Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Höhhöhh.. nekem a CoV volt a kedvencem hajdanán.. :D

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Recon666 válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

(#3) #65675776


#65675776
törölt tag

Nem tűnik egy nagy gyűjteménynek. De nyilván sokat jelent számodra, és ez a lényeg. Összesen hány számból áll?

(#4) Recon666 válasza #65675776 (#3) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hozzávetőleg 100db körül, van benne vegyesen PC guru, Chip, Computer Panoráma, Computer Aktív, Gamestar, CD Games...stb. Igen sokat jelentenek, mert nagyon sokat tanultam belőlük. :)

(#5) DeFranco válasza Recon666 (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mi amikor megvettuk az elso szamitogepemet, egy commodore plus4-et, ahhoz volt a rengeteg kazetta es a quickshot joystick mellett 4 vagy 5 CoV szam... hogy azokat hanyszor olvastam rongyosra...

Azota csak egy ilyen ujsagot vettem, a mass effectes pc gurut :D

[ Szerkesztve ]

(#6) Recon666 válasza DeFranco (#5) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jók is ezek, én még mindig elő szoktam venni őket néha és átolvasom. :) Én elvből nem vettem csak két PC Gurut, Gamestaros voltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#7) #65675776 válasza Recon666 (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Most hirtelenjében össze nem számolom hány darabból áll a gyűjteményem, de 3-400db lehet. Bár ebből a legkevesebb a számtech jellegű.

(#8) Recon666 válasza #65675776 (#7) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az szép, nagyrészt milyen jellegűek?

(#9) #65675776 válasza Recon666 (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

TopGun/TopFlight/Aranysas (1992/12-napjainkig, ez 230 szám, plusz még kettő régebbi.)
Haditechnika (1994/1-napjainkig, ez 88 szám, plusz egy különszám)
Kaliber (1998/1-2006/12, ez 104 szám, plusz utána még 2-3.)
Regiment (2005/1-2006/4, ez 8 szám. Soha nem érte el azt a színvonalat, mait vártam volna.)
Modell és Makett (1994/1-1998/6, ez 30 szám. Elszállt az árazása, a tartalom meg sehol.)
Pár darab ProModell, de ez olyan szinten össze-vissza jelent meg és még elszálltabb áron, hogy nem foglalkoztam vele soha komolyan.
Chip (1999/10-2002/9, ez 48 szám, plusz 5-6 korábbi)
MPCM (2002/1-2005/2, ez 29 szám lenne, de 8-ról most nem tudom hol van.)
Plusz az apró (5-6 Rubicon, néhány Compurter Panoráma, pár Aero Magazin, néhány História, meg mit tudom én mik)
Az összesen 540, amit folyamatosan vettem/veszek. további 30-40 egyéb.

(#10) Recon666 válasza #65675776 (#9) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem apróztad el. :Y

(#11) dízelracer válasza Recon666 (#4) üzenetére


dízelracer
senior tag

Mikor albérletbe költöztem az enyémeket anyám odaadta a papírgyűjtő gyerekeknek (50-60 darabot Gamestar, PCGuru, Tuning & Stereo vegyesen). Látta, hogy össze van pakolva a sarokba, ő átkötötte spárgával és odaadta. :DDD

(#12) Recon666 válasza dízelracer (#11) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Akkor vo't boldogság. :DDD

(#13) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nekem is van egyfajta magángyűjteményem, igaz az autós újságok úgy 7-8 évre visszamenőleg. Úgy kb. 60 darabból áll. Hát nah. Felbőszült vagyok amikor valaki hozzáér mert abból tudom hogy kő kövön nem marad :DDD

Ja és persze életem első playboya :D Na az olyan hogy még megmutatni sem szeretem másnak mert ha annak vmi baja lesz akkor menten kiugrok a 7.ről :D :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#14) Csemike válasza dízelracer (#11) üzenetére


Csemike
csendes tag

És szerinted el is jutott a MÉH-telepre? :D

Nekem IPM-ek vannak 2004-től, egy-két szám kivételével (amiket kölcsönadtam olvasni és nem került vissza) megvan mind.

(#15) Jim-Y válasza Csemike (#14) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nekem is IPM-ből van olyan 50-60 darab, de sajnos nagyon hiányos a "gyűjtemény", nem tudtam minden hónapban megvenni..:/

(#16) Csemike válasza Jim-Y (#15) üzenetére


Csemike
csendes tag

Hát, most a decemberit én sem vettem meg. Úgy két éve csökkent az újság színvonala, sajnos, de azért most is veszem-viszem.

