Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tikakukac válasza DraXoN (#50) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor állandóra be lehet tenni a pajszert a verdába és ha valaki hülye volt 1-1 körmös mehet is. Kezét csókolom. Aztán mikor már automata kocsit sem tud vezetni, mert nem marad ép ujja, talán leesik neki. Ha akkor sem, akkor megfelelő intézménybe kéretik elhelyezkedni, mert társadalomba nem helyezhető embertársunk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52) somogyib válasza Tikakukac (#51) üzenetére


somogyib
őstag

Nem tudom, hogy viccnek szántad-e ezt a hsz-t, de a forgalomban pont az ilyen hozzáállású emberek okoznak gondot... ;]

(#53) kenwood válasza somogyib (#52) üzenetére


kenwood
veterán

En azokat is gyulolom, akik a tolakodo parasztokat beengedik.
Kint tabla,hogy mindjart megszunik a sav,mindenki sorol be a megmaradoba,totyognak csigalepesben. Egyszercsak valaki elmegy mellettuk padlogazzal,indexel,es mar 15 kocsival elottuk van.
Pokol tuzen egjen el,aki ezeket beengedi.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#54) flymi válasza somogyib (#52) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Amelyik kutya ugat, az nem harap. :) Velem is volt már, hogy egy mercis picsa magasról tett az elsőbbség adás kötelező táblára és úgy vágott be elém centikre, h menten rosszul is lettem. Rávillogtam, nyomtam egy szólót a dudával, de mint szarnak a pofon... Ilyenkor azért elborul az ember agya, káromkodik párat aztán kész. Jobb, mintha az ember lenyeli a mérget, mert az egészsége megy rá.
A böllenkedő, pofátlan autóból kiszállós/leszorítós kihaénnem emberek miatt viszont azért jobb, ha van önvédelmi eszköz a kocsiban (kerékkulcs, paprikaspray, akármi...) , de sose kelljen használni. Elvégre senki nem akar egy ilyen miatt az aszfaltra kerülni szerintem és megdögleni koponyatörésben, mert hisz a szavak erejében. Meg aztán az ilyeneknek semmi se szent és aki családos az mindent megtenne azért, h a szeretteinek ne essen baja. SZERINTEM.

kenwood: indexel, de már tolja is be az orrát. Ilyenkor mit csinálsz? Nekimész? :U

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55) kenwood válasza flymi (#54) üzenetére


kenwood
veterán

nem szabad kiszalllni. nem ez az egyetlen veszely :
[link]

itt se erdkel senkit,hogy az "aldozat" volt a bunko, es o ment vissza balhezni :
[link]

---------------
nem mesz neki,hanem meg azelott ralepsz a gazra,hogy betolna az orrat. Nem fog oldalrol neked jonni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#56) flymi válasza kenwood (#55) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ez az, mindig a két ajtós szekrények. :DDD

Senkire nem kell kezet emelni, elég az elrettentő erő. Videókat nem tudok linkelni, de láttam pár érdekeset. :K
Paprikaspray pedig tényleg csodákra képes (szintén böllenkedős videó) bár nekem mondjuk pont nincs, de egyszer lehet veszek. Első a biztonság. :) És nem csak az autóban. Sajnos rengeteg az agresszív és veszélyes eb. Ki akarná látni, ahogy széttépik a gyerekét? Senki.

nem mesz neki,hanem meg azelott ralepsz a gazra,hogy betolna az orrat. Nem fog oldalrol neked jonni. -> Hát nem tom. Én ha sorban haladok is, nem szeretek a másik seggébe menni (kivéve talán lámpánál). Így mindig van egy kis "rés" ahová egy agresszív gázadással már be is tolta az orrát. Én meg inkább nem állok le az ilyennel versenyezni a helyért. Ha ennyire siet hát siessen, de előbb utóbb egy fa köré csavarodva fogja végezni. Én nem kívánok senkinek semmi rosszat, de ami időt megspórolt a mutatvánnyal, azt töltse kórházban. Részemről ennyiben kimerült a dolog.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#57) plömplöm válasza kenwood (#53) üzenetére


plömplöm
őstag

veriszorri, de az elfogyó sáv nem egy forgalmi sáv, amíg majd el nem fogy? csak a feléig az? szfehérvárnál azért kell a középső sávban menni, mert majd az osztyapenkónál az lesz a jó sáv a petőfi hídhoz? az elfogyó sáv azért van, hogy amíg el nem fogy, addig használja a mindenki. az, hogy marikanéni pánikban van attól, hogy majd nem engedik be a végén és már a közepén kéreckedik befele, sanyibácsi pedig öntudatos jópolgárként bármikor bárkinek megáll és beengedi, ez a nem jó állapot. a baj nem ez, hanem amikor a bömbivel az elfogyás után vágtázik tovább kolompár dzsézöntetem egyre gyorsulva a végtelenbe és tovább.

flymi: "indexel, de már tolja is be az orrát. Ilyenkor mit csinálsz?", megelőzöm az esetet és úgy araszolok a sorral, hogy ne legyen hová betolnia az orrát. az elfogyó végén pedig aki ott van és jönne át, azt beengedem.

