Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) razorbenke92

Várom a véleményeket :)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#2) Depression válasza razorbenke92 (#1) üzenetére


Depression
veterán

Nem hisznek rólad semmit, pontosan tudják, hogy ki vagy ;]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) razorbenke92 válasza Depression (#2) üzenetére

Goni vagy :(

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#4) Syl


Syl
nagyúr

>Bing robot túrkál a Hotmailes levelekben?

Addig nincs gond, amíg nem a Gmail-es levelekben kezd turkálni :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) jerry311


jerry311
nagyúr

...elég elrettentő dolog, hogy egy bot mászkál a privát leveleinkben...

Sokkal inkább elrettentő, hogy egy rendszergazdának ez most esik le. :Y
Nincs ingyen ebéd. sőt, ha egy szolgáltatás számodra ingyenes, akkor te vagy a termék (vagy az általad termelt információ), amit eladnak másnak.

(#6) sztanozs


sztanozs
veterán

Erre az a megoldás, hogy nem leiratkozó linket kell generálni, hanem leiratkozó oldalt.
Dobhatsz fel robots.txt-t vagy esetleg lehet szűrni bot-kinézetű "user agent"-re: [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7) razorbenke92 válasza sztanozs (#6) üzenetére

Igen, ez meg is történt egyből, de azért köszi :)

szerk.: Mármint a robots.txt, de azért lehet hogy egy captcha-val egybekötött oldal is lesz ebből.

jerry311:

Lehet, hogy csak nekem van olyan álomvilágom, hogy egy privát email linkjeire nem kattintgat egy bot? Ennyi erővel lehet még sokkal rosszabb kimenetele is...

Egyébként a Microsoft asszisztens állította, hogy a bing robotnak nincs hozzáférése a leveleimhez. Másfelől, a Google (akinek a keresője még így is bőven letolja a Binget) nem csinál ilyet, legalább is a logokban messzire visszamenően nincs nyoma. A Yahoo Slurp látszik, és no lám csak:

"Yahoo! Slurp was the name of the Yahoo! Search crawler until Yahoo! contracted with Microsoft to use Bingbot instead."

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#8) jerry311 válasza razorbenke92 (#7) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem egyébként nem kereső robot, hanem ahogy az egyik log is írja: Bing preview aka page prediction and/or preload, ami ugye lehet jó is meg rossz is.
Persze tévedhetek is.

(#9) razorbenke92 válasza jerry311 (#8) üzenetére

Na ja, így mondjuk mindjárt jobban hangzik. Mindenesetre kikérem Bingék véleményét, és jelentem a problémát.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#10) joghurt válasza razorbenke92 (#7) üzenetére


joghurt
addikt

A Google nem így csinálja. Viszont kolléga kapott egy levelet egy adott témában a Gmail fiókjába, ettől kezdve hetekig ilyesmiket ajánlgatott neki a Google.

A tej élet, erő, egészség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.