Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Dobnék rá és MI 10 t lite inkább.

(#2) DJGABI


DJGABI
addikt

NFC, dual sim + sd slot?

bárcsak egy fél collal kisebb lenne :O

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3) Richoo44 válasza DJGABI (#2) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Nem rossz, de ez a processzor semmivel nem teszi vonzóbbá mint mondjuk egy Realme 6.
Ezért felesleges volt szerintem átnevezni :D.De hozzáteszem, még így is ár érték arányban zseniális, a 90Hz hibátlan, csak hát ezt az előd is tudja, olcsóbban.És azért az sem elhanyagolható, hogy az elődmodell jobb kamerákat kapott.

[ Szerkesztve ]

(#4) Woodcutt3R


Woodcutt3R
tag

A xiaomi mi 10 lite 5g 94e-től van már az AK-n, belföld, garancia.
5g, oled, jobb proci.
Különösen ajánlott.

(#5) altecsóka


altecsóka
tag

Nincs nap hogy ne tünne fel óránként egy salyomi-vigéc. :)
Vedd azt.

DIN 14 040

(#6) dragonfx


dragonfx
veterán

nem rossz nem rossz.de szerintem a 6os jobb.
én mindkettőn gondokodok.ez a 7es ennyit nem ér.
és a 7 %G is brutál tul van árazva ahogy a note 9T is.
kissé elszaladtak ezekkel az ujabb mtk.s procis rendszerekkel.
még mindig az poco x3 a legjobb vétel.

talán a realme 6 pro ami utos.most alzan 86.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

A pro verzio ebbol sokkal jobb es kintrol 90bol megall.

(#8) Baleszmode


Baleszmode
csendes tag

Hello
A teszt jó lett, szerintem a 6-os egy fokkal jobban megéri.
7 Pro teszt esetleg lesz?
Mert a 6 Pro esélyes a következő telefon címére, de a másiknál az OLED kijelző elég vonzó.

"Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért."Ján 15:13

(#9) helixP


helixP
nagyúr

Az én személyes bogaram, hogy sose vennék MTK-s telót (újra)?
Amellett, hogy ez egy elég jól eltalált csomag.

[ Szerkesztve ]

(#10) Örni


Örni
senior tag

A gyártók egy csomó időt megspórolnak számomra. Meglátom, hogy 6" fölötti a kijelző és már zárom is be a tesztet a p*csába...

Kinek a lábát kell meghágni egy compact középkategóriás telefonért???

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#11) zozzo72 válasza Örni (#10) üzenetére


zozzo72
aktív tag

5,5"-on jöhetne valami tényleg...

(#12) hemaka válasza Örni (#10) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha a 12 mini fogyni fog, mint a cukor, akkor lepni fognak a kinaiak is.

(#13) yuing válasza hemaka (#12) üzenetére


yuing
őstag

Folyamatosan arról cikkeznek, hogy legkevésbé népszerű a Mini az új generáció palettájából. Alulmúlta a várakozásokat.

Samsung az A széria kompakt modelljét értelmezte újra 2 generáció után. Lett belőle egy féltégla. Sajnos a trendek azt mutatják, hogy nincsen jelentős igény a kicsi telefonokra.

(#14) Örni válasza hemaka (#12) üzenetére


Örni
senior tag

A sima 12 mérete nekem bőven jó, de azt se másolják sajnos.

yuing: ja, ázsiában nincs rá igény.

[ Szerkesztve ]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#15) TunerJoe válasza hemaka (#12) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Eddig sajnos nem úgy néz ki, hogy nagyon kapkodnák. Persze még várjuk ki a végét, de nem hinném, hogy lesz belőle valami. Az utóbbi pár évben eddig szinte minden próbálkozás utód nélkül maradt.

instagram.com/albert__gyorgy

(#16) yuing válasza Örni (#14) üzenetére


yuing
őstag

Nem tudom, én úgy gondolom globálisan sem meghatározó. Ha lenne kereslet, alternatíva is kínálkozna.

