Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #04430080 válasza Wesder (#150) üzenetére


#04430080
törölt tag

Lehet kapni. Mezei kiadást és GOTY -t is.

(#152) Heroes fan válasza Wesder (#143) üzenetére


Heroes fan
őstag

Tudod van egy olyan része is a dolognak, hogy íp címedet is figyeli, szolva hiába lenne itthoni reged szintén használhatatlan lenne a cucc.
Nem kifogásokat keresek csak nem fogok kipacsázni 150 ezret konzolra mert engem teljesen hidegenhagy a dolog.

(#153) VágniValó


VágniValó
addikt

Ez alatt a cikk alatt valamiért nagyon alacsonyan és gyorsan szállnak a pofonok.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#154) #04430080 válasza Heroes fan (#152) üzenetére


#04430080
törölt tag

Veszel egy használt konzolt + a játékot, megvan 30 ezerből, majd ha végeztél vele, eladod. Nem egy lehetetlen küldetés.

(#155) Wesder válasza Heroes fan (#152) üzenetére


Wesder
félisten

Annyira figyeli az IP címemet, hogy Budapesti IP címmel vittem végig a GoW3-at. Igen?. Nem értem ezt a 150 ezres lózungodat sem... Egy X360/PS3 kb 20-30k.
Hozzà lemezesen a jàték max 1-2 ezer. Most lesz tavaszi vàsàr, szerintem a digitàlis is fillérekért fog menni. Van még kifogàsod?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#156) rottenbull válasza joey04 (#146) üzenetére


rottenbull
senior tag

Itt meg par eve meg az MS ellen harcolt jomunkas Don Quixote-kent. Hogy milyen mar az, hogy zart ekoszisztemat akar a rohadt MS a PC-s gaming vilagaba :D
[link]

Most meg eppen ot basztatjak ezert :D Ilyen ez a pop szakma. Azt sem hinnem el neki, amire gondol.
Ennek ellenere nem izgat a kinai problema. 30 eve generaljuk ezt. Igy most, a sullyedo hajo tatjan kapaszkodva kar aggodni, hogy vizesek leszunk.

(#157) Heroes fan válasza Wesder (#155) üzenetére


Heroes fan
őstag

Használtat meg nem szeretek venni ha nem muszáj főleg egy lejárt konzolra amire 0 játék jön ki már. Ps4-re van 150 ezer a boltba. Sokkal egyszerűbb megoldás is van rá mint megvenni egy lejárt konzolt azt eladni utána sok értelme nincsen. xbox 360 emulátor is van már tudtommal. Arra meg a condemned 2 nem jött ki pc-re ami érdekelt volna. Az első része bejött nagyon.
Ps4-re is készül valami emulátor, majd ha Magyarországra bejön ez a Psnow cucc akkor lehet előfizetni rá.

Kicsi a lakásunk is feleslegesen nem vennék konzolt is, azt a pénzt gépfejlesztésre egyszerűbb költeni, mint egy elavuló konzolra aztán úgyis a kukába landolna. Az eladással meg fölösleges akinek van rá pénze egy erős pc mellett az már végigtolja konzolon is a címeket.
A pc marad örökre és nem kell kidobni nincs elavulási ideje. Van egy nagyon erős pc-d évekre levan tudva azt ha kezd gyenge lenni csak fejleszted azt ennyi.
Ezért is utálom a konzolokat, mert van elavulási idejük azt nem lesz értelme.
A red dead repertion 2 őt is majd kipróbálom évek múlva ha addig nem jön ki pc-re egy ps4-es emulátorral vagy xbox one emuval ha kész lesznek azt ennyi. Vagy megoldják azt, hogy az összes címet toljuk pc-n ilyenről is hallottam már valahol.

(#158) mike1334 válasza Heroes fan (#157) üzenetére


mike1334
veterán

Egy használt xbox one kb 40e, de újonnan is ki lehet fogni 50e körül..azon megy az első meg a második rész is, azt ennyi :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#159) Rodi 4.80 válasza VágniValó (#110) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

A játék felénél kezd összeállni a történet, addig tényleg "csak" jövök-megyek, de aztán nagyon komoly fordulatok vannak. Az RDR2 az a játék, amit nem fogok eladni, akkora élmény volt.