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#58) somogyib válasza kenwood (#53) üzenetére


somogyib
őstag

Én úgy vagyok vele, hogy inkább beengedem az ilyen agyszegénykét, sokkal én sem leszek hátrébb.

(#54) flymi : legutóbb engem is egy mernyós szorított le egy olyan szituban, hogy kicsit beszartam. Fék, kormánymozdulat, duda, és majdnem átmentem a szembejövő sávba, mert a csórikám szart a tükörbe nézni.

Nem hiányoznak az ilyenek, de én ezt letudom azzal, hogy "remélem többet nem találkozunk". :)

(#59) Kalandor válasza joysefke (#11) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

a kár kimerül egy kis karcolásban a másik autón, akkor én is továbbhajtok lelkiismeretfurdalás nélkül. Ha szenvedő fél nekiállna pattogni, türelmesen elküldeném az anyjába :)
A más autóján kárt okozó előtt 4 út áll:
1. Felvállalja a felelősségét és hagy cetlit az elérhetőségeivel - ekkor felnőtt ember.
2. Nem vállalja fel felelősségét, de bántja a lelkiismeret és hagy egy elnézést kérő cetlit - ekkor gyerek.
3. Nem vállalja fel felelősségét és eltűnik - ekkor féreg.
4. Nem vállalja fel felelősségét, de ha rajtakapják, még vissza is támad - ekkor aljas féreg.

Nem te szabod meg, hogy más hogyan viszonyuljon a saját tulajdonához, mert az nem a te tulajdonod.
Nem te szabod meg, hogy mekkora általad okozott kárt tekintesz kárnak. Ami látható, az már kár.
Nem kell megértened vagy elfogadnod ezeket a szabályokat, csak be kell tartanod, ha felelősségteljes felnőtt ember akarsz lenni.

A "nincs annak semmi baja" kollégáddal már találkoztam (törölt poszt, de újratettem a kedvedért).

(#60) thesound


thesound
őstag

Azért jó olvasni, hogy a többségnek van igénye az egymásra figyelésre, a társadalomban élésre és eszerint is cselekszenek.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#61) Tikakukac válasza somogyib (#52) üzenetére


Tikakukac
titán

Azokkal, akiknek miután lezúzták az autójukat és ennek fentebb álló személyeket regulázhatni támad kedvük? Háááát én erősen kétlem, hogy ezzel lenne a gond. Ez szerintem minimum természetes viselkedés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62) somogyib válasza Kalandor (#59) üzenetére


somogyib
őstag

"Nem vállalja fel felelősségét, de bántja a lelkiismeret és hagy egy elnézést kérő cetlit - ekkor gyerek."

Nem értem mit értesz gyereken, egy felnőtt is sokszor nem vállalja a felelősséget és elsunnyog.

"Ami látható, az már kár."

Minden szituáció kimenetele csak a kár és a hozzáállás mértéke.
Legutóbb beletolattam egy öregember kocsijába parkolás közben. Annyi kár keletkezett, hogy kicsit megkarcolódott a lökhárítója, és kicsit el is mozdult. Az elmozdulást visszapattintottam, a horzsolást meg nézegettük, mire azt mondta, hogy annyira nem érdekes haladjunk tovább.
Én voltam a hibás, és ha valami komolyabb ügy lett volna belőle nem is tagadtam volna, de az öreg letojta.

Tehát ez számára se volt kár, holott a kocsijában kár keletkezett.

(#61) Tikakukac: másoknak meg az a természetes viselkedés, hogy kiszállok, hátramegyek és könnygázzal telefújom a pofáját a nekem nem tetsző egyénnek. Minden más megoldás bíróság kérdése. :)

[ Szerkesztve ]

(#63) hcl válasza #90088192 (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem releváns, meg tisztelem más tárgyait, ha komolyabban megnyomják az enyémet, se tetszene, de én nem engedhetek meg egy olyan autót, aminek komoly értékvesztése van egy karctól. És persze ügyelek rá, hogy ne karcoljam meg senkiét. Persze ez néha azzal jár, hogy kicsit messzebb parkolok - oszt'?

Igazából annyiban igazad van, hogy túlságosan nagy értéket tulajdonítunk ezeknek az alapvetően gyorsan avuló cuccoknak, irgalmatlan energiák vannak beleölve, pedig egy pillanat alatt szarrá lehet törni, stb. Vannak fontosabb dolgok is, amivel az emberiség törődhetne, mint helyváltoztató eszközök.