(#17) Örni válasza yuing (#16) üzenetére


Örni
senior tag

Nem értem. Az emberek szeretik ha egy kézzel nem tudják kezelni a telefonjukat és nem fér el a zsebükben?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#18) helixP válasza Örni (#17) üzenetére


helixP
nagyúr

Mindig van egy hangos kisebbség, akinek nagyon kellene kis telefon. De a gyártók valahogy X db market research után úgy gondolják, hogy nem éri meg igazán kis telefont kiadni.

Minden zsebemben elfért eddig a 6 feletti telefon, nem tudom, milyen gatyát hordasz. :)
Egy kézzel pedig minden telefont lehet kezelni. A varázslatot úgy hívják: egy kezes mód.

[ Szerkesztve ]

(#19) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem rossz telefon. A kamera azért lehetne jobb.

(#20) nullpoint


nullpoint
senior tag

Lehetne valami piktogram már mediaretek soc-cal szerelt készülékek cikkeinél, és akkor nem kezdi el olvasni feleslegesen az ember. :B

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#21) forumpista válasza helixP (#18) üzenetére


forumpista
tag

És miért nem lehet a kisebbségnek is telefont gyártani? Ráadásul nem is olyan kicsi az a kisebbség, pl. a samsungnál az s10 vonal 3 készülékéből a legkisebből (s10e) 22%-ot adtak el, erre elkönyvelték bukásnak és megszüntették... Miközben minden 4-5. ember ezt vette, szóval bőven nem arról van szó, hogy senki nem vette.
Arról nem beszélve, hogy az s10 szériából 19%-al többet adtak mint az előzmény s9-ből, tehát konkrétan az s10e-ből több fogyott mint a sima s9-ből, az nem volt bukás, ez bukás.

Megmondom őszintén, kezdek hányni a mai világtól, szép lassan visszajön a cocializmus, ott volt ilyen utoljára hogy mindenből egyfajta/méret volt. Egyfajta bejárati ajtó, egyfajta radiátor, egyfajta csillár, ebből következőleg egyenházak meg minden egyenf@szom aztán viszlát.

Ha telefon kell, vehetsz egykaptafára készült 7 colos fél kilós téglát, ha autó kell, vehetsz majd 3 tonnás SUV-t és így tovább, más nem lesz.
Csúnya világ lesz, ha mindenből csak a legnépszerübb fajtát gyártjuk, remélem kenyérből is csak 2 kilós lesz, colából sem tudsz mást venni csak 2 literest...

(#22) --ka válasza helixP (#18) üzenetére


--ka
senior tag

A pokolba vezető út marketinggel van kikövezve.
... bár lenne inkább marketingesekkel!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#23) helixP válasza forumpista (#21) üzenetére


helixP
nagyúr

Hiába nem tűnik olyan kicsinek a kisebbség, valószínűleg nem profitábilis nekik gyártani. Mert ugye nem gondoljuk, hogy ha egy profitorientált cég látna 1 cent profitot valamin, nem kezdené el gyártani?
Szerintem az s9 s9+ szériát érdemes összehasonlítani összesítve az s10e-vel.

Szerencsére kisebb kenyérre és kólára van valós, mérhető igény, és profitábilis is legyártani :)

--ka: A kijelentés önmagában igaz, inkább itt most forecastolásról van szó és felhasználói szokások elemzéséről :)

[ Szerkesztve ]

(#24) forumpista válasza helixP (#23) üzenetére


forumpista
tag

"Mert ugye nem gondoljuk, hogy ha egy profitorientált cég látna 1 cent profitot valamin, nem kezdené el gyártani?"

Én gondolom, ha "a" terméken van 1 cent profit, "b" terméken meg 2 cent, akkor manapság arra megyünk hogy "a" termék nem lesz gyártva mert "b"-n nagyobb a profit.
És ez azt eredményezi amit írtam, hogy lassan minden csak egyfajta lesz majd.