(#160) Heroes fan válasza mike1334 (#158) üzenetére


Heroes fan
őstag

xbox one meg az egész xbox egy baromság 99%-ka kijön pc-re is 1 játéké meg hót felesleges. Nincs értelmes exlúzív címe hogy megérje.

[ Szerkesztve ]

(#161) Rodi 4.80 válasza Heroes fan (#160) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Az xbox jó a game pass miatt.
Én azért váltottam konzolra, mert ugyanazt az élményt adja egy 120ezres XO, mint egy 400ezres PC. Elegem lett a 200ezres videokártyákból, meg az állandó RAM- és proci-hisztiből a gépigényekben. Jó, pár hétig rossz volt a gyengébb grafikát nézni, de megszoktam és már totál nem is érdekel.

(#162) mike1334 válasza Heroes fan (#160) üzenetére


mike1334
veterán

Akkor várj az emulátorra, 5 év múlva biztos érdekes lesz az rdr..
Jaja.. baromság, hogy 50e forintból megúszod a monitoron/tvn kívüli összes hardver költséget... :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#163) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Itt nem kell aggódni a retek EPIC Store miatt, ott lenne social club. :D

Megyen!

(#164) Fitzgerald válasza kwzatz (#40) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez a dobozos verziótól is függ, bár nem tudom mekkora részét teszi ki az eladásoknak manapság egy ultra népszerű Rockstar-játék dobozos verziója, de az szerintem borítékolható, hogy a pécés retail verzió a Social Club-ról lesz letölthető, ahogy a GTA V is anno.

(#165) jonnyjoker01 válasza Wesder (#150) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Mondjuk lehet magyar fejjel kéne gondolkodnom a témában :DD

Nekem a "gémer-polcom" tele van klasszikus játékokkal, de csak dísz, mindet emulátoron tolom, mert nincs hova rakjam a konzolokat. Rengeteg helyről lehet irtózatosan olcsón megszerezni ezeket, egy 100 játékos PSX csomagot vettem még ebayen használtan 8 ezerért, egy kezemen meg tudtam számolni mennyi CD volt hibás (ugye így nem tudtam iso-t csinálni belőlük).

Már nem foglalkozok annyit ezzel, mivel csak egy win tabletem van, nem tudok új lemezképet készíteni, az eddig beszerzett játékok többségét meg már kijátszottam (van amit nem, mert nem tetszett vagy bugos volt stb...). Időm sincs annyi :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#166) Dilikutya válasza mike1334 (#162) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért ne. Nekem a korábbi részek most is érdekesek lennének, de annyit nekem nem ér, hogy vegyek 1-2 játék miatt egy konzolt, amit sokkal kevesebb dologra tudok használni, mint a PC-met. Akkor inkább kimaradnak egyes játékok. Így sincs időm mindre, ami a Steam-en már megvan. :

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#167) Heroes fan válasza Rodi 4.80 (#161) üzenetére


Heroes fan
őstag

Nemcsak az a gond hogy kevesebb jócskán az fps, hanem az hogy a PC az mindig lesz és csak egyszer kell kifizetni azt a sokat, míg a konzolt mindig cserélgetheted ha lejárt az ideje. Meg minek fizessünk ugyanazoké a játékokért amit megkapsz pc-re is ugyan azt. Csak azoknak éri meg akinek nincsen játékgépe otthonában.

[ Szerkesztve ]

(#168) Dilikutya válasza Heroes fan (#167) üzenetére


Dilikutya
félisten

PC-t is cserélgetheted, ne aggódj.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#169) Heroes fan válasza Dilikutya (#168) üzenetére


Heroes fan
őstag

Csak nem az egészet, hanem alkatrészeket egyessével ami már gyengélkedik. Vidikari meg egy olyan dolog ha jót veszel belőle évekig el leszel vele.

