezés idejének. Kb ez is lehetett.

Mikor a Zasszony Redmi Pro készülékét vettem, 2016.11.11 alkalmával, december 18-án ért a vámra, megfogták, és január 19-én már hozta is a posta. Ahhoz képest ez kiváló időt futott, gyakorlatilag ugyanúgy kínából.

3 éve mondjuk a rendelés és a szállítás között 5 hét telt el, de a Xiaomi okosmérleg azóta is teszi a dolgát. Akkoriban hiába kérdeztem, hogy ha már ötödik hete jön, nem lehetne-e a futár árát elengedni, nem volt rá hajlandóság. Sajnos.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#388) zoli62


zoli62
addikt

Digi hálózatán használja valaki? Működik a Volte?

(#389) meoindil válasza zoli62 (#388) üzenetére


meoindil
aktív tag

Azt nem tudom mennyire működik, de ezt találtam:
[Így állítsd be a Digi mobilinternetet a Xiaomi telefonodon!]

A hozzászólások között van:
A VoLTE és VoWiFi is bekapcsolható kódokkal:
VoLTE * # * # 86583 # * # *
VoWIFI * # * # 869434 # * # *

(#390) vegyszer válasza meoindil (#389) üzenetére


vegyszer
addikt

Az egy dolog, hogy bekapcsolható, de sok ember pont arra panaszkodott, hogy VoLTE/VoWiFi mellett nem jön/megy át a hang. Ami egy telefonálásnál azért lehet, hogy egyeseknek problémát jelent...

Szigorúan kísérleti jelleggel teszteljétek szerintem.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#391) thomas77 válasza zoli62 (#388) üzenetére


thomas77
senior tag

Nekem megy hibátlanul.

(#392) meoindil válasza vegyszer (#390) üzenetére


meoindil
aktív tag

Szerencsére most előfizetési díj nélkül lehet tesztelni a DigiMobilt.
Én is ki akarom majd próbálni, szóval engem is érdekelnek a tapasztalatok.

(#393) aelod


aelod
veterán

GPS mennyire tartja a jelet illetve van e vele valami gond? RN7 topikban panaszkodnak, hogy néha nem talál jelet és elveszti.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#394) pakardo válasza aelod (#393) üzenetére


pakardo
tag

szia,sokat használom a gps-t,hamar fel áll,nem veszti a jelet,eddig a leg jobb telefonom minden téren,picit óckodtam a nagy kijelző miatt de hamar meg szoktam 😀

Üdv : pakardo

(#395) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

A következő a problémám: a mobilban van egy Digi és a Telenor SIM kártya is, mindkettőnél 4G preferált, illetve a kettős 4G mód is be van kapcsolva. Így viszont a hibajelenség, hogyha használom az egyik SIM-et, akár telefonálásra, akár mobilnetezésre, utána a másik SIM-et nem lehet felhívni. Én tudok róla hívni, de a hívónak azt mondja, hogy a szám jelenleg nem elérhető.

Erre megoldás, ha az egyik SIM-et nem 4G-re, hanem 3G-re állítom.

Ötlet?... Miért van ez?

Köszi!

(#396) aelod válasza Brandynew (#395) üzenetére


aelod
veterán

Valószínűleg nem tudja a dual stamdby módot. Ha az egyik SIM-ről telefonálsz akkor a másik SIM inaktív lesz.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#397) Brandynew válasza aelod (#396) üzenetére


Brandynew
őstag

Specifikáció szerint tudja... és nem párhuzamosan használom olyankor, amikor nem tudnak hívni. Amikor újraindítom a mobilt, akkor tudják hívni a Digis és a Telenoros számot is. Aztán elkezdem használni az egyiket, majd bezárok mindent. Ezután már csak az egyik számot tudják hívni, a másikra azt mondja nekik, hogy a szám nem elérhető.

(#398) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Igen sajnos ez hibának tűnik, mert alapértelmezetten csak addig kéne lezárnia a nem használt kártyát, míg a másikat használod...de valami bug megakadályozza, hogy hívás bontása után helyreálljon az addig lezárt kártya.
Okos kínai (ehh, már nem is kínaiak, mind indiai gyökér) moderátorok, ha fel mered tenni ezt a kérdést, azt szokták írni...várd meg míg javítják a hibát, addig használd a Repülőgép mód bekapcs majd kikapcs lehetőséget, az általában megoldást jelent.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#399) AnNa997


AnNa997
tag

kicsit azért remélem,hogy a redmi 5 sokáig bírja...nekem már az is hatalmas. :(
valószínűleg a következő telefonom egy redmi 6 lesz. amúgy nagyon jónak tűnik. de miért kell egyre nagyobb telefonokat gyártani? ráadásul engem baromira zavar, hogy egyre vékonyabbak is, könnyebb elejteni őket és összetörni... :(((

[ Szerkesztve ]

(#400) aelod válasza Brandynew (#397) üzenetére


aelod
veterán

Ehh. Akkor valamiért nem csatlakozik újra fel a hálózatra a másik kártya. Szoftveres bug...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.