Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

A mikrofonokat nem teszteled jobban?

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) No-kia


No-kia
őstag

jó teszt, de én enyniért már inkább vmi Sennheisert vennék, de én nem avgyok gamer, szval nekem a zene fontosabb mint a játék :U

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#3) Napfénysüti

Érdekes fejhallgatók. Kíváncsiságból megnéztem volna hogy ezek mellett egy hasonló árú Sennheiser vagy AKG mit nyújt. :)
A kettő közül a Logitech szimpatikusabb bár egy laptophoz meg lehet a Razer lenne jobb a beépített hangkártyája miatt (igaz laptopon nem játszunk :DDD ).

Més que un club!

(#5) .bableWes


.bableWes
őstag

amiben neo mágnes van az csak jo lehet.

köszi a tesztet!

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#6) #27483136


#27483136
törölt tag

Jó kis fejhallgatók, bár egy fülesnél 200MegaWattot kicsit sokallok :)

(#7) capulet75 válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


capulet75
addikt

Tisztán közvetíti a hangokat,nekem mint gyakorló gémernek ez elég.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8) capulet75 válasza Napfénysüti (#3) üzenetére


capulet75
addikt

A logitechnek is van beépített hangkártyája,de ezt azt hiszem leirtam.Szívesen összevetem egy AKG vagy egy Sennheiser fülessel amennyiben kapok valakitől egyet.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9) dfdfdf


dfdfdf
őstag

igényes s jó teszt átlag gamernek megfelelő hisz nem halgatunk "francokat meg nem érdekel a audiofil szócska :D

(#10) mmdms


mmdms
addikt

Jó kis cikk, tetszett, bár az ilyen tesztekkel ki nem mutatható írásokra nem sokat adok, ezt hallani kell.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#11) veector válasza #27483136 (#6) üzenetére


veector
senior tag

Így átjárja a füledet a hang. Konkrétabban átfúrja a fejed.

(#12) Napfénysüti válasza capulet75 (#8) üzenetére

Sorry azon átsiklott a szemem. :B Akkor viszont nálam abszolút a Logitech lenne a nyerő.

Més que un club!

(#13) capulet75 válasza Napfénysüti (#12) üzenetére


capulet75
addikt

Az biztos hogy nem tudja az ember miről marad le amíg ki nem próbálja.A 5.1 hangrendszeremet azóta nem használom mióta megvan a G35.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14) EczkE


EczkE
addikt

Jó írás lett. ;)

Én már csak az ára és a supportja miatt is a Logitechet választanám.:K

[ Szerkesztve ]

Asszem mindenféleképpen!

(#15) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Jó lett az írás, bár szerintem a G35 is teljesen könnyen kezelhető játék közben.:)

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mostanában gondolkoztam én is új headszetten, de eléggé elriasztottak az árak. Ráadásul tartok kicsit a zárt design-tól. Most egy nyitott logitech fülesem van, egy Precision PC Gaming Headset és megszoktam a könnyűséget és a szellőzést. Először vezetéknélkülit kerestem, de azokat már abszolút horror áron vesztegetik. (Logi G930, Creative wow wireless).

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) zsopu


zsopu
tag

Az 5.1 vagy 7.1-nek a lényege az irányhallás lenne!
Ki lehet keverni 2 hangszóróra a hangokat, de az akkor is csak sztereó a vége.
Ha egy fülesbe van 4 hangszóró az más, azzal már lehetne valamit kezdeni, de ha jól láttam ezekbe csak 2 van. Az oké hogy szépen szól, meg hűűű de szuper, ennyi pénzér el is várja az ember, de akkor is csak sztereó!

(#18) capulet75 válasza zsopu (#17) üzenetére


capulet75
addikt

Probáld ki valamelyiket és rájössz mekkorát tévedtél. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#19) xEon1337


xEon1337
őstag

"A fejhallgató aranyozott sata csatlakozón keresztül kapcsolódik gépünkhöz."

Ez nem USB akar lenni? :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#20) zsopu válasza capulet75 (#18) üzenetére


zsopu
tag

Akkor én már csak arra lennék kíváncsi, hogy meg tudod-e különböztetni, hogy a hangok elöl vagy hátulról szolnak?

(#21) xEon1337 válasza capulet75 (#18) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem volt egy szintén virtuális 7.1 fülesem, nevezetesen SteelSeries Siberia V2 USB.

Semmivel sem volt jobb a térhangzása, mint a sztereó Sennheiseremnek!
Van 1-2 térhangzás tesztelésére készített mp3 a gépemen és a Sennheiserrel is ugyan úgy hallom, hogy előttem vagy mögöttem "van" e a hang forrása! Pedig csak integrált alaplapi a hangkártyám.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#22) capulet75 válasza xEon1337 (#19) üzenetére


capulet75
addikt

Javítom,köszi. :B

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#23) capulet75 válasza zsopu (#20) üzenetére


capulet75
addikt

Tökéletesen.Ha mögöttem kilőnek egy rakétát ( és nem talál telibe ),még azt is meg tudom mondani, melyik oldalon fog elmenni melletem.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#24) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó teszt, gratula. :C
Játékra tökéletesek ezek az úgyn. Gaming fülesek, zenehallgatásra már nemigazán....
Az áruk is elég húzós. :K
Nekem egy Barracuda HF1 van Asus DX -el kombinálva, játékra, filmre tökéletes, de zenére inkább nem....arra ott van a öreg AKG K44 :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#25) zsopu válasza capulet75 (#23) üzenetére


zsopu
tag

melyik játék ez? Mert még nem játszottam 5.1 es gaméval! kipróbálnám :D

(#26) superecneB válasza zsopu (#25) üzenetére


superecneB
őstag

Már quakeben is lehet hallani a melletted elsüvítő rakétát.