(#170) Dilikutya válasza Heroes fan (#169) üzenetére


Dilikutya
félisten

CPU szintén. Csak épp az a CPU/VGA, ami sokáig elég, nem feledkezve a hozzá való alaplapról, annyiba kerül, mint 3-4 konzol. Legalább.
Én sem azért játszok PC-n, mert az a legkifizetődőbb, hanem mert sokoldalúan használható eszköz. Nem tudnék laptopon, tableten vagy telón netezni, meg sok egyébre használom eleve. Ha nem lennének ezek az igényeim, vennék egy konzolt, és csak játszanék.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#171) Heroes fan válasza Dilikutya (#170) üzenetére


Heroes fan
őstag

Prociból is igen azt se mindennap cseréled. Az új annyival nem tud többet, hogy megérje.

(#172) Hopkins95 válasza Heroes fan (#167) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez egy nagyon érdekes dolog, mert rövid távon biztosan drágább a PC, de hosszú távon ha pl. Playstation Plus vagy Xbox Live-ra előfizetsz, akkor nem jössz ki igen olcsóbbra a konzolon. Én sem vagyok hajlandó előfizetni PS Plusra, mert nincs annyi időm játszani. Kevesebb játékkal játszom, ami igazán érdekel inkább megveszem. Online is csak 1-2 játékkal nyomom állandóan.

A mostani konzolokon kompromisszumokat kell kötnöd, nem tudsz moddolni játékokat, motion blurt sok játékban nem lehet kikapcsolni. Illetve csak kontrollerrel tudsz játszani, kivéve, ha veszel hozzá átalakítót vagy Xboxon épp az adott játék támogatja natívan. Persze PC-n is kell néha kompromisszumot kötni, de állítható, ill. fejleszthető igény szerint. Ráadásul PC-dből a kicserélt alkatrászeket is el tudod adni.
Amúgy 2017 vége felé - mikor egekben voltak a hardver árak - valóban drágábbra jött ki a PC. Azért tudom, mert én akkor építettem. ;)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#173) Heroes fan válasza Hopkins95 (#172) üzenetére


Heroes fan
őstag

Pontosan a minőségük nagyon gagyik messze nagyon messze elmarad a pc-től, és nemcsak fps-ben. Ezért se vennék billentyűzettel úgy sem lehet irányítani akkor felesleges. Az emulátor meg itt van helybe kísérletezgetni azt nem verjük felesleges pénzpocsékolásba magunkat..

(#174) #80123904 válasza Heroes fan (#173) üzenetére


#80123904
törölt tag

Ha annyira gagyi, akkor miért akarod emulálni és úgy játszani? Hisz az emulált verzió is gagyi marad.

(#175) Heroes fan válasza #80123904 (#174) üzenetére


Heroes fan
őstag

Csak ha megcsinálják rendesen és egy atom vasad van akkor szebben nézne ki.

(#176) Dilikutya válasza #80123904 (#174) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sőt, az lesz csak gagyi, ha nem működik pl. az irányítás normálisan. :) Meg ugye most tartunk ott, hogy már működik a PS3 emulátor, tudsz 10 éves játékokat 30 fps-el futtatni fél milliós gépeken. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#177) jonnyjoker01 válasza Heroes fan (#167) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

"Meg minek fizessünk ugyanazoké a játékokért amit megkapsz pc-re is ugyan azt."

PC-re is meg kell venni, de szerintem mindketten tudjuk, miért fogalmaztál így :N

Üdv. Johnny

(#178) Heroes fan válasza jonnyjoker01 (#177) üzenetére


Heroes fan
őstag

Elég pc-re megvenni azt cső.

(#179) mike1334 válasza Heroes fan (#178) üzenetére


mike1334
veterán

Te amúgy tényleg elhiszed, hogy egy pc olcsóbb, mint egy konzol? (Ugyanolyan teljesítmény mellett)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#180) Heroes fan válasza mike1334 (#179) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ha van komolyabb felsőkategóriás géped ami még a 4K-t is vígan bírja azt egyszer megveszed azt kész, utána évekig nem kell hozzányúlni úgy hogy az egész gépet kidobod. Míg konzolt ki kell dobni ha lejár az ideje.

