Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F34R


F34R
nagyúr

A cim ugy hangzana helyesen, nincs ennel prolibb?

(#2) b.


b.
félisten

Profi versenyeken egyre kevesebb a razer egér, nem véletlen...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) Redneck


Redneck
veterán

A billentyűzet tetszik, de 50 rongy? :DD Hagyjuk már...

b.:
Nem véletlen, vannak minőségi problémák a Razernél. Igaz találkoztam olyannal is akinek x év alatt semmi gondja nem volt az egerükkel.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#4) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Még régebben vettem egy Razer billentyűzetet. Gondoltam kipróbálom, mert nagyon dicsérték. Igaz nem a legdrágább csúcs volt, "csak" középkategóriás, az árazása is ennek megfelelő volt. Nem voltam elájulva tőle, kb. egy évig tudtam használni, az idő alatt teljesen lekoptak a leggyakrabban használt billentyűk, némelyik még le is ragadt néha.

Lehet nekem voltak túlzóak az elvárásaim, de én azóta nem veszek Razert, mert más olcsóbb termékek is tovább szokták bírni, a névért pedig nem szeretnék felárat fizetni, ha nem nyújt pluszt is.

(#5) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

50 + 30 ezer Ft! Ezen felröhögtem 🤣

(#6) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Haver szinte az elsők között volt aki megvette a v2-őt, 200 eurót fizetett érte a bolondja :DDD
Néhány napos korától már rgb bajos ¯\_(ツ)_/¯

Nekem sima BW Ultimate 2016 van, igazából nem számítottam rá hogy 1 év után is tökéletesen működni fognak a zöld razer kapcsolók. Egyszer a macska még rá is lökött egy pohár vizet, gyorsan szétszedtem megtisztogattam és még mindig működik.
Persze a kopás a billentyűzet alsó peremén már fél év után látható volt, dehát razer..... :N

(#7) Redneck válasza antikomcsi (#4) üzenetére


Redneck
veterán

"egy évig tudtam használni, az idő alatt teljesen lekoptak a leggyakrabban használt billentyűk, némelyik még le is ragadt néha."

Szomorú. :(( A két forintos Gigabyte billentyűzetem 9 éves és még mindig egyben van. A billentyűk jól olvashatók, és sosem ragadt le egyik sem. Volt vagy 2 rongy.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8) F34R válasza DeathAdder (#6) üzenetére


F34R
nagyúr

Kellett neked eladnod a Filco-t :DDD

(#9) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Ez a cucc egy vicc. Kene egy 45ezres verzio membrannal is.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#10) F4T4L 3RR0R


F4T4L 3RR0R
csendes tag

Volt Razer klaviatúrám és rágcsálóm egyaránt. Túlzottan nem voltam elragadtatva tőlük. Alig volt egy éves a Lycosa billentyűzetem már jól láthatóan le volt kopva a gumírozás a tipikus helyeken. (W, A, S, D, bal shift, bal ctrl, space). Ez még hagyjad is bár eléggé bosszantó volt egy ilyen árkategóriás billentyűzetnél mégis a legidegesítőbb a touchpad néhai megbolondulása volt. Egy idő után előfordult hogy egyáltalán nem reagált, másrészt a játék közben beragadó billentyűtől a hajam téptem. Az egér egy DeathAdder az kicsit tovább húzta, de többet vártam tőle. Még mindig itt van mind a kettő habár már használaton kívül. Közel három esztendeje úgy döntöttem hogy cserélek, vásároltam egy CM Storm Devastator kit-et. Ezalatt az eltelt idő alatt a billentyűzet kopásoktól mentes, tökéletesen működik még mindig az egérre pedig szintén nincsen panaszom, pedig ugyanúgy ahogyan a csodás Razer gyakorlatilag napi használatban van.

Life is too short to remove usb safely...