[ Szerkesztve ]

(#27) capulet75 válasza LackoMester (#24) üzenetére


capulet75
addikt

Ennek ellent kell hogy mondjak.Átkapcsolod sztereoba és nagyon szépen szól.Kipróbáltam nem rég pár fülest, és ami hozta ezt a színvonalat az 40k körül kezdődött.Természetesen az AKG és a Sennheiser nagyon komoly füleseket gyért de a jobb darabok ott is igen borsos árcédulával bírnak.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#28) shenmuedc


shenmuedc
tag

Minek a dübörgő basszus fülesben? A dobhártyádnak biztosan nem kéne. Én soha nem használtam mélykiemelést sem állati hangerőt, de 34 éves koromra érzékelhetően romlott ilyenek miatt a hallásom főleg az egyik fülemre. Persze én is leszartam huszonévesen a jó tanácsokat.

(#29) Gude


Gude
senior tag

200w nem hazudik.Nagyon sok a fülesbe! :U

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#30) Orion82


Orion82
tag

A jó cikk attól jó szerintem, hogy pozitiv és negativ kritikák is jellemzik azt. DE!

A teszt a 7.1 gamer fülesekről szólt és nem a studió, vagy ahhoz közeli fejhalgatókról. Nyilvánvalóan az, aki tökéletes zenei hangzásra vágyik az otthonában, valóban AKG-t vagy Sennheiser-t vesz magának sok x 10, vagy esetleg 100 ezer magyar birodalmi pénzért. Az AKG vagy Sennheiser specifikus, mivel ki vannak élezve a tökéletes zenei hangzás világának élményére. A cikkben tesztelt füleseknek minden szinten meg kell feleni a hangok terén azoknak az elvárásoknak, amelyeket a tulajdonosa elvár. Legyen az játékos, aki szereti a jó zenéket és a filmeket egyaránt. Efektive, ha fényképezni szeretnél és nem filmezni, akkor vegyél egy fényképezőgépet, amit csak arra a fejlesztettek ki, hogy a kép készitési funkcióját betőtse. Lehet, hogy tud mozgó képet is rögziteni, de a közelében sincs egy kamerának. Ezt csak mint példaként hoztam fel azoknak a Tisztelt hozzászólóknak, akik a zenei hangzást a AKG vagy Sennheiser termékekhez hasonlitják. Ezzel csak azt szeretném kifejteni, hogy a hozzászólásokban emlitett márkák és azok termékei nincsenek egy csoportba a cikkben emlitett két termékkel. Természetes, hogy mindennek meg van a maga szakterülete. Bár azért arra kiváncsi lennék, hogy milyen lenne egy AKG vagy Sennheiser gamer füles. :)

Kösztönet capulet75-nek a cikkért. :C és persze jó magamnak is. :)

(#31) aram01


aram01
nagyúr

a cikk jó de ilyen füles már nem kéne :(
simán halláskárosodást okoz nekem is kimutatták a bal fülemen :(((

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#32) Trub


Trub
tag

De miért 7.1 ? Marketing ? Mert mind a 2 esetben szoftver keveri fel térhangzásra.

(#33) kmisi99


kmisi99
addikt

Nagyon jó teszt csak én leragadtam ott hogy megalodon! Ilyen rohadt jó nevet hogy tudtak adni neki azt nem tudom de rohadtul tetszik!

(#34) superecneB válasza Orion82 (#30) üzenetére


superecneB
őstag

Ennyiért azért kapható kategórián belül is Sennheiser fülest például 5H, 7H szóval nem feltétlen más árkategória. Mindenesetre szerintem 15 körül már kapni olyan fülest ami játékban bőségesen kiszolgál (akár Sennheisert is). Nekem anno volt még egy Plantronics DSP-500am ami játékban iszonyat jó volt nagyon erős mélyekkel amit talán hiányolok is az Icemat Siberiámból amit azóta használok.

Trub:Amit mondasz, tény. Viszont érezhető különbség van pl az Icemat Siberia hangkariját használva a 7.1 és a sima stereo hangzás között. Akár igazi akár nem, egyszer próbáld ki. Majdhogynem ég és föld a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#35) DEJVID


DEJVID
őstag

Az a sanda gyanúm, hogy a PC350-em jobb náluk.

