Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) Essentials válasza <Adamsky> (#33) üzenetére


Essentials
aktív tag

Én pedig változatlanul állítom, hogy a gyártói PR, és az olyan oldalak amik általában ( és mindössze ) leírják a specifikációit az eszközöknek ( lásd napidroid ) miközben úgy kell a cikkírót felmosni a padlóról az adott eszköz ajnározása közben, rossz úton járnak. Ezt a terméket a Napidroid úgy vezette fel hogy "iPad mini" alternatíva, és felmondta a vélt erényeit a specifikációs listából. Tudjuk hogy közük nincs egymáshoz ( igen, árban sem ), de a kevésbé jártas érdeklődőben az ragad meg leginkább, hogy ez bizony egy tök fasza gép, mert iPad mini alternatívaként aposztrofálják. ) A gyártó az SoC-ot kimondottan erős, játékra való chipként reklámozza, ami újabb koporsószög lehet a vásárló megtévesztésére, mert ő ezekből azt fogja összerakni, hogy ez egy hülyének is megérős ajánlat, és miért venne mondjuk belépő iPad-et ha ez leírva bizony többet tud, kevesebbért.

Pontosan arra jók ezek a tesztek, hogy lerombolják ezt a mítoszt, és gatyáig átcizsgálva képet kapjon a mézes-mázos PR szövegek helyett a kedves vásárló, milyen előnyei, és milyen hátrányai vannak adott masinának.

A tablet ma már korántsem csak filmnézésről, Facebookozásról szól, hanem többek között egy nagyon jó kis gaming pad. Kialakítása révén kevésbé melegszik ( mimt a telefonok ) , jóval nagyobb a kijelzője, jobbak a hangszórói, és szuflában is jobban bírja általában, mint egy telefon. Igenis meg kell gondolni hogy ki, mire, és mennyit áldoz, mert ez egy 4-5 évre is szóló befektetés, és korántsem biztos hogy az az Unisoc chipes olcsóbb változat a jó választás 1 embernek, amit az ára, és a leírt jellemzői miatt a promotált oldalak könnyfakasztva mutatnak be 4 sorban.

Én azt gondolom hogy az ár érték arány ott kezdődik, hogy mindent belekalkulálunk, és nem állunk meg kizárólag az árképzésnél, és a specifikációs számoknál. A Mobilaréna pontosan azt az alacsony büdzséből gazdálkodó érdeklődő réteget tudja védeni egy ilyen nem csak felnyalós, valódi teszttel, akinek igenis szüksége van arra hogy megnézze, mire és mennyit ad ki. Olyan igény is létezik természetesen, ahol csörgődobálónak veszik a tabletet a gyereknek, hogy filmezzen rajta, vagy interaktív appot futtassanak neki, de olyan gépet ennél kedvezőbb áron is be lehet szerezni ( egy használt tökéletes dobálásra ) , ha mindössze ennyi a felhasználási területe. Ezt pedig ezek után mindenki eldöntheti hogy jó vétel-e számára vagy sem, én azon az elven voltam, és a teszt elolvasása után is azon vagyok, hogy sok esetben jobban megéri többet kicsengetni egy kiforrottabb, erősebb, hosszabb támogatású, akár ezek összességét is felvonultató masinára adott személyeknek. Le kell szoknunk róla hogy ár és specifikációs számok alapján választunk az alsóbb szinteken, mert nem minden aran ami fénylik, és ami árban kedvezőnek tűnik, az igenis lehet rosszabb választás összességében mimt egy magasabb áru modell. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.