(#11) b. válasza Redneck (#7) üzenetére


b.
félisten

Minőségben nagy gondok vannak náluk és annak fejében legalább drágák. Harmad árba kerülő egerek 2x annyit bírnak ( Steel, Zowie, stb.)és azokban is remek szenzorok vannak.
Persze nem lehet általánosítva beszélni, minden gyártóknak vannak jobb/ rosszabb szériái, de mikor egy 30-50 K-s billentyűzetről lekopik a festék, arra nincs mentség, vagy arra, hogy 3x lett mikrokapcsolós 1 éven belül a fiam Razer Taipan egere...Aztán a végén lemondtam a gariról és kicseréltem jómagam japán minőségire, azóta hibátlan. Kb 200 forintos tétel....
Én egy CM. billentyűzetet használok 3 éve,makrózható, világít, cserélhető gombkupakokat is adtak hozzá satöbbi. azt kell , hogy mondjam hibátlan és makulátlan, pedig kapja az ívet rendesen. Csak az 13 K volt...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) Redneck válasza b. (#11) üzenetére


Redneck
veterán

Így van, ezekre nincs mentség. Haver ugyanígy járt. 3x lett mikrokapcsolós egy éven belül. A harmadikat eladta aprón, és Zowiera váltott.

F4T4L 3RR0R:
Ez a beragadás ultra ciki minden billentyűzetnél bármennyibe is kerüljön.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Inkább Corsairt.

Stafre Cherry MX-et vagy Stafre RGB-t 32-ért, hozzá egér 26-ért ( szintén csúcs szenzorral ) Scimitar Pro RGB, vagy ha nem kell a sok gomb, akkor Glaive 20-ért, bár az egy kicsit nehéz.

(#14) dugo_


dugo_
veterán

50ezer forintért a világot meg lehet váltani épített billentyűzetekkel. Viccnek azért jó volt ez a Razer.

(#15) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Pár éve vettem egy Blackwidow Ultimatet itt a PH!-n, meg is szívtam vele, mert a gombjai nem működtek rendesen. (néhány duplán érzékelt...) :) Elég is volt az az "élmény", hogy elmenjen a kedvem a razer billentyűzetektől.

Viszont az egereiből már a negyediket fogyasztom az elmúlt 13 évben. A cikkben is említett diamondback-et használtam először a gyártótól, nagyon szerettem. Kíváncsiságból kipróbáltam a Deathaddert (V1). Azóta már a 3. példány van nálam (3,5G, Chroma) és szerintem ha egyszer tönkre menne ugyanilyet vennék. :B :K Mindegyikben van párszáz óra, a v1 kábelkontaktos lett, a 3,5G-nek pedig a scroll-ja érzékel kicsit többet/kevesebbet a kelleténél. :D Emlékbe megmaradtak. :)

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#16) Redneck válasza Madn!ght (#15) üzenetére


Redneck
veterán

Tehát a Diamondback kivételével 3-ból 3 Razer termékkel szívtál. :C Lehet azzal is csak azért nem mert gyorsan lecserélted. Tán e-mazochista vagy? :))

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17) Madn!ght válasza Redneck (#16) üzenetére


Madn!ght
addikt

Jah, valahogy úgy. :D

Amennyit használtam őket, úgy gondolom "megszolgálták" az árukat. FPS játékosként számomra mindig a forma (fogás kényelmessége) volt az elsődleges kritérium. Ami pedig ilyen szempontból bevált, azon nem szívesen változtatok.

Korábban (2005-ig) logitech termékeket használtam, (MX 500, Dual optical), azzal sem volt minden felhőtlen. :D (pedig 2003-ban 15 darab Mátyást kértek értük).

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#18) HUfantom


HUfantom
őstag

Hát igen, ismét egy márka ami úgy elkurvult.................

Még megvan a Cooperhead egerem mikrocontrollert cseréltettem benne és inkább azt használtam
mint a DeathAdder-t. 2 Hónaposan már fos volt, a garancia újabb 2 hónap és kaptam egy DeathAdder croma-t, mert pénzt nem adnak vissza.

Régen még jó egerek voltak értelmes áron, de most az ár fel a minőség leesett. De valahogy ezt a jelenséget húzza magával a kapitalizmus. Ha jól csinálod egyre nagyobb és nagyobb vagy a tömegtermelés mellett egyre kevesebb pénzt áldozol a minőségbiztosításra és nézd meg mi lett belőle.

