Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Namelesske


Namelesske
addikt

Lenne egy kérdésem, a windows 98 mióta NT?

:D

Windows 3.xx NT Windows NT4 Windows NT5 (2000) NT 5.1 (XP) NT 6 (Vista) NT6.1 (7)

Közben volt a 95 98 ME amik nem NT magra épültek.

És a ReactOS meg NT kompatibilis :D csak nekem sántít ez a 98 os dolog. :D

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#52) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Dícséretesnek dícséretes a kezdeményzezés, főleg ha számbavesszük, h lelkes programozók csinálják. Bár, nem vagyok linux-guru, de szerintem maga az Ubuntu is igencsak hajaz kinézetre a Windows-ra.
Miért nem próbáltad ki a sima Live Messengert is, hisz az aMSN alapból Linux-ra van, s problémája, h sok LM-es dolgot (színes nevek pl, ill hang az msn-ben és hang egy zenelejátszóban egyszerre) nem kezel?
Ezen az oprendszeren megy a Compiz?

(#53) dabadab válasza zolikaDB (#52) üzenetére


dabadab
titán

"Ezen az oprendszeren megy a Compiz?"

Nem, mert ezen - elvileg - az megy, ami Windowson, a Compiz meg nem windowsos program.

DRM is theft

(#54) Barthezz2 válasza zolikaDB (#52) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A sima msn-t azért nem próbáltam, mert nem jutottam el a böngészőkkel addig, hogy le tudjam szedni az msn telepítőt. :D
Compiz? :U

Everybody lies.

(#55) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Leszedtem a LIVE változatot, és a telepítőt is, hogy ha megtetszik, valamelyik winyómra felteszem.
Nos, a LIVE behúz, mókol, betölt ezt-azt, aztán semmi. Sötét a képernyő, és időnként sipol egyet.

Én vagyok a butuska, vagy a progi? Linux-szal nem volt ilyen problémám.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi Barthezz2 a cikket. :R

Épp most hír: link. Ez talán dob valamit a projekten. Sajna nagyon lassan halad, kétséges, hogy valaha lesz legalább béta. :(

(#27) lorenzen:

A belefektetett munka nem vész kárba, mert maximális az együttműködés a wine és reactOS között, egymást segítik.

(#40) P100:
:N

(#43) hcl:

wine semmit sem emulál.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#57) Vladi válasza zolikaDB (#52) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

'csééém egyből a kompiz... :DDD

(#55) Vakegérke:

Program a butuskva. Vaaagy: fordítva tetted be a lemezt. ;]

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#58) iSonic


iSonic
addikt

Tetszik, csak remélem mihamarabb lesz egy stabil változat ;)

(#59) eziskamu válasza sz0k3e_ (#50) üzenetére


eziskamu
addikt

Ha-haha-ha-ha! Majd írjál olyat nekem is. Én már annak is örülök, hogy van egyáltalán 3D támogatás a virtualBox-ban, olyan amitől már egy tervező program nem sértődik meg.
De még ott sem az eredeti kártya jelenik meg.
Kicsi szívem, jobb helyeken több virtuális gép is fut EGYSZERRE, szóval nem olyan egyszerű a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#60) huszar90


huszar90
aktív tag

ennek az os-nek nem sok értelmét látom főleg hogy mindenki levarezolja a wint. Még ha megoldott lenne a kompatibilitás de így...
meg gondolom nem is frissítik annyit mint a windowst, szóval nem tudom , hogy áll a vírusokkal... :(

(#61) Vakegérke válasza Vladi (#57) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mármint hogy vizszintes helyett függőlegesen? ;)

Jól feküdt az a helyén, abban hiba nem volt. Amit viszont végképp nem értek az az, hogy ha megfekszik a progi, akkor minek siporászik szabályos időközönként.

Kísérletező típus vagyok, de úgy tűnik, hogy ez az OS kimarad az életemből. Ha már a LIVE verzió sem indul el, akkor nem fogok időt fordítani a telepítésre. Sajnálom, szívesen kipróbáltam volna.
Hál' Istennek újraírható lemezt használok ilyen célra, anyagi kár nem ért.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62) Barthezz2 válasza Vakegérke (#55) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha olvastad, akkor láthatod, hogy direktbe nekem sem települt fel. Próbáld virtuális gépre, oda felment 1 perc alatt. Próbán kívüli használatra még ugysem nagyon alkalmas, kipróbálni meg virtuális pc-n is lehet.