(#25) pataslogeza válasza helixP (#18) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Nem mindenki hordja a gatyájában a telefonját. Ing zsebben pl. nem néznek ki jól ezek a nagy nehéz telefonok.

[ Szerkesztve ]

(#26) pataslogeza válasza forumpista (#21) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Én is kis telefont kerestem, de a választék alig több a nullánál, így muszáj volt nagyot választanom, és vettem egy realme 7 prot, ami egy galaxy alphat vált. Még csak egy napja van nálam, de látom hogy nehéz lesz megszokni

A két kilós kenyérrel meg két literes kólával nincs bajom.

[ Szerkesztve ]

(#27) janeszgol válasza forumpista (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát igen. A szoci szemlélet pedig megöli az innovációt. Illetve a cégek úgy gyártanak terméket, hogy nem ismerik az igényeket. Azok igényét, akiket kiszolgálnak.
Egy Galaxy S8 féle méret (i12 például) az, amivel megelékszik mindkét tábor. Nem túl kicsi, de nem is túl nagy. Azt jó lenne megtartani.
Bár nekem még az is kényelmetlen, mint telefon.

(#28) buxiex válasza Örni (#10) üzenetére


buxiex
tag

Van választék, 177 féle telo, mégis mintha igazad lenne :K

george carlin education

(#29) helixP válasza forumpista (#24) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem nem jó a példa. Ha "a" terméken 0,30 cent profit van, "b" terméken 1, "c" terméken 2, "d" terméken 3, akkor b-c-d terméket fogom gyártani.

De ez nem csak manapság van ám így, ez mindig is így volt. Nem (kellően) a profitábilisabb termék / termékeket mindig előnyt élveztek a kevesebb profitot hozókkal szemben.

Indítani kell fundraising-et, ha van rá igény és eltartja magát egy 4,5-es okostelefon biztos sikerül ;)

janeszgol: Igen, a világcégek biztosan nem ismerik az igényeket :DD :DD

pataslogeza: vannak még zsebes ingek? és abba emberek dolgokat raknak:DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) janeszgol válasza helixP (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Mert 7.5 milliárd embernek az igénye a tepsi. :DD :DD

(#31) elfelejtette válasza helixP (#29) üzenetére


elfelejtette
veterán

Valójában a kisebb terméken is lehetne akkora profit, mint a nagyobban, mivel eleve kisebb az anyag igénye, talán egy 6"-os kijelző is olcsóbb, mint egy 6,6"-os. És NEM KELL, hogy olcsóbban adja ugyanazt a hardvert kisebb méretben. Csak legyen kapható.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#32) helixP válasza elfelejtette (#31) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem azért nincs (valószínűleg) rajta annyi profit mert olcsóbban adná, hanem azért, mert nem vennék annyian, hogy megérné elkezdeni gyártani nagy számban (minél nagyobb a sorozat gyártás mennyisége, annál olcsóbb előállítani).
(+1 mellékszál: az anyag igény elenyésző, szinte ugyanannyiba kerül egy kisebb telefon)

janeszgol: Nem tudom, hány milliárdnak, de úgy néz ki, hogy maradéknak nem érdemes beindítani a gyártósort :DDD

Vagy tényleg úgy gondoljátok, hogy ott ül a gyártó multi boardja a heti meetingen, és úgy gondolják, hogy NEM ma sem akarunk pénzt keresni?

[ Szerkesztve ]

(#33) janeszgol válasza helixP (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

Erre nem tudok mit mondani. Végülis tök mindegy mit gyártanak, mert megveszik. Ha mot 5 évig csak i12 mini telókat gyártanak, akkor azokat fogják venni, mivel csak az lesz.
Csak ugye ez nem a vásárlói igény felmérése.