Most muszáj marketing költségként lepénzelni mindent, hogy mondják milyen jó vagy különben a negatív tapasztalat szétszedné a márkát...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#19) DeathAdder válasza Redneck (#16) üzenetére


DeathAdder
veterán

Akkor én is az vagyok :DDD

Gyerekkoromban vettem meg az összekuporgatott zsebpénzemből az első DA-t, számomra rohadt ergonomikus, nagyon a kezemre áll, és sajnos már nem tudok lenni nélküle..

Előtte Diamondback volt, annak meg nyöszörögtek a kapcsolói, és nekem túl kicsi volt. Első DA-m szenzorja elég gyorsan meghibásodott, aztán jött a DA 3,5g ami mikrokapcsolós lett meg szarrá kopott, oldalgombok lötyögtek. Végül és azóta is DA 2013, aminek rövidesen tönkrement a görgő alatti klikkje. Akkor lett elegem és beújítottam japán Omron kapcsolókkal, a görgő alá meg egy régi Pana VHS lejátszó kapcsolója lett p&p :) Meglepően ennek burkolata egyáltalán nem kopott meg 2013 óta, de a teflontalpak annál inkább. Már a hasát húzta, szóval azt is kellett upgradelni :D (amúgy botrány fos minőségűek, amivel csak szereléskor szembesülsz igazán. DA 3,5g nek pl. egyből eltört(!) a szalagkábele amikor először szét lett szedve, illetve a csavarok is könnyen forgácsolódnak).

Tehát ha a tényeket nézzük: 6 év alatt 4 razer egerem hibásodott meg, miközben a másik szobában 2007 óta napi rengeteg óra állandó használatban a mai napig tökéletesen működik egy 1,000 ft -os a4 tech rágcsáló, aminek a bal klikkje van kicsit megkopva :D

Ja, haver DA Elite-je pár hónap után mikrokapcsolós lett, és levált a két oldaláról a gumiburkolat....

(#20) Madn!ght válasza DeathAdder (#19) üzenetére


Madn!ght
addikt

Jó, hát ezzel a nickkel kb. el is várt, hogy DA-fan legyél. :DDD ;)
(#21) b.: köszi! :R

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#21) b. válasza Madn!ght (#20) üzenetére


b.
félisten

N1 az avatarod :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) DeathAdder válasza Madn!ght (#20) üzenetére


DeathAdder
veterán

Pénzért megváltoztathatnám, de nem akarom :DDD

(#23) Madn!ght válasza DeathAdder (#22) üzenetére


Madn!ght
addikt

jóóó az!

Ne írj ilyeneket, mert a végén egy konkurens cég még megszponzorálja aztán posztolhatsz Logitech néven. :DD :DDD :DDD :DDD

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#24) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

"de kiszedő szerszámot sem mellékel a Chroma V2 mellé, és a sapkák gyártása is mártásos, gravírozott módszerrel történik. Szó se róla, ennek minősége kiváló, a festékréteg vastag és egyenletes, tehát biztosan több évet kibír majd kopás nélkül – ám mégis jobban örültünk volna ezen az árszinten a kettős fröccsöntés használatának."

Uh..... Ne éveket bírjon ki kopás nélkül, hanen ne kopjon egyáltalán. Egy ilyen billentyűzet évekig használható, de a kupakról konkrétan lekopik a felirat. Volt nem egy BlackWidow (Ultimate) billentyűzetem és ocsmánnyá vált 2 év alatt, mivel azt használtam munkára és szórakozásra is. Pedig már kezdtem örülni, hogy végre megint lesz BlackWidow, de így esélytelen. Venni meg kupakot értelmesen nem is lehet tőlük, úgyhogy tartsák meg, marad a Corsair K70 LUX RGB. Mondjuk ezzel a "yellow" switchel sem vagyok kibékülve. Számomra a pirosnál jobb nincs.

[ Szerkesztve ]

(#25) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Számomra ott kezdődik egy gamer bill hogy TKL legyen.