Vladi: nincs mit :)

huszar90.: mert egy windows frissítés eltünteti a vírusaidat nem? :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#63) eziskamu válasza huszar90 (#60) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem warezolják!!!

(#64) hrobi88


hrobi88
csendes tag

Először is üdv mindenkinek!
Aztán a többi:
A ReactOS fejlesztési stádiumban (nincs kész!) van és azért van fennt az oldalon, hogy egyáltalán halljanak róla, ismerjék az emberek, és betudjanak szállni a fejlesztésbe, fordításba, bármibe, amihez értenek. Ezért a legtöbb ember tesztelő, de azzal is hatalmas segítséget nyújt.
A ReactOS-nek köze sincs a 9x-es Windows sorozathoz, NT kompatibilis, és itt a pont.
A ReactOS elzárkózik a Linux+WINE használattól, ezért is van a projekt.
Ha valaki nem hallott róla, vagy nem is olvasta el a leírásokat, az először tegye meg, és utána írja le a véleményét. Ezért is fordítom én is a projekt oldalát, hogy azok is megértsék, akik nemtudnak más nyelven, DE arról már nem én tehetek ha valaki olvasni sem tud/akar...
A projekt verziószáma 0.3.11, amin nem hiába van elöl a 0!

(#65) hrobi88


hrobi88
csendes tag

Valamint ÉLESEN elzárkózik attól, hogy a windows forráskódját egészben vagy részben felhasználja bárki... pl ha valaki IRC-en ezt a témát feszegeti ki is tiltják mindenhonnan, nem érdekük a lopás, ingyenes operációs rendszert készítenek, az alapoktól...

(#66) berVi válasza sz0k3e_ (#50) üzenetére


berVi
senior tag

erre van a kapcsolható 3d támogatás vbox-ban. virtualpc-ben nincs.

Ha problémád van a moderációval, akkor azt az alapelvekben leírtak szerint jelezd.

[ Módosította: dabadab ]

(#67) dabadab válasza hrobi88 (#64) üzenetére


dabadab
titán

"A ReactOS elzárkózik a Linux+WINE használattól"

Éppenséggel nem zárkóznak el, sőt, a WINE fejlesztőkkel közösen dolgoznak, csak a WINE meg a ReactOS az két különböző dolog.

DRM is theft

(#68) hrobi88


hrobi88
csendes tag

A projekten belül értettem (tehát hogy nem linuxra épülték a WINE-t és úgy lett a ReactOS)

(#70) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Amúgy, ha csak win programokat futtat, akkor elméletben meg lehetne spórolni az op árát, de egyes programokét nem. Ha full Linuxod van, akkor vannak ingyenes alternatívák.
Illetve fontos kérdés, hogy a vírusokkal hogy áll. Mert ha beszed minden szart, akkor értelmét veszti a dolog, főként a fent említett magas win-warez faktor miatt!

(#71) sz0k3e_ válasza eziskamu (#59) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Bocsika, én csak ezt az egyet szerettem volna futtatni, de nem jött be. :B
Biztos sokat kívántam, elnézést. (Bár léteznek overlayek) VBox-ot eddig nem ismertem :B

na offolást befejeztem, bocsi

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#72) alamuszi


alamuszi
senior tag

Kösz a tesztet!

Tök jó ez a rendszer, nekem tettszik, bár én Linuxot használok, de elmés ötlet.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#73) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Szerintem nem sok értelme van ennek. Baromi sok energiát, erőforrást fecsérelnek arra, hogy gyakorlatilag újraírjanak egy fizetős szoftvert (ami mellesleg régen elavult), majd ingyen terjesszék...

Meg egyébként egy Ubuntu+Vista kinézet+Wine valószínűleg sokkal használhatóbb, mivel van egy teljesértékű Linuxod és még némi Win-kompatibilitás is. Itt meg ugye némi Win-kompatibilitás, de még a Linuxos szoftverek sem használhatók.