(#17) dízelracer válasza Recon666 (#12) üzenetére


dízelracer
senior tag

Jaja. :P

Csemike: fene tudja, volt benne 1-2 CKM/FHM az tuti valamelyik kis pöcsös ágya alatt landolt. :D

(#18) Csemike válasza dízelracer (#17) üzenetére


Csemike
csendes tag

Akkor fogd fel úgy, hogy jótékonykodtál. :))

(#19) dízelracer válasza Csemike (#18) üzenetére


dízelracer
senior tag

Igen. :DDD

(#20) Recon666 válasza dízelracer (#17) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

:DDD

(#21) Mr.Csizmás válasza #65675776 (#9) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az ilyen embereket szoktam félisteni szinten tisztelni, akik így kezdik a mondanivalójukat "TopGun/TopFlight/Aranysas (1992/12-..." :R :R

mit meg nem adnék egy digitális archívumért :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) deicide válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


deicide
veterán

Én még a mikrovilággal kezdtem, imádtam begépelni a gép kódú számokat, aztán ha egyet is elrontottam, félórákig vadászni, hogy melyiket szúrtam el... ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23) EczkE


EczkE
addikt

Nekem van jópár FHM-em, meg azt hiszem SztárSportból is van egy kisebb mennyiség. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#24) kmisi99


kmisi99
addikt

Én a sport auto magazinokat imádtam. Álatlában csak a képeket meg a rövidebb leírásokat olvastam el legjobban a kocsik adatai érdekeltek állandóan hasonlíthattam őket. Meg az OKÉ magazinból gyűjtöttem össze vagy 100db ot.

(#25) Recon666 válasza kmisi99 (#24) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ismerős a hasonlíthatatlan, pár Tuning & Stereo is befigyel azért a gyűjteményben. :K

(#26) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Szerintem a számítógép-magazinosok szívták a fogukat, amikor az emberek lassan elkezdtek áttérni a netre. :D

Nekünk is volt jó pár ilyen újság anno. Lehet, hogy szentségtörés, de azóta szinte mindből gyújtós lett, vagy a kutyatenyésztéses időkben a lapjaival szedtem össze a kiskutyák után a... :U

(#28) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Fajaa :D

Nekem kölyökkoromból van vagy 5 évnyi hónapra lebontott Garfield és a következő lépcsőként szintén pár évnyi Sport Auto :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#29) dízelracer válasza Crystalheart (#26) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én (is) akkor hagytam fel az újságvásárlással amikor először köttettem otthonra internetet. Lusta voltam mindig internetkávézóba rohangálni ha kellett valami. Tetű lassú 512/64 rádiós net volt (néhai WLL 2003 kft) de legalább korlátlan. Templomtornyon átjátszó háztetőn vevő antenna. Az egy dolog, hogy lassú volt és kiba*zott drága de ha szar idő volt jobb esetben csak szakadozott rosszabb esetben egyáltalán nem volt net. Az is előfordult, hogy 2-3napig zero internet mert végig esett az eső... :D

(#30) GrandeP


GrandeP
őstag

"Féltett gyűjtemény"

Ahhoz képest, Mutter orosz-magyar nyelvfüzete jobb állapotban van.... :U :W

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#31) Z86


Z86
őstag

Nekem is van néhány régi PCGurum. Nem sok, mert baromi drága volt, nagy dolognak számított ha meg tudtam venni :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Recon666 válasza GrandeP (#30) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Tudod mikor megvettem, nem tudtam, hogy mit fog jelenteni pár év múlva, de te gondolom innen látod a maradék 100db állapotát is, köszi az értelmes hosszá szólást. :U

[ Szerkesztve ]

(#33) #65675776 válasza Mr.Csizmás (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Olyan archívum hivatalosan nincs. Nekem meg scannerem nincs. De egyébként sem lenne kis meló ennyit bescannelni.

(#34) GrandeP válasza Recon666 (#32) üzenetére


GrandeP
őstag

Ha már mutogatni akarnám, akkor nem a legrosszabb állapotút tenném ki, "hivatalos bemutatónak"...

Egyébként semmit nem jelent pár év múlva... majd talán 40 múlva lesz akkora értéke h a majdani inflációban, nem egy csokit ér majd.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#35) Mr.Csizmás válasza #65675776 (#33) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak költői kérdés volt.

akinél vannak a jogok (a Ferenczy-top flight-Tőrös balhé óta nem követem igazán), kiadhatna egy digitális archívumot, ötszámjegyű az összeg, amit megadnék érte, ha hivatalos terjesztésben létezne.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36) Recon666 válasza GrandeP (#34) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Azért azt raktam ki, mert az a legrégebbi az összes közül, itt nem a vagyoni érték a fontos, hanem , hogy neked mit jelent.

