Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gianni85


gianni85
veterán

Nagyon vártam, és szintén felemás érzésekkel fejeztem be. Az előző két játékuk (gta5 és rdr1) jobban adta

(#2) Renok


Renok
senior tag

Végre egy korrekt teszt a játékról. :K
Köszi Grath!

(#3) predakon


predakon
őstag

Na végre egy nem elvakult teszt, köszi :)

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#4) a2d2


a2d2
addikt

Nálam eddig a játékfejlesztés csúcsa az a Zelda: BOTW.
Akkor ha jól sejtem ez nem nő fel hozzá?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5) gianni85 válasza a2d2 (#4) üzenetére


gianni85
veterán

egyrészt nem, másrészt meg bőven túlmutat rajta...

(#6) Zolik


Zolik
senior tag

egy nagy baj van ezzel a játékkal: hogy nem jelent meg pc-re.. a többi meg pont hidegen hagy.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#7) Grath válasza Zolik (#6) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

Simán kijöhet még PC-re, ugyanúgy, mint a GTA5. Az viszont tényleg nem érdekel, hogy maga a játék milyen, a Rockstar neve elég? Vagy félreértettem?

(#8) Scholes9 válasza gianni85 (#5) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Abszolút így gondolom én is. Van amiben jobb, van amiben meg nem.

75 pont nagyon kevés egy ilyen minőségű játékhoz, de hát végülis ez szubjektív dolog.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#9) Grath válasza a2d2 (#4) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

A Zelda után egyelőre minden openworld játék kicsit primitívnek tűnik, a rendszerekre építő világépítés elképesztően átalakít mindent. Amellett a RDR2 is egy színpad, ahogy írtam is. Egy másik dolog, hogy a Zelda felsorolás szintjén kevesebbet tud, de az mind fontos és élvezetes játékelem, a Red Deadben meg rengeteg csak közepesen kidolgozott dolog van, ami papíron jól hangzik, de igazából nem sok értelme van. Elég összehasonlítani például a főzést: az a Zeldában központi játékelem, a Red Deadben meg sosem főztem, mert nincs rá szükség és az animációk meg a lassú menük miatt több időt vesz el, mint amennyi előnye esetleg lehet

De például a városok sokkal életszerűbbek, mint a Zelda pici települései. Nem feltétlenül játékmenet szintjén, nem is a puszta grafikát nézve, de ezek valós helyszíneknek tűnnek. A történetmesélés terén a Zelda mindig is kicsit bumfordi volt számomra, az ugye a BOTW-nál sem változott jelentősen - a Red Dead 2 meg azért koncentrál erre is. Noha az átvezetők nem feltétlenül kolosszálisak (99%-uk az emberek békésen beszélgetnek stílusba tartozik, akció nem sok van bennük), azért mindig hangulatosak és jót tesznek a sztori követhetőségének.

Egy dolog, amire a cikkben már nem volt hely kitérni az a szinkron: a Red Dead 2 fantasztikus gárdát hozott össze, a Zelda meg ugye jóval csöndesebb :)

Technikai szinten és a világ realisztikus felépítése terén a Red Dead ráver. Design, játszhatóság, kreativitás, eredetiség, ötletek, élmény terén a nyomába sem érhet.

(#10) Scholes9 válasza Grath (#9) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Kiváncsi leszek mennyi idő fog eltelni, míg más játékokban is viszont láthatjuk azokat a megoldásokat, amik a Zeldát ilyen különlegessé teszik. Én éppen a Breath of the Wildot játszom, kb 90 óránál járok, messze még a vége hála égnek, de már most másképp tekintek a játékokra olyan forradalmi megoldások vannak benne.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#11) sp8787


sp8787
addikt

Mi ez mar itten? Slant Magazine? :D

(#12) marcarc


marcarc
senior tag

Nincs olyan érzésem a játék közben mint a god of war és Zelda BOTW-nál, de ettől függetlenül élvezetes.

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez a jatek olyan, mint amikor kiveszed a fagyasztobol a jegkremet es rajossz, hogy valami gagyi porkolt van benne 5 evrol ezelottrol. 😂

Zolik.
Ha ismered a gtaV pc-s kalvariajat, akkor ne is jojjon, felesleges 😂

[ Szerkesztve ]

(#14) Mattyokar


Mattyokar
tag

"karakterünk *záró* kihívás nélkül automatikusan célra tart"
- 2. oldal. Zéró?