(#181) laceszgamer válasza Heroes fan (#180) üzenetére


laceszgamer
addikt

Azért azt tegyük hozzá, hogy egy 4k képes PC-t nem kapsz meg 120-140k körül... Mondjuk nekem csak pár game miatt van konzol, de azért nem semmi, hogy mit ki tudnak hozni a papíron sokkal gyöngébb hardverből sokszor.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#182) #80123904 válasza Heroes fan (#180) üzenetére


#80123904
törölt tag

Ki kell dobni? Miért?

Szóval egyszer elköltesz 500 ezer ftot gépre és tíz év múlva is vígan tudod magas részletességgel futtatni az akkori játékokat jó teljesítmény mellett.

500 ropiból 3 generációnyi konzol kijön. Ami 15 év minimum. Szóval azt mondod hogy a most megvett gép, 10-15 év múlva is pariban lesz az akkori konzollal. Amiben akkor friss hardver lesz.

Továbbá a tíz év alatt semmi nem romlik el a gépben.
Nem jön ki teljesen új ram típus, amit nem támogat a procid-alaplapod. Nem jön ki olyan foglalattal rendelkező új kártya, ami nincs az alaplapodon. Tehát nem kell cserélni a komplett gépet, mert nagyon szuper lesz.

Biztos vagy te ebben? Egyszer megveszed és onnantól király vagy?

(#183) #04430080 válasza Heroes fan (#180) üzenetére


#04430080
törölt tag

Konzolt megveszed, 100k forint. 4 évig nem nyúlsz hozzá, aztán veszel még egyet (slim), 100k és 4 év múlva vége a generációnak. 8 év alatt 200k ment el HW -re. Ennyibe kerül egy RTX2070, amit 8 év alatt biztosan lecserélsz majd, és hol van még a többi HW.

(#184) Heroes fan válasza laceszgamer (#181) üzenetére


Heroes fan
őstag

Csak azért nem lesz tele a lakás elavult cuccokkal. Senki nem mondta hogy ilyen összegből ki lehet hozni. Még a fél milla is kevés. Most ha akarunk minden konzolt akkor a microsoft, sony konzolja együtt 320 ezer kb. A switch 100 ezer máris 420-nál tartunk. Megveszel mindegyikre kb 10 játékot máris 600 ezer, így már bőven 1 milla felett járunk.
És a gépet meg apránként fejleszted ha már gyengélkedni kezd.

(#185) Carlos Padre válasza Heroes fan (#184) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hát igen, játékokra tényleg nem kell költened egy fillért sem, az a penz mehet inkább a hw naprakészen tartására :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#186) #04430080 válasza Heroes fan (#184) üzenetére


#04430080
törölt tag

Miért akarnánk minden konzolt? Egyébként miért akarod megmagyarázni, hogy 1+1=3? Nyugodtan leírhatod, hogy nincs rá pénzed, nem szégyen, tudomásul vette mindenki és kész.

(#187) Dilikutya válasza Heroes fan (#180) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak az a bibi, hogy a jelen játékok esetében a 4K a mostani csúcshardvereken már jónak mondható, de mikor a GTX2080 a Rise of the Tomb Raidert 55 fps-el futtatja, ami nem is új játék, sejteni lehet, hogy 2-3 év múlva egy jó 1080p-re alkalmas kártya lesz, igaz, ott valószínűleg évekig megbízható marad. De a Far Cry 5 is 73 fps, a Battlefield V nem megy 70 fölé.
Konzolt nem kell kidobni, miután kijön az új generáció, még évekig párhuzamosan is jönnek játékok, és kidobni nem kell az élettartama alatt, el fog indulni minden.