(#74) dabadab válasza mob_zzz (#73) üzenetére


dabadab
titán

"sok energiát, erőforrást fecsérelnek arra, hogy gyakorlatilag újraírjanak egy fizetős szoftvert (ami mellesleg régen elavult)"

A Windows elavult lenne? :) Lehet, hogy a cikkből nem teljesen jött át, de úgy általában a windowsos API-k újraimplementálása a cél, vagyis folyamatosan tartják (igyekeznek tartani) a lépést az aktuális Windows verziókkal.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#75) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Drukkolok ennek a projectnek (is). A tesztet pedig köszönjük!

(#76) DarkByte válasza eziskamu (#3) üzenetére


DarkByte
addikt

De volt olyan kezdeményezés is, hogy Linux kernelhez a ReactOS, a WINE, (meg gondolom az NDIS wrapper) projektek révén windows kompatibilis kiterjesztést kellene csinálni, hogy már driver szinten kompatibilis legyen.
Igen, tavaly ősszel össze is rántottam egy kis ismertetőt a LUK (Linux Unified Kernel)-ról: [link]

(#77) Zoz válasza dabadab (#74) üzenetére


Zoz
őstag

A tesztből az derült ki, hogy elég erősen le vannak maradva :-(
Ezért is javasoltam, hogy régebbi programokkal kéne tesztelni, hogy kiderüljön kb hol tartanak?

(#78) mob_zzz válasza dabadab (#74) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Arra gondolok, hogy mire utolérik a megcélzott verziót, addigra az már bőven elavul. Ha jól láttam most a Windows Server 2003-nál tartanak. 2010 van...

(#79) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ja amit nem értek: egy csomó program muliplatform. Miért nem portolnak Reacktra is párat, akkor legalább alkalmazás lenne. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#80) dabadab válasza mob_zzz (#78) üzenetére


dabadab
titán

A fejlesztés nem úgy megy, hogy egy adott NT verziót mindenestül implementálnak, aztán mennek tovább. A jelenlegi állapotában a ReactOS valószínűleg pár szempontból még az NT4.0-át se hozza, más interface-eknél meg simán lehet, hogy már a Win7-es valtozások is ott vannak.

Vladi: azért, mert nincs igazán olyan, hogy ReactOS, mint önálló platform, ez - legalábbis az alkalmazások szempontjából - tényleg egy Windows klón. Azok a cuccok, amiket a ReactOS csapat írt (pl. az Explorerük) simán elfutnának Windows alatt, a windowsos programok meg simán elfutnának ReactOS alatt, ha elkészülne.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#81) D4rkAv3ng3r válasza sz0k3e_ (#50) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

VirtualBox-szal ilyen gond nincs ott egészen 128 MB-ig lehet a VRAM-ot beállítani.

#51: Csak a bugok miatt hasonlítottuk ahhoz, azért az NT-ktől még kissé messze van. :DDD

#52: Az Ubuntu egyáltalán nem hajaz a Windows-ra, eleve Gnome-ot használ alapból ami majd minden disztribúcióban alap ablakkezelő, és eleve alapból eltér a kettő koncepciója. Windows-ban mióta van 2 tálca és paneles felépítés?
KDE az már jobban hajaz a Start menüre de ennyiben ki is merül a hasonlóság, az új KDE 4 felépítésben már igencsak eltér.

[ Szerkesztve ]

(#82) Vladi válasza dabadab (#80) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Igaz. Akkor már mindegy, ha linux alatt mennének.
Meg ugye más a cél. A cél a win kompatibilitás.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#83) lorenzen válasza dabadab (#74) üzenetére


lorenzen
aktív tag

..vagyis folyamatosan tartják (igyekeznek tartani) a lépést az aktuális Windows verziókkal.

Értem én, igyekeznek. Csak alig van program amivel kompatibilis a ReactOS.
ReactOS compatablity database
A hardver kompatibilitásról nem is szólva.
1998 óta dolgoznak projekten. Mára nagyjából a Windows 3.1 szintjére jutottak el. Ebben az ütemben haladva sohasem lesz használható operációs rendszer belőle.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#84) D4rkAv3ng3r válasza dabadab (#74) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Arra értette amit én is írtam burkoltan az előbbi hsz.-emben, hogy a Windows gyakorlatilag az összes alap hibáját tovább örökítette verzióról verzióra hiába a kernel újítás, API, új DX verzió. Stabilitás szerencsére már nem gond Vista óta.
A legjobb lenne már ha a regisztrációs adatbázis megszűnne végleg. Sok vírus is kiszorítható lenne mivel a legtöbb oda fészkeli be magát, különösen az autorun-ra vonatkozó bejegyzések a melegágyak. Másrészt szénné telepíthetnéd a rendszert akármyennyi programmal, mert nem lassulna be az OS tőle. Azért vicces, hogy a legtöbb program vígan ellenne regisztrációs bejegyzés nélkül is mégis szemetel oda, amit persze alapból a rosszul megírt uninstall miatt nem távolít el. Nekem ez nem különösebb gond vanank rá programok, de egy átlag user-nek már ez nem megy, nekem is kell mennem egy idő után nővérem Winjét rendberakni, mert csak lassul az idő mulásával.