Köszi a tesztet, jó volt olvasni. Mire PC-re eljut, hátha javítanak a játékon ;)

Nincs okostelefonom, ezért nem tudok azonnal válaszolni --- The Dude abides (lelkes újonc 10+ éve)

(#15) Grath válasza Mattyokar (#14) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

Hát a célzás remélhetőleg jobb lesz egérrel :)

(#16) hajbel


hajbel
addikt

Már várom a fanboyokat, akik a játék topikjában bármilyen jellegű kritikára személyeskedéssel válaszolnak. El is vették a játéktól a kedvem. 2.-ik hete nem is játszom.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#17) Scholes9 válasza hajbel (#16) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én majd folytatom, ha befejeztem a Zeldát :) Nekem miatta maradt abba :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#18) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Jój mi lesz itt :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#19) hajbel válasza Scholes9 (#17) üzenetére


hajbel
addikt

Én is eléggé el vagyok foglalva, majd folytatom ha megunom az új football managert és a PES-t :)

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#20) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Olyan ez a játék,mint egy Tarantino film. Nem mindenki érez rá az ízére.
Nálam egyenlōre benne van a top5-be (míg nem jön Kojima) a mostani generációból. Úristen, ezek a srácok milyen atmoszférát tudnak teremteni :)

Life, Uh, Finds A Way

(#21) Xaels válasza hajbel (#16) üzenetére


Xaels
félisten

Engem priviben be is talált egy. Le is tiltottam.

Grath. Szinte minden szavaddal egyetértek, mármint a tesztet illetően. Nem mondom, hogy hatalmas csalódás ért mert fel voltam készülve rá, hogy lesznek olyan aspektusai a játéknak amik nem fognak tetszeni, de a küldetések és a gunplay nekem is csalódás. Az utolsó két chapterben már csak a küldetések miatt mentem vissza a táborba, fel sem húztam maxra mert értelmetlen.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#22) snecy20


snecy20
veterán

Nem arról volt szó, hogy ez itten az évtized játéka? :) :) :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#23) Carlos Padre válasza snecy20 (#22) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Azért ez egy erős kijelentés :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#24) snecy20 válasza Carlos Padre (#23) üzenetére


snecy20
veterán

Persze, csak lehetett pár helyen olyanokat olvasni hogy ezért a játékért megéri csapot-papot otthagyni és átnyergelni PC-ről konzolra. :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#25) Carlos Padre válasza snecy20 (#24) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Azt simán :DDD

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#26) hemaka válasza snecy20 (#22) üzenetére


hemaka
nagyúr

De, csak nem ebben az univerzumban. 😂

(#27) marcarc válasza snecy20 (#24) üzenetére


marcarc
senior tag

Engem mondjuk kicsit felbasz, hogy a ps4 pro ban kimaradt a performance mód. A HDR-től konkrétan csúnyább a kép.

(#28) keIdor válasza snecy20 (#22) üzenetére


keIdor
titán

Ez ízlés kérdése, az én szememben zseniális, a Witcher 3 óta a legjobb játék, az 3 éves.

Az évtized játéka címért azért sok indulhatna.

#24: Beleszámítva ezt, oda téve még a God of War, The Last of Us, Spider Man, Detroit: Become Human és még néhány címet, szerintem igen, így van. Aki inkább multizik arra ez persze nem igaz, ember és ízlésfüggő.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29) snecy20 válasza keIdor (#28) üzenetére


snecy20
veterán

Tulajdonképpen érdekesnek találom hogy ennyire nagy a szórás, mert a gameplay videók alapján lenyűgözőnek tűnik a játék. Játszani még nem játszottam vele.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#30) keIdor válasza snecy20 (#29) üzenetére


keIdor
titán

“Üresjáratot” írni mint negatívum, ezzel nem értek egyet az íróval, ha egy Witcher 3 vagy Skyrim esetében csak városig használsz fast travelt, onnantól meg lóval/gyalog mész a feladathoz, akkor az is ilyen. Meg az összes ilyen játék, Horizon Zero Dawn stb.

Ennek a játéknak adni kell 1-2 hónap időt, szépen felfedezni. Lassú a játékmenet, mert próbál realisztikus lenni, egyesével lootolsz ki minden hullát pl. animáció mellett stb.

Nem a pörgést kereső Overwatch, CoD meg Fortnite féle játékosoknak van ez kitalálva. Ez inkább a 25-50 év közöttieket célozza egyébként. Amúgy GTA-ban ennyi fast travel se volt... csak volt autó, helikopter.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31) Pro Koryak válasza marcarc (#27) üzenetére


Pro Koryak
addikt

HDR nincs benne, ami van, az kamu!!!
Csak fel van tolva a fényerő!!!
Ugyanis a sötét részeket is világosítja, ami nem a HDR!

(#32) Grath válasza keIdor (#30) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

A Skyrimmel, Zeldával, Witcher 3-mal ellentétben itt semmit nem találsz egy 8 perces lovaglás során, csak a gyönyörű tájat. Az első tíz órában még szórakoztatók a random események is, de amint elkezdenek ismétlődni, nálam szétesett az illúzió és már nem álltam meg ezek miatt - egyszerűen nincs értelme; nem csak azért, mert nincs jutalom, de azért is, mert semelyik nem hoz semmilyen érdekes/élvezetes játékmenetet. Az idézett játékokban mindenhol találni valami érdekességet menet közben, legyen az egy szörnyfészek, egy minikaland, egy shrine, egy dungeon, egy trükkös korok vagy egy érdekes NPC. Plusz mindhárom játékban jóval élvezetesebb és komplexebb a szimpla harc is - itt inkább zavart, ha belekeveredtem valamibe, azokban ez nem volt jellemző.