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) Tikakukac válasza somogyib (#62) üzenetére


Tikakukac
titán

Ízlelgesd a különbségeket aközött amit írtál és aközött amit én írtam. 1 teljes lépcsőt kihagytál :B

hcl: Valaki ezekre a szarokra 20 évet spórolt. És soha a büdös életben többet nem is lesz lehetősége venni másikat. Hagyjuk meg hát a polgárnak legalább azt a keveset amit össze bírt izzadni szerencsétlen életében, hogy nem b@szzuk szét. :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65) somogyib válasza Tikakukac (#64) üzenetére


somogyib
őstag

Azt írtad a pajszer a megoldás, meg a társadalomból történő kivonás. Vajon ebből mire következtessek? :D

(#66) Tikakukac válasza somogyib (#65) üzenetére


Tikakukac
titán

Arra, hogy olvasd már el legyél kedves a pajszer előtti részt is meg az utána lévőt is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#67) orion1025 válasza #90088192 (#20) üzenetére


orion1025
őstag

Nem mindenki vélekedik így, én speciel a nem saját autóm tupírozom, pedig 25 éves a jószág, az Asszonyka vettem püfölni, de sajnos teljes felújítás lett belőle... A múlt hétvégém is azzal ment el teljes egészében, fényezés, ülésfűtés szerelés, kárpitozás, de valamiért én képtelen vagyok leszarni azt az autót is, hiába nem ér "semmit". Én minden tulajdonomban lévő eszközt/tárgyat/kutyát/házat/akármit szeretek tip-top állapotban látni minden nap.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#68) somogyib válasza Tikakukac (#66) üzenetére


somogyib
őstag

Elolvastam.
"Kultúra. Az ami nincs." Ez maradt meg tőled + a pajszeres bejegyzésed, na meg a stílusod.

Nem értelek igazán, inkább kiszállok. Viszontlátásra. :)

[ Szerkesztve ]

(#69) Tikakukac válasza somogyib (#68) üzenetére


Tikakukac
titán

Sajnálom, pedig rövidre vettem, de ha erre már szelektív olvasást alkalmaztál és emiatt jutottál téved következtetésre, elnézésedet kérem. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én csak annyit jegyeznék meg a KV előtt, hogy:
-Kérdezném hogy aki szerint a karc-horzsolás és horpadás belefér az autó üzemeltetésébe ha az másén van, miért nem fér bele a saját üzemeltetésébe amivel okozták a kár megtérítése?
-Mondanám azoknak akik szerint az okozott karc-horzsolás és horpadás elegendő ok a törvénysértésre (kamera-tecső miegymás) és verekedésre, hogy Úriembernek születni kell.

És akkor most

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71) fateless válasza vince (#49) üzenetére


fateless
veterán

Na igen, családos parkoló és Tesco...
Két kisgyerekkel mentünk a boltba, családos parkolók tele. Esett az eső, találtam egy közeli helyet, de szűk volt. Előbb kiszálltak a gyerekek és feleségem, majd beálltam.
Mikor végeztünk, kiálltam a parkolóból, közelebb gurultam a bejárathoz, megállva a parkoló autók mögött. Feleségem odatolta a bevásárló kocsit, elkezdtünk bepakolni. Raktam be épp az egyik gyereket az ülésbe, közben megjött az ott, családos parkolóban álló "uriember", természetesen azonnal bevágódva és dudálva. Látta, hogy a gyerekeket pakolom be, míg feleségem a csomagtartót tölti, mégsem szólított meg az autóhoz menet, csak dudált. Nagyobbik gyerek kérdezte egyből: mi a baj? Nyugtatgattam szegényt. Miután végeztünk, odamentem hozzá, és megkérdeztem, mit tehetek érte. Neandervölgyieket megszégyenítő egyszerűséggel megpróbálta jelbeszéddel és némi emberi szóval átadni abbéli sértődöttségét, hogy ő bizony szeretne távozni. Szerencséjére a gyerekek már beszálltak az autóba, így nem hallották a káromkodásait, így nem a kilenc évnyi katonai múltam (nem kicsiny termetemmel kombinálva), hanem a lelkipásztori énem kerekedett felül, mikor megszólaltam, és csak annyit mondtam neki, hogy amennyiben legközelebb nem a családi parkolóba áll be, bizonyára lesz lehetőségünk normálisan parkolni, amibel nem kell feltartanunk másokat, és remélem, ő is partner lesz ebben. A megdöbbenése bólintásra sarkallta és azonnal elhallgatott.

Megmondom őszintén, ezek után eltöprengtem azon, hogy milyen lenne a családi parkolóknál figyelni, és az így megállók mögé beállni kisgyerekkel az autóban. De sem nekem nincs erre időm, sem a gyereket nem akarom kitenni ilyesminek, csak ezen esetekkor ökölbe szorulnak a gondolataim, és elég cifra fantáziavilágban találom magam, mint önjelölt igazságosztó. Aztán persze levedlem zöld bőrömet és visszaváltozok Bruce Bannerré...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#72) kenwood válasza bitpork (#70) üzenetére


kenwood
veterán

Ha a rendorseg tolt fel egy videot egy lopasrol.rablasrol, gyorshajtasrol,az miben kulonbozik attol,ha te teszed ezt?

Csak kamerarol lenne szo,nem egy tolvajkergetok projectrol,ahol segitunk a helyzet kialakulasaban,majd be is avatkozunk.

Sima felvetel, ahol valaki masnak kart okoz,majd lelep sunyiban.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73) flymi válasza fateless (#71) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ez így de szép volt! :C
Ennyike.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#74) Tikakukac válasza bitpork (#70) üzenetére


Tikakukac
titán

Hehehe, Úriember. Jah.

