Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Az utóbbi években eléggé "darálom" azokat a játékokat, amik érdekelnek, de az RDR2 története magával ragadott, Arthur szerethető karakter, és összességében nagyon jó történetet kaptam, gyönyörű megvalósításban. Az eredetileg tavaly megjelent játékok közül (GoW-t is beleszámítva) nálam egyértelműen ez viszi a prímet.

Persze vannak vele gondok, egy kb másfél hete érkezett patch, ami elvileg csak tartalmat adott hozzá, sikeresen visszafogta az FPS-eket, de pár hónap múlva lehet újra nekiállok a sztorinak, utána egyből folytatva a játék első részével. Köszi a tesztet!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#2) hajbel válasza LilProphet90 (#1) üzenetére


hajbel
addikt

Nekem nagyon nem jött át a történet, de nem akarok spoilerezni. Szerintem a két befejezésen kívül nem volt egyetlen kiszámíthatatlan fordulat sem. Rengeteg mellékszereplő elmeséli a történetét miközben unalmasan lovagoltok (persze a death stranding unalmas...), ez semmit nem tesz hozzá a történethez. Az érdemleges dolgok, mint Arthur családjának története egyáltalán nincs jól elmesélve (példát vehettek volna a last of usról pl.), ugyanúgy lóháton néhány mondatban elintézik. A mellékküldetések jók, de ugyanúgy semmi közük a főszálhoz általában, ahogy az egy idő után unalmassá és inkább frusztrálóvá váló random eventeknek sem. Kiváló a hangulat, sok tennivaló van benne, csak valahogy szerintem nem áll össze egy olyan egésszé, nem függnek egymástól a komponensek. Aki viszont beérzi a hangulatot, annak nyilván felejthetetlen élmény.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#3) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Micsoda képek!?! Ezeket a kedves író készítette?! Mert akkor le a kalappal! Némelyik gyönyörű! (azon felül, hogy a játék már önmagában is az)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) LilProphet90 válasza hajbel (#2) üzenetére


LilProphet90
senior tag

A sok lovaglás eleinte engem is frusztrált, talán az 5. fejezetnél alakult ki igazán a kötődés, utána már nem zavart. Persze a befejezés kiszámítható volt az első rész ismeretében, de mégis kellemes volt számomra.

Aztán lehet úgy leszek vele, mint a GTA V-tel, hogy második nekifutásra az elején megunom, és többet nem játszom vele, vagy csak sokéves kihagyással. Ettől függetlenül nagyon jó élmény volt.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#5) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Mire megveszem majd jóóól leértékelve, addigra gatyába rázzák.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6) hajbel válasza LilProphet90 (#4) üzenetére


hajbel
addikt

Az a lényeg :R

(#3) .LnB: Az első képhez oda van írva, hogy a képek forrása: Rockstar Games

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7) GreatL válasza Trailblazer (#5) üzenetére


GreatL
őstag

Én adok neki egy esélyt... van most valamennyi leértékelés és jött már hozzá pár javítás, csak működik valahogy.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#8) .LnB válasza hajbel (#6) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jogos. És ahogy nézem, kb az összes alá. :D Van amelyik felhasználói kép. Nem is figyeltem, azt hittem az lehet oda írva, hogy a képek nagyíthatóak. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9) gyimger


gyimger
őstag

Nem vártam meg a tesztet ( :DDD ), viszont imádom a játékot. A hangulat és a western mindennapi élete hihetetlenül addiktív. Banditához méltón rabolhatunk és fosztogathatunk, de tábort is verhetünk a semmi közepén. Idővel megéhezünk, amihez lehet vadászni illetve halászni, vagy megnő a hajunk/szakállunk, amit le lehet vágatni, és ki tudja még miket lehet itt csinálni. A látvány emellé elképesztő, akkor sem lehet unatkozni, ha csak lovagolunk a pusztán és nézzük a tájat. Szóval le a kalappal.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#10) VinoRosso


VinoRosso
veterán

LOL azt írja : "modding kommuna" :D

Melyik kibucban van ilyen? Még idén alijáznék oda.