[ Szerkesztve ]

(#85) Vladi válasza lorenzen (#83) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Kérdem én:
S akkor mi van? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#86) wad


wad
tag

"kapunk notepad-ot, valamint van paint is."

Nos, igen. "Pain"-t, azt kapunk.

(#87) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A teszt jó, az elképzelés se rossz, de annyira le vannak maradva, hogy semmi esélyét nem látom. Hasonlítsátok össze pl. Win7tel...

(#88) lorenzen válasza Vladi (#85) üzenetére


lorenzen
aktív tag

S akkor mi van?

Pazarlás van. A meglévő erőforrásaikat értelmetlenül pocsékolják el.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#89) Pantal válasza WonderCSabo (#87) üzenetére


Pantal
senior tag

Nagy különbség, hogy a Win7-ért fizetsz, míg ez ingyenesnek készül. Jelenleg még nem tökéletes, de ezt ők is leírják a weboldalukon. Idővel ha jobb lesz akkor jó alternatívája lesz a Windowsnak, mert kompatibilis lesz a legtöbb win-re írt programmal, mégis ingyenes lesz.

Kérdés, hogy a Microsoft mit fog lépni, ha valóban jó alternatíva lesz ez az OS. Gondolok itt pl. arra, hogy a Dx-et valamilyen módon letiltja, hogy csak winre kússzon fel.

(#90) WonderCSabo válasza Pantal (#89) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Lehet, hogy én vagyok pesszimista, de sztem ez az OS sosem éri el az elvárt szintet.

(#91) dabadab válasza lorenzen (#83) üzenetére


dabadab
titán

"Mára nagyjából a Windows 3.1 szintjére jutottak el."

Kéééééérlek.
A ReactOS-nek semmi köze nincs a 3.1-hez. Oké, persze, meg lehet ítélni egy OS-t a default filekezelő alapján is, csak nem nagyon értem, hogy annak mi értelme lenne, techikailag meg fényévekkel van a 3.1 előtt, tekintve, hogy az NT-t implementálják újra.

D4rkAv3ng3r: Én ezt nem értem: a Linux-szal az a baj, hogy nem Windows, a ReactOS-szel meg az, hogy az meg Windows. Hát itt már senkinek sem jó semmi? :P
Egyébként persze, hogy megörököl bizonyos hibákat, ha nem tenné, nem lenne Windows-kompatibilis, márpedig nekik egészen konkrétan az a céljuk, hogy Windows kompatibilisek legyenek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#92) hcl válasza zolikaDB (#52) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az Ubuntu (meg alapból KDE/Gnome) arra hajaz, amire akarod, hogy hajazzon... Olyan skint csinálsz rá, amilyet szeretnél (ha tudsz, én nem tudok :) )

Bár mondjuk Win -re is lehet KDE-hajazós skineket feltenni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#93) DRB


DRB
senior tag

Én ehhez két dolgot fűznék hozzá.
Az egyik:
Láttam a VirtualBox-ban ismeretlen OS-t állítottál be, esetleg meg lehetne próbálni a Win2003-at megadni neki(szerintem nem véletlenül van az benne, hogy megadd a telepíteni kívánt OS-t) , ha már az Everest annak hiszi, miért ne, hátha valamit javít a dolgon.
A másik:
Szerintem telepítsd fel a Guest Additions-t(van is külön egy ilyen opció a VB-ban), kitudja, lehet ez is javíthat rajta, itt elsősorban a DirectX telepítésére/működésére gondolok.
Kipróbálnám én, de sajna csak ilyenkor volna időm, és már az ilyesmihez nem nagyon van kedvem így hajnalban. :N

Szerk: Bár a hétvégén talán ráérek ilyenekre is, na ha esetleg nem próbálod ki akkor lehet a hétvégén rámegyek a kérdésre :)

[ Szerkesztve ]

(#94) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Kezdeményezés nem rossz, vajon mi sül majd ki belőle. Van még mint dolgozni rajta.