30 felé közeledve kezdem azt érezni, hogy az általános suli óta elő nem vett kezemet, ismét használnám. Végtelenül türelmes gyerek vagyok, sodromból kihozni szinte lehetetlen, végtelenbe nyúlóan bírom a hülyéket elviselni, ez munkakör is. Van viszont egy szint, amikor elkezd feszíteni a zsák. Érzed, hogy kezd sok lenni. Kezd eleged lenni abból, hogy a rendőrség munkája és hozzáállása a dolgokhoz instant nyitja a bicskát a zsebedben. Kezd konstans elég lenni abból, hogy te normálisan, aggyal és gondolatokkal rendelkező emberként szeretnél létezni, amibe napi szinten belerugdosnak, neked pedig semmilyen ellenszered nincs, begubózol és inkább nem mész bizonyos helyekre, esetünkben nem mersz autót parkolóban hagyni.
És ezt az élet minden szintjére rávetethetjük. Egyszerűen tehetetlen vagy, kiszolgáltatott. És ez borzasztó módon mérgezi az ember hangulatát és hétköznapjait.

Tudod, hogy vannak helyek vidéken, ahol megásott gödrök várják, hogy a következő betörőt egyből el is földeljék? Kertszomszédunknak elég volt, törték rá az ajtót az édesanyjára is, neki utána lett elege. Bizony, a fagyállós-boros sztori az ennek az egésznek volt a csúcsdísze. A rendőrség azt javasolta, hogy ha úgy van, nyugodtan törjük ropira a betörőt és majd utána dobjuk csak a telefont. Itt tartunk baszkikám, ez a megoldása a dolgoknak. Fényes nappal 200-250k értékben lop valaki többször és több helyről? Semmi gond, majd ráverjük az eladóra aki épp nem zárazta a gépet, de, hogy a delikvenst esetleg bevigyük, ha már a civilek kinyomozták még a telszámát, címét és minden egyéb adatát is? Lóf@szt. És igen, ugyanott vazzegh ismét rá lehet próbálkozni hónapok után is. Mert ennyit biztosít neked a rendszer, hogy megvédjen téged, azt, aki elvben próbálná ezt a pöcegödröt valahogy kivakarni a szutyokból.

Az Úriember nem megszületik, hanem maximum azzá válik. Ha pedig elveszed a mozgásterét, nos, akkor ez lesz. Akkor azoknak is, akik egyébként soha életükben nem ütnének embert, eljátszadoznak a gondolattal. A többi pedig már történelem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75) Kalandor válasza somogyib (#62) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tehát ez számára se volt kár, holott a kocsijában kár keletkezett.
És ez a történet hogy jön ide? Esetedben ott volt a károkozó (nem menekültél el) illetve a károsult és megbeszélték a dolgot. A károsult eldöntötte, hogy ez neki kár vagy sem, érdekli vagy sem.

joysefke nem adja meg ezt az esélyt, ő maga, károkozóként eldönti, hogy szerinte mi a kár, a károsult csak az eredménnyel szembesül és nyelje be a finom kis karcot-horpadást, mert az ilyesmi joysefke szerint a pesti autózással jár.

Amúgy is jobb, ha a károkozó elment már, mert ha ott lenne, még az anyjába is elküldené :D

[ Szerkesztve ]

(#76) 8th válasza joysefke (#16) üzenetére


8th
addikt

"Ha egy apró piszricsáré karcolásról vagy egy kicsit nagyobb karcolásról van szó, ami lejön polírozással, akkor igen. Elküldeném az anyjába. Fizetni csak végső esetben fizetnék, töltenék ki betétlapot."

No para. Ha velem csinálnád ezt nekem nem kéne fizetned. Csak a fogorvosodnak.

(#77) bitpork válasza kenwood (#72) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A helyzet az h jogszabály tiltja a közterület felvételét bármilyen okból kivéve pár esetet. A demokratikus jogrendszer alapja hogy mindenkit egyenlő jogok illetnek meg - vagyis amíg bíróság nem mondja ki valakiről h bűnös (vagy a jogszabályban meghatározott szervezet) addig megilleti az ártatlanság vélelme és egyéb jogok is.
A rendőrség mint erőszakszerv törvény által mérlegelési jogkörrel rendelkezik és ha megítélése szerint a vélt elkövető veszélyes a társadalomra vagy olyan súlyú bűnt követel, esetleg a bűnismétlés veszélye is fennforog akkor törvényesen hozza nyilvánosságra. A GDPR még szigorított is ezen.

(#74) Tikakukac: márpedig vannak dolgok amire predesztinál a születés. Ahogyan a mondás is tartja, hogy a intelligens viselkedés legmagasabb szintje a természetesség - amikor nem megerőltetés és nem odafigyelés kérdése hogy egy ember ember marad. Amikor nekem jöttek és a Teddynek az orrát megnyomták egy meg nem adott jobbos kereszteződésben tudtam úr maradni. Utólag voltak kétségeim, de most is azt érzem hogy megérte. 6 számjegyű volt és nem 1-sel kezdődött de akkor is nyugodtan nézek a tükörbe ha ez nekem fájt. A napi itthoni problémák miatt pedig aktívan járok tüntetni - erőszakmentesen de határozottan. :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78) joysefke válasza Kalandor (#59) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A "nincs annak semmi baja" kollégáddal már találkoztam (törölt poszt, de újratettem a kedvedért).

