Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rimuru


Rimuru
veterán

dd-vel lehet csinálni? mert akkor az a legegyszerűbb.

Vigyázat, csalok!

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ezzel aztán boldogul a kezdő aki sikítva rohan ki az ajtón ha parancssort lát :)
Mi a gond a gyári Microsoft féle USB download tool-al?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

[link]

Next->Next->Next->Next->Next->OK
Klikk a gombra és megcsinálja.

(#4) razorbenke92

Tudom, hogy nem tűnik egyszerűnek, azt is tudom, hogy hogy van egyszerűbb program, de már 5+ embernek leírtam lépésenként. Úgy gondoltam, megírom a cikket, és eztán csak linkelek.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#5) Mardel92


Mardel92
tag

A bootsect vista után miért kell? Eddig sose használtam és mindig működött. (Win7/8 telepítők)
Valamint a másolás szvsz: xcopy e:\*.* /e/f f:\ (vagy csak én vagyok konzol buzi? :D)

A cikk jó lett, tényleg bárki megtudja ez alapján csinálni, lesz kinek linkelgetnem :).

(#6) jakabtamas


jakabtamas
tag

-Formázzuk le a herélhető csemezt FAT32-be. Milyen herélhető csemez ? ;]

(#7) synar válasza jakabtamas (#6) üzenetére


synar
őstag

Ezt ki ne javítsátok! Már ezért édemes linkelni.:)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#8) Lenry válasza D1Rect (#3) üzenetére


Lenry
félisten

+1.
ennél egyszerűbb módszer nincs

bár a saját készítésű ISO-kra kényes

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

sziasztok. ez alapján megcsináltam és mivel xp így "NT52"-t írtam.. de mikor usbre rakom bootot ez írja ki.
NTLDR is Missing Press any key to restart.

(#10) kemotox


kemotox
addikt

Hát ez aztán tényleg egyszerűbb, mint letölteni azt a pár megás kis microsoftos progit ami 2 perc alatt megcsinálja.. :D
("töltsük le a ..." ennyi erővel egy segédprogramot is le lehet tölteni)

(#11) kecskebégető


kecskebégető
aktív tag

Mi értelme ha egy 3 megás cucc next next után megcsinálja?......

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#12) razorbenke92

A mi értelme, stb gondolatokra bővíteni fogom az írást ezzel a résszel, mert úgy néz ki nem volt túl egyértelmű a célmegjelölés:

Tudom, hogy nem egyszerűbb, mint egy célprogramot letölteni, de ez biztosan működik minden működő lemeztelepítővel, így használata egyszerűbb, mint az, hogy 3-4 programot letöltesz végigmész, kivárod és a végén mind valamilyen hibakóddal visszatér, ugyanis erre nem egy eset szól példaként. Aki még nem próbált ezelőtt USB telepítőt csinálni, biztos ajánlanak neki valami programot. Így teszek én is Windows7 USB-DVD tool. Ha azonban az nem megy, akkor ezzel biztosan fog, így ez az írás legfőképpen azért készül, hogy akinek a célprogram nem működik, könnyen és gyorsan magyar nyelven linkelhessem ezt a megoldást.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#13) razorbenke92 válasza kemotox (#10) üzenetére

Azért azt a szoftvert légyszi linkeld el nekem, ami 2 perc alatt megcsinálja a bootolható pendriveot. Nekem csak maga a másolás 5-10 perc, pedig nem gatya eszközöket használok.
Szerk: typo

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14) mcsabee válasza razorbenke92 (#13) üzenetére


mcsabee
senior tag

Bármelyik megcsinálja 2 perc alatt, ha USB 3-as. :) Egyébként szerintem az a "2 perc" afféle költői kép volt csak, mint amikor valakinek azt mondod, hogy 1 perc és ott vagy, közben lehet, hogy 3 perc, vagy épp 30 másodperc. ^^

Egyébként egyetértek a többiekkel, egy informatikailag alul informált (az év leggyengébb vicce) embernek a legegyszerűbb a MS official programja.

ISO betallóz -> next -> USB Device -> Start -> Close (esetleg közben egy OK, hogy igen, szeretnéd, ha törölné a pendrive tartalmát)

Míg el nem felejtem: ezzel együtt a cikk hasznos infókat tartalmaz, csak épp nem a legjobb módszer az info analfabélák számára, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#15) kisspinyoo válasza Rimuru (#1) üzenetére


kisspinyoo
tag

segitség nekem valamiért azt írja hogy hozzáférés meg tagadva.... -.-

Tisztelet pénz hírnév!

(#16) Diego2002


Diego2002
tag

Helló,

megcsináltam XP-re egy 16 gigás kingston pendrive-ra, jónak is tűnt, a cél gép felismerte a biosban az usb-t, beállítottam neki, hogy arról bootoljon és azt írja ki, hogy

disk error
press any key to restart

Na most vagy nem teljesen szereti a pendrive-ot, vagy valami még nem stimmel. Tud valaki megoldást?

..::Diego::..

(#17) kisspinyoo válasza Diego2002 (#16) üzenetére


kisspinyoo
tag

Alaplap? Ezzel a programmal biztos a siker! Rufus

[ Szerkesztve ]

Tisztelet pénz hírnév!

(#18) vizirider


vizirider
tag

nem pörög a topic de hátha: szóval rufus, wintoflash és win7 usb dvd tool valamint commandpromtos próbálkozás után sem sikerült felrakni a win7-et a gépre. amikor a telepítő a partíciótáblákhoz ér, vagy nem lát meghajtót, vagy képtelen a rendszernek létrehozni a 100 mb-s részt, ezért nem megy tovább a telepítés.

egyéb infók: egy lenovo y580-as laptopban van egy adata msata ssd, erre kéne varázsolni. 4 módszerrel próbáltam 2 különböző iso file-t ebből az egyik egy tutira működő telepítőből készített iso. a pendrive ntfs-re van formázva és 16 gb-s és egy win7 x64 professional lenne rátolva, ha menne. ugyanerre a gépre cmd-s módszerrel a 8.1 simán felszaladt.
várnék bármilyen tippet ezügyben :K

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#19) kisspinyoo válasza vizirider (#18) üzenetére


kisspinyoo
tag

Olyan dologra esetleg gondoltál hogy nem támogatja? :D

Tisztelet pénz hírnév!

(#20) vizirider válasza kisspinyoo (#19) üzenetére


vizirider
tag

neked sem csípi vörösre a szemed az ész..... :(

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#21) carr


carr
őstag

Jó a cikk. :)
Köszönöm!

micros sd-s usb cuccom van csak hirtelen, de ezt írja:
C:\bootsect>bootsect.exe /nt60 F:
Target volumes will be updated with BOOTMGR compatible bootcode.

Could not map drive partitions to the associated volume device objects:
A hozzßfÚrÚs megtagadva.
ötlet? :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.