(#11) Trailblazer válasza GreatL (#7) üzenetére


Trailblazer
addikt

Félár biztos nincs, AAA kategóriát úgy szoktam megvenni. Persze ehhez még biztos kell egy év, talán jövő karácsonyra meglepem magam vele.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#12) ribizly válasza hajbel (#2) üzenetére


ribizly
veterán

Nekem pont az tetszik benne, hogy számtalan olyan dolog (ahogy ezek a random event-ek is, de ide tartozik a vadászat, a crafting, a camp upgrade-ek, ...) amelyeknek nincs hatásuk igazából semmire. Persze biztosan vannak akik ezt hibának és "lustaságnak" tartják, de én pont azt látom benne, hogy így nem fogja megutálni ezeknek az elvégzését a játékos. Azt azért tegyük hozzá, hogy a lovaglás az elején kínlódás lesz, de idővel olyannyira élvezetessé válik, már néha azon kaptam magam, hogy csak úgy lovagolgatok. :D Persze ehhez sokat tesz hozzá a zene.
A main story és a rendes side mission-k zseniálisak.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#13) atike


atike
nagyúr

Ez valami félelmetes... :R Na olyan gépem nem lesz soha, hogy akár csak megközelítőleg is ilyen látványt tudjon visszaadni... :)

(#14) omfgk


omfgk
addikt

2X-es MSAA élsimítás

Ez nem tesz jót az FPS-nek.
Sokat kell babrálni a beállítások között.
Van olyan opció ami alig vagy semennyire se javítja a látványt és mégis durván odavág az FPS-nek.

Szép a játék meg minden, de a gépigény mindenképpen indokolatlan.

Azért ez nem egy Crysis szintű ugrás nextgen grafikával...

Full Ultrán nincs olyan gép amit ne izzasztana meg. Kivéve persze ha valaki 2080 Ti-vel játszik 1080p-n.

Nem tudom ,hogy mit csinálnak azok akik 4k-n játszanának.

[ Szerkesztve ]

(#15) hajbel válasza ribizly (#12) üzenetére


hajbel
addikt

Abban teljesen egyetértek, hogy a küldetések jók, csak a történet nem vitt előre, mert égvilgáon semmi motivációt nem láttam abban, hogy fejezetek óta nem történik semmi váratlan, vagy bármilyen, bármilyen formában érzelmet kiváltó dolog, csak lovagolok, lovagolok, lovagolok, általában ugyanazon az útvonalon rengetegszer, hogy elmondhassa a századik jelentéktelen mellékszereplő az életét 10 percben, akivel utána elmentek lövöldözni egyet. Akinek bejön a hangulat, nyilván imádni fogja a játékot és az összes részletét.

(#14) omfgk: Megnézik a hw unboxed optimalizáló videóját, + csökkentik a resolution scalet és rányomják az nvidia, vagy az radeon image sharpening-et.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#16) schwartz


schwartz
addikt

Remek cikk volt, Bone tobbet kellene irjon gamepodra is...

If he dies, he dies.

(#17) Create. válasza ribizly (#12) üzenetére


Create.
addikt

A lovagláshoz annyit tennék hozzá, hogy vettem egy xbox kontrollert is a játékhoz, soha nem volt kontrollerem. Billentyű-egér kombóval taszítanak pl. a fák, kontrollerrel meg mintha mágnes lenne bennük.

(#18) Micsurin válasza hajbel (#2) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az jó, amúgy már a 2. mondatod nettó hülyeség. Nem 2 hanem 4 befejezés van.
SPOLER Ha nem játszottad még végig ne kattints, SPOILER

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#19) janeszgol válasza Micsurin (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Maradjunk annyiban, hogy tévedett, és hogy szabad neki az, hogy nem tetszik a játék.

(#20) Jhonny06 válasza Micsurin (#18) üzenetére


Jhonny06
veterán

Húha, mekkora tragédia..

(#21) hajbel válasza Micsurin (#18) üzenetére


hajbel
addikt

A két szál legjobb befejezése, akkor ha úgy tetszik. Szerintem ennek a rossz karmának sincs semmi értelme, mert nincs összhangban a történettel, de aki szeret kétszinűsködni :D

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#22) Micsurin válasza hajbel (#21) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Bocs, szar passzban ritkán fórumozok nem akartam ennyire kek lenni. :R

Igazából van értelme sőt, nem tudom figyelted e de attól függően, hogy morálisan +/- volt a gyilkosság tűzpárbaj közben Arthurt / az ellenfelet mutatja mindig a lassítás is, a világ is erősen másképp reagál rád vagy így vagy úgy.

A mellék küldetések meg közel sem voltak annyira sztori idegenek, a gyilkos is viszonylag illik a sztoriba pl.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#23) hajbel válasza Micsurin (#22) üzenetére


hajbel
addikt

Nem figyeltem, mivel csak jó karmával játszottam végig, de sokat olvastam róla, néztem videókat. A történet szerint Arthur alapjában véve jó, ezért számomra idegen lett volna rossznak lenni. Nyilván ha átérzem a játékot, ahogy sokan, akkor játszottam volna egy ilyen sztorit is, de sajnos nálam nem jött be annyira, hogy kétszer végigvigyem.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#24) andor80


andor80
senior tag

"Ha a konzol a játékvilág iPhone-ja – megveszed, bekapcsolod, működik –, a PC az Androidja: végtelen lehetőség és félresiklás tárháza. "
Eddig olvastam a tesztet ....
Konzolon is rengeteg a baj sok játéknál(framrate,bugok kifagyás)
Ahogyan PCn is van közel tökéletes program.És ugye "vica verza"
Így kezdeni a cikket semmi szükség nem volt .Nem ide való nem is helytálló és DURVÁN megosztó :(((

A játék érdekel majd javítják szépen még várok a vásárlással bőven!