(#36) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó tesz lett. Köszönöm. Jó kis cuccok. :DDD

(#37) capulet75 válasza DEJVID (#35) üzenetére


capulet75
addikt

Az a sanda gyanum hogy nem. :N Az a helyzet hogy végighallgattam jó pár fülest mire leragadtam itt és ez nem véletlen.Nagyon meglepő mire képesek.Bár ennyiért talán nem ,de mégis.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#38) devast válasza Trub (#32) üzenetére


devast
addikt

Én pont fordítva csinálom... Valós 5.1-et keverek le dolby headphone-al sztereóra és úgy megy a hd600-ba :) Elég jó mozi élményt képes adni, de játékokkal nem megy mert nem OS/driver szinten van implementálva a lekeverés hanem a média lejátszóban.

(#39) zsopu válasza Gude (#29) üzenetére


zsopu
tag

Azt a 200W ot nem néztétek el 200mW-nak? (gy.k. 200mW = 0,2W)
Mert az a reális :D

A szöveg ezt írja: Maximális bejövő jel: 200MW
A MW az Mega Watt
A mW az mili Watt
Azért ott van pár nulla :D
A másik hogy az a bejövő jel erőssége!

[ Szerkesztve ]

(#40) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Úgy olvastam több helyen, pl. a logitech saját fórumán is, hogy több játékban problémák vannak a G35-el és nem javítják a drivereket. A legutolsó driver 2009 év közepén jött ki. A logitech is olyan ezek szerint, mint a Creative Labs és nem ad rendes driver supportot. A hardver jó, új drivereket viszont nem írnak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41) capulet75 válasza Tigerclaw (#40) üzenetére


capulet75
addikt

Nem tudom,én ezzel még nem találkoztam.Melyik játékok problémásak?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#42) capulet75 válasza zsopu (#39) üzenetére


capulet75
addikt

Szerintem rajtad kívül senki sem gondolja hogy az megawatt.Ez nem atomerőmű. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#43) Tigerclaw válasza capulet75 (#41) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem sorolom fel, mert sok ilyen van. Itt van a G35 fórum, benne elég sok problémával:

[Link]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) capulet75 válasza Tigerclaw (#43) üzenetére


capulet75
addikt

Igen,olvastam hogy páran panaszkodtak a Bad Company 2 és win7 64bit combónál a G35-re.Nekem win7em van és 64bites,játszottam a bc2-vel is és nem tapasztaltam semmilyen anomáliát.Lehet hogy csak szerencsés vagyok de nekem minden működik.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#45) proci985 válasza Orion82 (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

150usdből kijön egy xfi, egy AKG/sennheiser és egy mikrofon, tehát egy kategóriában játszanak a Megalodonnal.

az azalias alaplapi hangkeltők meg tudnak zajtszűrni, egész jól. az xfi főleg:)

AKG/Sennheiser van 8któl, tehát nem csak stúdió cuccaik vannak.

virtual 3d vakteszten megbukik (amíg látja az ember addig valamennyire ok). nekem a hangkártyám (pontos) tud olyat, fülesnek is jó a hangzása, mégse az igazi. egy pontos térhangzású hifi mérföldeket ver rá (direkt nem 5.1es szettet írtam). ha így nézzük viszont "gamer fülesem" van;]

a kamerás hasonlat rossz. a játékok hangminősége kivétel nélkül a bányászbéka feneke alatt van. az a füles, meg ami jó zenére, jónak kell lennie filmezni is (ha a film jól van keverve). jó fülessel meg baj nélkül fel lehet nyomni a mélyhangokat az egekbe, bírni fogja.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46) #27483136 válasza zsopu (#39) üzenetére


#27483136
törölt tag

A termék honlapján is 200MW van. Azért az durva szerintem, ha egy elektronikai cégnél nem ismerik a prefixeket.

(#47) capulet75


capulet75
addikt

Bármelyik haverom/barátom átjött fejébe nyomtam a G35-ost és belöttem neki párt trailert és mutattam néhány játékot.Kivétel nélkül mindenki fülig érő vigyorral mászott ki a fotelemből.Ezért gondoltam hogy írok egy tesztet róla.De mivel vannak emberek akik csak kötözködni akarnak,nem sok értelme volt az egésznek.
Légyszíves valamelyik moderátor vagy házigazda vegye le a cikket.Talán majd legközelebb.Üdv

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#48) tildy


tildy
nagyúr

Mikrofon külön dugós, vagy egybe van a füles dugójával?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) proci985 válasza tildy (#48) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

mindkettő usbs:)

hasonló árban a Sennheiser PC 350 van különdugós mikrofonnal headsetként.

elvileg a Razer Carcharias (Megalodon hangkártya nélkül) van különdugós mikrofonos kiszerelésben 80usd körül.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#50) #27483136 válasza capulet75 (#47) üzenetére


#27483136
törölt tag

Szerintem ne töröld, az írásod is jó, az meg teljesen természetes, hogy sok ember=sok alternatíva, van vita, összehasonlítgatás, eltérő vélemények: így kerek. Főleg mikor olyan ingoványos területre tévedünk, mint a hifi, hangzás, térélmény stb. Ez mind szubjektív.
Az elírás is a prefix-szel sem a Te sarad, de egy műszaki leírásban illik helyesen használni. Főleg egy cégnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.