(#26) Mr.Kr$B


Mr.Kr$B
tag

A V2 már nem a kailh által gyártott kapcsolókat használja, hanem a greetech-től. Állítólag jobb a greetech mint a kailh, de még mindig nem cherry mx szintű.

Egyébként ilyen klavim van, tournament verzióban zöld switch-el. Eddig nincs gond vele, de még csak másfél hónapos... remélem hosszú ideig bírja majd.

(#27) Wombath válasza Mr.Kr$B (#26) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Igazad van, köszi! :W :R

(#28) csongi


csongi
veterán

Szoftvert...
Tiamat fuleshez hiaba frissiti a drivert, ha egyaltalan csinalnak vele barmit is... A Windows csupan 2csatornas kimenetkent azonositja. :)
Biztos a Win a rossz.
Tobbet Razer soha, abszolult nem erte meg a magasabb arat.

Koszi a tesztet!
:R

(#29) Tidus


Tidus
addikt

Az Asus CERBERUS MECH RGB billentyűzetet nem cserélném el érte. Pedig a Razer drágább is, nem mintha jelentene valamit.
A cikk olvasása előtt többet vártam.

(#30) dqdb válasza ForRedGlory (#24) üzenetére


dqdb
nagyúr

Venni meg kupakot értelmesen nem is lehet tőlük, úgyhogy tartsák meg, marad a Corsair K70 LUX RGB.
Nem mintha a Corsair kupakjai nem ugyanígy mártogatással-lézerezéssel készülnének, a kérdés csak a festés tartósság azoknál is. A kopás ebbe a gyártási technológiába egyszerűen bele van kódolva, és nem tudok olyan világítós mainstream billentyűzetről, amihez nem ilyen típusú kupakokat adnak.

Az anyagspórolás már nem a technológia velejárója, mégis a nagyobb gyártók kupakjainak a vastagsága alig lépi túl a tejfölös dobozokét, a Corsair ezen a téren láthatóan jobb.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31) Hg3X


Hg3X
tag

Szerintem alapvetően az ilyen rövidtávú review-kkal az a baj, hogy az első benyomások lehetnek nagyon jók, de ahogy pl a kommenteket olvasom, abszolút az jön le, hogy a Razert érdemes messzire elkerülni. Viszont az félelmetes, hogy a marketing hogy megy nekik. Nekem van pár ismerősöm, akik Razer cuccokat vettek, mert hát az a gémer, meg a legjobb. Azért remélem, nem szívják meg nagyon :DDD

Jeff who??

(#32) b. válasza Hg3X (#31) üzenetére


b.
félisten

Tényleg jó cuccok amúgy. A minőség is elfogadható lenne, ha nem ennyibe kerülnének.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) Hg3X válasza b. (#32) üzenetére


Hg3X
tag

El tudom simán képzelni, személyes tapasztalatom nincs a gyártóval. Csak a sok itteni kommentet olvasni kicsit az fogalmazódott meg bennem, hogy érdemes kerülni.

Jeff who??

(#34) Menthirist


Menthirist
veterán

Btw tud valaki jó, háttérvilágításos ISO kiosztású mecha billentyűzetet mx brownnal?

A tesoro-m 3 éve kifogástalan, de néha nagyon kellene a backlight...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#35) dugo_ válasza Menthirist (#34) üzenetére


dugo_
veterán

Coolermaster Masterkeys Pro S, M, L

(#36) kolopele


kolopele
nagyúr

Nekem fél éve van Razer mindkettőből, kíváncsi leszek mennyit bírnak majd ki, igaz én játszani kizárólag kontrollerrel szoktam, na de így gamer a cucc :D Mondjuk kontrollerből van hogy kéthavonta újat kell vennem mert könnyen törnek még az elitek is, nem bírják ha a földhöz csapódnak ;]

(#37) nyunyu válasza dugo_ (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

50ezer forintért a világot meg lehet váltani épített billentyűzetekkel.