A realizmus önmagában nem feltétlenül jó dolog, nem mondanám rá, hogy feltétlenül pozitívum. A lehető legrosszabb, ha egy fejlesztő elfelejti, hogy játékot csinál és nem dokumentumfilmet. Biztos vagyok benne, hogy a Rockstar is érezte ezt, mert az ötödik fejezettől fogva csaknem minden küldetés után (a harodikban meg sokszor már előtte is) teleportál a játék - ők is érezték, hogy ezredszer senki nem akar a táborból Annesburgba lovagolni. De a nagy realizmus elképesztően idegesítő akkor is, amikor egy kör blackjack vagy dominó másfél perc, mert nem lehet elnyomni a nagyon szép, ám dögfelesleges animációkat - ráadásul semmi értelme nincs ezeknek a minijátékoknak, mert amikor 4000 dollárod van, nem éri meg 10 percet tölteni 20 dollár elnyerésével (vagy elvesztésével). A realizmus egy csomó helyen szétesik (spoiler lenne, nem hozok példákat), és csak az idegesítően lassú animációk maradnak meg belőle. Én például már a második fejezettől kezdve nem lootoltam, mert semmi szükség nem volt a cuccokra, a piti zsákmányra.

Hidd el, hogy ha van ember, aki nem Fortnite-ot akart egy Red Deadtől látni, az én vagyok... Én azt vártam, hogy jobb játék lesz, mint az első rész, hisz azóta ez a játékstílus elképesztően sokat fejlődött - a Red Dead 2 viszont inkább csak szebb lett.

(És a 40-hez is jóval közelebb vagyok, mint szeretném - no nem, mintha ez önmagában bármit is számítana.)

(#33) Carlos Padre válasza Pro Koryak (#31) üzenetére


Carlos Padre
veterán

!!!44!!!4!!négy!!! :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#34) Jeanne d'Arc

Év játéka, nem kérdés!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#35) b.


b.
félisten

nagyon jó volt látni egy nem elfogult tesztet.Köszi! A játék lehengerlően gyönyörű, szerintem évekig etalonnak fog számítani. na majd egy jó kis DLC hozzá :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36) paprobert


paprobert
senior tag

A játék minőségi lett, de valami megváltozott, és nem értettem mi... Aztán rájöttem:

Én változtam meg.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#37) Dexar007


Dexar007
veterán

Puff...75% Red Blyat Redemption.Gondoltam,hogy ez lesz. Nekem az elso sem tetszett. :(

Give me your cum,bull!

(#38) F_Peter válasza Pro Koryak (#31) üzenetére


F_Peter
őstag

Milyen tv-n nézted? Csak infó és összehasonlítása miatt.

(#39) Xaels válasza F_Peter (#38) üzenetére


Xaels
félisten

[link]
[link]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#40) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Assassin's Creed Odyssey - 80
Shadow of the Tomb Raider - 82
MotoGP 18 -77
The Crew 2 - 80
Jurassic World Evolution - 80

Szóval az RDR2 olyan jó mint a LEGO The Incredibles, mert az is 75-öt kapott. :DDD

Oké, hogy szubjektív vélemény, de ez inkább "hugyozzunk szembe a világ véleményével" szerű lázadó írás.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#41) oriic válasza .LnB (#40) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Wow, csupa hasonló játék, hogy a pontszámokat össze lehessen hasonlítani. ;]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#42) gianni85 válasza .LnB (#40) üzenetére


gianni85
veterán

A HZD sokkal jobb, mint a RDR2 ;]

(#43) Renok válasza .LnB (#40) üzenetére


Renok
senior tag

Esetleg olvasd el a tesztet, mielőtt ok nélkül háborogsz.. :U

(#44) .LnB válasza Renok (#43) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tisztán látszik, hogy oda nem figyelve, végigrohant a játékon. Sok a hiba az írásban.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45) .LnB válasza oriic (#41) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Gamepod videójáték teszt. Ne takarózzunk már a kategóriákkal.. :((( Majd ha filmmel vagy zenével hasonlítom össze akkor kifogásd.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#46) cyberkind


cyberkind
félisten

Az üresjárat mint negatívum csak nekem fura amikor egy open world játékról van szó? Érdekes, mert így minden ilyen stílusú játék, még a The Witcher 3 is uncsi.

Paranormal Cocktivity

(#47) Carlos Padre válasza .LnB (#40) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Rengeteg dologban egyet értek vele, de 85 pontot simán megadok rá.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#48) csizo13 válasza Grath (#32) üzenetére


csizo13
tag

Teljesen egyetértek a tesztben és hozzászólásaidban írtakkal, ugyanezt gondolom a játékról.

(#49) saelin válasza .LnB (#40) üzenetére


saelin
veterán

A pontszám tényleg eléggé alacsony, de a cikkben felhozott conok helytállóak. Mondjuk engem csak a harcrendszer és az ismétlődő eventek zavarnak benne. Néha a lassú tempó is... De ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#50) oriic válasza .LnB (#45) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

RDR2 vs. The Crew 2? :DDD Ok...

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.