Köszi az érdekes cikket.

[ Szerkesztve ]

(#95) Vladi válasza lorenzen (#88) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Erre szoktam mondani:
Egyrészt fentebb már volt róla szó, hogy a wine projekttel elég sokrétű az együttműködés, egymás eredményeit felhasználják. Tehát hasznos.
Másrészt meg azt csinálnak az idejükkel, tudásukkal amit jónak látnak. Fontosnak tartják a projektet, hát dolgoznak rajta. Ez így működik.

Mert amúgy mire kellene fordítani ezt a sok energiát?

(#91) dabadab:

Ezer éve mindenki ingyenes, stabil jó windowsra vágyik. Ezért az állandó nyavalygás.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#96) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Először is, köszönet mindenkinek aki elolvasta :R

mob_zzz: De ez nem linux. Azt is felejtsük el, hogy egy adott windows-hoz hasonlítgatjuk. Nem az a cél, hogy lemásoljanak egy windowst, hanem az, hogy egy saját rendszert készítsenek, ami kompatibilis a windows-al. Innentől kezdve meg a win98 is windows, meg a seven is.

Zoz: igen, le vannak maradva, de inkább azt a kifejezést használnám, hogy még nincs kész. Mint fentebb írtam, nem régi rendszert másolnak, hanem sajátot készítenek, windows kompatibilitással, így nem biztos, hogy a régi programok mennének, mert nem régi a ReactOS, hanem félkész.

lorenzen: nem úgy haladnak, hogy win 3.1, 3.11, 95, 98... , hanem folyamatosan igyekeznek kiépíteni a windows, mint rendszer, és nem az egyes windows-ok kompatibilitását. Lassan haladnak, de nem is áll mögöttük egy redmondi óriás ;)

WonderCSabo: nem pesszimizmus, jelenlegi helyzet alapján mondhatjuk ezt, igen. De ezért várjuk meg a végét :)

DRB: Kösz a tippeket :R
ismeretlent igen, mert nem tudtam az elején, hogy hova lőjem be. Kipróbálhatom, de ha van kedved, és időd, akkor te is megpróbálhatod, aztán megosztod itt velünk :) annál jobb, minél többen próbálják ki, és nézik meg, mit lehet, és mit nem. :K

Everybody lies.

(#97) fricz19


fricz19
őstag

köszönjük a cikket
ehhez aztán kellett a türelem.
én a seven installációhoz is lusta vagyok:)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#98) DRB válasza Barthezz2 (#96) üzenetére


DRB
senior tag

Rendben, akkor hétvégén megnézem(most úgy tűnik semmi akadálya, úgy értem, hogy elvileg lesz rá időm), hátha tudok kezdeni vele valamit. Éjjel letöltöttem, de aztán, ahogy írtam is, elment a kedvem a kísérletezéstől, hosszú volt a nap. A VB-ot is leszedem, már csak a time hiányzik, kár, hogy azt nem tudok letölteni. :D
Majd beszámolok mire jutottam. ;)

(#99) WonderCSabo válasza fricz19 (#97) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor télleg nagyon lusta lehetsz. :) Annál egyszerűbb nincs, drivereket is felpakolja, Neked már csak a progikat kell feltelepíteni.

Barthezz2: Örülök, hogy nem csak én látom a dolgot. Egy jó ingyenes Windows alternatívának én is repesnék. :K Bár Nekem Win7 tökéletesen megfelel, sőt jelenleg egyetem miatt ingyenes is.

[ Szerkesztve ]

(#100) Barthezz2 válasza fricz19 (#97) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát egy kis idő elmegy vele, az biztos, de túl lehet élni :)

DRB: okés, várjuk majd a tapasztalatokat :R

WonderCSabo: igen, én is hasonlóképpen vagyok most a win7-el, és semmi bajom vele(meg úgy általában a windows-al sem), de azért érdekelnek az ilyen dolgok is.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.