Én nem tanultam marketinget. Nálam a "megint tepsit kell vennem, mert nem gyártanak normális méretű telefont a káanyjukba" nem az elégedett vásárló szinonimája.
De mivel az S20 is normálisabb méretű, amit talán megtart az S21 - nem néztem meg - így talán. Csak a választék ugye.

[ Szerkesztve ]

(#34) Cecevok válasza helixP (#18) üzenetére


Cecevok
tag

Mármint a Kínai gyártókra gondolsz 😅
Szerencsére a világ másik felén más a hozzáállás. Az Iphone 12 sem egy tepsi, mégis ki tudtak adni egy kisebbet is. Meg ott vannak a Pixelek is. Csak olcsóbb, jobbféle középkategóriás androidos modell nem nagyon van 6 hüvelyk körül...

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#35) helixP válasza Cecevok (#34) üzenetére


helixP
nagyúr

Na igen, ez a másik, repkednek itt a tepsik, de kinek mi a kicsi? :)
Neked már 6 hüvelyk körül jó lenne, van, aki alá menne. Volt valamelyik hír alatt egy vitám legutóbb, hogy mi is az a kompakt méret :)

Az iPhone-ban lehet bízni, ha ők elkezdenek valamit :DDD Szórítok a kis telefonokért, hogy legyen mindenkinek megfelelő, meg világbéke, meg ilyenek :)

janeszgol: Úgy néz ki, nem képez tömeget a "nem az elégedett" csoport.

(#36) pecccccccca válasza Örni (#17) üzenetére


pecccccccca
senior tag

[Parancsolj]
Remélem segítettem.
Most már abba lehet hagyni a kis telefonok utáni kibebaszott hisztit amit minden 6” feletti cikk alatt el kell szenvedni????
Ha valakinek kell kis telefon, talál. Van választék. Nem a piac nagy részét teszik ki, de vannak. Csak nem sipákolni kell hanem utána járni...

Ja tudom. De ebbe nincs ez meg nincs az meg, hogy néz ki, meg miért nincs benne csúcskategóriás SOC, meg az anyám picsája...
A legkritikusabb nagy telefonra fröcsögőknek vannak általában a legkülönfélébb igények. Aztán amiatt nem vesznek kis telefont, mert nem fele meg az igénynek. El kéne dönteni. Kis telefon kell vagy jó? Sajnos ez van ma. De valahogy nehéz felfogni...

Humorban nincs helye tréfának!

(#37) janeszgol válasza pecccccccca (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

" El kéne dönteni. Kis telefon kell vagy jó? Sajnos ez van ma. De valahogy nehéz felfogni..."

Akkor lehet neked kéne felfogni, hogy pont ezért megy a "sírás", és a beletörődés. Ha most holnaptól csak kicsi telók jönnének, te mit szólnál hozzá? Kijön a Xiaomi 10 jó telóval jó áron, mind kicsi. Kijön a Samsung, a Sony stb tök jó telókkal jó áron, mind kicsik. 5.4 colosak mondjuk, i12 méret. Akkor te mit szólnál hozzá?

Tudod notiknál is ott a subnoti kategória, mivel nem mindenki akar 2+ kilósat magával vinni. De ha csak ilyen lenne? Bizony akkor cipelnék anyázások közepette.
De tudom, mindenki pofa be.

[ Szerkesztve ]

(#38) pecccccccca válasza janeszgol (#37) üzenetére


pecccccccca
senior tag

De még sincs beletörődés, ha állandóan sírás van!!!
A beletörődés számomra az elfogadást jelenti... Az állandó hiszti nem azt jelzi, hogy elfogadnák az emberek...