Megtisztelő, de a posztban egy reccsenésről írsz, ami a belvárosi hangos utca másik oldalán is hallható volt. Én pedig apró karcolásokról. Innentől kezdve nem látom, hogyan releváns a posztod rám nézve, és az illető akiről szó volt hogyan a "kollégám"!?

Ha a kritériumaidat összehozzuk a tapasztalataimmal akkor ezek szerint az autósok 95%-a féreg. Vagy esetleg Te jársz túlságosan a föld felett...

1. Felvállalja a felelősségét és hagy cetlit az elérhetőségeivel - ekkor felnőtt ember.
2. Nem vállalja fel felelősségét, de bántja a lelkiismeret és hagy egy elnézést kérő cetlit - ekkor gyerek.
3. Nem vállalja fel felelősségét és eltűnik - ekkor féreg.
4. Nem vállalja fel felelősségét, de ha rajtakapják, még vissza is támad - ekkor aljas féreg.

Had tippeljek Te a korábban beíró és személyeskedő hozzászólókkal együtt az első kategóriába tartozol ugye?
;)

Kíváncsi lennék, hogy az itt a fórumon a meleg szobából, monitor mögül arcoskodók meg moralizálók közül amikor páran kimennek a hideg esős valóságba és rányitják egy másik kocsira az ajtót vagy picit meghúzzák, hányan hagynának ott egy cetlit (ismétlem egy piszricsálé ajtónyitás-karc vagy felületi horzsolás miatt)?

Tudva hogy nekik -hasamra ütök- az 50E-be fog kerülni a B/M fokozat esése miatt illetve ők ugyanúgy bekapnak pár havonta (évente többször) ugyanolyan apró karcokat amelyek után _SENKI_ nem hagy ott semmit. Nekem 13,5 év alatt 1x volt olyan, hogy valaki adott elérhetőséget, 1x. az autót ellenben sokszor meghúzták. Már rég nem számolom. Eddig velem szemben egyetlen embert leszámítva mindenki a könnyebbik alternatívát választotta.

Te lehet hogy hagynál elérhetőséget, de az is lehet hogy nem. ;) Nem tudom és nem kell a fórumon becsületszavadat adnod, hogy te nem hajtanál el...

Abban viszont biztos vagyok, hogy a sok hangos huszonéves hőzöngő és erkölcscsősz döntő többsége nagyon hamar angolosan távozna...

[ Szerkesztve ]

(#79) bitpork válasza joysefke (#78) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha akarod előkotrom a szomszéd által prezentált számlát amit én fizettem mert ő rám állt így nem fértem ki és egy műanyagpatent meg festés van rajta 50k huf értékben egy kb 2db 200ft-s nagyságú karcért. Amikor megtalálta a cetlimet konkrétan lehülyézett mert észre sem vette volna.

MOD

jah és 4x felett

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80) Tikakukac válasza bitpork (#77) üzenetére


Tikakukac
titán

A tankönyvi okosságok a valóságban kicsit másképp működnek. Mindig van egy határ. Mindig. Mindenkinek.

joysefke:

Abban viszont biztos vagyok, hogy a sok hangos huszonéves hőzöngő és erkölcscsősz döntő többsége nagyon hamar angolosan távozna...

Dehogy vagy te biztos :P Csak a saját kicsi világodat akarod rátolni másokra, semmi több. A huszonévezés meg általában azon idősebbek sajátja, akik azt hiszik a korral automatikusan jár a tisztelet és a tudás. Sajnos nem, nagyon nem.

-Nem vagy huszonéves

Bummmmm, megint. Sajnálom ha bántanak a 2* évesek. Ha 3* lesz, akkor már minden faja, csillagozzam be a hsz.-t? :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81) joysefke válasza bitpork (#79) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem kell előkotorni, mert semelyik kategóriába nem esel bele amit itt kritériumként felsoroltam:
-Nem osztottad két pofával az észt
-Nem nyilatkoztattad ki az egyetemes erkölcsi igazságot
-Nem vagy huszonéves
-És nem is személyeskedtél

ezekkel elég rendesen diszkvalifikáltad magad...

[ Szerkesztve ]

(#82) bitpork válasza Tikakukac (#80) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És mindig , de mindig bebizonyosodik hogy a szabályszegés és erőszak nem vezet sehova :)

(#81) joysefke: de van rakat karcom meg nyomom a szaromon :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#83) Tikakukac válasza bitpork (#82) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert, mindenképpen kell valahova vezetnie?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84) bitpork válasza Tikakukac (#83) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Miért a nyilvánosságra hozott videó és az erőszak nem eszköz egy cél irányában?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#85) JoeYi


JoeYi
őstag

én olyanból is láttam sokat, hogy hátul ül a gyerek, de ő már "nagylány" szóval nem várja meg, hogy apu odaérjen segíteni. Magától kivágja az ajtót koppig és megpróbál kikecmeregni a kocsiból.