[ Szerkesztve ]

(#37) koshmar


koshmar
őstag

Én 2004 és 2005 között (ha jól számoltam) 37 Autó-Motort gyűjtöttem be.
(Ezek kéthetente jelentek meg.)

Aztán 2005 áprilisától Motorrevüket kezdtem el venni (havi megjelenésű). Ez egészen 2011 augusztusáig tartott.
Kb. 65 darab gyűlt össze. Ezek egyenként 130-150 oldalas újságokkal számolva szép kis súllyal rendelkeznek.
(Mondjuk ami azt illeti, kb. 2010 közepétől fokozatosan elkezdtek vékonyodni- a 2010 szeptemberi szám már csak alig 100 oldalas volt).

Meg Superbike-ból is van kb. vagy 30 darab.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38) Recon666 válasza hoffman_ (#28) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az is szép csomag lehetett. :K

Tibii91: Lényegében ezek is 230 oldal felettiek, nagyrészt. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) #65675776 válasza Mr.Csizmás (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link] Mondjuk nem tudom beszerezhető-e még egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#40) Recon666 válasza Recon666 (#38) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Akarom mondani 130 oldal felettiek. :)

(#41) Mr.Csizmás válasza #65675776 (#39) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

2011/11-től - na ez az, nekem odáig klappol, főleg inkább a délszláv válság, a nagy háború nagy vadászai, a RAF 80 éve ellipszis kellene.

mondhatni Tobak Tibi összes cikke :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42) #65675776 válasza Mr.Csizmás (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az csak két hónappal ezelőtt volt...

(#43) joshua7 válasza koshmar (#37) üzenetére


joshua7
veterán

Nekem 1991-től megvan az összes Autó-Motor. Ha faterom nem dobta volna ki korábban, akkor meglenne az összes a 60-as évektől. :)

Ezen kívül csak Pc-X-eket gyűjtök, azt ugye '94-99 között adták ki ezen a néven, azóta Gamestar a neve. Ha van valakinek eladó darab, dobjon pü-t.

Semper Fi

(#44) koshmar válasza joshua7 (#43) üzenetére


koshmar
őstag

Nekem is van pár AM a 70-es, 80-as évekből. Nagybátyám vette őket még anno.
A legkorábbiak 77-esek.
A legtöbb már elég rongyos, de van néhány, melyek a korukhoz mérten remek állapotban vannak.

Meg Motorrevüből is van még pár régebbi. '90-92 körüliek.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#45) Lenry


Lenry
félisten

a gimnáziumi éveimet végigkísérte a Gamestar. amikor felvettek, akkoriban kezdtem venni, és amikor leérettségiztem, akkor vettem meg az utolsót.
azóta egyszerűen túlhaladott a papíralapú informatikai újság.

most ráálltam a Galaktikára. tetszik, de el vagyok maradva harmincegynéhány évfolyammal :D

Hehe. Macskafogó. ma néztem meg színházban :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46) Tidus


Tidus
addikt

Én az 576 Kbyte magazinokkal vagyok így 1996-tól - 2004-ig szinte az összes szám megvan.
Feleségem már többször el akarta küldeni a lányom újsággyüjtésére.

(#47) Recon666 válasza Tidus (#46) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nekem is van pár 576kbyte szám, ha jól tudom megint forgalmazzák.

(#48) Tidus válasza Recon666 (#47) üzenetére


Tidus
addikt

Igen , én is láttam az újságárúsoknál. De eszembe sem jutott hogy vegyek egyet, a neten is itt van az ami az újságban.

(#49) DeltaPower válasza #65675776 (#9) üzenetére


DeltaPower
őstag

Látom, kolléga vagy :)
Nálam 3 évfolyam Top Gun (az utolsó 3 év), pár Aranysas, 2 évfolyam Modell és Makett és néhány ProModell van, utána átálltam digitálisra.
Illetve a büszkeségem, kb 40 szám Commodore Világ (CoV), két évkönyvvel :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#50) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Nekem is van pár újságom, amitől semmi pénzért sem szabadulnék meg. Mind PC-magazin. Ráadásul még van egy hiányos Easy PC sorozatom is ajándék lefűzőmappával. Ki kéne pótolni, de nem találok belőle többet.

Minden esetre nagyobb feelingje volt, mintha neten keresném meg az információkat. És a játékdemós lemezek, amiket nagyon imádtam mellé. :))

Majd Én is csinálok talán egy bejegyzést a gyűjteményekről. De abba mindent bele fogok valószínűleg rakni. Régebben ígértem már valakinek matchbox gyűjteményt is. Az is benne lesz, ha tavasszal megtalálom mindet lomtalanítás után. A régi gépvasakat is berakom. :K

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.