Kérnék egy fehér magyar mechát MX Clear kapcsolókkal. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) dugo_ válasza nyunyu (#37) üzenetére


dugo_
veterán

*Extrém fixációk kivételével. ;]

(#39) nyunyu válasza dugo_ (#38) üzenetére


nyunyu
félisten

Jó, akkor vond le belőle a beszerezhetetlen MX Cleart, elég lesz egy fehér magyar is mondjuk MX Brownnal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40) Menthirist válasza dugo_ (#35) üzenetére


Menthirist
veterán

A CM oldalán ISO-s kiosztást csak S-ből látok. Ansi-ból van L, M meg S, de nekem ISO kellene.

Illetve + pont lenne a nem süllyesztett gombsor. Elég szopó takarítani belőle.

Amit láttam, az a Roccat Suora (sima és FX), Cougar Attack X3 RGB, HyperX Alloy FPS, Ducky One-ok...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#41) Ringman válasza nyunyu (#39) üzenetére


Ringman
nagyúr

inkább vonjuk le a magyar&fehér kitételt :)
[link]

vagy az iso-t és a magyart [link]

vagy csak a magyart: [link]

(#42) Redneck válasza Hg3X (#31) üzenetére


Redneck
veterán

Amíg vannak olyanok, akik megveszik ezt a sok túlárazott kétes minőségű foscht, az ilyen cégek élnek és virulnak. Láthatod, a kommentelők között is vannak akik többször vettek Razert, és többször meg is szívták rövid időn belül. Noname csilivili gamer gagyik is tudnak ennyit töredék áron. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#43) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Komolyan jó lenne látni már egy kínai céget, aki a jó minőségű termékeivel a földbe döngöli a két luxusprofitot kérő, de sokszor hulladékot termelő gyártót (Logitech, Razer) :W :U

[ Szerkesztve ]

(#44) kolopele válasza =Mentor= (#43) üzenetére


kolopele
nagyúr

Éppen elég kínai vackot lehet már így is kapni, lényegében lassan már minden kínai, alig tud az ember normális terméket venni. Már elég volt belőlük. Ha meg mégis előállnának valami szuper minőséggel, az ugyanúgy nem lenne olcsó kategória.

(#45) fluiid


fluiid
csendes tag

8 éve nyüstölök egy Abyssust, konkrétan hibátlan...

Que?

(#46) atike


atike
nagyúr

Na ez nem az én világom... :)

(#47) nyunyu válasza Ringman (#41) üzenetére


nyunyu
félisten

"Kedvenc" kínai brigádomat inkább ne emlegesd.

Egy éve kértem tőlük ajánlatot, konkrétan rákérdeztem egy MX Clearrel szerelt fehér xx109-re Olivetti stílusú sakktáblával, de mindenféle extrával, szállítással, kék dyesub felárral, DHLlel, Paypallal együtt 243$+ÁFÁra jött volna ki. :O
Ugyanaz a billzet sima Brownnal 55$-ra lett volna olcsóbb.

Emlékeztetőül: Ez volt az eredeti elképzelésem dizájnra, de elég hamar meggyőztek a gombonként 2-3-4$ felár miatt, hogy nem kell ikonos mod gomb szett, jó lesz a tömeggyártott dizájnjuk is. (Kb. ez)
Aztán amikor feltették redditre az első magyar prototípust, azóta nem vagyunk beszélő viszonyban.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48) tntmax válasza F34R (#1) üzenetére


tntmax
aktív tag

+1

(#49) Ringman válasza nyunyu (#47) üzenetére


Ringman
nagyúr

van ott pár vortex is :)

mondjuk az nem fehér, hanem alu.

de lehet a mykeyboardossal járnál a legjobban. mx cleares, max hydrodipeled fehérre

243$+áfa
az elég húzós még normális typeface-szel is.

Aztán amikor feltették redditre az első magyar prototípust, azóta nem vagyunk beszélő viszonyban.
nem csodálom.

(#50) nyunyu válasza Ringman (#49) üzenetére


nyunyu
félisten

Vortexet is kérdeztem, de nem akartak magyar kiosztást lézerezni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.