Városba nem érdemes új kocsit venni. Jómagam még senkinek nem okoztam kárt, de az enyém már legalább 3 oldalról kapott ütést-zúzódást. Évi egyszer előrehajtódott visszapilla vár reggel. A régi szarban az a jó, hogy nem üt meg a guta ha meglátod, hogy az ezüst metál színen ott vírít egy rányitott ajtó pirosa. Benyálazod az ujjad és letörlöd :D Egy újat meg jelentheted be biztire, mert rohadt sokba kerül, mégiscsak vissza akarsz kaoni vmennyit

(#86) Tikakukac válasza bitpork (#84) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha célnak vesszük azt, hogy kiadd magadból a feszkót, akkor lehet ez is egy fajta cél. De más haszna nincs.

A nyilvánosságra hozott videó a kedvencem. Egyszer elképzeltem, hogy ez egy műszaki agyban hogyan nézne ki. Esetemben a Verdák jutott eszembe, hogy nagy szemekkel pislognának a kocsik és beszélgetnének az utakon. Vicces ez a jog, na :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87) kenwood válasza bitpork (#77) üzenetére


kenwood
veterán

van egy felvetel,amin kart okoznak egy autoban.
ezt feltoltod kommentar nelkul.
nincs vagas, nem hianyzik az eleje,nincs semmi takarasban.
max az arcra,rendszamra zoomolsz ra.

hogy jon ide az artatlansag veleleme ?

Azt tudom,hogy meg az is torvenytelen,ha mobillal rogzited,amint valaki kirabol az utcan,es feltoltod a videot a netre az esetrol :Y

de nem ez volt a kerdes, hanem,hogy neked mi a gondod azzal ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#88) 8th válasza bitpork (#77) üzenetére


8th
addikt

A helyzet az h jogszabály tiltja a közterület felvételét bármilyen okból kivéve pár esetet.

Cimborám lányának a robogóját a házuk elől csapták meg fényes nappal. A gimis ballagására kapta és jó ha volt benne 100km. Csak azért lett meg mert a ház oldalán lévő kamera felvételén ami pont a kocsibejárót figyeli tisztán kivehető volt az utánfutó rendszáma amire kabaréba illő módon feldobták az elkövetők a mocit. Még aznap meglettek az elkövetők, a robogóval együtt. Így jár aki bérelt utánfutóval megy lopni... Darwin díj. Több kisebb nagyobb értékű robogót és egy tucat drága márkás biciklit is találtak náluk házkutatás során. Az a helyzet, hogy sokan csak annak köszönhették, hogy visszakapták azt ami az övék mert volt egy renitens aki sz*rt rá magasról, hogy az utcát filmezni tilos mert jujj a személyiségi jogok és miegymás. Kamera is azért volt a házon mert korábban szintén fényes nappal míg dolgozni voltak besurrantak és feltörték a garázsukat. Vittek mindent amit elbírtak. Síléc, szerszámgép stb.

[ Szerkesztve ]

(#89) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Volt-e már?

https://tenyek.hu/musoraink/tenyek/252895_egymas-autoit-tologatjak-a-lakok.html

Én korábban a 13. ker Angyalföldön laktam az egyik olyan környéken, ahol utoljára szüntették meg az ingyenes parkolást. Este néha 10 percig kellett körözni míg lett valahol parkolóhely. Néha nem lett. Elég sokszor kellett az anyósoldalon be-/kiszállnom annyira nem volt hely.

(#90) flymi válasza joysefke (#89) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

És ha nekitolja egyiket a másiknak? Meg egyébként is meglódítani nem olyan nehéz, de megállítani?!
Nekem ez új volt. Vagy itt jön képbe a lök(d)hárító? ;]
Meg egyébként se taperolja össze senki a pest környékéről származó, körben javított verdámat. :N
Itt vidéken jobb dolga lesz/van, ez 100%.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#91) kenwood válasza joysefke (#89) üzenetére


kenwood
veterán

Nagyon meglepodtem,amikor eloszor lattam ilyet.
mar 1 oraja beszeltunk haverral a haza elott (palota vasarcsarnok) amikor feltunt,hogy keresztben all 2-3 kocsi is a parkolo autok mogott.
Mondta,hogy ja,ez ilyen.
Nekem az volt az elso kerdesem, hogy mi van,ha nem helyire allsz ra?
"volt olyan is,dudalt fel oran at,aztan valaki leszolt, neki az ablakbol, hogy ne nyomd a dudat,baszod,nincs behuzva a kezifek"

Havernak van lakasa a pozsonyi uton.
neki berelnie kellett garazst (vagy garazsot? :D), mert a szent istvan park kornyeken parkolot talalni kozelebb van a lehetetlenhez,mint a nehezhez.
Valsag utani evekben vette a lakast annyiert,amennyiert most a xxv. kerulet szelen se kapsz.
kb. annyit emelkedett az elmult 5-6 evben az ara,amennyit en egesz eletemben fogok megkeresni :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#92) Kalandor válasza joysefke (#78) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én pedig apró karcolásokról. Innentől kezdve nem látom, hogyan releváns a posztod rám nézve, és az illető akiről szó volt hogyan a "kollégám"!?
Kifejezetten írtam, hogy hogyan jöttök össze, úgy, hogy a károkozók döntötték el, van-e kár: szerintük nincs annak semmi baja. Kibic szemével lehet hogy nincs, a tulajdonos szemével meg lehet. A kis feketén se látszott sok hiba elsőre, de ezt a tulajdonos is erősítse már meg, ne a károkozó.

