Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A GP104-150-KD-A1 elég sok infó. Ez újabb GTX 1060, ami nem más, mint egy agyonvágott GTX 1080, mivel csak a lapka fele van engedélyezve.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Redmanus82 válasza lezso6 (#1) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

Igen, az elmélet megvan.
A válasz is jó, de még mindig nem tudom hová tenni...
Kicsit segítek, mire akarok kilyukadni:
-linkelj be ide egy fotót vagy egy cikket (bármilyen nyelven) egy ugyanilyen nevű GPU-ról, mindegy milyen környezetben :)
Előre is köszi :P

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#3) BoB válasza Redmanus82 (#2) üzenetére


BoB
veterán

[link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4) Redmanus82 válasza BoB (#3) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

Jó próbálkozás :) de ez sem az.
Amit keresünk az a GP104-150-KD-A1, amit linkeltél az KA-A1

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#6) BoB válasza Redmanus82 (#4) üzenetére


BoB
veterán

Újabb revízió, na bumm.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7) Redmanus82 válasza s1999xx (#5) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

Ha ez hamisítvány, akkor az MSI gyárban hamisíthatták - annyira tökéletes lett.

Komolyra fordítva - nem gondolnám hogy hamisítvány lenne, sokkal inkább valamilyen "mellékág" verzió amiből nem túl sokat gyárthattak, vagy még annyira új, hogy még techpowerupon sincs róla egy lábjegyzet sem.

A gond az, hogy mivel a kártya nem megy (hibásan vettem) - próbálnék rátenni egy BIOS-t, gondolván esetleg brickelték - no de melyiket amikor "nem is létezik ez a GPU típus" amit a kezemben tartok?

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#8) Redmanus82 válasza BoB (#6) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

Igen, ez nincs kizárva, na de mennyi arra az esély hogy én vagyok az első a világon aki ezt felfedezvén érdeklődöm a részletekről ezzel a revízióval kapcsolatban?

Csak írd be Google-be idézőjelekkel együtt: "gp104-150-kd-a1" (Célzott keresés)
0 találat. Illetve nálam mostmár egy -> Ez a post itt ahová most épp írok...

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#9) BoB válasza Redmanus82 (#8) üzenetére


BoB
veterán

Szerintem rajtad kívül ez senkit sem érdekel :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#10) Redmanus82 válasza BoB (#9) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

Nem kizárt, de engem viszont baromira érdekelne... :K

Most őszintén... tegyük fel van a kezedben egy hardver, amiről hiányzik minden matrica, de van egy gyári jelölésed amit az NVIDIA gyárában nyomtak a hardverre.

Hogy egyértelműen beazonosítsd a hardvert beütöd Google-be a gyári nyomat alapján a típust, majd visszatér 0 találattal a keresés.

Bármely másik NVIDIA BGA chip típusszámát beütöd több tízezer találat jön fel, erre nulla.

De továbbmegyek, magára a kártya paneljára sincs találat...

Mondd hogy nem furcsa...

[ Szerkesztve ]

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#11) BoB válasza Redmanus82 (#10) üzenetére


BoB
veterán

Átlag ember le sem veszi a hűtőt, a büdös életben nem fogja látni ezeket a számokat.

Én pont ma hoztam el egy RTX 2060-ast, eszembe nem jutott levenni csak azért hogy megnézzem mi van a GPU-ra írva.

Backplate is van rajta, körbe el van takarva mindenhol.

De még ha látni is lehetne, akkor sem érdekelne, rá se néznék. Minek?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#12) Redmanus82 válasza BoB (#11) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

Akkor ezek után nyilvánvalóvá válhatott hogy a topic mondanivalójával nem az átlagfelhasználói közösséget kívántam megcélozni :B

Ámde a végkimenetel kisebb-nagyobb mértékben érdekes lehet a fentebb említett célközönségnek is, mert kiderülhet hogy magasabb az órajele vagy épp alacsonyabb, több SP van benne vagy kevesebb, sorolhatnám...

Na de ízlések és pofonok...gratulálok az RTX-edhez :R

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#14) nullpoint


nullpoint
senior tag

Kiváncsi vagyok hogy mi lesz. Ha megvan a megoldás , ne titkold el előlünk.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#15) mephi666 válasza s1999xx (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is erre gondoltam, ők csak tudják már, mi ez igazából :D lehet valami kisebb darabszámban gyártott gpu, amiből elvileg nem is kellett volna forgalomba kerülnie, mert bajok voltak még vele (csak valami ügyes dolgozó kimentett a selejtből és tőle került piacra?)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) zozo1414


zozo1414
csendes tag

Anno volt egy pletyka, hogy lesz 1060ti, lehet pár darabot legyártott az MSI, de költségcsökkentés miatt fel is használta ezeket a GPUkat a sima verziókba, nem volt szívük kidobni :D

(#17) erdey_a


erdey_a
őstag

nem homologizált idegen technológia?

