Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) krecso


krecso
tag

Én akkor szedtem össze ezt a vírust, amikor zenét szerettem volna letölteni valamilyen noname oldalról. Már az első pár sor után tudtam mi a helyzet, már csak az volt a kérdés, hogy tűntessem el. Az enyém valami okból fejlettebnek tűnt, mint az itt leírt, ami a következőkben kiderül, miért. Természetesen a normál módban való futtatás felejtős volt (internetelérés nélkül is), így maradt a csökkentett mód + csökkentett mód hálózattal. Azonban ezeknél azt tapasztaltam, hogy a vírus indulása helyett újraindult a gép (talán az enyém ilyet is tudott :F ). Szerencsére a csökkentett mód parancssorral működött, így ott meg tudtam csípni. Az érdekes nekem az volt az előzőn kívül, hogy regeditben a Shell-nél explorer.exe volt, nem az, aminek "kellett volna". Msconfig-ot is csekkoltam, ott is csak olyan programok voltak, amikről tudom, hogy mik és hogy nem ártalmasak. Parancssorból elindítottam az explorer.exe-t (hál' Istennek nem indult újra), és a blogban említett programokkal sikerül megtisztítani a gépet. Érdekes kaland volt, remélem többször nem futok bele ilyenbe.
A cikk írójának pedig nagy köszönet érte, hogy megosztotta tapasztalatait (a képekkel sokkal élvezetesebb volt olvasni :D), nagyon sokat segített és remélem másnak is sokat fog még, aki ilyen helyzetbe kerül. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.