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#39) helixP válasza pecccccccca (#36) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem ment volna ez irodalmibb stílusban? :U

(#40) elfelejtette válasza pecccccccca (#36) üzenetére


elfelejtette
veterán

"A legkritikusabb nagy telefonra fröcsögőknek vannak általában a legkülönfélébb igények. Aztán amiatt nem vesznek kis telefont, mert nem fele meg az igénynek."
Hát ha annyi féle kis méretű modell lenne, amennyi tepsi, akkor nem sírnánk, mert találnánk magunknak valót. A gsmarena szerint a 2020-ban kiadott 520db Androidos telefonból 330db volt legalább 160x74mm-es, tehát tepsi, illetve a másik végletet nézve 7(!)db volt legfeljebb 150x70mm-es. Persze 72mm-ig növelve a szélességet már 25 találatot kapunk, de ettől még nincs lefedve minden igény szerint a piac, és ez is már egy kompromisszum. Ha e mellé még csak a minimum 4GB RAM-ot, és a legalább 4000-es aksit is kiválasztom a keresésnél, már akkor nulla a találatok száma, vagy 1db, ha maradok a 72mm-nél. És akkor én vagyok a sóher, ha a kereső szerint számomra tökéletes Pixel 5-ért nem vagyok hajlandó 300ezer ft-ot fizetni.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#41) janeszgol válasza pecccccccca (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Na mindegy, én mégegyet hozzászólok, egy kisebb történetet írok le, és ennyi ebben a témában a hozzászólásom.
Megvettek a minap tőlem két Yu Yutopiát (Ilike S8-ként hozták be tavaly előtt Magyarországra). A vevő kétszer is megemlítette, hogy milyen jó kézben tartani egy ilyen kicsi, illetve meg egy ekkora telót. Kényelmes a fogása.
Mondta ezt egy 5.2 colos telefonra, melynek a fizikai mérete: 146.6 x 72.7 x 7.2 mm

Elég szomorú, hogy értelmes, erős telefonként ma ez sem minden esetben megy. Oké van i12/Pro, van S20... ennyi? A közép még gázabb, ott semmi sincs.
Végeztem egy GSMArena keresést. Most nem linkben szúrom be:

https://www.gsmarena.com/search.php3?nYearMin=2018&nHeightMax=150&nWidthMax=72&nRamMin=4000&sOSes=2

Ebből is kiolvasható, mit állítottam be: 2018-tól, 150x72 mm, minimum 4 GB ram, és Android OS. Találat 34.
Ha 2019-re emelem a minimum évet, mondván azok a telók idén lesznek kettő évesek, akkor 11-et kapok.

(#42) Cecevok válasza elfelejtette (#40) üzenetére


Cecevok
tag

+1
Én már csak mosolygok azon, hogy pl. a Xiaomi-nak nem fér bele a modelpalettába egy 6 hüvelykes telefon.
De egymás után ki tudnak adni modelleket minimális különbséggel 😅

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#43) cskamacska válasza helixP (#32) üzenetére


cskamacska
addikt

"Vagy tényleg úgy gondoljátok, hogy ott ül a gyártó multi boardja a heti meetingen, és úgy gondolják, hogy NEM ma sem akarunk pénzt keresni?"

Ja, hát a cégvezetés csupa kitüntetett, tanult emberből áll, ők biztos jobban tudják. Nokia, Palm, Blackberry, Microsoft, HTC, Sony, LG mobil üzletágának vezetői, középvezetői mind egytől egyig tudták. :B

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Épp 3 hónapja volt hogy a Samsungnál kampányt építettek arra hogy a Zappléba belerúgjanak egyet. Már mostanra tudni hogy náluk sem lesz töltő a következő generációban, így gyakorlatilag teljes tátogó segget csináltak a szájukból. :U (mint ahogy tették a jack kapcsán is) Xiaomi tátott szájjal felkészül, esélyes hogy ők is követni fogják a trendet.