Vérboci

(#18) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez nem az a ritka GTX 1060 széria, ami GTX 1080-asítható? ;]

(#19) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

lehet valami másra szánt termék amit végül átparaméterezve mégis kiadtak (pl. 1-2ezer darab példány összesen), vagy egy "teszt kártya" ami kikerült a piacra...

régi sztori, de anno Athlon XP 2500+ procim volt olyan sorozatszámú ami nem illett be se az asztali XP se a mobil MP -k közé ...
ellenben kortársaihoz képest nagyon jól húzható volt, míg sokaknak a 2200MHz eléréséhez is plusz feszültséget kellett adni, gyárilag 1833Mhz, nekem 2400MHz-en ment gyári feszültséggel (akár). 2600MHz lett anno a vége némi plusz feszültséggel, de ott már nagyon melegedett (csak egy akkoriban "erős közepesnek" számító hűtő volt rajta különben lehet többet is tudott volna)..
a mobil verziójú MP cpuk tudtak hasonló értékeket, de azoknak is más volt a serialban az a pár betű ami megmondta, hogy "hova szánták" az adott cpu-t..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#20) mephi666 válasza DraXoN (#19) üzenetére


mephi666
nagyúr

vagy msi berendelt nvidia gpu-ból hirtelen többféle varinánst: GP104-150-KA-A1 / GP104-150-KB-A1 / GP104-150-KC-A1 / GP104-150-KD-A1 / stb... B/C/D-nek volt valami nagyobb gyíkja, hibásak voltak rajta egyes részek, járt hozzájuk egyedi bios, aztán tesztelgették, miből-mit lehet kihozni és mit érdemes tömeggyártani... aztán pár gyengébb is "valahogy" piacra került... biztos van az egészre értelmes magyarázat, nem csak a "gpu-felíratozó" gép ütött véletlenül A helyett D-t :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) Redmanus82


Redmanus82
csendes tag

Nos egyelőre nem jutottam előrébb.
nVidiájék supportja így reagált a már második írásomra, mert az első levélből nem volt egyértelmű mit szeretnék:
"Hello Csaba,

Thank you for writing us back and we do understand your concerns.

We did check and we were only able to find details of GP104-150-KA-A1 and unable to find any information related to this model GP104-150-KD-A1 , please let me know from where did you purchase this card from ?

Please contact the manufacturer of the card or the seller."

Szóval legyártották, de nem tudják mi ez...persze.
Következő lépcső az MSI lesz, hamarosan jövök az infóval milyen választ kaptam tőlük :)

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#22) nullpoint válasza Redmanus82 (#21) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ez besz@rás :D

Azé' egy "Köszönöm, jó hülyék vagytok" válasz még mehetne nekik :D

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#23) mephi666 válasza Redmanus82 (#21) üzenetére


mephi666
nagyúr

pedig ezt nvidia-nál illene tudni, mert a gpu-t ők gyártják, az msi csak legóz belőle... (habár ha az én elméletem helyes, akkor ők is tudják, hogy mi ez, maximum nem akarnak róla úgy beszélni, ugyanúgy mint nvidia-nál: biztos nem szívesen ismernék el, hogy az osztályos gpu-kat is eladják és abból is próbálnak maximális profitot termelni)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) DraXoN válasza Redmanus82 (#21) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Igazából az adott kártya a jövőből van, még nem létezik és a GP104-150-KA-A1 chip 4. revízióját hívják GP104-150-KD-A1-nek :DDD

De fura eset ez ...Én kíváncsi leszek MSI válaszára, de lehet nemsokára felkeres téged pár fekete öltönyös alak és másnapra ez a topic is eltűnik ;]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#25) Redmanus82


Redmanus82
csendes tag

Velős, mindent kérdést kimerítő válasz az MSI-től (Jobb mint az nVidia Support-é, de hát...):

"Dear Sir:
Thanks for choosing MSI!
Glad to be of service.
Regarding your concern,

It is right,This card was actually made with GP104-150-KA-A1 and GP104-150-KD-A1.There's no difference between the two.It does not affect performance.
Query the original BIOS,we have to gather information from you.Would you kindly tell us the Serial Number(S/N: 602-Vxxx-xxxxxxxxxx) of your card.

Best Regards
Have a nice day."

Mivel a kártyáról a szériaszámot a forrás eltávolította mielőtt hozzám került volna, így egyelőre zsákutcába kerültem, nyilván nem fognak adni szériaszám nélkül BIOS-t...

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#26) BoB válasza Redmanus82 (#25) üzenetére


BoB
veterán

Nyilvánvalóan biztos forrásból származó kártyáról van akkor szó :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#27) mephi666 válasza Redmanus82 (#25) üzenetére


mephi666
nagyúr

akkor most írni kell nvidia supportnak, hogy legyenek szívesek adni a GP104-150-KD-A1 gpu-dhoz egy szériaszámot, mert a macska belevizelt a gépbe és emiatt olvashatatlanná vált? :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) MADKING válasza Redmanus82 (#25) üzenetére


MADKING
tag

Udv! ha mar ra talalt google ide

Itt egy ilyen

[kép]

bios csak egy van hozza [link]

VBIOS Version: 86.04.9E.00.1D
ha megnezed 1070hez bios-t vagy 1080 akkor azok ugy jegyzetelnek

na meg az info [link]

MSI nek elfogyott a 1060 keszlet, selejt 1070 1080, de az mar mas teszta.

(#29) Redmanus82 válasza MADKING (#28) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

Áhá!

Nos, így már minden világos :)

Szóval beigazolódott a gyanúm ... NVIDIA papi kinyomta a nem 100%-os 1070-1080-as szériás GPU-kat 1060 GP104-ként... nájsz :)

Ezt azért jó így tudni, köszi hogy megerősítetted :R

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.