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#25) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Tényleg kell neki a 150 giga hely? Mert úgy láttam csak 110 gigát telepít. Tehát elindul az install akkor, ha 150GB-nál kevesebb, de 110GB-nál több szabad hely van adott partición?

(#26) Create. válasza Fitzgerald (#25) üzenetére


Create.
addikt

Nekem 112gb-ot töltött legutóbb, de lehet 150 alatt nem tölti le.

(#27) tomazin


tomazin
veterán

csak nekem volt fura ez a "teszt"? a játékról alig tudtam meg valamit, de 30filmet biztos meg tudok nézni ami ide kapcsolódik... :U

(#28) Szakiii


Szakiii
addikt

3x futottam neki eddig de a havas részt nem bírom végigvinni akkora halál unalom :O

(#29) ribizly válasza Szakiii (#28) üzenetére


ribizly
veterán

ÓÓÓó. Akkor ez nem a Te játékod. :DDD Utána sem pörgősebb a játék, de még akkor is egy gyöngyszem.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#30) Fred23


Fred23
nagyúr

Nagyon várom már, hogy játszhassak vele, de előbb még ki kell játszanom 2 másik játékot, addig nem veszem meg a RDR2-t!

(#31) Szaki00


Szaki00
csendes tag

Sziasztok,
Ha megveszem a játékot a rockstartól, akkor tudok játszani azokkal akik epicen vették meg (vagy később steamen)?
Nem találtam erről infót sehol.

Köszi a válaszokat előre is.

Weakness becomes my weapon, and pain, my pleasure

(#32) ribizly válasza Szaki00 (#31) üzenetére


ribizly
veterán

Mivel mindegyik a Rockstar launcher-t indítja el, így igen.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#33) Szaki00 válasza ribizly (#32) üzenetére


Szaki00
csendes tag

Köszi 🙂

Weakness becomes my weapon, and pain, my pleasure

(#34) Szakiii válasza ribizly (#29) üzenetére


Szakiii
addikt

Fura, pedig szeretek minden stílust de egyszerűen annyira durván unalom hogy szenvedek közben :D nem bírom belelátni a hype okát

(#35) ribizly válasza Szakiii (#34) üzenetére


ribizly
veterán

Az a helyzet, hogy az első 3+ óra kb. tutorial. És még azután is sokszor bele lehet szaladni valami olyanba, hogy elkeveredünk a menüben, amikor fegyvert akarunk cserélni a harc hevében. És még ezután is vannak mindig újabb és újabb játékelemek, amik csak úgy előugranak, de Neked kell rájönni hogyan is működnek (pl. térkép, vásárlás a boltokban, ...).
Én mindenkinek ajánlom, de elfogadható,ha valakinek túl lassú, mert a karakter nem egy idegbeteg, kapkodós fajta az biztos. :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#36) adamssss


adamssss
veterán

Ps pro-n toltam mar ott sem volt csunya. Jatekelmenyben nekem benne van az all time 5-ban. Talan a last of us elozi meg illetve a half-life.
kivancsi lennek, hogy pc-n hogy nez ki. Viszont a ps egy OLED-et hajt meg mig a pc csak egy mezei ips lcd-t igy valoszinuleg nem lenne meg ultran sem az eredeti latvany...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37) ribizly válasza adamssss (#36) üzenetére


ribizly
veterán

Én pont ugyanezt mondtam ismerőseimnek all time top 5-ben benne nálam is. :K

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#38) janeszgol válasza adamssss (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

Miért, a fejlesztők OLED-en és OLED-re fejlesztették? Amúgy ami ráköthető PS-re, az PC-re is.

[ Szerkesztve ]

(#39) adamssss válasza janeszgol (#38) üzenetére


adamssss
veterán

A masterelés sok esetben történik OLED-en vagy olyan LCD-n aminek a képességei köszönő viszonyban nincsenek az otthoni ips-ekkel.
Én rákötöttem a ps-t a monitoromra meg az OLED-re és összehasonlíthatatlan a látvány.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#40) Renok válasza Szakiii (#28) üzenetére


Renok
senior tag

Én is így vagyok vele, most szereztem be, de ment is rá a refund.
Ez a "harcrendszer" egy vicc számomra, és az első másfél órában 3x aludtam el majdnem.
Sajnos nem nekem való ez a játék. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.