Nem kifizetődőbb a PC, pláne a felsőkategóriás. Kivéve, ha használod másra is. Én PC-t tartok, mert használom.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#188) Hopkins95 válasza Heroes fan (#184) üzenetére


Hopkins95
addikt

Jól van, azért az átlag ember nem vesz ám meg minden konzolt, csak egyet. PC-ből is csak egyet veszel. :)

Szerintem amúgy 4K játékra még mindig irtó drága a PC és nem éri meg igazából. Míg a konzolt ha megveszed, akkor garantálva lesz neked egy 4K-t megcélzó képminőség és persze legtöbbször 30 FPS. 10 év után meg kb. lecserélheted az egész PC-t mindenestül. Azért gondolom így, mert haveromnak Core 2 Duo-ja van és azt tulajdonképp már nem érdemes bővíteni. Pedig az akkoriban elég csúcs gép volt, olyan 270 ezer forintba került neki ha jól emlékszem. Mondjuk az is igaz, hogy azóta lelelassult a fejlődés és egy régebbi gép is jól használható.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#189) kwzatz válasza Hopkins95 (#188) üzenetére


kwzatz
őstag

"Szerintem amúgy 4K játékra még mindig irtó drága a PC és nem éri meg igazából. Míg a konzolt ha megveszed, akkor garantálva lesz neked egy 4K-t megcélzó képminőség és persze legtöbbször 30 FPS."

Mondjuk a konzolos, felskálázott, butított beállításokat használó "4k" 30 fps-hez nem kell csúcskategóriás PC, csak valahogy ebben az összehasonlításban mindig hajlamosak az emberek a PC-s 4k ultra/60fps-t szembeállítani azzal a "valamivel", ami a konzolos 4k lenne, mintha ugyanarról a képminőségről lenne szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#190) Hopkins95 válasza kwzatz (#189) üzenetére


Hopkins95
addikt

Mondjuk ez is igaz. A konzolnak viszont szerintem azoknál a játékoknál mégis van egy kis előnye, amelyek rosszul vannak optimalizálva. Ilyen például az utolsó Assassin's Creed Odyssey. Ezeknél a játékoknál azért PC-n egy középkategóriás kártyával már tényleg mesterkedni kell, hogy elérj egy stabil 30 FPS lockot 4K-n.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#191) Heroes fan válasza Hopkins95 (#188) üzenetére


Heroes fan
őstag

Igen régen azért teljesen más volt. Most már nincsen akkora ugrások.

(#192) Puma K válasza Hopkins95 (#190) üzenetére


Puma K
veterán

Az AC:Odyssey-n mi van rosszul optimalizálva?

Már ne haragudj, de egy baromi nagy pályán lehet mozogni, ami elég részletes-kidolgozott, és sok-sok ember-állat NPC mozog rajta.
Még jó hogy haladunk a korral és nem Intel Pentium 2 a gépigénye.

Az adatlapomon szereplő konfiggal majdnem maximális grafikával (DoF meg egyéb képhomályosító hülyeségek kikapcsolva) átlag 80-130 FPS között mozog. A minimum meg oly mindegy (főleg egy offline-single játéknál) mert a G-Sync kisimítja.

A konzolok nagy előnye, a sallang mentes OS ami közvetlenebbül éri el a hardvert szoftveres szinten. Erre jön még rá az optimalizálás.

Ahhoz hogy komplexebb-részletesebb és szebb játékok legyenek ahhoz az kell, hogy lépdeljünk felfelé a hardverigények szempontjából. Ez lehet neked rosszul optimalizált történetnek hangzik, nekem fejlődésnek.
Persze kivételek vannak a rosszul optimalizált címek esetén de az AC:O nem az.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#193) Hopkins95 válasza Puma K (#192) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ember, de épp erről beszélek... mennyibe is kerül az a kártya ami a gépedben van egy Pro konzolhoz képest? Úgy másfél szorosa csak a kártya, s akkor a többit még nem is számoltam.

Próbáltad amúgy 4K-ban is? Mert az, hogy egy 600 Eurós kártya FHD-ban annyi FPS-sel futtatja a játékot az minden, csak nem túl jó optimalizáció. :) Amúgy a legtöbb videótesztben még kevesebb max FPS-t látok, de ez most mellékes. Olyan erőgéppel könnyű ám mondani, hogy hát ez jól van optimalizálva. Egy RX 580-as tulaj biztos másképp vélekedne, s nem is olyan rég 2 éve az volt az AMD csúcs kártyája. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#194) mike1334 válasza Heroes fan (#180) üzenetére


mike1334
veterán

Egy komolyabb videókártya árából vehetsz egy xbox one x-et és 4-5 évig semmit se kell ráköltened játékokon kívül...De pl a ps4 alig veszített az árából az évek során, minimális ráfordítással lehet cserélni az erősebbre..
Komolyan nehéz eldönteni, hogy trollkodsz vagy komolyan gondolod, amiket írsz.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#195) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Fórumok » Konzol játékok

a hittérítők térjenek már haza.