Ha a kritériumaidat összehozzuk a tapasztalataimmal akkor ezek szerint az autósok 95%-a féreg.
Ha az autómon levő elsunnyogott sérülésekre nézek, akkor többen vagytok mint kellene.

Had tippeljek Te a korábban beíró és személyeskedő hozzászólókkal együtt az első kategóriába tartozol ugye?
Csak a saját nevemben nyilatkozom: igen.

Kíváncsi lennék, hogy az itt a fórumon a meleg szobából, monitor mögül arcoskodók meg moralizálók közül amikor páran kimennek a hideg esős valóságba és rányitják egy másik kocsira az ajtót vagy picit meghúzzák, hányan hagynának ott egy cetlit (ismétlem egy piszricsálé ajtónyitás-karc vagy felületi horzsolás miatt)?
2014 nyarán elsodortam egy tükröt. Nem tört le, nem esett le, guggolva látható, hogy kitört egy kis műanyag és könnyen csukódott, a külsérelmi nyom az autó mellett állva nulla. Ritkán használt autó, egy hónap múlva hívott csak a sofőr, de mondta hogy észre se vette a dolgot. Kifejezetten mondta hogy a legolcsóbb megoldást keresi a cserére, hogy ne kerüljön nekem sokba.

(#93) Tikakukac válasza joysefke (#89) üzenetére


Tikakukac
titán

Most már csak azt kell kitalálni ez hogyan kapcsolódik ide és azt, hogy ezt a franciáknál ezer éve létező jelenség miben új.

Erre a problémára elmés válaszom lett: motor és BKK. Vidéken meg van 1 hektár udvarunk meg kert, ott tudunk hol parkolni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94) UnA válasza Tikakukac (#80) üzenetére


UnA
Korrektor

Pedig szerintem is joysefke mentalitása a helyes, sőt követendő: mert az autó egy használati eszköz – ha pedig nálad nem az, hanem az univerzum fénylő csillaga, akkor nagy bajok vannak az értékszemlélettel. És mielőtt megint túlzások jönnének, szó sem volt komoly károkozásról, az egyik autó egy kicsit hozzáért a másikhoz.

És ez persze az egész amiatt van, mert a magyarok relatíve sokat költenek autóra, többet mint érdemelné, emiatt képesek túlaggódni a "mikrokarcokat". (mikrokarc? ez meg mi már?)

Egy mediterrán nagyvárosban (értsd Párizstól Athénig) hasonlóan működik a parkolás, néha hozzáér egy autó a másikhoz, mégsem lesz belőle nagy ügy.

(#95) hcl válasza kenwood (#91) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ahol korábban voltunk albérletben, ott is sokszor alig lehetett kiállni azoktól, akik mindenhova beálltak, csak ne kelljen gyalogolni kicsit többet.
Nekem nem szokott gond lenni, volt, hogy 2-300m-el odébb álltam meg, ugyan morogtam, de ez van, ha nincs hely, nincs hely.
De amikor én szabályosan parkolok, és a szabálytalanul parkolótól nem tudok kiállni, az elég idegesítő.

Mutogatni való hater díszpinty

(#96) bitpork válasza Tikakukac (#86) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jó hát én feszültséglevezetésnek káromkodni szoktam , vagy mozgok kicsit :)

(#87) kenwood: Jogellenes nyilvánosságra hozni, mivel te név szerint nem vagy a törvényben felsorol mint erre jogosult. A bűnösséget sem te mondod ki, hanem arra jogszerűen felkent szervezet - és addig ártatlan még ha véres is a keze!

(#88) 8th: és mit tettetek volna ha már amúgy is mind1 a károkozónak és beperel? Mert neki adtak volna igazat még ha a károsult tudta volna is bizonyítani a felmerült kára kapcsán a jogosságot? Max nem akkora tétel lett volna a bünti. A kérdés költői!A házon és magánterületen mindenki azt figyel amit akar, és ad olyan felvételt a hatóságoknak amilyet nem szégyell. :K

2All: értem és megértem az indulatokat de sem az önbíráskodás sem az önkény nem az az eszköz amit alkalmazni pláne népszerűsíteni kell. A hivatkozott gazda az elektromos kerítéssel meg a bort mérgező is szimpla gyilkos a szememben. Én is tettem volna a dolog ellen, de nem életellenesen.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97) kenwood válasza UnA (#94) üzenetére


kenwood
veterán

hogy lenne mar ez a termeszetes ?

tudod,a fenyzes nem csak esztetikai kerdes. vedi is az autot,ezert vagy kifizeted a szervizben a kart mas helyett,vagy szep lassan kirohad alolad a tobb millios autod.

remelem, hogy csak trollkodik, aki szerint normalis dolog sunyiban elhajtani ilyenkor.