Pedig nem mintha ne lenne igény a töltőre, csak leszarják. Meglocsolják a marketing költségvetést még pár millióval, és bármi más h@lyeséget is lenyomnak az egyre népesebb birka sereg torkán. Itt már nem igények kiszolgálása van, hanem közösségi élmények megélése a fogyasztás által. Bárminek a fogyasztása által. Ha meglévő valós igények is kiszolgálásra kerülnek, úgy is jó, de az a legjobb ha ők tudják felkelteni és irányítani azokat. Csak ez nem társasjáték, a nyáj max a juhászra és a kutyájára figyel(itt pedig az Apple-nek hosszútávú bérlete van a subára), a többit pedig megtapossák.

Örni: Az sem segít, hogy nagyon sokan tablet helyett használnak phabletet, mert a rendes tab tényleg eléggé hurcolhatatlan. Telefon méretű "telefon"-ra egyre kevesebb szükség van, SMS kvázi kihal, MMS-re már nem is emlékszik senki.
"Mobile internet device" (haha, ha ezt az Intel megélhette volna ^^ ) pedig akkor jó, ha nem folyik ki az ember szeme tőle több óra PC / notebook / tablet helyettesítő használat mellett sem.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#44) dragonfx válasza hemaka (#7) üzenetére


dragonfx
veterán

de nem eu.ból.
a pro kb eu.ba nincs is sehol.sőt realme raktár is kb nincs.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#45) dragonfx válasza pecccccccca (#36) üzenetére


dragonfx
veterán

valahol sajnos be kell látni ez a trend divat.
vagy kiállsz a sorból veszel régebbit használtat.vagy akkor el kell fogadni ez van.
sajnálatos tényleg de már én is beletörödtem.viszonylag uj modern cuccotm akarok csak sulyos 50-100e.k árán tudsz mm.eket nyerni.
vagy ott van akkor vegyenek szifon 8at meg se.t 170ért :DD
igaz bhogy 3x olyan jo telot lehet ennyiért kapni de sebaj, kicsi.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#46) aprokaroka87 válasza nullpoint (#20) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Arra meg mi szükség lenne?

(#47) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Tudja valaki hogyan lehet automata hivás felvételt csinálni realme 7 pro telefonon?

Eddig (7 évig) ezt az ACR programot használtam, de ez nem működik most.

[ Szerkesztve ]

(#48) hemaka válasza Örni (#17) üzenetére


hemaka
nagyúr

En is elengedtem mar ezt, mert ahhoz hogy egy kezzel gepeljek es kezeljem a mobilt, kicsit telefon kell, akkor meg mar tartalomfogyasztasra nem jo.
A minit anno en is kiprobaltam par napig, de azon meg gepelni nem tudtam rendesen, tul kicsi a billentyuzete, nagyon szokni kell nem lehet olyan lazan gepelni rajta mint egy nagyobb mobilon.
Szoval ha mar ugy is ket kezzel kell gepelnem johetett a pro max. Elotte sima pro volt, a sulya amit szokni kell, de a meret nem zavar, sot ez a tegla forma nekem speciel jobban kezre is all.

dragonfx
eglobal eu, amikor irtam volt naluk mindegyik szinbol keszleten. iphoneon kivul mindent naluk veszek evek ota, vagy ha fenykepezo, akkor einfi.

[ Szerkesztve ]

(#49) elfelejtette válasza hemaka (#48) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én is próbálom elengedni a mini témát. A következő selling point számomra a jó üzemidő, nem vagyok hajlandó még tapsikolni is, ha egy napot kibír az aksi. Így került képbe a Poco M3 és alteregói. Bár anno még a 5,7"-os, 152x73 mm-es Honor 7A-t is egy hónapig próbáltam megszokni, aztán lemondtam róla, és lecseréltem az LG Q6-ra. Ezek után nem tudom, milyen lesz együttélni egy tepsivel, és a 162x77 mm-es méretével. A majd' 10mm-es vastagsága zavarna a legkevésbé, egy kisebb méretű, ugyanilyen vastag telefont elfogadnék.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#50) espi38 válasza dragonfx (#44) üzenetére


espi38
őstag

Aliexpressen van realme 7 pro, Spanyolországból szállítva, nézz kerül

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.