/s

(#196) joey04


joey04
titán

Azt mindig elfelejtik az emberek ebben az árvitában, hogy a konzol mellé is kell ám egy PC az emberek nagy részének. Vagy egy lapos. Úgy kellene ám nézni az árakat. Ha mindent beleszámolunk, és belekalkuláljuk, hogy játékok picit olcsóbbak PC-n, multi ingyen van, valamint a konzol árához hozzádobjuk egy nem tescós, akciós 99k-s laptop vagy gép árát, akkor már drágábban jövünk ki. Tapasztalat, mert korábban PC-n játszottam, most meg konzolon. A konzol előnye nem abban rejlik, hogy olcsóbb. A kontrollerben sem, hiszen az is használható PC-n. Hanem egyszerűbb az egész user oldalról, nem kell driverekkel szórakozni, stb. Meg kevesebb a hibalehetőség a programban, hiszen adott hardverre fejlesztik. De mindent összevetve drágább mulatság. Persze, csak ha azonos kategóriájú gaming pc-t építünk. Mert PC-s oldalon el lehet szaladni nagyon az árakkal, de az már nem is konzol szint.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#197) Puma K válasza Hopkins95 (#193) üzenetére


Puma K
veterán

Nem 1080p-ben fut átlag 80-130 FPS-el, hanem 1440p-ben.
Mindezt úgy hogy majdnem maximum grafikán.

Nálam a CPU állandóan 4,4GHz-en jár 1,115v mellett. A VGA meg szintén tartja a maximális 2012-1987MHz-et 1,025v-on amint átkapcsol 3D high profilba a kártya programokban-játékokban. A 3D low profilt (14xxMHz) pedig általában játékok menüben és átvezető videókban használja.

Még nem néztem 4k-ban.

A VGA egymagában valóban több volt mint egy PS4 Pro/XO X, de nem az eredeti árán jutottam hozzá hanem 190k alatt, bolti garanciával és dobozzal.
Konzolon a grafikai beállításokat tekintve az AC:Odyssey közepes beállításokat használ mint általában szokott lenni konzolon.

De még mindig egy a kérdésem, hogy mihez képest nem jó optimalizált?
Mondj egy címet ami hasonló részletességek rendelkezik, és hasonló bejárható pályával ami jobban fut.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#198) Hopkins95 válasza Puma K (#197) üzenetére


Hopkins95
addikt

Assassin's Creed Odyssey performance analysis itt egy lista különböző kártyákkal. Ez szerinted jól scalel, hogy Vega 56 nem hozza a 60 FPS-t Ultrán FHD-ban? Amúgy nem tudom hogy van annyi FPS-sed, mert elvileg nem lehetne, de akkor majd én is felrakom otthon a gépre és megnézem a Vegán.

A Witcher 3 jobban skálázódik szerintem. Közepes GPU-n is elmegy FHD 60 FPS-sel ultrán.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#199) Puma K válasza Hopkins95 (#198) üzenetére


Puma K
veterán

A játékban lévő benchmark rosszabb összképet ad, mint amit játék közben tapasztalsz FPS értékek szempontjából.

És mivel ez egy nyílt világú játék így újramérni játék közben, azonos körülmények között nem lehet. Maximum többször mérsz és a kapott értékeket átlagolod.
Ebből adódóan a hasonló szabadon bejárható pályával rendelkező játékokat pl a GTA V-öt sem szerették mérni.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#200) Hopkins95 válasza Puma K (#199) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igazad van a benchmarkokkal kapcsolatban, személyesen fogok róla otthon meggyőződni. :R

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.