#96 gondolom,semmi esely, hogy a bullshit helyett sajat ervet hozz. lepjunk mar tul a torvenyes kerdesen.
Californiaban torvenyes szivni,itthon nem. Valahol torvenyes az asszonyt verni,itthon szerencsere nem.
Valahol 01g mar 2012ben bortonbe kerult volna,nalunk nem.
Engem az erdekel, hogy NEKED mi a bajod azzal,amit en leirtam ?
errol a felvetelrol mi a velemenyed ?
[link]

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#98) orion1025 válasza UnA (#94) üzenetére


orion1025
őstag

Én utálom ha a saját vagyonom rombolja valaki, vagy hozzá mer érni...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#99) bitpork válasza kenwood (#97) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ahhh... remélem lesz videó róla amikor egy rendőrt győzköCC ezzel az érvvel :DDD

Meg azt is remélem hogy lesz egyszer olyan fejlett a társadalmunk mint pl a sógorék hogy minden ilyet minden normális ember azonnal feljelent mert törvénytelen és ez éppen elég indok.

MOD

idézem: "van egy felvetel,amin kart okoznak egy autoban.
ezt feltoltod kommentar nelkul.
nincs vagas, nem hianyzik az eleje,nincs semmi takarasban.
max az arcra,rendszamra zoomolsz ra." ez nagy általánosságban nyilvános megosztást jelent olvasatomban. Nagyon mellé lőttem?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#100) Tikakukac válasza UnA (#94) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig szerintem is joysefke mentalitása a helyes, sőt követendő

Az. Basszus, tényleg csak nekem vannak aggályaim más tulajdonának megrongálásával szemben?

mert az autó egy használati eszköz

Correct.

ha pedig nálad nem az, hanem az univerzum fénylő csillaga, akkor nagy bajok vannak az értékszemlélettel.

Semmi baj nincs az értékszemléletemmel. Azzal van baj, amikor más dönti el helyettem, hogy milyen állapotban is szeretném tudni az utolsó forintig a saját kezem által megkeresett, keményen adózott és összegyűjtött pénzemből a tárgyaimat. Ezt majd én eldöntöm, rendben van?

És mielőtt megint túlzások jönnének, szó sem volt komoly károkozásról, az egyik autó egy kicsit hozzáért a másikhoz.

Definiáld: komoly károkozás, kicsit hozzáérés a másikhoz.

És ez persze az egész amiatt van, mert a magyarok relatíve sokat költenek autóra, többet mint érdemelné, emiatt képesek túlaggódni a "mikrokarcokat". (mikrokarc? ez meg mi már?)

Nem. Ez amiatt van, mert egyesek megtanulták megbecsülni azt, amit elértek és valamiért a beleszarok típusú embereket ez irritálja. Egy vödörből lemosom az egész autót mentalitás és leöblítem kólás üvegből szint. Voltam úgy laptopot venni, hogy "mikrokarcos" volt. Az volt. Hiányzott a gépből egy rendesebb darab. Neki ezt jelentette. Bezzeg mikor a teljes body-shieldes tokban hordott valóban mikrokarcmentes telót átvette az új tulaj leült és hajtogatta: b@zdmeg, ez olyan mint új, de hát semmi használati nyom nincs rajta! Mondom nincs, hát basszus, ezt jelenti ez a kifejezés. Jó sztori, sokat elmondd a helyzetről.

Egy mediterrán nagyvárosban (értsd Párizstól Athénig) hasonlóan működik a parkolás, néha hozzáér egy autó a másikhoz, mégsem lesz belőle nagy ügy.

Néznek is ki a kocsik meg motorok úgy, mint amit elvert a tornádó. Már csak egy kérdés van, őszintén jön belőlem: és ki a fszt érdekel, hogy mit művel a francia meg a görög? Az osztrák meg német így csinálja? Vagy az már nem illik a sémádba?

bitpork: Sohasem fogod tudni megérteni ezen embereket, amíg nem élted át a helyzetüket. Soha. Ami nem baj sőt, legjobb, de meg merem kockáztatni lehet, hogy te még ezt sem léped meg, mint életösztön, hanem bedobod a mostanában megint népszerű megoldókulcsot: kötél vagy irány a Tisza.

Mikor a 6 szögben látszódó tolvajunkat feldobtam a dzsatubéra, hogy keressük, 1 azaz 1 ember amperkedett, hogy hát úgy néz ki 3000 évre börtönbe fogok kerülni emiatt és lebombázzák a házunkat is, mert ez xyz és jogsértés és hajaja (mindenki más inkább csak pörgött, hogy hát ez kamu, ilyet nem lehet megcsinálni, óóóó pedig hogyne lehetne). Én pedig mosollyal visszaírtam neki, hogy amennyiben ha úgy állunk, mindent vállalok és igen, feltöltéskor is tudtam, hogy ez így nem okés. Mert a faroknak is van vége és nálam itt ez most az.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.